Прес-реліз Біоекономіка, біотехнології та їжа майбутнього – новими проектами вітчизняних науковців може зацікавитися єс дводенний інформаційний захід за участюСкачати 26.81 Kb.
Дата конвертації18.04.2016
Розмір26.81 Kb.
Прес-реліз
Біоекономіка, біотехнології та їжа майбутнього – новими проектами вітчизняних науковців може зацікавитися ЄС
Дводенний інформаційний захід за участю представників Сьомої Рамкової Програми ЄС з розвитку наукових досліджень та технологій пройде 4-5 листопада у конференц-залі готелю «Юність». Темою зустрічі провідних вчених України, Росії, Великобританії, Латвії, Польщі стануть новітні дослідження та посилення співпраці у галузях біотехнології, сільського господарства, екології, створення сучасних продуктів харчування.

Сьогодні на Землі живуть майже 7 мільярдів людей. Щоденні потреби людської цивілізації у їжі, чистій воді, медикаментах може задовольнити тільки розвиток біотехнологій. Сучасні досягнення біотехнології вносять нові напрямки в медицину, сільське господарство, сприяють становленню генетичноїї, клітинної інженерії. Завдяки становленню біотехнологій з’явилися такі відгалуження класичних сфер знань як біоекономіка та біополітика.

Біотехнології – один з пріоритетних напрямків, які фінансує Сьома Рамкова Програма ЄС (РП7 / FP7). РП7 – основний фінансовий інструмент Європейського Союзу для підтримки та стимулювання дослідницької діяльності практично в усіх галузях науки. Програма розрахована на шість років (2007-2013 рр.), загальний бюджет проекту становить 53 мільярди євро. До завдань програми входить посилення науково-технічного співробітництва країн Європи, розширення сфер і обсягів досліджень, підвищення конкурентоспроможності науково-дослідних центрів та впровадження їх наукових розробок у промислове виробництво. Серед учасників програми – країни ЄС, країни, що розвиваються, середземноморські держави, Україна і країни СНД.

Інформаційний захід в Одесі буде присвячений перевагам, які можуть отримати наукові організації України від участі в дослідницьких програмах та проектах ЄС, зокрема у сфері біотехнологій. Мета заходу – проінформувати наукову спільноту Одещини про нові конкурси, встановити контакти з дослідницькими організаціями та надати їм допомогу для участі у РП7.

Організатором дводенного інформаційного заходу, що складається з інформаційного дня та семінару, виступає проект ЄС «Офіс спільної підтримки інтеграції України до європейського дослідницького простору» (JSO-ERA) разом з Регіональним контактним пунктом Національного інформаційного центру зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій при Одеському Національному університеті імені І.І. Мечнікова (учасник проектів РП7 з 2007 року).

Під час семінару «Як підготувати успішну проектну пропозицію у галузі біотехнологій за темами: продукти харчування, сільське господарство і рибальство, охорона здоров’я, навколишнє середовище (зміни клімату включно)» провідні експерти Європи та України нададуть практичні рекомендації щодо розробки конкурентоспроможної проектної пропозиції, приділяючи особливу увагу законодавчім та фінансовим аспектам.

До участі в інформаційному заході запрошені ключові європейські експерти, науковці з України, представники влади, університетів та дослідницьких інститутів. Серед них: Доктор Александер Баковські (Національний контактний пункт РП7 Польщі), професор Сергій Міхаловський (Університет Брайтона, Великобританія), Доктор Арнольд Убеліс (експерт проекту JSO-ERA, Координатор Національного контактного пункту РП7 у Латвії), вчені Національної академії наук України, Московського державного університету прикладної біотехнології, фізико-хімічного Інституту ім. А.В. Богатського НАНУ, Інституту біології південних морів та інші.

Учасники інформаційного заходу матимуть можливість презентувати свої розробки у режимі живого діалогу та знайти потенційних партнерів в Україні та Європейському Союзі.За більш докладнішою інформацією звертайтеся:

Тетяна Степанова, експерт проекту JSO-ERA, Науковий співробітник та Керівник проектів Відділення науки та інтелектуальної власності Одеського Національного Університету, електронна пошта: stepanova.tanya@gmail.com


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка