Мета: повторити вивчене про прийменник і сполучник, формувати навички написання прийменників з іншими словами окремо, формувати вміння відрізняти прийменники від однозвучних префіксів та прийменники від сполучників



Скачати 22.32 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір22.32 Kb.
Тема: Прийменник. Написання окремо прийменників з іншими частинами мови. Сполучник. Уживання сполучників і, та, й, а, але для зв’язку слів у реченні. Кома перед сполучниками а, але.

Мета: - повторити вивчене про прийменник і сполучник, формувати навички написання прийменників з іншими словами окремо, формувати вміння відрізняти прийменники від однозвучних префіксів та прийменники від сполучників, визначати роль цих службових частин мови в реченні;

- розвивати пам’ять, логічне мислення, культуру усного й писемного мовлення;

- виховувати любов до свого народу.

Тип уроку: урок повторення вивченого.

Обладнання: підручник, проектор.

Хід уроку

І. Орг. момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань



  1. Перевірка домашнього завдання.

  2. Повторення ключових питань.


*Бесіда.

  • Яка частина мови називається прийменником? Навести приклади.

  • Чому прийменник є службовою частиною мови?

  • Яку роль виконує прийменник у реченні?

  • З якими частинами мови поєднуються прийменники?

  • З якими відмінками вживаються прийменники?

  • Як пишуться прийменники з іншими частинами мови?

  • Яка частина мови називається сполучником? Навести приклади.

  • Чому сполучник є службовою частиною мови?

  • Яка роль сполучників у реченні?


ІV. Виконання вправ на повторення.

* Прочитати спроектовані на екран речення. Вказати в них прийменники та сполучники. З якими частинами мови вживаються прийменники? Як пишуться з іншими частинами мови? Яка роль сполучників у реченні? /письмово в зошитах/
І. Без верби й калини немає України. За народ і волю віддамо життя та долю. Всюди добре, а на Батьківщині найкраще. Уряди приходять і відходять, а народ безсмертний. Життя безцінне, а воля дорожча за життя. Хто узяв меч, від меча і загине. Від слова до діла як від землі до неба.

Народна творчість.



* На місці крапок уставити прийменники. Пояснити написання прийменників з іншими частинами мови. /Усно. Робота на інтерактивній дошці/


  1. Немає долі … солі. 2. … свого роду хоч … воду. 3. Їхав .. Хоми, а заїхав … куми. 4. Хто … Хому, а він … Ярему. 5. Вийде Юхим … води сухим. 6. Видно Зосю … волоссю. 7. Такої ласки дістану … Параски.

/1. Без. 2. До, через. 3. До, до. 4. Про, про. 5. З. 6. По. 7. В./

* Робота з підручником

Вправа



V.Підсумки уроку

VІ. Домашнє завдання


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка