Положення про навчальний кабінет в опорному закладіСкачати 66.79 Kb.
Дата конвертації08.09.2017
Розмір66.79 Kb.
Виступ заступника директора школи з навчально-виховної роботи Шкляра Віталія Миколайовича

на обласному семінарі керівників загальноосвітніх навчальних закладів Хмельницької області «Особливості організації навчально-виховного процесу в опорних закладах та їх філіях» 04.04.2017р.


Реалізація Положення про навчальний кабінет в опорному закладі

Навчання буде успішнішим, якщо в учителя є можливість пояснювати або закріплювати матеріал, використовуючи наочність, сучасні педагогічні засоби навчання, інтерактивні технології, та ін. Опорна школа повинна оснащуватися сучасною матеріально-технічною базою (засобами навчання, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням).

Оптимальне комплексне використання всіх видів навчального обладнання, яке зосереджене в кабінетах, допомагає вчителю досягнути високого рівня засвоєння навчальної дисципліни, сприяє підвищенню ефективності праці, прищепленню інтересів учнів до предмета, забезпеченню міжпредметних зв'язків на уроках.

Оснащення, укомплектування навчального кабінету, вимоги до його створення та діяльності регламентовані Положенням про навчальні кабінети ЗНЗ, затвердженим наказом МОН України від 20.07.2004 р. №601.

У Летичівському НВК №1 учні навчання у допрофільних і профільних – за кабінетною системою. Учителями школи впорядковані наочні посібники, роздатковий матеріал відповідно до розділів навчальних програм та згідно із Положенням про навчальні кабінети. У школі працює 17 кабінетів, вісім з них оснащені інтерактивними дошками з проекторами та ноутбуками, п’ять - LED-телевізорами та комп’ютерами:

• два кабінети фізики;

• кабінет хімії;

• кабінет біології;

• кабінет математики;

• кабінет географії ;

• 3 комп'ютерні класи з доступом до мережі INTERNET – у двох інтерактивні дошки з проектором та ноутбуком;

• кабінет української мови та літератури;

• кабінет зарубіжної літератури;

• кабінет англійської мови;

• кабінет історії;

• кабінет польської мови;


• кабінет Захисту Вітчизни;

• 2 майстерні трудового навчання;

Також функціонує спортивний зал і спортивна кімната, футбольне поле зі штучним покриттям.
До початку створення опорного закладу школа з навчальних комп’ютерних комплексів, мультимедійного обладнання мала:

• дві інтерактивні дошки з ноутбуками отримали за програмою «Навчальний кабінет» - кабінет хімії у 2009 р.; кабінет фізики у 2015 р.;

• один мультимедійний комплекс;

• комплекс з восьми ноутбуків, що міститься у методичному кабінеті.


Отже, вирушаємо у онлайн-екскурсію з метою ознайомлення з нашими навчальними кабінетами.
Кабінети фізики  — навчальні підрозділи школи, оснащені наочними посібниками, навчальним обладнанням, меблями і пристроями. У них проводяться уроки, позакласні й факультативні заняття, заходи з виховної роботи, реалізується систематичне підвищення наукової і методичної кваліфікації вчителів.

Кабінети оснащений інтерактивною дошкою з проектором, ноутбуком.Оснащення кабінету:

• комплект навчального обладнання;

• комплект технічних засобів навчання;

• комплект навчально-методичних посібників;

• бібліотека нормативної документації, науково-популярної, довідково-інформаційної і методичної літератури, підручники, журнали, які необхідні у навчанні фізики;

• картотека дидактичних матеріалів;

• інструкції щодо виконання лабораторних робіт, дослідів, спостережень;

• картотека наочного обладнання та посібників;

• правила користування навчальним кабінетом;

Обладнання робочого місця учителя:

— демонстраційний стіл (монтується на підвищенні);

— система електрообладнання;

— пульт керування.

• обладнання робочого місця учня:

— парта, до якої підведено електричний струм ( 42 В)

Кабінети хімії та біології


Кабінети хімії та біології – це навчальні підрозділи, призначені для проведення уроків та позакласних занять. Спеціально обладнані приміщення, які забезпечують наукову організацію співпраці вчителя і учнів, що сприяє підвищенню ефективності проведення уроків з хімії та біології. Вся робота здійснюється за допомогою комплексного використання всієї матеріально-технічної і дидактичної бази, наявної в кабінетах (стенди, гербарії, муляжі, таблиці, тестові завдання, матеріали до лабораторно-практичних робіт, фотографії, колекції, портрети вчених і т.д.) Кабінети оснащені інтерактивними дошками з проекторами, ноутбуками.

Кабінет географії


Кабінет географії – це навчально-матеріальна база для вивчення географії та природознавства.

Кабінет оснащений інтерактивною дошкою з проектором, ноутбуком, є необхідні таблиці, карти. Зі-браний дидактичний матеріал для проведення практичних робіт, необхідна література для проведення контрольних робіт, матеріали для позакласної роботи з дітьми.

Кабінет географії естетично оформлений, озеленений. На стендах відображена цікава інформація для учнів, є карти світу, України.

Кабінет математики


Кабінет математики – це навчально-матеріальна база для вивчення математики в школі. Кабінет оснащений інтерактивною дошкою з проектором, ноутбуком.

Є необхідні таблиці, креслярські прилади, набори для проведення практичних робіт з геометрії, моделі геометричних тіл.

Є необхідна література для проведення контрольних і самостійних робіт, для проведення гурткової та позакласної роботи. У кабінеті зібрані матеріали для позакласної роботи з дітьми.

Кабінет естетично оформлений, озеленений. Є стенди, на яких висвітлюється основна цікава інформація для учнів.


Кабінети інформатики (три з 35 комп’ютерами)


Дані кабінети є центром впровадження комп'ютерних технологій у навчально-виховний процес школи. На базі кабінетів проводиться урочне навчання учнів 2-11 класів, а також факультативні заняття.

Кабінети відкриті для навчання вчителів основам комп'ютерної грамотності, а також для доступу до ресурсів Інтернету


Кабінет української мови та літератури


Кабінет української мови та літератури затишний, естетично оформлений, оснащений сучасними засобами навчання (LED-телевізор, комп’ютер).

Навчально-методичне наповнення кабінету забезпечує високий рівень викладання української мови та літератури учителями-філологами, які постійно працюють над його наповненням методичною та довідковою літературою.

Тут є як постійний, так і змінний навчальний матеріал:

• папки з додатковим матеріалом для уроків та позакласної діяльності;

• дидактичні матеріали для поточного, тематичного та тестового контролю знань учнів;

• тематичні стенди


Кабінет історії


Шкільний кабінет суспільних дисциплін є організуючим центром навчальної роботи з учнями, місцем зосередження навчального матеріалу, посібників, дидактичного матеріалу, технічних засобів, наукової та методичної літератури із історії, правознавства, курсу «Людина і світ».

Кабінет оснащено комп’ютером, LED-телевізором

Тут є як постійний, так і змінний навчальний матеріал:

• карта України;

• настінні та електронні карти з курсів історії;

• папки з ілюстраціями, додатковим матеріалом для уроків та позакласної діяльності;

• дидактичні матеріали для поточного, тематичного та тестового контролю знань учнів;

• портрети гетьманів України та матеріали про їх життя та діяльність;

• електронні навчальні посібники;

• електронні конструктори уроків історії, правознавства, мультимедійні презентацій до уроків історії та правознавства;

• бібліотека науково-популярної, енциклопедичної та художньої літератури на історичну тематику;

• державні символи України.


Кабінет англійської мови

Шкільний кабінет англійської мови є організуючим центром навчальної роботи з учнями, місцем зосередження навчального матеріалу, посібників, дидактичного матеріалу, технічних засобів, наукової та методичної літератури.

У кабінеті створені умови для самостійної науково – пошукової роботи учнів, забезпечивши їх довідниками, аудіо касетами, таблицями, словниками, книгами для читання.

Кабінет оснащено комп’ютером, LED-телевізором та магнітофоном, є дидактичні, роздаткові, додаткові та методичні матеріали, проекти учнів школи, посібники, картки, карти та схеми, необхідні для уроків іноземної мови.


Кабінет зарубіжної літератури


Кабінет зарубіжної літератури - це спеціально обладнаний навчально-методичний центр, який забезпечує високий рівень викладання літератури - науковий, естетичний, навчальний, методичний, виховний.

Саме тут відбувається залучення учнів до світу прекрасного, виховується любов до книжки, формуються критерії сприйняття творів світового письменства й художньої літератури.

Кабінет оснащено комп’ютером, LED-телевізором

У кабінеті зібрана художня та методична література, дидактичний, ілюстративний матеріал, портрети письменників, ілюстрації до творів, репродукції картин на літературну та історичну тематику тощо.


Кабінет захисту Вітчизни Мета кабінету захисту Вітчизни – формування в учнівської молоді життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту Вітчизни та системного уявлення про  військово-патріотичне виховання як складову частину патріотичного виховання.

Оформлений кабінет є часткою Збройних Сил України, тому він втілює військовий порядок, дисципліну, виховує в учнів патріотизм та гордість за свою державу.


Навчальний процес з трудового навчання здійснюється в двох майстернях: в одній майстерні з технічних видів праці, іншій – обслуговуючої праці. Наявні приміщення повністю забезпечують потреби школи для проведення занять згідно санітарних норм.База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка