Методичні рекомендації для студентів училищ культури Спеціальність 02010401 «Народна художня творчість»Сторінка1/5
Дата конвертації02.05.2016
Розмір0.87 Mb.
  1   2   3   4   5


Міністерство культури і туризму України

Державний методичний центр

навчальних закладів культури і мистецтв України


РОБОТА НАД СЦЕНАРІЄМ КЛУБНОГО ЗАХОДУ
Методичні рекомендації

для студентів училищ культури
Спеціальність 5.02010401 «Народна художня творчість»

Спеціалізації: «Народне пісенне мистецтво»

«Народне інструментальне мистецтво»

Київ, 2006

Видання здійснено на замовлення Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України
РОБОТА НАД СЦЕНАРІЄМ КЛУБНОГО ЗАХОДУ

Методичні рекомендації для вищих

навчальних закладів культури і мистецтв

І-ІІ рівнів акредитації. – Київ: «Фірма «ІНКОС», 2006. – 70 ст.
Укладач:

Л.І. Шапко - викладач ОКЗ «Лозівське училище культури і мистецтв»

Рецензенти:

В.К. Гужва - доцент кафедри режисури Харківської державної академії культури
О.А. Шахман - викладач ОКЗ «Харківське училище культури»
Відповідальний за випуск


Т.Ф. Стронько


Редактор

Л.М. Трачук

© Шапко Л.І., 2006

© Державний методичний центр

навчальних закладів культури і

мистецтв, 2006

Пояснювальна записка

Дозвілля – невід’ємна частина життя людини і суспільства. Сучасне суспільство вимагає нових форм в організації дозвілля, задоволенні інтересів, запитів різних категорій населення, що в свою чергу формує нові вимоги до організатора культурно-дозвіллєвої діяльності.

Масові свята і видовища – своєрідне театрально-концертне дійство, яке має свої соціальні і виховні джерела. Постановка масових свят і видовищ – важлива ланка в художньому вихованні народу, являє собою один із самих складних розділів режисури. І якщо в драматичному або музичному театрах в руках режисера-постановника завжди є твори світової класичної та музичної літератури, то режисер масових дозвіллєвих заходів їх не має. Тому у жанрі масових постанов для кожного заходу пишеться спеціальний сценарій, який повинен містити в собі прикмети часу, бути абсолютно сучасним і своєчасним.

Практика показує, що саме до роботи по створенню сценарію студенти відносяться з почуттям недовіри в особисті можливості. І завжди виникає питання «Як написати сценарій?».

Основна мета методичних рекомендацій – допомогти студентам в оволодінні практичними навичками по створюванню сценаріїв клубних заходів. Це і оволодіння методикою роботи над сценарієм, усвоєння прийомів і послідовності роботи, усвоєння принципу роботи з документами, літературою та уміння аналізувати матеріал, необхід­ний для створення сценарію, його оформлення.

Сценарій – літературна основа клубного заходу. Саме на сценарії базується клубна драматургія. Дійсно, яку б з конкретних форм заходу Ви б не вибрали (свято, театралізований концерт, вечір, розважальна шоу-програма та ін.), завжди в основі буде сценарій – єдина і універсальна форма клубної драматургії, яка створена на основі драми і об’єктивної необхідності самого життя. На основі сценарію режисер-постановник (як правило це одна особа) будуватиме комплексне дійство. Тож сценарій – це порядок мови ведучих, дикторських текстів концертних номерів, відео(кіно)-сюжетів, театралізованих дійств, різноманітних виражальних жанрів тощо, поєднаних темою та сюжетною лінією з описанням точної режисерської партитури – керівництва заходом по ходу дійства (зміна декорацій, музичне, шумове оформлення; рух творчих колективів на сцені та за кулісами; технічне забезпечення заходу, подача світла тощо).

Як створити гарний сценарій? Ця ж справа вимагає таланту! Не випадково навіть у професійному літературному середовищі драматургів значно менше, ніж поетів і прозаїків. Від кожного організатора дозвілля не вимагається обов’язково писати добротні сценарії, для цього є науково-методичні центри, авторські об’єднання. Але ж життя і навчальна програма предмету ставить таку задачу.

Так як же написати сценарій? Не будемо поспішати. Розберемося зі сценарієм. Наприклад, ви пишете сценарій до дня сім’ї. Уявіть собі багатоповерховий будиночок.

Уявили? Це сценарій. Він має чотири поверхи, гарнесенькі віконця, фундамент, а на даху димохід. Біля будиночку ростуть квіти, легенька хмаринка не заважає сонечку яскраво світити. Так само, як будиночок складається з фундаменту, поверхів, даху, віконець, так само і сценарій має свої складові частини. Таким чином познайомимося з поняттями. Сценарій складається із блоків (поверхи). Їх може бути стільки, скільки аспектів має автор: і 5, і 6, і 7. (Аспект – це динамічний рух думок автора, його задум).


Епізоди

Блок

  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка