Пмк № „Захворювання жіночої репродуктивної системи. Планування сім’ї”Сторінка1/3
Дата конвертації14.04.2016
Розмір1.08 Mb.
  1   2   3
Кафедра акушерства та гінекології № 2
Типові задачі

для студентів 5- курсу медичного факультету

Автор: к.мед.н., асистент Супрунова Т.В.


ПМК № 3.

Захворювання жіночої репродуктивної системи. Планування сім’ї


Тема заняття: Клінічна анатомія та фізіологія жіночих статевих органів. Методи обстеження гінекологічних хворих.
1. В гінекологічне відділення поступила хвора 30 років зі скаргами на різкі болі внизу живота, підвищення температури тіла до 38,80С, виділення із статевих шляхів слизово-гнійні. Пологів не було, 2 штучних аборти. Статеве життя поза шлюбом. При гінекологічному обстеженні: матка не змінена, придатки збільшені, болючі з обох сторін. Виділення з піхви гнійні, значні. Яке необхідно провести дослідження для встановлення діагнозу і призначення лікування?

A. Кольпоскопію

B. Гістероскопію

C. Вишкрібання стінок порожнини матки

*D. Бактеріологічне та бактеріоскопічне дослідження

E. Лапароскопію
2. Хвора 30 років поступила в гінекологічне відділення з скаргами на болі внизу живота, гнійні виділення з піхви, підвищення температури тіла до 38,50 С, часте і болюче сечовипускання. Захворіла через 5 днів після випадкового статевого акту. При огляді: шийка матки з ознаками ендоцервіциту, виділення гнійні зеленуватого кольору, матка нормальних розмірів, чутлива при пальпації, придатки з обох сторін збільшені, болючі. Склепіння вільні. Які обстеження в першу чергу необхідно провести для встановлення діагнозу ?

A. УЗО

* B. Бактеріоскопічне дослідження виділень з уретри та цервікального каналу

C. Кольпоскопія

D. Пункція черевної порожнини через заднє склепіння

E. Діагностичне вишкрібання стінок порожнини матки
3. Жінку 20 років ургентно доставили до приймального відділення ЦРЛ зі скаргами на значні болі внизу живота справа, які поширюються догори, короткочасне запаморочення на висоті болю, блювання. При опитуванні встановлено затримку менструації на протязі 6 тижнів. Об'єктивно: шкіряні покриви й слизові оболонки бліді, пульс м'який, ослаблений, ЧСС 108 за хв., t тіла – 36,30С. Кінцівки холодні на дотик, живіт напружений, помірно здутий, болючий. При перкусії в нижніх відділах живота помітне притуплення перкуторного звуку. Кров'яних виділень з піхви немає. Який метод дослідження найбільш достовірно дозволить хірургу визначитися з діагнозом ?

A. Обзорна рентгеноскопія черевної порожнин

B. Лапароскопія

C. УЗД черевної порожнини

*D. Пункція черевної порожнини через заднє склепіння піхвиE . Загальний аналіз крові
4. На прийом дитячого гінеколога звернулась мати з дівчинкою 4 років із скаргами на свербіння, біль, неприємні відчуття в промежені. Значні виділення із статевих шляхів протягом останніх 7 днів після перенесеного риніту, загострення хронічного тонзиліту. Найбільш необхідне термінове обстеження для установки діагнозу.

A. Зондування піхви.

*B. Бактеріоскопія, бактеріологія.C. Вимірювання базальної температури.

D. Визначення рівню електролітів у сироватці крові.

E . Проведення дослідження аналізу сечі.
5. Пацієнтка 29 років скаржиться на відсутність місячних протягом 1 року, виділення молока із сосків при надавлюванні. Яке обстеження необхідно призначити в першу чергу ?

A. Визначення екскреції 17-кетостероїдів в сечі

B. Визначення рівня прогестерону в крові

*C. Визначення рівня пролактину в крові

D. Визначення пухлинного маркеру Са125

E. Визначення рівня естрадіолу в крові

Тема заняття: Порушення менструальної функції. Нейроендокринні синдроми в гінекології.

6. Пацієнтка 29 років скаржиться на відсутність місячних протягом 1 року, виділення молока із сосків при надавлюванні, випадіння бокових полів зору. Яка найбільш вірогідна причина ускладення, що виникло ?A. Вагітність

B. Пухлина молочної залози

C. Функціональні порушення гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи

D. Пухлина яєчника

*E. Пухлина гіпофізу

7. Хвора 15 років, звернулась до дитячого гінеколога із скаргами на болючі менструації, які супроводжуються нудотою, блювотою, запамороченням. Менархе у 12 років, менструації болючі із 14 років, регулярні. Яке лікування треба призначити ?A. Протизапальне лікування

*B. Знеболююча, спазмолітична, антипростагландинова терапія

C. Кровозупиняючі препарати

D. Терапія антиандрогенними препаратами

E . Вітамінотерапія
8. Хвора 20 років звернулась до лікаря зі скаргами на відсутність менструації протягом 0,5 року після стресу. В анамнезі: пологи-1, абортів-3.Менархе в13 років, менструації через 30 діб, протягом 6 діб, регулярні, рясні, безболісні. Статеве життя з 16 років. При об’єктивному обстеженні- жінка нормальної конституції. Шкіра та слизові блідо-рожеві. Молочні залози: при пальпації відмічаються явища фіброзно-кістозної мастопатії. При надавлюванні з соска виділяється молочний секрет. Органи грудної та черевної порожнин без патологічних змін. При вагінальному дослідженні: зовнішні статеві органи розвинуті правильно, оволодіння за жіночим типом; Піхва рожавшої жінки, шийка матки циліндричної форми, зовнішне вічко щільноподібне зачинено. Тіло матки зменшене в розмірах, гіпопластичне, не обмежене в рухомості, в anteflexio. Придатки з обох сторін не змінені, без патології. Склепіння вільні. Виділення слизові. Які гормональні дослідження є найбільш доцільними?

*A. Визначення рівня пролактину (ПРЛ) та ФСГ

B. Визначення рівня тестостерону в сироватці крові

C. Визначення рівня ФСГ та ЛГ

D. Визначення рівня ДТЕАС-сульфату

E. Визначення рівня ТТГ
9. Дівчина-підліток 16 років, на прийомі у дитячого гінеколога скаржиться на збільшений зріст волосся на лиці та тілі, порушення менструальної функції за типом вторинної аменореї. При УЗД виявлено наявність склерокистозних яєчників. Морфотип сексуальний. Встановити діагноз.

A. Синдром Іщенко-Кушинга

B . Наднирникова форма гіперандрогенії

*C. Яєчникова форма гіперандрогенії

D. Гіпоменструальний синдром

E . Затримка статевого розвитку
10. Дівчина-підліток 14 років доставлена до гінекологічного відділення із скаргами на профузну кровотечу із статевих шляхів протягом 16 днів. Об’єктивно: блідість шкірних покровів, слизуватих оболонок При гінекологічному обстеженні (вагіносокпія, ректоабдомінальне дослідження) встановлено, що кровотеча маткова, матка трохи збільшена, щільна. Додатки не визначаються, їх область безболісна. В аналізі крові рівень гемоглобіну 80 г/л. Діагноз. Що робити ?

A. Альгодисменорея. Знеболююча терапія

B. Позаматкова вагітність. Показано оперативне лікування

C. Травма статевих органів. Антианемічна терапія

D. Ювенільна маткова кровотеча. Показана антианемічна терапія

*E. Ювенільна маткова кровотеча. Анемія ІІ ступеню. Показано гормональний гемостаз і антианемічна терапія
11. Хвора 38 років скаржиться на кров'яні виділення зі статевих органів протягом двох тижнів. Менструації з 14 років, по 4-5 днів, через 28 днів, помірні, безболісні. Останні 3 місяці спостерігалися затримки менструації на 3-5 днів. Остання менструація почалася з затримкою на 2 тижні та триває 14 днів до часу огляду. При бімануальному дослідженні: шийка матки циліндрична, чиста, зів закритий. Тіло матки нормальних розмірів, рухоме, безболісне. Придатки не пальпуються, параметрії вільні. Виділення кров'яні, в помірній кількості. Який найбільш імовірний діагноз?

А.* Дисфункціональна маткова кровотеча

В. Неповний аборт

С. Порушена позаматкова вагітність

D. Рак шийки матки

Е. Альгодисменорея
12. У 16-річної дівчини у зв’язку з первинною аменореєю проведене повне клініко-лабораторне обстеження, включаючи УЗД та дослідження каріотипу. Встановлено діагноз: дисгенезія гонад. Які зміни є причиною даної патології ?

*A. Хромосомні аномалії

B. Пухлина гіпофізу

C. Гіпотиреоз

D. Гіперплазія кори наднирників

E. Гіпофункція яєчників
13. Дівчина 17 років, звернулась в жіночу консультацію зі скаргами на відсутність менструації. Гінекологічне обстеження: гіпертрофія клітора, зменшені розміри матки, нормальні розміри яєчників. В крові - підвищений рівень тестостерону, дегідроепіандростерону ДГЕА, які знижуються на 70%, після проби з дексаметазоном. Зони росту кісток передчасно закриті. Діагноз?

*A. Гіперандрогенія наднирників

B. Гіперандрогенія центрального генезу

C. Синдром полікістозних яєчників

D. Аренобластома

E. Дисгенезія гонад
14. Дівчинка 13 років, скаржиться на кровотечу з піхви, остання менструація була 4 місяці тому, слабкість, запаморочення. В аналізі крові – Hb - 64 г/л, еритроцити – 1,8 х109/л, тромбоцити – 280 тис./л. Вагінально: матка не збільшена, придатки без змін. Який імовірний діагноз?

*A. Ювенільна маткова кровотеча

B. Аборт в ходу

C. Хвороба Віллібрандта

D. Тромбоцитопенічна пурпура

E. Вульвовагініт
15. Хвора 15 років страждає ювенільними кровотечами з початку менархе. Менструальний цикл нерегулярний. Остання менструація 2 місяці тому. Статеве життя заперечує. Живіт м’який, не болючий. Зовнішні статеві органи розвинуті правильно, оволосіння по жіночому типу. Виділення з піхви кров’янисті, значні. Який метод зупинки кровотечі потрібно використати ?

A. Протианемічна терапія

B. Вишкрібання стінок порожнини матки

*C. Гормональний гемостаз

D. Скорочуюча терапія

E. Токолітична терапія
16. До гінекологічного відділення поступила дівчинка 14 років зі скаргами на рясні кров’яні виділення зі статевих шляхів на протязі двох тижнів. З анамнезу: менструації з 13 років, нерегулярні, болісні, рясні, остання – 2 місяці тому. Об’єктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, АТ- 100/60 мм рт ст., гемоглобін 108 г/л. Живіт м’який, безболісний при пальпації. При ректальному дослідженні патології статевих органів не виявлено. Про яку патологію йдеться ?

A. Запалення додатків матки

B. Гіпоменструальний синдром

*C. Ювенільна маткова кровотеча

D. Пельвіоперітоніт

E. Ендометріт
17. До гінекологічного відділення поступила дівчинка 13 років зі скаргами на рясні кров’яні виділення зі статевих шляхів на протязі двох тижнів, приймала кровозупиняючі препарати - без ефекту. З анамнезу: менструації з 13 років, нерегулярні, болісні, рясні, остання – 2 місяці тому. Об’єктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, гемоглобін 100 г/л. Живіт м’який, безболісний при пальпації. При ректальному дослідженні патології статевих органів не виявлено. Наступним етапом лікування буде:

A. Тампонада піхви

B. Вишкрібання слизової оболонки матки

C. Спостереження за хворою

D. Надпіхвова ампутація матки

*E. Призначення гормональних препаратів
18. До гінекологічного відділення поступила дівчинка 13 років зі скаргами на рясні кров’яні виділення зі статевих шляхів на протязі двох тижнів. З анамнезу: менструації з 13 років, нерегулярні, болісні, рясні, остання – 2 місяці тому. Об’єктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, АТ- 100/60 мм рт ст., гемоглобін 108 г/л. Живіт м’який, безболісний при пальпації. При ректальному дослідженні патології статевих органів не виявлено. Що є найбільш частішою причиною виникнення ювенільних маткових кровотеч?

A. Пухлина яєчнику

*B. Персистенція и атрезія незрілого фолікулу

C. Міома матки

D. Запалення додатків матки

E. Зарощення дівочої пліви
19. До гінекологічного відділення звернулась дівчинка 16 років зі скаргами на відсутність до цього віку менструацій. Дівчинка низького росту, вторинні статеві ознаки недорозвинені. При гінекологічному огляді відмічається гіпоплазія внутрішніх статевих органів. Яке з досліджень необхідно виконати, щоб визначити причину запізнілого статевого розвитку ?

A. Гістероскопію

*B. Визначити рівень статевих і гонадотропних гормонів в крові

C. Кольпоскопію

D. Кульдоскопію

E. Метросальпінгографію
20. Хвора П., 42 років поступила в гінекологічне відділення з кров’янистими виділеннями зі статевих шляхів протягом 10 днів, які з’явилися після затримки менструації. Порушення менструального циклу відмічає протягом 2-х років. Тест на вагітність негативний. При бімануальному дослідженні, матка не збільшена, рухома, неболюча, щільна, додатки без особливостей. Встановлено діагноз: дисфункційна маткова кровотеча. Ваша тактика?

A.* Вишкрібання стінок порожнини матки

B . Скорочуюча терапія

C. Протианемічна терапія

D. Гормональна терапія

E . Антибактеріальна терапія
21. Хвора М, 27 років звернулась зі скаргами на відсутність менструацій протягом 7 місяців. З анамнезу вияснено, що; менархе розпочалися в 13 років, місячні регулярні, менструальний цикл 28 днів, менструація триває 5-6 днів, безболісна. 7 місяців тому перенесла психічну травму в зв’язку зі смертю батька. При гінекологічному огляді змін зі сторони матки і додатків не виявлено. Ваш діагноз?

A.* Вторинна аменорея

B . Первинна аменорея

C. Альгодисменорея

D. Олігоменорея

E . Несправжня аменорея
22. Хвора 30 років скаржиться на нерегулярні місячні з затримками до 2-3 місяців, ожиріння, гірсутизм. Одружена 8 років, вагітності не було. При бімануальному дослідженні: матка дещо менша від норми, не болюча, з обох боків визначаються щільні, рухомі яєчники, значно збільшені в розмірах, не болючі. Попередній діагноз:

A.* Синдром склерокістозних яєчників

B . Хронічний двобічний аднексит

C. Туберкульоз додатків матки

D. Двобічні кісти яєчників

E . Позаматкова вагітність
23. У хворої К., 17 років, аменорея впродовж 8 місяців. Менархе з 15 років по 3-4 дні з явищами альгодисменореї. При огляді: ожиріння, гірсутизм. За даними УЗД: матка гіпопластична, яєчники розмірами 5,5х5,0х3,5 см з множинними атретичними фолікулами. Діагноз ?

A.* Синдром полікістозних яєчників

B . Адреногенітальний синдром

C. Двобічні пухлини яєчників

D. Ендометріоз

E . Гіпоталамічний синдром.
24. Жінка 25 років, яка в шлюбі 4 роки, скаржиться на бесплодність, затримку місячних та малу їх кількість. При обстеженні виявлено: зріст 165 см, маса тіла 80 кг, відзначається ріст волосся на обличчі, стегнах. При бімануальному дослідженні з обох сторін виявлені збільшені щільної консистенції яєчники розмірами 5*5см. Ці ж дані підтверджені при УЗД. Який ймовірний діагноз?

А.* Синдром склеротичних яєчників (Штейна-Левенталя).

В. Андробластома яєчників.

С. Передменструальний синдром.

D. Хронічний двохсторонній аднексит.

Е. Адреногенітальний синдром.
25. Хвора 30 років звернулася до лікаря з скаргами на відсутність місячних на протязі 2-х років після других пологів. Пологи ускладнились масивною кровотечею. Після пологів хвора відмічає випадіння волосся, втрату ваги тіла. Об’єктивно: хвора астенічна, зовнішні статтєві органи гіпопластичні, шийка матки циліндричної форми, тіло матки маленьке, безболісне. Додатки матки не визначаються. Який найбільш припустимий діагноз?

А.* Гіпофізарна аменорея (синдром Шихана).

В. Маткова вагітність.

С. Первинна аменорея.

D. Синдром Штейна-Левенталя.

Е. Пухлина гіпофізу (хвороба Іценко-Кушинга).

26. Хвора 48 років звернулася до гінеколога зі скаргами на порушення менструального цикла, місячні по 7-9 днів, черезмірні на протязі останнього піврічча. Відмічає приливи жару до голови, безроння, дротивливість, головний біль. Шкіряні покрови звичайної окраски. Артеріальний тиск 130/190 мм.рт.ст., пульс 80-90 уд/хв, ритмічний. Живіт м’який безболісний. При бімануальному дослідженні матка не збільшена, придатки не визначаються. Склепіння вільні. Який найбільш ймовірний діагноз?А.* Клімактеричний синдром.

В. Передменструальний синдром.

С. Адреногенітальний синдром.

D. Синдром Штейна-Левенталя.

Е. Міома матки.
27. В гінекологічне відділення звернулася хвора 48 років зі скаргами на рясну кровотечу із статевих шляхів після затримки місячних на протязі 5 місяців, слабкість, запаморочення. В анамнезі 2 родів, 5 штучних абортів, хронічний запальний процес придатків матки. Об’єктивно: шкіряні покрови бліді, тахікардія. При гінекологічному обстеженні: тіло матки дещо сбільшене, безболісне, рухоме; придатки з обох боків не визначаються. Який діагноз треба поставити у хворої?

А.* Клімактерична кровотеча.

В. Міома матки.

С. Перервана вагітність.

D. Аденокарцинома ендометрію.

Е. Внутрішній ендометріоз.
28. Хворій 26 років. Захворіла після пологів, які відбулися 12 місяців тому. Пологи були важкими, у ранньому післяпологовому періоді була кровотеча, ДВЗ-синдром. Скарги на головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, випадання волосся на голові і на лобку. АТ – 90/50 мм рт.ст., температура тіла – 35,8? С. Менструальна функція після пологів не відновлюється. При гінекологічному огляді виявлено: матка зменшена в розмірах, яєчники не пальпуються, відмічається сухість слизової піхви. Базальна температура монофазна, нижче 37°С, симптоми “зіниці” та “папороті” негативні. З чим пов’язаний патогенез захворювання?

А. *Із зниженням функції гіпофізу.

В. З надмірною продукцією пролактину.

С. Із зниженням функції яєчників.

D. З порушенням функції наднирників.

Е. З гіперпродукцією андрогенів.
29. Жінка 28 років відмічає порушення регулярності менструації протягом останнього року і збільшення росту волосся на обличчі, грудях та нижній частині живота. З анамнезу з’ясували, що в неї є двоюрідна сестра, яка мала тіж самі симптоми і в подальшому завагітніла з великими труднощами. Виберіть показник лабораторного аналізу, найбільш корисний для встановлення діагнозу.

A.* 17-Гідроксіпрогестерон сироватки крові

B . ЛГ і ФСГ сироватки крові

C. Загальний тестостерон сироватки крові

D. Кортизол сироватки крові

E . Пролактин
30. Хвора 46 років. Скарги на відчуття жару в голові та верхній частині тулуба, ожиріння, головний біль, лабільність АТ, порушення сну, загальну слабкість та зниження працездатності, болі в ділянці серця, дратливість, плаксивість, Ваш діагноз?

А. Цукровий діабет.

В. Гіпертонічна хвороба.

*С. Клімактеричний синдром.

D. Гіпоталамічний синдром.

Е. Посткастраційний синдром.
Тема заняття: Ендометріоз. Гінекологічні захворювання дітей та підлітків.

Аномалії положення та розвитку жіночих статевих органів.
31. Хвора скаржиться на різкі болі внизу живота, які віддають у пряму кишку. Болі циклічного характеру, різко посилюються під час дефекації, фізичної праці. В міжменструальному періоді незначні, а під час менструації-нестерпні. Хворіє 2 роки. До того менструації були нормальними. Статеве життя останні 2 роки-болюче. Родів було двоє, аборт один – 5 років тому. Останні роди були 8 років тому. Запальних захворювань статевих органів не було. Пульс 76 уд/хв, АТ - 120/80 мм.рт.ст. Живіт м який, безболісний. Гінекологічний стан матка нормальної величини в антефлексіо, придатки - без змін ззаду шийки матки пропальповується твердий, болючий інфільтрат з нерівною поверхнею, з нечіткими контурами. Інфільтрат переходить на заднє склепіння, при ректальному дослідженні виявлено, що інфільтрат переходить також і на пряму кишку. Аналіз крові ШОЕ-16 мм/год, лейкоцитів 8х109/л. Діагноз?

A.* Зовнішній генітальний ендометріоз, ретроцервікальна локалізація

B . Хр. двобічний аднексит в стадії загострення

C. Позаматкова вагітність

D. Фіброміома матки з нетиповою локалізацією

E . Пухлина прямої кишки
32. У жінки 28 років, що не вагітніла в період менструації появляються болі внизу живота, ниючі, розпираючі, колючі. При бімануальному огляді зліва від матки визначається пухлиноподібне утворення розмірами 8*7*7 см нерівномірної консистенції, болюче при зміщенні, обмежено рухоме. Який найбільш вірогідний діагноз?

A.* Ендометріоідна кіста.

В. Кіста лівого яєчника.

С. Фіброматозний вузол.

D. Запальний процес.

Е.Пухлина сигмовидної кишки.
33. Жінка 32 років звернулась до гінеколога зі скаргами на біль в нижніх відділах живота перед і під час менструації, передменструальну кровомазанину, біль під час статевого акту. При вагінальному дослідженні: зовнішні статеві органи, піхва, шийка без патології. Тіло матки нормальних розмірів, обмежено рухоме. Придатки збільшені, чутливі при дослідженні. Крижово-маткові зв'язки чутливі, визначається індурація та вузлуватість заднього склепіння піхви. Найбільш імовірний діагноз?

А. Рак яєчників

В. Хронічне запалення придатків матки

*С. Генітальний ендометріоз

D. Диспареунія

Е. Передменструальний синдром
34. Хвора 35 років звернулася в жіночу консультацію зі скаргами на появу контактних кровомазань темно – коричневого кольору. В анамнезі 7 вагітностей, дві з яких закінчилися пологами, а 5 штучними абортами за бажанням жінки. Три роки тому була виявлена метаплазія циліндричного епітелію, проведено лікування – діатермокоагуляція. Про який передбачуваний діагноз в першу чергу треба думати?

А.* Ендометріоз шийки матки.

В. Метаплазія циліндричного епітелію.

С. Рак шийки матки.

D. Поліп цервікального каналу.

Е. Ерозія шийки матки.
35. Хвора 38 років протягом 3 років скаржиться на болючі місячні, мажучі кров’янисті виділення коричневого кольору перед і після місячних. в анамнезі 5 артифіційних абортів. При огляді матка м’якої констистенції, болюча, дещо збільшена, обмежено рухома. При УЗД міометрій зернистий, сотоподібний. Діагноз?

А.*Аденоміоз.

В. Міома матки.

С. Ендометрит.

D. Дисфункціональна маткова кровотеча.

Е. Поліпоз ендометрію.
36. У дівчинки 9 років почались циклічні менструації. Прогресує кістковий ріст, відмічається ривок росту, спостерігаються вторинні статеві ознаки. При проведенні ЯМР-томографії – органічної патології головного мозку не виявлено. Встановлено діагноз: передчасне статеве дозрівання. Яке лікування буде найбільш раціональним в даному випадку?

A.* Призначення аналогів гонадотропних рилізінг-гормонів

B . Призначення оральних монофазних низькодозованих контрацептивів

C. Призначення фізіотерапевтичних методів лікування

D. Призначення гестагенів в циклічному режимі (з 12 по 25 день менструального циклу)

E . Призначення гемостатичних препаратів
37. Дівчина 13 років доставлена до гінекологічного відділення із скаргами на біль у животі, затримку сечі. St.genatalis: вхід до піхви відсутній. На місці нього – куполоподібне вип’ячування, синюшного окрасу. Діагноз? Що робити?

A.*Гематокольпос. Показано розкриття гематокольпосу. Евакуація вмісту, накладання вузловатих швів на краї рани.

B. Синдром Рокітанського-Кюстера. Спостереження за хворою.

C. Гострий живіт. Лапаротомія.

D. Гематокольпос. Показана пункція гематокольпосу.

E . Аномалія розвитку жіночої статевої системи. Показана лапаротомія
38. У дівчинки 12 років під час занять по фізкультурі появились раптові переймоподібні болі внизу живота справа, нудота. Які обстеження необхідно провести для встановлення діагнозу?

А. * Ультразвукове обстеження.

В. Загальний аналіз крові.

С. Загальний аналіз сечі.

D. Аналіз сечі на діастазу.

Е. Лейкоцитоз в динаміці.
39. В гінекологічне відділення звернулася дівчинка 12 років зі скаргами на кровотечу із полових шляхів протягом 2-х тижнів, після затримки менструації на протязі 3-х місяців, слабкість, головний біль, запаморочення. Місячні з 10 років. В віці 10 років хворіла скарлатиною. Об’єктивно: шкіряні покрови бліді, тахікардія, АТ – 100/60. В аналізі крові Нb=100 г/л, кількість тромбоцитів 200 тис. Гінекологічне обстеження: virgo. При ректальному обстеженні: тіло матки і придатки без патології. Яку патологію можна запідозрити у данному випадку?

А.* Ювенільна кровотеча.

В. Перервана вагітність.

С. Хвороба Верльгофа.

D. Синдром склерокістозних яєчників.

Е. Геморагічний діатез.
40. Дівчина 17 років, звернулась в жіночу консультацію зі скаргами на відсутність менструації. Об'єктивно: статура інтерсексуальна, вторинні статеві ознаки мало розвинуті. Зовнішні та внутрішні статеві органи гіпопластичні. В крові вміст гонадотропінів значно підвищений, естрогенів знижений, пролактину нормальний. Діагноз ?

*A. Затримка статевого розвитку, конституційна форма

B. Затримка статевого розвитку центрального генезу

C. Передчасне виснаження яєчників

D. Затримка статевого розвитку яєчникового генезу

E. Пролактин- секреторна аденома гіпофіза
41. До жіночої консультації звернулась дівчинка 14 років із скаргами на значний переймоподібний біль внизу живота, вічуття тиску на пряму кишку. З анамнезу відомо, що напротязі 3-х останніх місяців спостерігається подібний біль і триває близько п’яти днів. Об’єктивно: при пальпації нижніх відділів живота на рівні лонного з’єднання визначається пухлиноподібне утворення тугоеластичної консистенції. Менструації відсутні. Фізіологічні відправлення в нормі. Який найбільш вірогідний діагноз ?

*A. Гінатрезія

B. Кістома яєчника

C. Фіброміома матки

D. Вагітність

E. Перекрут ніжки кісти яєчника
42. Хвора 14 років, скаржиться на відсутність менструації і біль внизу живота на протязі двох місяців. При огляді: ріст волосся на лобці за жіночим типом, молочні залози і зовнішні статеві органи розвинені правильно, визначається вип'ячування дівочої пліви темним вмістом піхви. При ректальному дослідженні матка і додатки без патології, в ділянці піхви пальпується еластичне утворення. Про яку аномалію йдеться ?

A. Кіста Гартнерова ходу

B. Аплазія піхви

*C. Зарощення гімену

D. Гематома вульви

E. Атрезія піхви
43. Дівчинка 14 років поступила в гінекологічне відділення зі скаргами на болі внизу живота, відчуття важкості в малому тазу, ускладнення сечовипускання та дефекації. При гінекологічному огляді виявлено вип’ячування неперфорованої дівочої перетинки, просвічування через неї темного вмісту. Ваш діагноз ?

*A. Атрезія гімену

B. Аплазія матки

C. Аплазія піхви

D. Аплазія матки і шийки матки

E. Аплазія шийки матки і піхви
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка