Наказ №128 Про результати проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області у 2013-2014 навчальному роціСторінка1/14
Дата конвертації13.04.2016
Розмір3.1 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

УКРАЇНА


РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
Н А К А З


06.03.2014

м. Рівне


№ 128

Про результати проведення ІІ етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт учнів-членів

Малої академії наук України в Рівненській

області у 2013-2014 навчальному році

Відповідно до Положення про управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 14 січня 2013 року № 11, наказу Міністерства освіти і науки України від 05 листопада 2013 року № 1554 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2013-2014 навчальному році», наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 05 лютого 2014 року № 73 «Про проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області у 2013-2014 навчальному році», з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і молоді, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації у січні 2014 року було проведено І етап конкурсу-захисту, із 16 лютого по 01 березня 2014 року – ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області (далі конкурс-захист).

На підставі протоколів засідань журі наукових відділень ІІ етапу конкурсу-захисту
НАКАЗУЮ:


 1. Затвердити результати проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області у 2013-2014 навчальному році, що додаються.
 1. Затвердити список переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області у 2013-2014 навчальному році, що додається.

2


 1. Затвердити список учасників ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2014 році, що додається.
 1. Порушити клопотання перед оргкомітетом ІІІ етапу щодо участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2014 році:

Парфенюка Богдана Олександровича, учня 11 класу Рівненської гуманітарної гімназії, вихованця Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, у секції «Економічна теорія та історія економічної думки»;

Шевчук Софії Валеріївни, учениці 10 класу Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Центр надії», у секції «Фінанси, грошовий обіг та кредит».
 1. Затвердити інформацію про результативність участі у І-ІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області у 2013-2014 навчальному році, що додається.
 1. Затвердити результати участі команд районів та міст області у ІІ етапі конкурсу-захисту, що додаються.
 1. Відзначити дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації переможців та учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2014 році на підсумковій сесії Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.
 1. Начальникам відділів, управлінь освіти районних державних адміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення, директорам вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, директорам закладів обласного підпорядкування:

  1. Довести до відома керівників навчальних та позашкільних закладів результати ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області.

  2. Проаналізувати результати проведення І та ІІ етапів конкурсу-захисту і вжити заходів для подальшої активізації роботи з обдарованою учнівською молоддю.

  3. Розглянути питання щодо морального та матеріального заохочення учнів, наукових керівників та вчителів з базової дисципліни, які підготували переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області у 2014 році.

3


 1. Директору Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Андрєєву О.А.:

  1. Підготувати до 20 березня 2014 року аналітичні матеріали за результатами проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області у 2013-2014 навчальному році.

  2. Організувати 11 березня 2014 року направлення науково-дослідницьких робіт до оргкомітету ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області (м. Київ).

  3. Забезпечити участь команди Рівненської області у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

  4. Розмістити цей наказ на сайті управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та на сайті Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.
 1. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника управління – начальника відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Пекарського О.М.

Начальник управління Г. Таргонський

НАКАЗ ПІДГОТУВАВ:
Директор обласного комунального

позашкільного навчального закладу

«Рівненська Мала академія наук

учнівської молоді»

Рівненської обласної ради О. Андрєєв

ПОГОДЖЕНО:


Заступник начальника управління –

начальник відділу виховної роботи

та соціального захисту дітей управління

освіти і науки облдержадміністрації О. Пекарський

Юрисконсульт І. Синицька

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації

06.03.2014 № 128


РЕЗУЛЬТАТИ

проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області

2013-2014 навчального року
У І етапі конкурсу-захисту Малої академії наук України в Рівненській області взяли участь 1926 учнів 8-11 класів (у 2013 – 1872).

До участі у ІІ етапі конкурсу-захисту було допущено 762 учні загальноосвітніх, позашкільних закладів та студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (у 2013 – 773).

На розгляд журі було подано 828 (у 2013 – 823) науково-дослідницькі роботи учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області за відділеннями:

технічних наук – 58;

комп’ютерних наук – 47;

математики – 41;

економіки – 19;

фізики та астрономії – 52;

мовознавства – 73;

літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства – 108;

філософії та суспільствознавства – 88;

історії – 91;

наук про Землю – 46;

хімії та біології – 125;

екології та аграрних наук – 80.

У межах ІІ етапу конкурсу-захисту проводилося оцінювання навчальних досягнень із базової дисципліни, заочне оцінювання та захист науково-дослідницьких робіт.

Учасники конкурсу захищали роботи у 63 секціях 12 наукових відділень та виконували контрольні завдання з 13 базових дисциплін.

У роботі журі конкурсу взяли участь 133 науково-педагогічних працівники із 18 навчальних закладів та установ, які здійснювали заочне оцінювання та захист науково-дослідницьких робіт учасників конкурсу-захисту, з них: 97 (у 2013 – 93) мають науковий ступінь кандидата наук, 14 – доктора наук (у 2013 – 16). До перевірки контрольних завдань із базових предметів було залучено 43 вчителя із 26 загальноосвітніх навчальних закладів міста Рівного, Рівненського та Здолбунівського районів області.У відділенні історії взяли участь 91 (у 2013 – 80) учасник у п’яти секціях. Найчисельнішою залишаються секції історичного краєзнавства (25 учнів) та історії України (23 учні). Найменш чисельною щороку є секція археології (12 учнів). Науково-дослідницькі роботи учнів спрямовані на вивчення рідного краю, культури та побуту, історії українського народу. Члени журі відзначили у більшості учасників широкий спектр тематики наукових досліджень, їх наукову новизну, ступінь самостійності та особистий внесок автора в роботу. Значно зріс рівень знань учасників конкурсу з базової дисципліни – історії України, зокрема у секції археології.

Варто відзначити учнів, які показали високий рівень навчальних досягнень з базової дисципліни «Історія України»: Шеретюк Каріну Валеріївну (28 балів), Ковальчука Івана Миколайовича (27 балів), Савкова Віталія Петровича (27 балів) із 30 максимальних.

Найкращі результати у відділенні показали Павлушенко Марія Вікторівна (89 балів), Приходько Петро Олегович (87,5 бала), Шемейко Катерина Сергіївна (87 балів), Копелюк Віталій Олександрович (87 балів).

У відділенні філософії та суспільствознавства взяли участь 88 (у 2013 – 70) учасників у 6 секціях. Найчисельнішими щороку є секції правознавства (24 учні) і теології, релігієзнавства та історії релігії (19 учнів). Секції філософії та соціології є найменш чисельними – 9 та 10 учнів відповідно. Порівняно з минулим роком у секції педагогіки взяли участь 12 учасників (у 2013 – 1). Варто відзначити, що більшість поданих робіт оформлені відповідно до вимог, містять аналітичну наповненість, самостійність, оригінальність і доказовість суджень, наявність елементів наукової новизни. Це свідчить про серйозну та відповідальну роботу як юних дослідників, так і їх наукових керівників. Разом з тим, окремі роботи з правознавства та філософії були побудовані на частинах кандидатських дисертаційних досліджень, взятих з мережі Інтернет, про що було зазначено у рецензіях членів журі, а відповідно знижено оцінки за заочне оцінювання науково-дослідницьких робіт.

Найкращі результати у цьому відділенні показали Шеретюк Каріна Валеріївна (93 бали), Лук'янчук Наталія Олегівна (87,5 бала), Кучер Єлизавета Миколаївна (87 балів), Прищепюк Катерина Анатоліївна (86 балів), Попова Катерина Віталіївна (86 балів).

У відділенні наук про Землю взяли участь 46 (у 2013 – 51) учасників у 4-х секціях. Найчисельнішою є секція географії та ландшафтознавства (21 учень), найменш чисельною залишається секція кліматології та метеорології 4 учні (у 2013 – 6).

Члени журі даного відділення зазначили, що переважна більшість робіт носить дослідницький характер, відмітили їх практичну спрямованість, обґрунтованість поданих висновків, відповідність поставленим завданням та меті дослідження.

Попри наявні позитивні результати та зростання інтересу до новостворених секцій має місце і ряд недоліків, зокрема: роботи переможців І етапу рецензуються формально і необ’єктивно – переможцям І етапу виставляють максимально можливу кількість балів, незважаючи на те, що науково-дослідницькі роботи мають серйозні недопрацювання, зокрема: неповнота у розкритті теми, аналізу літературних даних, невідповідність вимогам щодо оформлення наукових робіт. Особливо це стосується оформлення вступу, тобто вибір теми та її актуальність, формулювання мети та завдань, визначення об’єкта та предмета дослідження, грамотності викладеного матеріалу.

Високі результати навчальних досягнень з базової дисципліни «Географія» продемонстрували: Отрода Ірина Сергіївна (30,5 балів), Лисюк Катерина Володимирівна (30 балів), Мащенко Віталій Володимирович (29,5 бала), Михайловська Наталія Олександрівна (29,5 бала) із 33 максимальних.

Найкращі результати у даному відділенні показали Швед Інна Миколаївна (95 балів), Мащенко Віталій Володимирович (93,5 бала), Лисюк Катерина Володимирівна (87 балів), Шевчук Софія Валеріївна (86 балів).

У відділенні хімії та біології взяли участь 125 (у 2013 – 133) учасників у 7 секціях. Найчисельнішими залишаються секції психології – 21 учень (у 2013 – 25), біології людини, хімії та медицини – по 20 учнів. Щороку малочисельною є секція загальної біології – 6 учнів. Більшість учнівських робіт секції мають цікаві практичні експерименти, проведені учнями на базах своїх навчальних закладів, містять розроблені рекомендації щодо покращення здоров’я школярів і профілактики найбільш поширених захворювань підлітків. Науково-дослідницькі роботи з хімії на 70 відсотків містять експериментальну частину, що є свідченням серйозності учнівських наукових досліджень. Особливо яскраво виступили учні Школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей» та Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар». Значний інтерес у старшокласників викликають роботи з психології, тематика їх актуальна і різноманітна, більшість досліджень ґрунтуються на аналізі двох і більше методик, що підтверджує їх науковість. Журі секції медицини вказало на різноманітність тематики науково-дослідницьких робіт учасників, їх практичну спрямованість та новизну отриманих результатів.

Високі результати навчальних досягнень з базової дисципліни «Біологія» продемонстрували: Василакі Анастасія Олександрівна (32,5 бала) та Дерезенко Денис Миколайович (31бал), Шокарєв Олексій Віталійович (30 балів) із 33 максимальних. Максимальну кількість балів з базової дисципліни «Хімія» набрала Давидюк Тетяна Олександрівна (33 бали).

Найкращі результати у відділенні показали Дулюк-Орлова Бажена Богданівна (89 балів), Агунович Володимир Андрійович (87 балів), Шокарєв Олексій Віталійович (87 балів).

У відділенні екології та аграрних наук взяли участь 80 (у 2013 – 82) учасників у шести секціях. Найчисельнішими залишаються секції екології – 18 учнів (у 2013 – 24), охорони довкілля та раціонального природокористування – 16 учнів (у 2013 – 19). Найменш чисельними є секції ветеринарії та зоотехнії, генетики та селекції – 9 і 10 учнів відповідно. У цих двох секціях беруть участь учні Гощанського, Костопільського, Рівненського районів та м. Рівне.

Журі відділення зазначило, що переважна більшість робіт учнів носить дослідницький характер і висновки ґрунтуються на експериментальних дослідженнях. Передусім це стосується робіт учнів 9-10 класів. Серйозні науково-дослідницькі роботи подано учнями Гощанського, Костопільського районів. Поряд з позитивними моментами деякі роботи не відповідають зазначеній секції, відповідно такі роботи оцінюються найнижче і не можуть бути конкурентоспроможними у здобутті призових місць. Слід зазначити, що на конкурс подаються роботи із некоректно сформульованими темами.

Варто відзначити, що більшість учнів цього відділення мають середній рівень знань з базових дисциплін, лише Надеждіна Анастасія Станіславівна набрала 29 балів із 33 максимальних.

Найкращі результати у цьому відділенні показали Чугай Милана Леонідівна (97 балів), Солтис Владислав Ігорович (88,5 бала).У відділенні технічних наук узяли участь 58 (у 2013 – 55) учасників у семи секціях. Усі секції відділення є малочисельними – від 4 до 9 учнів. Лише у секціях матеріалознавства та технологічних процесів і перспективних технологій – 12 та 11 учнів відповідно. У секціях даного відділення змагалися учні Рівненського, Володимирецького, Демидівського, Здолбунівського, Дубенського, Радивилівського, Березнівського районів, міста Рівне та закладів обласного підпорядкування – Школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей», Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Журі відділення зазначило, що роботи учнів мають дослідницький характер, наявні елементи науково-технічної новизни, у більшості доцільно та коректно використані методи дослідження. Разом з тим близько 20 % робіт мають реферативний характер, відсутні системність і повнота у розкритті теми, аргументованість висновків досліджень. В окремих роботах подано ідеї або гіпотези, які не обґрунтовані наукою.

Варто відзначити, що цього року в окремих учнів високий рівень навчальних досягнень з базової дисципліни «Фізика»: Кінда Віталій Васильович (33 бали), Бідун Олег Андрійович (32 бали), Омелюх Андрій Ігорович (31 бал), Трофімюк Олег Валентинович (31 бал), Макєєв Олександр Миколайович (31 бал).

У секції «Авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка» членами журі першого місця не присуджено.

Найкращі результати у відділенні показали Демчук Дмитро Олександрович (93 бали), Кінда Віталій Васильович (91 бал), Гавриш Дарина Олександрівна (84 бали). Сідлецький Станіслав Валентинович (83 бали), Мельник Віталій Васильович (83 бали).У відділенні математики взяли участь 41 (у 2013 – 44) учасник у трьох секціях. Кількість учасників у секціях становить від 11 до 17. Більшість робіт мають реферативний характер. Але роботи учнів, виконані під керівництвом науковців вищих навчальних закладів, мають прикладний характер та практичне застосування, а тому високо оцінюються членами журі, і як результат – учні традиційно посідають призові місця у конкурсі. Попри це у конкурсі-захисті даного відділення взяли участь не всі райони області.

У секції математики членами журі першого місця не присуджено.

Варто відзначити, що цього року в окремих учнів високий рівень навчальних досягнень з базової дисципліни «Математика»: Веремчука Максима Романовича (33 бали), Мороза Андрія Ігоровича (32 бали), Остапюк Наталії Вікторівни (32 бали), Галана Дмитра Олександровича (32 бали), Чалія Андрія Івановича (30 балів) із 33 максимальних.

Найкращі результати у цьому відділенні показали: Собчук Валерія Миколаївна (84 бали), Пелих Андрій Вікторович (83 бали), Демчук Дмитро Олександрович (81 бал).У відділенні фізики та астрономії взяли участь 52 (у 2013 – 55) учасники у 4 секціях. Найчисельнішою є секція астрономії та астрофізики – 15 учнів (у 2013 –19), в інших – по 12-13 учнів.

У цьому році високі результати та рівень навчальних досягнень учнів з базової дисципліни «Фізика» показали учні Здолбунівського, Володимирецького районів, Дубенської гімназії № 2, Школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей», Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 та Рівненського природничо-математичного ліцею «Елітар».

У секції аерофізики та космічних досліджень членами журі першого місця не присуджено.

Найкращі результати у цьому відділенні продемонстрували Кінда Віталій Васильович (96 балів), Квасюк Юрій Володимирович (90 балів), Якимчук Олег Анатолійович (90 балів), Степанюк Олександр Юрійович (90 балів).У відділенні економіки цього року брали участь 19 (у 2013 – 21) учасників у трьох секціях, кількість яких є незначною – 4-8 учнів. У конкурсі взяли участь учні Дубровицького, Демидівського, Березнівського, Володимирецького районів та міст Рівне, Острог і Кузнецовськ. Від міста Рівне традиційно беруть участь учні Рівненського економіко-правового ліцею, Рівненської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів «Центр надії» та Школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей».

Варто відзначити високий рівень написання науково-дослідницьких робіт в усіх секціях відділення та низький рівень навчальних досягнень учнів з базової дисципліни «Математика». У зв’язку з цим у секціях економічної теорії та історії економічної думки, фінансів, грошового обігу та кредиту членами журі перших місць не присуджено.

Найкращого результату у цьому відділенні досягнув Дзюбенко Остап Олегович (77 балів).

У відділенні комп'ютерних наук взяли участь 47 (у 2013 – 31) учасників у шести секціях. Найбільше учасників було з міста Рівне (15 учнів) та Школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей» (7 учнів). Цього року найчисельнішою є секція мультимедійних систем, навчальних та ігрових програм (12 учасників), найменш чисельною – секція «Безпека інформаційних та телекомунікаційних систем» (4 учасники).

Високі результати навчальних досягнень з базової дисципліни «Математика» показали учні Школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей» – Мороз Андрій Ігорович та Дученко Дмитро Сергійович, які набрали по 32 бали. У дев’яти учасників навчальні досягнення з базової дисципліни становили менше 6 балів із тридцяти трьох максимальних, на що необхідно звернути увагу організаторів конкурсу-захисту у районах та містах обласного підпорядкування під час визначення переможців на І етапі.

Найкращі результати у відділенні показали Мороз Андрій Ігорович (89 балів) та Остапчук Карина Валеріївна (82,2 бала).

У відділенні мовознавства взяли участь 73 учасники (у 2013 –75) у 6 секціях. Найчисельнішими традиційно залишаються секції української та англійської мов – 22 та 23 учні відповідно. Відзначено активну участь у конкурсі-захисті учнів Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, навчальних закладів міст Рівного, Здолбунова, Березнівського, Дубровицького, Корецького районів, комунальних закладів «Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей» та «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою».

Збільшилася чисельність у секціях російської та французької мов – 9 та 5 учнів відповідно. У секції іспанської мови, як і минулого року, взяв участь лише один учасник – Петрук Владислав Віталійович, учень 11 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18.

Роботи даного відділення – різноманітні за тематикою, оригінальні за доказовістю суджень, вміщують елементи наукової новизни. Більшість учасників конкурсу мають хороші навики публічного захисту своє роботи.

Разом з тим на конкурс подано роботи, у яких під час виконання теоретичної частини недостатньо самостійно укладено висновки, у деяких роботах з порушенням оформлено джерельну базу досліджень.

Найкращі результати у відділенні показали Кучерова Дарія Сергіївна (98 балів), Ясковець Вероніка Тарасівна (90,25 балів), Главінська Аліна Сергіївна (89,5 бала).

У відділенні літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства взяли участь 108 (у 2013 – 126) учасників у 6 секціях. У 2013-2014 навчальному році найпопулярнішою секцією залишається секція української літератури – 25 учнів (у 2013 – 32). Зменшилась кількість учасників у секціях фольклористики та літературної творчості – до 15 та 19 відповідно. Відзначено активну участь у конкурсі учнів Демидівського, Здолбунівського, Корецького, Сарненського, Радивилівського районів, міста Рівного, комунального закладу «Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей».

Журі даного відділення відмічено уміння учасників конкурсу чітко і лаконічно викладати свої думки, критично осмислювати використані джерела, аргументувати вибір теми дослідження, чітко визначати мету та завдання дослідження, давати аргументовані відповіді на поставлені запитання.

За результатами проведення ІІ етапу конкурсу-захисту варто відзначити значний поступ щодо рівня проведення досліджень та виконання робіт. Однак окремі теми сформульовано некоректно. У частині робіт відсутні посилання на наукові джерела; списки використаної літератури та інтернет-ресурси оформлено неправильно. У зв’язку з тим, що окремі роботи не відповідають за змістом заявленому напряму досліджень, три роботи у секціях мистецтвознавства та української літератури були оцінені низькими балами.

Найкращі результати у цьому відділенні показали – Барановська Олена Анатоліївна (91 бал), Сопронюк Тетяна Михайлівна (90,7 бала), Дейнека Ярина Русланівна (90,5 бала), Худобчук Яна Дмитрівна (90 балів).

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка