Наказ №116 Про стан виховної роботи у ІІ семестрі 2013/2014 навчального рокуСкачати 70.91 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір70.91 Kb.


Комунальний заклад «Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

І-ІІ ступенів №55 Харківської обласної ради»
НАКАЗ


30.05.2014

Харків

116


Про стан виховної роботи

у ІІ семестрі 2013/2014

навчального року
У ІІ семестрі 2013/2014 навчального року виховна робота з учнями 1-10-х класів здійснювалась згідно з річним планом школи-інтернату. Діяльність педагогічного колективу була спрямована на формування морально-духовної, життєво-компетентної особистості, яка успішно реалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, професіонал, виправлення у розумово відсталої дитини вад психофізичного розвитку. Це досягалося шляхом запровадження сучасних моделей виховання, застосування інноваційних технологій, спрямованих на розвиток і саморозвиток творчої відповідальної особистості та формування життєвої й соціальної компетентності.

Школа-інтернат – це єдиний та найважливіший осередок становлення і розвитку життєвих компетентностей для певної частини дітей, місце розкриття, формування й реалізації їхнього життєвого потенціалу.

Виховна діяльність інтернату протягом ІІ семестру регламентована нормативно-правовими та законодавчими документами: Конституцією України, Конвенцією про права дитини, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про позашкільну освіту», Положенням про класного керівника, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 № 434, постановами Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», «Про затвердження Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2009-2015 роки», «Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243; наказами Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 26.02.2010 № 96 «Про затвердження Плану заходів щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання молоді у навчальних закладах», від 30.03.2011 № 186 «Про затвердження Плану заходів з учнівською молоддю з увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників на 2011-2015 роки».

Виховний процес здійснюється згідно з програмою Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх закладів України за пріоритетними напрямкам: • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

 • ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

 • ціннісне ставлення до природи;

 • ціннісне ставлення до культури та мистецтва;

 • ціннісне ставлення до праці;

 • ціннісне ставлення до себе.

Виховання школярів реалізується в процесі організації:

навчально-виховної діяльності;

позаурочної та позакласної діяльності;

взаємодії з батьками, державними установами.

У ІІ семестрі 2013/2014 навчального року питання виховної роботи розглядалися на:

нарадах при директорові: січень – «Про результати контролю за роботою гуртків», «Про виконання Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації»; лютий – «Про стан виховної роботи в 5-6-х класах», «Про індивідуальну роботу з учнями, схильними до правопорушень та пропусків занять»; березень – «Про організацію роботи з профорієнтації», «Про стан самопідготовок у 9-10-х класах», «Про виконання Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року»; квітень – «Про роботу педколективу зі збереження шкільного контингенту», «Про організацію роботи з працевлаштування випускників»; травень – «Про результати роботи з попередження дитячого травматизму за 2013/2014 навчальний рік», «Про організацію літнього оздоровлення учнів», «Про підсумки роботи педколективу із соціального захисту дітей пільгового контингенту», «Про виконання комплексної програми профілактики правопорушень у Харківській області на 2011-2015 роки»;

засіданнях ради школи («Вплив сімейних стосунків між батьками на особистість підлітка», «Виховання розумних потреб у старшокласників у сім’ї», «Про правове виховання та попередження правопорушень серед підлітків» (січень));

загальношкільних батьківських зборах («Сьогодні мамине свято», «Союз сім’ї та школи» (лютий); «Підсумок навчально-виховної роботи за 2013/2014 навчальний рік», «Щоб не згасло родинне вогнище» (травень)).

У ІІ семестрі вихованці взяли участь у наступних заходах: відкритий міський фестиваль-конкурс дитячої творчості «Харків – місто добрих надій», присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка (дипломи); обласне свято художньої творчості «Весняні посмішки» (дипломи); Всеукраїнський дитячий конкурс «Намалюй свої права» (дипломи), Харківський фестиваль «Парад талантів» (грамота), обласна виставка-конкурс «Українська народна іграшка» (дипломи), ярмарок дитячої творчості вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів, присвячений святу Великодня (дипломи).

З'ясовано, що всі заплановані заходи з виховної роботи на ІІ семестр 2013/2014 навчального року, виконані в повному обсязі. Уся виховна робота шкільного колективу реалізувалась через проектну діяльність:

січень – «Здорові будьмо!»;

лютий – «Дбай про своє добре ім'я», «В океані рідного народу відкривай духовні острови»;

березень – «Уклін тобі, людино праці!»;

квітень – «Зелене довкілля»;

травень – «За чисте довкілля. Нам тут жити».

Проведені відкриті заходи: • пізнавальна розвага «Подорож Країною Здоров’я» (вихователь: Деніщич Л.С., 4 клас);

 • літературно-музична композиція «Шевченка славимо в піснях» (вчитель: Леонова С. І., 2-10 класи);

 • година спілкування «Зустріч із Кобзарем» (вихователь: Бардакова Н. Б., 3 клас);

 • свято «Для України живемо» (вихователь: Габрієлян А. М., 6 клас);

 • загальношкільне свято до Дня 8 Березня «Вітаємо любих жінок» (вихователь Вітер Н. О., 9-А клас);

 • тиждень дружби та добра «Нам без дружби не прожити» (вихователь: Козієва К. І., 5 клас);

 • День пам’яті «Мужність і біль Чорнобиля» (вихователь: Шавріна В. Є., 6-10 класи);

 • День пам’яті, присвячений Дню Перемоги у Великів Вітчизняній війні, «Тих днів не стерти з пам’яті людської» (вчитель: Махота В. О., 4 клас);

 • Свято Останнього Дзвоника «Прощавай, дитинство, прощавай, рідна школо!» (вихователь: Петросян Л. В., 10 клас).

Протягом ІІ семестру шкільний колектив працював над проектами щодо відзначення:

Крім того були проведені заходи до відзначення: • Року учасників бойових дій на території інших держав;

 • 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка;

 • Міжнародного дня захисту дітей.

Велась активна робота з превентивного виховання учнів. Проведені заходи щодо профілактики туберкульозу, пропагування здорового способу життя (тиждень ОЗ «Твоє здоров'я в твоїх руках, тож бережи його щоденно» травень 2014). Вихованці зустрілися з оперуповноваженою СКМСД Орджонікідзевського РВ старшим лейтенантом міліції Пединою М.В. та лейтенантом міліції Масловою Г.В.; головним спеціалістом відділу надання соціальних послуг Харківського міського центру зайнятості Гізело О.І.; фахівцями Орджонікідзевського ЦССДМ Гетьманською М.Ю., Мірошниченко О.В. та Шишацькою Г.О.; представниками єврейського культурного центру «Гілель»; волонтерами «Фонду Добрих Людей»; фахівцями Харківської обласної дитячої бібліотеки.

Вся система виховної роботи школи-інтернату №55 в цілому покликана комплексно вирішувати проблеми соціалізації дітей з особливими потребами до життя у сучасному світі.

У 2014/2015 навчальному році пріоритетним завданням педагогічного колективу з організації виховної роботи буде формування загальнолюдських цінностей особистості вихованця через:


 • виховання патріотизму, моральності, поваги до історичного минулого;

 • відродження кращих духовних надбань українського народу, розвиток і підтримка традицій вшанування сімейних цінностей;

 • залучення кожного учня до участі в різних сферах діяльності на основі його нахилів та здібностей;

 • творчий розвиток особистості;

 • формування основ естетичної культури, оволодіння цінностями і знаннями в галузі світового та народного мистецтва, музики, архітектури, ремесел;

 • підвищення рівня правової культури дітей;

 • формування навичок культури здорового способу життя;

 • розвиток спортивно-оздоровчої роботи;

 • розвиток еколого-натуралістичної діяльності;

 • розвиток екскурсійної діяльності;

 • профілактику поширення ксенофобських і расистських проявів серед дітей, випадків фізичного і психічного насильства.

На підставі вищезазначеного
НАКАЗУЮ:

 1. Відзначити роботу вихователів: Петросян Л. В., Деніщич Л. С., Вітер Н. О., Константинової Г. В. по вихованню в учнів національних традицій, формуванню національної свідомості, любові до свого народу, патріотизму.

 2. Відзначити роботу гуртків: «Джерельце» (керівник: Леонова С.І.), «Зорецвіт» (керівник: Литвин Г.О.) по вихованню у дітей любові до національних традицій та культури.

 3. Заступникам директора з навчально-виховної роботи Кучер Н. Г. та виховної роботи Пєнкіній Н. В.:

  1. Продовжити роботу щодо виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 31.10.2011 № 1243 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Протягом 2014/2015 навчального року

  1. Здійснювати захист прав та інтересів неповнолітніх, посилити контроль за утриманням, вихованням, навчанням неповнолітніх, позбавлених батьківського піклування, захист особистих та майнових прав дітей і підлітків, які потребують допомоги держави.

Постійно

  1. Запланувати на 2014/2015 навчальний рік проведення традиційних заходів до державних та професійних свят.

До 01.09.2014

  1. Продовжити роботу з класними керівниками щодо формування особистості учнів, розвитку їх здібностей та обдарувань.

Протягом 2014/2015 навчального року

  1. Спланувати і провести засідання методичного об'єднання вихователів, класних керівників.

Щоквартально

 1. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор школи-інтернату №55 Л.М.Белюрка

Пєнкіна, 93-31-56

З наказом ознайомлені: Кучер Н. Г. ___________

Пєнкіна Н. В. ___________

Петросян Л. В. ___________

Деніщич Л. С. ____________

Вітер Н. О. ____________

Константинова Г. В. _____________

Леонова С. І. ____________Литвин Г. О. ____________База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка