Матеріали для бесіди зі старшокласниками «Наслідки ранніх статевих стосунків»Скачати 40.22 Kb.
Дата конвертації09.09.2017
Розмір40.22 Kb.
Матеріали для бесіди зі старшокласниками

«Наслідки ранніх статевих стосунків»


 1. Що таке секс?

Секс (англ. sex, франц. sexe, від лат. sexus – стать) – стать; сексуальність, сукупність психічних і фізіологічних реакцій, переживань і вчинків, пов'язаних з проявом і задоволенням статевого потягу.

Секс може бути засобом: • розмноження;

 • прояви любові;

 • отримання задоволення;

 • спілкування, встановлення інтимної близькості між партнерами;

 • поліпшення фізичного і емоційного стану, релаксації;

 • отримання доходу.

 1. Коли треба розпочинати жити статевим життям?

Вік, у якому дівчатам та юнакам варто починати статеве життя, кожен визначає для себе сам. Тому варто дуже подумати, перш ніж починати, тому що проблеми, які можуть виникнути через ранніх сексуальних відносин, теж вирішувати нам самим.

Двадцять років тому перший сексуальний досвід у дівчат наставав десь у 18-20 років, зараз – в 13-15 років. 1. Які існують причини для початку статевого життя?

Причина цього – і пришвидшення, і нездорові стосунки в сім'ї, і примус з боку партнера.

Хоча треба розуміти, що наявність інтересу до сексуального життя – ще не привід почати її. Дівчина, навіть дуже розвинена фізично, в 13 років залишається підлітком. У неї не сформовані ні ендокринна, ні репродуктивна системи. 1. Наслідки раннього статевого життя

Можливі наслідки раннього сексуального життя

 • Виникнення запальний процесів

 • Ерозія шийки матки

 • Онкологічні захворювання

 • Венеричні захворювання

 • ВІЛ/ СНІД

 • Небажана вагітність

Найчастіше жінка пам'ятає свій перший сексуальний контакт з чоловіком все життя. Саме він розробляє тактику подальшого ставлення до чоловічої статі і до сексу взагалі. Одна справа, якщо перший раз все відбулося з коханою людиною в романтічній атмосфері і комфортабельних умовах, коли обоє хочуть зробити все добре і правильно, без поспіху і грубості. Але дуже часто буває так, що перший секс особливо у ранньому віці є наслідком хмільних вечірок, коли алкоголь затуманює розум. І вже ніхто не думає про зручність, комфорт, і звичайно ж, контрацепцію.

Добре, якщо надалі невдалий перший досвід стає стимулом до вдосконалення себе, свого сприйняття і навичок у сексуальній сфері. Але, буває і так, що перші неприємні враження від сексу переслідують людину протягом всього її життя і може це стати причиною невдалих відночин із чоловіками у майбутньому.

Дуже часто причина, по якій молодь починає занадто рано жити статевим життям банальна і дурна – ніхто не хоче бути гіршим, або в чомусь ідставати від своїх «друзів», які це вже спробували і які запевняють, що бути цнотливою у 16 – це не привід для гордості.

І так, наслухавшись розумних і «продвинутих» друзів, дівчина виявляє в 15 років, що вагітна, і природно «втрачається», адже розумні друзі вже не допоможуть. На фоні нестабільної підліткової психіки починається депресія, яка не дозволяє звернутися за допомогою до батьків, і яка може привести або до підпільного аборту, або ж до суїциду.

Якщо все-таки дівчина виявилась більш стійкою і сміливою, і вірішиться на пологи, то також треба знати, що не кожен молодий організм готовий витримати таке навантаження, як рання вагітність і пологи. Породілі до 17 років автоматично зараховуються у «групу ризику», адже їм загрожують викидні , недоношені діти, діти з патологіями розвитку.

Практикуючі лікарі, акушери і гінекологи краще за всіх знають наслідки ранніх сексуальних відносин, незапланованих вагітностей, кількість яких серед неповнолітніх постійно зростає. Також відзначається стрімке зростання захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом, СНІДом і вірусними гепатитами.

Рання вагітність - це сильний стрес, який у подальшому позначиться і на психологічному стані, і на сексуальних відносинах. Це і страх перед батьками (як їм про це сказати?), і страх залишитися одній, і нерозділене кохання, якщо хлопець залишається в стороні від її проблем, і невідомість перед майбутнім. Якщо дівчинка зробила аборт - однозначно будуть психологічні проблеми, які треба вирішувати за допомогою досвідченого психолога. Дівчина підсвідомо буде боятися того, що після аборту вагітність може ніколи не настати - і це, звичайно ж, теж буде впливати на її сексуальну поведінку. Статистика стверджує, що 25% жінок після першого аборту мають труднощі із зачаттям. Не менше переживань і у тих, які бояться ще раз завагітніти від ненадійного чоловіка. Ні про яке задоволенні в ліжку тут не може йти мова.

Немає сенсу когось переконувати в необхідності сексуальної освіти молоді, воно дозволить уникнути дуже багатьох неприємностей, допоможе зберегти здоров'я в цілому, і , перш за все, репродуктивне здоров'я. Серед дівчат у віці 14-17 років сифіліс зустрічається в 5 разів частіше, ніж серед юнаків, а у віці 18-20 років у 2 рази частіше. Це свідчить про те, що дівчата раніше, ніж юнаки вступають у інтимні відносини, причому з партнерами багато старше за них.Невдалий перший раз, так само негативно позначається і на юнаків, поряд з венеричними захворюваннями і запаленнями. А також, їм загрожують неприємні психологічні наслідки, які в подальшому можуть призвести до імпотенції.

Отже, ранній секс негативним чином впливає на підліткову псіхіку, і може в подальшому призвести до негативних наслідків (навіть до самогубства). Тому, необхідно контролювати себе і розуміти важливість даного етапу у своєму житті.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка