План проведення заходів тижня української мови у родниківській загальноосвітній школі І ііі ступенівСторінка1/5
Дата конвертації29.04.2016
Розмір0.79 Mb.
  1   2   3   4   5
c:\users\люда\desktop\картинки до документів\images4447.jpeg


Родниківська ЗОШ I-III ступенів
h:\мова №2\картинки мова\14.jpeg

Тиждень

української мови

в школі

2013 рік


ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

У РОДНИКІВСЬКІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ І – ІІІ СТУПЕНІВ

з/п

Назва заходу (події)

Дата і час проведення

Класи

Відповідальні

1

Відкриття Тижня на загальношкільній лінійці (ознайомлення з основними заходами, оголошення конкурсних програм). Оголошення конкурсу на кращий калейдоскоп вишиванок класу «Вишиванка-символ Батьківщини»

04.11.

2013 р.


6

клас


Л.Д.Лебедєва

Класні керівники

1-11 класів


2

Фотоколаж «Краща мова єднання - українська».

04-08.11.

2013р.


5-9

класи


Л.Д.Лебедєва

Л.В.Березюк,

класні керівники


3

Випуск газет, присвяченої Дню української писемності та мови; виставка літератури «Любіть Україну і мову її солов'їну».

04. 11.

2013 р.


4,3,2-А,2-Б

Л.А.Миколаєнко

Ю.А.Миколаєнко

Л.П.Медвідь

В.П.Козій
4

Мовний конкурс« Бринить, співає наша мова…»06. 11.

2013 р.


8 клас

Л.Д.Лебедєва5

Творчий конкурс «Диво калинове – чари барвінкові» (на кращу декламацію поезії про мову)

07-08.11.

2013 р.


1-ші класи

Л.В. Лісова

Т.П.Козир6

Конкурс малюнків «Українська мова в моєму серці»

04-08.11.

2013 р.


1-4 класи

Класоводи

7

Проведення інтелектуального конкурсу «Це мова моя, це мова моєї країни!»

05. 11.

2013 р.


9клас

Л.Д.Лебедєва


8

Організація конкурсу проектів, присвячених українській мові та писемності «Вслухаймося в слова чарівні мови».

07. 11.

2013 р.


9-11 класи

Л.Д.Лебедєва

Л.В.Березюк
9

Проведення інтелектуального конкурсу «Юні знавці рідної мови»

07.11.

2013 р.


5-6 класи

Л.Д.Лебедєва10

Проведення І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика

08. 11.

2013 р.


5–11 класи

Л.Д.Лебедєва

Л.В.Березюк
11

Конкурс на кращого читця-декламатора

«Лунай, величне наше слово»07. 11.

2013 р.


5-7 класи

Л.Д.Лебедєва

Л.В.Березюк


12

Організація написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

08. 11.

2013 р.


5–11 класи

Л.Д.Лебедєва

Л.В.Березюк
13

Урочисте закриття Тижня української мови «Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни»

08.11

2013 р.


2-6 класи

Л.Д.Лебедєва

класоводи04. 11. – 08. 11. 2013 року


Родниківська ЗОШ I-III ст

Тиждень української мови в школі
Вступ

6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю:

"Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця".

Комплексні форми позаурочної роботи, звернені безпосередньо до емоційного сприйняття, допомагають цілеспрямованому формуванню у дітей патріотичних почуттів, уявлень про громадянськість, громадянські якості особистості, впливають на формування самооцінки учня себе як громадянина своєї країни.

Одним з засобів безпосереднього впливу на ці сторони духовного і морального розвитку дитини є мова.

Мова як суспільне, історичне явище, що тісно пов’язане з духовним, розумовим життям людей, має велике значення для кожного народу; нею супроводжуються всі сторони буття, процеси пізнавальної і творчої діяльності, завдяки їй люди спілкуються між собою, обмінюються думками, мислять, пізнають навколишній світ, усвідомлюють явища, процеси, дії, залежність між ними. Саме тому мова – найцінніше багатство народу, його історія, свідомість, продук суспільного життя.g:\dcim\107olymp\pa170845.jpg

Мову як важливий засіб впливу на людину, як знаряддя освіти і виховання високо оцінював К.Д.Ушинський, він називав її «дивним педагогом», який „навчає напрочуд легко, за якимось недосяжно полегшеним методом”. „Серед інших предметів вивчення немає жодного такого мірою здатного розвинути людину, як вивчення мови...”

Багата і милозвучна українська мова. Нею передаються найтонші відтінки думок і почуттів слухаючи мову щодня ми часто не вдумуємося в її особливості, сприймаємо слова, як щось звичайне, само собою зрозуміле.

А тим часом мова – одне з чудес, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. У нашій мові є чимало захоплюючого і дивовижного. Безліч на перший погляд буденних слів ховає в собі якусь таємницю. Кожне вживане нами слово має свою долю, свою історію.

Родниківська ЗОШ I-III ст

Тиждень української мови в школі

Розбудова державності в Україні зумовила нові тенденції щодо розвитку освіти і виховної роботи серед підростаючого покоління.

З’явилася нагальна потреба суспільства у творчих, діяльних, обдарованих, інтелектуально і духовно розвинених громадян, які досконало володіють рідною мовою. Звідси, формування творчих здібностей можливе у творчості, через

вирішення різноманітних творчих завдань: участь у виховних годинах, конкурсах фахової майстерності, профорієнтаційній діяльності.

Але щоб спрямувати людину до такого виду діяльності, необхідні так звані „потреби на творення”. Мається на увазі певний емоційний настрій, мотивація, настанова, ступінь власної активності особистості. Без усіх цих компонентів неможливе виникнення творчості. Якщо ми хочемо розвивати творчі здібності учнів, маємо відповідно організовувати роботу з вивчення мови.

Викладання мови – це майстерність творення людської душі, бо вона є найніжнішим, найтоншим зіткненням до серця дитини. Викладання мови – це й суспільствознавство, бо в слові закарбовані століття життя й боротьби народу, його мужність і слава, надії і сподівання”,-говорив В.Сухомлинський. Викладач покликаний виховувати в учнів любов та інтерес до слова, навчає дбати про яскравість, виразність і точність мови, розвиває мислення, творчі здібності, впливає на естетичні переконання, формує внутрішній духовний світ дитини. Усі ці складні навчальні виховні завдання здійснюються не тільки під час уроку, а й у процесі позакласної роботи. g:\dcim\107olymp\pa170859.jpg

Окрему групу позакласних заходів з мови становлять свята — мовні вечори, дні, тижні, декади. Організація їх має своєю метою зацікавити учнів мовою, пожвавити працю над нею, виявити ефективні форми, прийоми ведення позаурочної роботи з мови, підсумувати наслідки її за певний період.

Мабуть, найефективнішими з свят є тиждень мови. Тиждень проводиться як свято мови у всіх освітніх закладів країни. Цінність цієї форми позаурочної роботи в тому, що вона є масовою, охоплює всіх учнів. У цей час здійснюються різноманітні мовні заходи, спрямовані на збагачення дітей новими відомостями про мову, поглиблення і закріплення знань з програмного


Родниківська ЗОШ I-III ст

Тиждень української мови в школі

матеріалу, вдосконалення культури мовлення, залучення учнів до самостійної творчої праці над словом у всій його багатогранності.

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної

української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.Метою всіх проведених заходів було:

  • донести до учнів красу і багатство української мови;

  • формувати відчуття краси рідної мови;

  • розвивати мовленнєві здібності учнів;

  • збагачувати словниковий запас;

  • виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

У ході підготовки до Тижня було випущено чергові номери стінгазет учнями 2-4 класів під гаслом «Любіть Україну і мову її солов'їну» зроблено замітку до шкільного прес-центру, використовуючи сучасні комп'ютерні технології. g:\dcim\107olymp\pb061187.jpg

4 листопада пройшла загальношкільна лінійка, на якій вчитель Л.Д. Лебедєва урочисто оголосила про відкриття Тижня української мови, ознайомила з основними заходами, закликал брати активну участь як учнів, так і вчителів. А також розповіла про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня з української мови. g:\dcim\107olymp\pb061185.jpg

Окремо було зазначено про важливість конкурсу «Вишиванка – символ Батьківщини» , щоб підняти престиж Родниківської школи серед районних закладів освіти, чому, безперечно, може посприяти змістовне, багате й цікаве проведення різноманітних конкурсів, змагань, вечорів, тощо, зокрема й під час Тижня української мови.

Звичайно, було сказано й про заохочування у вигляді гарних оцінок найактивнішим, найсумліннішим та переможцям, адже будь який захід у школі є частиною навчального процесу.h:\мова №2\тиждень мови фот\фото 6 клас\pb061209.jpgg:\dcim\107olymp\pb051024.jpg

g:\dcim\107olymp\pb051087.jpgg:\dcim\107olymp\pb061190.jpg

h:\мова №2\тиждень мови фот\виставка\pb061243.jpg


c:\users\люда\desktop\картинки до документів\картинки\imagesфів.jpeg

Краса України і матері мова лунає у пісні і в серці звучитьc:\users\люда\desktop\картинки до документів\картинки\67г76.jpeg
h:\мова №2\тиждень мови фот\фото 6 клас\pb041007.jpg

Родниківська ЗОШ I-III ст

Тиждень української мови в школі

Сценарій святкової лінійки до відкриття Тижня української мови

Мета: Формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Розширювати знання про красу і багатство української мови. Пробудити почуття національної гідності.

Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою


Ведучий: Добрий день, дорогі друзі! h:\мова №2\тиждень мови фот\лінійка\pb040981.jpg

Ми радо вітаємо всіх на святковій лінійці,яка присвячена тижневі української мови та Дню писемності,яке ми відзначаємо кожного року

9 листопада.

Ведуча: Зі ставлення кожної людини до своєї мови можна цілком точно судити не лише про її культурний рівень, а й про її громадянську позицію.

Ведучий: Справжня любов до країни немислима без любові до своєї мови. Людина - байдужа до рідної мови, шкідлива самою своєю суттю, бо її байдужість до мови пояснюється цілковито байдужістю до минулого, сучасного і майбутнього свого народу.

1 учень: Ось берег мій –

Початок України...

На південь – море,

За плечима – степ...

Стають, здається,

Хвилі на коліна

До ніг землі,

Де хліб святий росте...

2 учень: Це берег мій –

І я помру за нього...

Моє життя

Родниківська ЗОШ I-III ст

Тиждень української мови в школіДо крапельки віддам,

Щоб скільки світу –

Українцям ноги

В обіймах теплих пестила вода...3 учень: Тут берег мій –c:\users\люда\desktop\картинки до документів\image58.jpeg

І кращого не треба...

Шумить над морем

Степова трава,

Милується там степом

Синє небо –

Мій берег є,

Моя земля жива!

4 учень: Це берег мій –

Початок мого світу.

Здавен забутих

Пращурів земля.

Бо тільки тут

Зі мною навіть вітер

Щодня – по-українськи розмовля!
Ведуча: Мова – великий подарунок природи. І у кожного народу вона своя. Нам народ створював мову віками, і витворив одну з найбагатших і найпрекрасніших слов’янських мов.

Ведучий: У світі налічується близько 5 тисяч мов. І серед них – ніби запалена квітка в чудовому букеті – українська.h:\мова №2\тиждень мови фот\лінійка\pb040969.jpg

Ведуча: Її краса, багатство, витонченість і мелодійність визнані віками.

Ведучий: Та найкоштовніший скарб нашого народу, перлина мелодійності мови – українська пісня.

Ведучий: Мова – то цілюще джерело, хто не припаде до нього вустами,той сам всихає від спраги.

Ведуча: Століттями мова народу була тією повноводною рікою, яку ми називаємо поезією.


Родниківська ЗОШ I-III ст

Тиждень української мови в школі
Читець1: Мова наша, мова –

Мова кольорова,

В ній гроза травнева

Й тиша вечорова.c:\users\люда\desktop\картинки до документів\images.зщ90з0.jpeg

Мова наша, мова –

Літ минулих повість,

Вічно юна мудрість,

Сива наша совість.

Я без тебе, мово,

Без зерна полова,

Соняшник без сонця,

Без птахів діброва.

Як вогонь у серці,

Я несу в майбутнє

Невгасиму мову,

Слово незабутнє.
Читець2: Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур’ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм життям.

Прислухайтесь, як океан співає –

Народ говорить, і любов, і гнів

У тому гомоні морськім. Немає

Мудріших, ніж народ, учителів.

У ньому кожне слово – це перлина,

Це праця, це натхнення, це людина.
Читець3: Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова,

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

З родинного гнізда, немов пташа,

Ти полетиш, де світу далечизна,

Та в рідній мові буде вся душа

Родниківська ЗОШ I-III ст

Тиждень української мови в школі

І вся твоя дорога, вся Вітчизна.

У просторах, яким немає меж,

Не згубишся, як на вітрах полова.

Моря перелетиш і не впадеш,

Допоки буде в серці українська мова.

Ведучий: Україна! Цвіте вишневий! Щоб наша мова буяла пишним цвітом, ми присягаємо:

- любити і шанувати рідну мову;

- берегти і збагачувати цей найдорожчий скарб;

- очищувати нашу прекрасну мову від словесного сміття;

- передавати нащадкам наше пісенне диво.

Ведуча: Присягаємо, що ми не будемо останнім поколінням, яке читає “Кобзаря” в оригіналі.

Ведучий: Тож зростайте духовно, друзі! Тягніться до сонця, хай не засохне ваше віття!

Ведуча: Хай живе і милує покоління українська мова!


h:\мова №2\тиждень мови фот\лінійка\pb040978.jpg

h:\мова\122.jpeg


Родниківська ЗОШ I-III ст

Тиждень української мови в школі

Родниківська ЗОШ I-III ст

Тиждень української мови в школі
Випуск газет, присвяченої Дню української писемності та мови; виставка літератури

«Любіть Україну і мову її солов'їну».
Моя Україна - широкі простори,

Поля і левади, долини і гори.

Молитва і пісня і слово натхненне.

З чого почалась Україна для тебе?


З метою залучення учнів до джерел української національної історії та культури, збереження та прищеплення українських традицій, осмислення себе частинкою великого українського народу.

g:\dcim\107olymp\pb081360.jpgh:\мова №2\тиждень мови фот\виставка\pb040989.jpg
h:\мова №2\тиждень мови фот\виставка\pb051184.jpg


h:\мова №2\тиждень мови фот\фото 4 клас\pb081362.jpg

c:\users\люда\desktop\картинки до документів\76ш96.jpeg
Моя прекрасна

українська мова,

найкраща пісня

в стоголоссі трав…
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка