Лицарський турнір ввічливості «Секрети ввічливої людини»Скачати 50.47 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір50.47 Kb.
Лицарський турнір ввічливості «Секрети ввічливої людини»

Доброго дня, любі діти!

Ви так гарно відповіли мені “Добрий день!” Отож, ми побажали один одному, щоб день був добрий для кожного з нас, приніс радість, задоволення, добрий настрій. У нашого народу стало звичаєм вітати одне одного цим хорошим теплим побажанням. А ще кажуть: “Доброго здоров’я”, “Здорові були”, “Моє шанування вам”. Є теплі, рідні та близькі слова “мама”, “тато”... Є слова вагомі – “держава”, “Батьківщина”. А є ще ввічливі слова, називаються вони чарівними. Люди, які їх постійно вживають, називаються ввічливими, чемними. Чемна людина всім приємна, бо вона приносить втіху і хороший настрій. Бути вихованим — це означає бути уважним до iншого, делiкатним, тактовним, скромним, ввiчливим, поступливим, не дрiб’язковим.

Сьогодні у нас відбудеться турнір лицарів ввічливості. Ми побажаємо учасникам турніру успіхів. Нехай переможуть найчемніші. А допоможе нам визначити переможців наше вельмишановне журі. 1. Засновниця школи «Гарних манер» ___________________

 2. Знавець Правил ввічливості і хорошого тону ______________

 3. Професор словесності та Магістр культури _________________

Журі оцінює усі конкурси за п’ятибальною шкалою. І перший тур розпочинаємо з привітання команд.

Конкурс «Привітання команд».

Дякуємо командам ___________________________________________

А для наступного туру мені знадобиться по 2 лицаря від кожної з команд. Конкурс називається «Загорни подарунок» - на столі ви бачите сам подарунок, яскравий папір і подарункову стрічку. Ви повинні спакувати подарунок, але головною умовою є те, що ваша одна рука буде прив’язана до руки вашого напарника. Оцінюється швидкість та якість.Конкурс «Загорни подарунок»

Ой, які гарні подарунки, піднесіть їх будь ласка до журі. Наступний тур для справжніх чоловіків. Для цього від кожної команди мені потрібен сміливий хлопець, а у допомогу йому дівчинка із довгим волоссям, так як йому доведеться зробити їй зачіску, а саме – заплести косу. Адже кожна жінка хоче виглядати гарно і охайно і наші лицарі їм у цьому допоможуть.Конкурс «Для справжнього чоловіка-заплети косу»

Дякуємо вам, тепер наші дівчатка справжні красуні. Покажіться будь ласка журі, зробіть перед ними дефіле. Переходимо до наступного туру, який називається «Словничок вихованої людини». Зараз по-черзі кожний учасник підходить до мікрофону і каже одне із ввічливих слів або словосполучень які знає. Розпочинає команда 5-го класу, з вас одне слово, потім 6-го і так далі. Зрозуміло? Одне слово оцінюється в один бал. Переможе та команда на якій закінчиться наш ланцюжок слів ввічливості. Прошу до мікрофону.

Конкурс «Словничок вихованої людини»

Як же ж багато гарних слів ви знаєте, а хто не знав – вже вивчив. А тепер перейдемо від теорії до практики. Для наступного туру запрошуються до участі хлопчик і дівчинка від кожної з команд. Ваше завдання: правильно за сервірувати стіл.Конкурс «Сервіровка столу»

Дякуємо, за наш святковий стіл, журі все бачить і ретельно перевіряє виконання завдання, і тепер капітани наших лицарських команд, наші «магістри гарних манер» покажуть як правильно їсти яблуко за столом.

Конкурс капітанів

Молодці, недарма вони носять звання капітанів! Для участі у шостому турі мені потрібна пара, хлопчик та дівчинка від кожної з команд. Продемонструйте нашій аудиторії будь ласка як хлопець ввічливо, з повагою запрошує дівчину до танцю. Розпочинає 6-й клас. Маестро – музику.Конкурс «Запроси до танцю»

Які гарні пари! Натанцювалися, розважилися, а тепер ми побачимо на скільки ви кмітливі та розумні і чи достойні ви звання справжніх лицарів. Кожному в команді я роздаю букву із яких складається слово цієї команди. І хто швидше стане таким чином в лінію, щоб утворити це слово, той і переміг. 1-ПОВАГА, 2-ЕТИКЕТКонкурс «Ерудит»

Дякуємо вам діти за швидкість, оперативність, а на сам перед знання. Переходимо до восьмого туру. Чи знаєте ви таку гру як «Чорний ящик»?. Хто не знає, то для тих я пояснюю правила, слухаємо уважно! До Чорного ящика поміщуються певні предмети. Перед тим як ми приступимо до гри, я надаю підказочку і після цього у вас є три спроби вгадати що лежить у ЧЯ і три питання на які я можу відповісти тільки ТАК або НІ. Розпочинає 5-й клас.Конкурс «Чорний ящик»

 1. У ЧЯ знаходиться найкращий подарунок, як стверджують у світі і неоціненна вітамінка для розуму. КНИГА

 2. У ЧЯ знаходяться предмети штукатурки індивідуального використання. КОСМЕТИКА

 3. У ЧЯ знаходиться предмет одягу кожного чоловіка, який вказує на діловий стиль. КРАВАТКА

 4. У ЧЯ знаходиться те без чого неможливе сервірування святкового столу. НІЖ, СЕРВЕТКА

 5. У ЧЯ знаходиться те, що дарують здебільшого жінкам, бо це завжди піднімає їм настрій та прикрашає кімнату. КВІТИ

 6. У ЧЯ знаходиться атрибут, який чолові и носять у кармані, а жінки в сумочці і в давнину на ньому вишивали свої ініціали. НОСОВА ХУСТИНА

Дякую за відповіді, ви усі молодці і багато чого знаєте. І, нарешті, останній тур. для того щоб ми назавжди запам’ятали цей день – зобимо фотографії на згадку під назвою « Ми – найввічливіші діти!. На підготовку даємо дві хвилинки щоб ви придумали композицію, можлива допомога вихователів!!!! А в цей час болільники допоможуть своїм фаворитам отримати додаткові бали у грі « Закінчи речення». За кожну правильну відповідь один бал, а журі все зафіксує.

Конкурс «Закінчи речення»

 • Не стане льоду в глибі від слова теплого…(спасибі)

 • Зеленіє навіть пень, коли почує... (добрий день).

 • Розтопить серце всякого сердечне слово… (дякую)

 • Якщо когось штовхнули ненавмисне, то зразу ж, не чекаючи підказки, промовте швидко… (Вибачте, будь ласка)

 • Щоб знову зустрітись в годину призначену, я щиро кажу до людей… (до побачення).

 • Для тих, хто від кашлю й простуди страждає, також є хороші слова в нашій мові. Як пчихне людина, ми часу не гаєм і їй побажаєм… (Будьте здорові!)

 • А тепер хто ж мені розповість як ми повинні поводитися в нашій їдальні???? А на наступному тижні ми це і побачимо, бо будемо визначати найввічливіший клас

Молодці, болільники!!!!! А чи готові наші команди????? Першими фотографується 6-й клас.

Конкурс «Фото на память»

Слово журі.

— На закiнчення нашого турнiру проведемо конкурс, в якому ви зробите висновок у виглядi правил, якою повинна бути вихована людина. За кожне правило — один бал.

(Потрiбно з людьми бути ввiчливими, чуйними, уважними, гостинними...

Потрiбно допомагати старшим.

Пiклуватися про менших.

Не можна допускати образливий тон, недбалість, неуважнiсть до рiдних, близьких, знайомих, iнших людей...

Перед тим, як вийти на вулицю, подивiться у дзеркало — чи все гаразд у вашому костюмi...

Якщо назустрiч йде старший за тебе, або дiвчинка, — дайте дорогу...

Лицарський турнір завершено.

Перемогла в ньому дружба і мудрість,

доброта і щирість, ввічливість і хороші манери.Будьте завжди ввічливими, чуйними, уважними. Зустрінете знайомого — привітайтесь. Допустивши помилку, виявивши грубість, попросіть вибачення. Завжди допомагайте старшим, молодшим, друзям. Ніколи не перебивайте співрозмовника навіть тоді, коли ви з ним не погоджуєтесь, вислухайте його до кінця і тільки тоді висловіть свою думку. Дружіть із «ввічливими словами». Будьте завжди шляхетними і вас любитимуть і поважатимуть.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка