Поради батькам. Як отримати максимум користі від консультації фахівця?Скачати 16.97 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір16.97 Kb.
Поради батькам.

Як отримати максимум користі від консультації

фахівця?
Отримуючи консультації фахівців (лікарів, медсестер, працівників відділу соціального захисту, логопедів, психологів) не забудьте з'ясувати:


 1. Як точно називається діагноз дитини?

 2. 3 якою метою призначено кожен із запропонованих препаратів чи реабілітаційних курсів?

 3. Яка мета лікувальної та корекційної роботи на даному етапі (поліпшити певні показники, підтримати показники на теперішньому рівні, попередити ускладнення, які саме)?

 4. Які побічні ефекти можливі при отриманні цього лікування чи реабілітації, чи існують альтернативи, які особливості запропонованого курсу?

 5. Які найбільш типові перспективи для дітей із таким діагнозом? Як має родина будувати свої стратегічні плани щодо дитини (чи можливе виникнення подібних проблем у майбутньої наступної дитини, чи при такому діагнозі зазвичай ситуація ускладнюється і слід потурбуватися про постійний догляд у майбутньому (звільнення матері з роботи або надомну працю), чи типовою є у майбутньому недієздатність дитини?).

 6. Які пільги та законодавчі гаранти має родина у випадку, якщо дитину визнано інвалідом, стосовно грошової допомоги для дитини та непрацюючої матері по догляду за дитиною-інвалідом, житла, транспортних витрат, забезпечення транспортом, встановлення телефону, безкоштовних чи пільгових побутових послуг, оздоровлення, позабюджетної матеріальної допомоги з боку місцевих служб соціального захисту?

 7. Як часто зустрічається такий діагноз?

 8. Чи часто лікар, що веде дитину, зустрічав такі випадки у своїй практиці? Якщо ні, то чи не може він порекомендувати фахівця, який спеціалізується на дослідженні тієї проблеми, що є ключовою у Вашої дитини?

 9. Чи лікар абсолютно впевнений у призначеному лікуванні, чи не варто отримати консультацію більш вузького спеціаліста?

 10. Які навчальні чи реабілітаційні заклади для дітей із такими діагнозами є у Вашій місцевості?

 11. Які є специфічні рекомендації фахівців щодо догляду за дитиною?

 12. Чи не могли б фахівці дати Вам інформацію про родини, що виховують дитину з таким самим діагнозом або про неурядову організацію батьків?

 13. Якщо при подоланні щоденних труднощів у Вас виникають запитання до фахівців записуйте їх відразу, складайте список, подібний нашому.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка