«маріупольський центр професійно – технічної освіти» нанесення рідких шпалер розробила майстер виробничого навчання Маріупольського центру пто бган Т. ВСкачати 152.46 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір152.46 Kb.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ДЕРЖАВНИЙ ПРОФЕСІЙНО – ТЕХНІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД«МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО – ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ»

НАНЕСЕННЯ РІДКИХ ШПАЛЕР

Розробила майстер виробничого навчання

Маріупольського центру ПТО

Бган Т.В.

м. Маріуполь, 2015

Автор: Т.В.Бган, майстер в/н, ДНЗ «Маріупольський центр професійно - технічної освіти», педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії», з професії маляр, штукатур

Рецензент: О.О. Садовська майстер виробничого навчання Маріупольського центру професійно – технічної освіти, педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії», з професії маляр, штукатур

Відповідальний за випуск: Гончаров Е.В., директор Навчально – методичного центру професійно – технічної освіти у Донецькій області


Розглянуто і схвалено: Навчально-методичною радою Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області

(протокол № ___ від _______20__ року)


Анотація

Даний посібник включає інформацію про такий різновид шпалер, як рідкі шпалери, існуючі технології їх нанесення, способи та варіанти їх розміщення, відомості про матеріал тощо. 

Посібник призначений для користування учнями ПТНЗ, викладачами спецдисциплін будівельних професій, майстрами виробничого навчання
Методичний посібник розглянуто і схвалено навчально-методичною радою МЦ ПТО у Донецькій області та рекомендовано для використання учням ПТНЗ, викладачам спецдисциплін будівельних професій, майстрам виробничого навчання спеціальності «Маляр, штукатур».

Зміст

Вступ…………………..……………………………. 4

1. Історія виникнення рідких шпалер………………6

2. Опис матеріалу рідких шпалер...…………………7

3. Технологія нанесення рідких шпалер……….….9

4. Переваги і недоліки рідких шпалер.……………16

5. Висновок……………………………………….. ..20

6. Список використаних джерел…………………..23

7. Інтер’єр кімнат з нанесеними рідкими шпале-рами……………...…………..……………………24

Вступ

Україна стала на новий шлях соціально-економічного розвитку, основою якого є забезпечення конкурентно-спроможності її продукції. Якість будівельної продукції, будинків і споруд різного призначення, залежить від багатьох складових, але основними серед них були і залишаються якість та довговічність будівельних матеріалів.

Довговічність будівельних матеріалів є чи не найважливішою проблемою сучасного будівництва, оскільки функціональні навантаження більшості з них використовуються надто короткий час порівняно зі стародавніми матеріалами, на основі яких збудовані сотні і тисячі років тому споруди, що незважаючи на вплив зовнішніх природних чинників і часу й тепер вражають красою архітектури та майстерністю тогочасних будівельників.

Сухі способи опорядження поверхонь існували в Україні ще за радянських часів і називаються так не тільки тому, що не передбачають застосування мокрих процесів, а й тому, що в той час гіпсокартонні листи називалися сухою гіпсовою штукатуркою.

Сьогодні у будівництві широко використовуються рідкі шпалери, які мають безмежні можливості дизайну, високі протипожежні та звукоізоляційні властивості, різне функціональне призначення, як опоряджувальне, так і декоративно – конструктивне.

Рідкі шпалери – універсальна речовина для декору, що покриває стіни і стелі житлових та інших приміщень, призначена для оформлення квартир і домів. Виробництво рідких шпалер в Україні розпочато у 2008 року; в асортименті існує більше двохсот видів рідких шпалер різної колірної та текстурної гами. Рідкі шпалери – це суха сипуча маса, яка застосовується для внутрішньої обробки приміщень. Речовини, які входять до складу шпалер – целюлоза, бавовна, шовк, вовна, акрил і м'які мінерали.

Рідкі шпалери – це текстильні шпалери для стін і стель, мають таку назву, оскільки розбавляються водою. Якщо порівнювати з простими паперовими шпалерами, то можна побачити мало спільного тому, що наш багатокомпонентний матеріал схожий більше на декоративну штукатурку, але маючи мікроструктурну поверхню, примушує стіну "дихати". Використовуються рідкі шпалери для стін, як в житлових, так і в підсобних, корпоративних приміщеннях, там, де і звичайні.
1. Історія виникнення рідких шпалер

Ще в п'ятнадцятому столітті французький король Карл VII після захоплення замку наказав відреставрувати і прикрасити його за три дні. У захопленому місті виробляли шовк, але війна знищила обладнання, і подальше виробництво тканини було неможливим.

Умільці вирішили використовувати шовк, що залишився, для обробки приміщень. Кольорові полотна були подрібнені, як сполучний матеріал додали борошно.

Отриману суміш добре змішали, розбавили водою і виконали обробку приміщень. Оригінальність і краса вразили короля.

Отримане покриття зберігало тепло. Для обробки царської спальні в декор була додана золота нитка.

Ніхто не залишився байдужим до краси рідких шпалер, а знання дійшли до нашого часу, так було покладено початок оригінальному текстильному покриттю, який став популярним в Європі. У Москві рідкими шпалерами прикрашений великий театр.2. Опис матеріалу рідких шпалер

Свою назву рідкі шпалери отримали від способу отримання. Поставляються вони у пакетах в сухому вигляді, а перед тим, як нанести, - розводяться водою.

Укладається матеріал на стелю таким же чином, як і декоративна штукатурка, тому його і вважають різновидом цього виду обробки поверхні. Після нанесення площина виходить цілісна і гладка без швів і стиків.

«Матеріал без терміну придатності» - так називають декоративну шовкову штукатурку. Її термін придатності більше 10 років. Оздоблення стелі рідкими шпалерами дозволяє отримати чудовий інтер'єр і заощадити на ремонті. Матеріал може використовуватися, поки не набридне. Зіпсований фрагмент легко замінити новим, місце ремонту майже не є помітним.

На стиках (яких просто немає) шпалери не будуть відклеюватись, а місця підвищеного забруднення, наприклад, стеля на кухні, додатково можна захистити безбарвним аквалаком. Нанести оздоблювальний матеріал може одна людина без спеціальних знань і досвіду.

Матеріали для виготовлення шпалер володіють екологічною чистотою, не мають різких запахів, протиалергенні. Еластичність рідких шпалер дозволяє їм при усадці будинку не давати тріщин.

Якщо з'явилися розриви у шовковому покритті, досить окропити місце звичайною водою, краще з пульверизатора і розгладити поверхню.

При додаванні шовкових фрагментів, ниток з металу, барвників матеріал набуває чудових декоруючих властивостей.3. Технологія нанесення рідких шпалер

Найважливішим етапом для якісного нанесення рідких шпалер є підготовка оброблюваної поверхні. Необхідне повне видалення старих шпалер, клейової основи і т. п. Рідкі шпалери можна наносити на оштукатурені стіни, стіни, пофарбовані олійною або водно-дисперсійною фарбою. Металеві деталі необхідно поґрунтувати емаллю або масляною фарбою, пластикові поверхні – водно-дисперсійною фарбою з додаванням клею ПВА в обсязі 10-15% від її кількості. Якщо існуюче покриття має інтенсивний колір, то щоб уникнути його прояви назовні, необхідно в якості ґрунтовки використовувати водонепроникні матеріали (спеціальні ґрунтовки, масляні фарби, емаль і т. п.) і ґрунтування здійснити в два шари. На наступному етапі (після висихання ґрунтовки) вихідний матеріал, суха композиція, ретельно перемішується у пластмасовій посудині з водою, додається поступово порціями, до отримання однорідної маси з консистенцією густої сметани. Для підготовки рідких шпалер використовується тепла вода з температурою близько 25° С. Після цього заміс витримується протягом від 4 до 8 годин (як вказано на мішку) і перед нанесенням ще раз перемішується. Для отримання ідеальної однорідності відтінку покриття розчин одночасно готується з декількох упаковок.

Для надавання індивідуальності інтер'єру в суміш рідких шпалер додаються різні декоративні добавки. Всю підготовлену до роботи поверхню слід покрити в один прийом. Тому необхідну кількість матеріалу треба готувати заздалегідь.

Для перемішування маси рідких шпалер можна використовувати дриль-міксер, який зображений на картинці (рис.1).

Нанесення рідких шпалер здійснюється з використанням пневморозпилювального пістолета або вручну - за допомогою пластикової терки або малярного валика з жорсткою шубою. (рис.1)

У разі нанесення пістолетом спочатку наноситься невеликий шар, що покриває стіну суцільно. (рис.2)

Після його висихання проводиться остаточне нанесення покриття з необхідною густиною. Якщо ж наносити покриття пневморозпилювачем в один прийом, то при нормальній щільності покриття на деяких ділянках стіни можливо «сповзання» покриття в процесі набризгу.

(рис.3)


У разі нанесення суміші вручну здійснюється накидання розчину на стіну невеликими порціями і його розрівнювання малярським валиком з жорсткою шубою або розгладження довільними рухами за допомогою пластикової терки (рис.3).

Фактурна обробка здійснюється за допомогою рельєфних валиків. Накочення малюнка проводиться через 4-8 годин після нанесення на поверхню рідких шпалер. В процесі нанесення малюнка валик регулярно змочується водою.

Універсальність застосування матеріалу дозволяє у ряді випадків обійтися без штукатурних робіт. Цегляна кладка, облицювальна плитка, гіпсокартонні листи, ДСП і інші поверхні покриваються в два етапи. Спочатку рідкими шпалерами шпаклюються шви. Потім, після їх висихання, наноситься другий, декоративний шар. Не можна залишати поверхню незавершеною. Призупинену роботу необхідно закінчити до схоплювання матеріалу.

Не слід наносити рідкі шпалери в приміщеннях з температурою нижче 10 С.

Нанесений шар приймає свій остаточний вигляд і колір після висихання. Для найшвидшого висихання рідких шпалер бажано забезпечити в приміщенні умови хорошого провітрювання (на відміну від процесу висихання звичайних шпалер). Час висихання покриттів в добре провітрюваних приміщеннях з температурою близько 20°С - від 1 до 3 діб.

В залежності від стану поверхні, що покривається одним кілограмом сухої суміші можна покрити до 2-3 м2 поверхні.

Довговічність покриття 10 років.

При проведенні ремонтно-відновлювальних робіт пошкоджена або забруднена частина стінового покриття змочується водою, видаляється і потім затирається знову підготовленою сумішшю. При косметичному ремонті покриття досить освіжити водно-дисперсійною фарбою з будь-яким барвником-наповнювачем.

Якщо покриття Вам набридло, Ви щось змінили в обстановці і Вам не підходить колір або фактура, шпалери змочують, обережно знімають шпателем, розмочують у воді і знову наносять на іншу поверхню.

Таким чином, маємо наступний процес:

1. Готову продукцію в пакетах

2. Добавку для рідких шпалер

3. В теплу воду висипаємо суміш

4.Ретельно перемішуємо

5. Наносимо на підготовлену поверхню стелі

Витрата однієї упаковки

Економ 4.5-5 кв.м.

Стандарт 4,5-5 кв.м.

Блиск 3,5-4 кв.м.

Рельєф 3,5-4 кв.м.

Престиж 3,5-4 кв.м.

Шовк-моноліт 3-3,5 кв.м.

Вікторія 4 кв.м.

Еліт 3,5-4 кв.м.

Ейр-Лайн 4 кв.м.

Норд 3,5-4 кв.м.

Вест 4 кв.м.

Сауф 4 кв.м.

Іст 3,5-4 кв.м.

Еко-Декор 3,5кв.м. 4. Переваги і недоліки рідких шпалер

Переваги рідких шпалер

1. Екологічна чистота покриття. Суміш з натуральних волокон целюлози, бавовни, вовни, шовку і технологічних добавок на основі тієї ж целюлози.

2. «Подих покриття», тобто науковою мовою – паропроникність. Це здатність шару покриття пропускати вологу, що накопичилася в стінах у навколишнє повітря. Наприклад: паперові шпалери на дачі або в санаторії навесні після неопалювального, зимового періоду необхідно клеїти заново, тому, що вони абсолютно не паропроникні, а текстильні шпалери перенесуть будь-яке відключення опалення у зимовий період без всяких проблем. Це дає можливість експлуатації їх у приміщеннях, які не опалюються у зимовий період (кемпінги, пансіонати, дачні споруди).

3. Зручність транспортування й зберігання. Текстильні шпалери поставляються споживачеві в кульках, у вигляді сухої суміші і після того, як за місцем робіт Ви додасте в цю суміш з водопроводу звичайну, але не іржаву воду, стають тістоподібною масою, повністю готовою до застосування. У сухому вигляді, в оригінальній упаковці, без порушення її цілісності рідкі шпалери не бояться ні низьких, не високих температур і зберігаються як завгодно довго.

4. Можливість уникнути шпаклівки стін і стель. Тістоподібна маса матеріалу за допомогою шпателя, півтерка наноситься на поверхню, при цьому вирівнюючи дрібні і згладжуючи значні нерівності стіни. Немає необхідності витрачати масу коштів та часу на шпаклівку стін, виведення кутів і укосів, дихати шпаклювальним пилом, простіше підрівняти стіни і вивести кути текстильними шпалерами. Причому мати спеціальні навички зовсім необов'язково; з цим може впоратися будь-який домашній майстер самостійно. Принципово рідкі шпалери можна наносити прямо на цегляну кладку, але при цьому слід врахувати, що вмісту одного пакету текстильних шпалер досить для покриття 4,0 м2 відносно рівної поверхні плюс невеликий запас, як кажуть, на всякий випадок.

5. Простота і швидкість нанесення. Ви зможете нанести покриття самостійно. Деякі види текстильних шпалер можливо наносити за допомогою компресора і розпилювальної гармати, (спосіб для професіоналів). Такий спосіб нанесення характеризується малою витратою матеріалу і високою продуктивністю робіт (бригада з двох чоловік здатна нанести 150-200 м2 в день) і рекомендується для обробки великих площ громадських будівель. Особливо зручно наносити таким способом стелі приміщень.

6. Відсутність швів і тріщин. Текстильні шпалери – сучасний декоративний матеріал для оздоблення стін і стель приміщень, який дозволяє отримати цілісне (без стиків і швів) покриття, що забезпечує додаткову тепло- і звукоізоляцію Вашого приміщення.

7. Великий вибір як за якістю і зовнішнім виглядом, так і за ціною.

8.Можливість створення на стінах декоративних панно.

9. Можливість непомітного ремонту покриття.

10. Здатність до багаторазового застосування.

11. Пожежна безпека текстильних шпалер. Рекомендовані для нанесення на шляхах евакуації з громадських будівель і в місцях скупчення громадян.

12. Вологостійкість. Застосування спеціального лаку дозволяє отримати тверді, водостійкі, паропроникні покриття, які є стійкими до механічних навантажень і миття, у тому числі із застосуванням миючих засобів. Розроблено двох компонентні фасадні склади текстильних шпалер.

Недоліки рідких шпалер


 • Поверхню покриття можна пошкодити. Наприклад, кутом меблів при перестановці, залити вином, люблять дерти кігті об нього і кішки. Але на відміну від інших оздоблювальних покриттів, всі ці неприємності легко і непомітно можна виправити, причому власними силами і отримати задоволення від добре виконаної роботи.

 • Висока вологість у приміщенні при їх нанесенні і під час наступної сушки. Рідкі шпалери замішуються на воді, у співвідношенні приблизно 1,2-1,4 літра на 1м/кв і відповідно при сушінні покриття ця вода випаровується в приміщення. Це не проблема, якщо працює опалення або на вулиці спекотне літо, а якщо Вам довелося наносити покриття у вологому підвалі, тоді доведеться встановлювати додаткові опалювальні прилади. На відміну від абсолютно не паропроникливий (не дихаючих) традиційних паперових шпалер, сушка яких повинна відбуватися при закупорених приміщеннях - рідкі обов'язково потрібно сушити з відкритими вікнами, забезпечивши тим самим відтік вологого повітря. Якщо знехтувати цією доброю порадою, закрити всі двері й вікна і виїхати на пару днів, то по приїзду Ви зможете помітити, що від надлишку вологи дерев'яні конструкції у Вашій кімнаті розбухнули.

Висновок

Рідкі шпалери, або шовкова декоративна штукатурка, - чудовий матеріал, придатний для оздоблення стін і стель приміщення. У його склад входить целюлозно-паперовий матеріал, основою якого є натуральні волокна з бавовни або шовку. У сучасних рідких шпалерах містяться целюлоза, вовна, бавовна, шовк, в який додані шпалерний клей, акрилові компоненти для зв'язування, спеціальні декоративні елементи та барвники.

 Рідкі шпалери утворюють рівну гладку поверхню, на якій немає швів. Поверхня виходить, немов задрапірована дорогими тканинами з шовку.

Крім цього велике число переваг дозволило широко використовувати їх для оздоблення квартир і будинків.

У сучасному світі шпалери для стін виробляються з найрізноманітніших матеріалів. Сотні тисяч різних відтінків, орнаментів на будь-який смак здатні задовольнити смаки найвибагливішого покупця. Популярність шпалер, простота догляду за ними і відносно невисока ціна роблять їх незамінним обробним матеріалом.

Рідкі шпалери - унікальний матеріал для оформлення інтер'єру у вашій квартирі або будинку. Це суміш для художнього оформлення, яка складається з різних природних волокон, таких як шовк, целюлоза, бавовна; мінеральних добавок, таких як кварц, декоративних добавок.

Колірна гамма рідких шпалер дуже різноманітна і налічує сотні різних кольорів. А після нанесення на стіни у вас виходить красиве текстуроване покриття, яке, поряд з його чудовими естетичними якостями, володіє хорошими акустичними і теплоізоляційними властивостями. Рідкі шпалери дуже легко нанести своїми руками, що дасть вам свободу дій і уяви, щоб створити Ваш власний дизайн інтер'єру.

Рідкі шпалери - це сучасне покриття для ваших стін, яке має низку переваг:  • Чудова теплова та акустична ізоляція

 • Антистатичний і пилевідштовхуючий ефект

 • До складу входять, головним чином, природні матеріали

 • Безшовна поверхня, без вигинів, тріщин і опуклостей

 • Легко наносяться, а зіпсовані з часом ділянки підлягають відновленню

 • Можна наносити на нерівні поверхні

 • Рідкі шпалери «дихають»

 • Слабозагоряючі та уповільнюють горіння

Рідкі шпалери прості в застосуванні і ви не повинні бути експертом зі спеціальними навичками, щоб нанести їх. Вони легко наносяться на бетон, штукатурку і дерев'яні поверхні. А володіючи гарною уявою Ви зможете додати родзинку в дизайн інтер'єру вашої квартири або будинку.

Список використаних джерел

1. Добровольский Г.М. Малярні і шпалерні роботи: Підручник. - К.: Вища шк., 1992. - 383с.: іл.


2. Малярні роботи (інтегрований курс модульного навчання): Підручн. для проф. - техн. навч. закладів: У 3 ч. / А.С. Нікуліна, С.Г. Заславська, Н.Г. Ничкало та ін. - Ч.І. - К.: Вікторія, 2006. - 288 с.
3. Белогуров В.П., Чмырь В.Д. «Справочник молодого маляра». – М.- Высш.шк., 1994.— 176 с.
4. Белоусов Е.Д. «Технология малярных робот». –М.: Высш. шк., 1990 г. – 85с.
5. Ивлев А.А., Кальгин О.М. "Отделочные строительные работы", 2002г. – 125с.
6. Суржаненко А.Е., Шепелев А.М. «Малярные и штукатурные работы». – М.: Высшая школа, 2008 г. – 183с.
7. Чмырь В.Д. «Материаловедение для маляров», М.: Высшая школа, 2002г.- 67с.


Готовий інтерєр квартир

з рідкими шпалерами


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка