Куйбишевська районна радаСкачати 72.23 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір72.23 Kb.


У К Р А Ї Н А

КУЙБИШЕВСЬКА РАЙОННА РАДА

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

шостого скликання
двадцять дев’ята сесія
Р І Ш Е Н Н Я
24.10.2013 № 28
Про звіт директора Куйбишевської центральної районної бібліотеки Куйбишевської районної ради Запорізької області про роботу закладу за 2012 рік
Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши звіт директора Куйбишевської центральної районної бібліотеки Куйбишевської районної ради Запорізької області про роботу закладу за 2012 рік, Куйбишевська районна рада
ВИРІШИЛА:


  1. Звіт директора Куйбишевської центральної районної бібліотеки Куйбишевської районної ради Запорізької області про роботу закладу за 2012 рік взяти до відома (додається).
  1. Роботу центральної районної бібліотеки Куйбишевської районної ради Запорізької області визнати задовільною.

Голова ради Ю.В.Савчук

Додаток

до рішення районної ради24.10.2013 № 28
Звіт

директора Куйбишевської центральної районної бібліотеки Куйбишевської районної ради Запорізької області про роботу закладу за 2012 рік
Діяльність бібліотек Куйбишевського району в 2012 році була направлена на максимальне задоволення потреб суспільства в книзі та інформації шляхом організації бібліотечного, довідково-інформаційного та бібліографічного обслуговування користувачів.

В 2012 році в районі працювало: дві районні, одна селищна, шістнадцять сільських бібліотек.

Число працюючих в бібліотеках 27 спеціалістів, з вищою освітою 5 чоловік, з середньою-спеціальною – 18.

Робота бібліотек проводилась на підставі річного плану роботи, виконанні Програми розвитку культури Куйбишевського району на період 2008-2012 років. Районна Програма поповнення бібліотечних фондів на 2010-2015 р. виконана частково. Підписано періодичних видань на суму 11998 грн..

За 2012 рік основні показники по району складають: читачі – 9138, книговидача – 187853, відвідування - 69950.

Книжковий фонд бібліотек району на кінець 2012 року становив 218512 примірників.

В бібліотеці діє публічний центр правової та регіональної інформації. Збирається та систематизується інформація про діяльність районних органів влади та місцевого самоврядування. Проводилися дні інформації, дні періодики: «Культура народів – культура людства», «Суспільство. Закон», та інші.

Постійно поповнюються книжкові виставки нових надходжень «Хіт парад новинок», «Подорож у слово», «Перлини світової класики». Готувались списки нових надходжень, тематичні папки «Права дитини. ООН про права дитини», «Подорож у світ професій», «Бібліотека і влада». Ведеться пропаганда бібліотечно - бібліографічних знань; провели бібліотечні уроки «Підбирання тематичних матеріалів для написання рефератів», «Застосування інформаційної мережі ІНТЕРНЕТ». Постійно проводиться робота з тематичними картотеками «Закони України», «Куйбишеве. Куйбишевський район», «Краєзнавча картотека».

Постійно надаються користувачам усні та письмові консультації, виконуються читацькі запити тематичного, уточнювального та фактичного характеру.

В центральній районній бібліотеці, виконуючи завдання залучення до бібліотечного обслуговування читачів, зростає потреба в доступі до мережі Інтернет.

Крім основних функцій - інформаційної і просвітницької, бібліотеки зосереджували увагу на зростанні соціальної функції. Для досягнення цієї мети провели цикли заходів, які провели в тісній співпраці із загальноосвітніми школами райцентру, пройшли презентаційні дні бібліотек.

Хочеться відмітити плідну співпрацю районної центральної бібліотеки з районним управління юстиції, податковою інспекцією, районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

У центральній районній бібліотеці для диференційного обслуговування користувачів виділені окремі групи: учні шкіл, аграрного ліцею, студенти вузів, пенсіонери, соціально - незахищені сім’ї. Для цих груп складено індивідуальні плани читання по інформуванню: «Письменники Запорізького краю», «Загубивши Україну ти загубиш себе», «Вибирай сам – тютюн чи здоров’я», «Багаті традиції українського народу», «Народні звичаї та обряди» та інші.

В 2012 році центральною районною бібліотекою було проведено ряд цікавих масових заходів: усний журнал «Її величність жінка» (до міжнародного жіночого дня), літературно-поетичний урок «Правді ми служимо і натхненню» (творчий шлях Петра Ребра), свято поезії «О мово вкраїнська! Хто любить її ,той любить свою Україну» (до дня української писемності і мови), благодійний аукціон «Роби добро , бо ти Людина» (проведений в геріатричному відділені) та інші.

В 2012 році було проведено 11 засідань «Літературно-музичної вітальні» на теми: «Ой, масляна, яка ж ти мала…» (ознайомлення з народними традиціями і звичаями), «Творчість знаменитої співачки К.І.Шульженко», «Русский соловей» (про життєвий і творчий шлях А.А.Алябъєва), «Творчість російського художника М.Врубеля», «Приду на свет, где, всем свои стихи дарю…» (до 120-річчя з дня народження М.Цвєтаєвої) та інші. Підсумковим засіданням 2012 року стало свято «Від серця від серця», присвячене 30-річчю літературно-музичної вітальні. До ювілейного засідання затвердили емблему літературки «Літературно – мистецька вітальня «Свічадо».

В районі 1235 користувачів юнацького віку. Читачів юнацької кафедри ЦРБ – 619. Це старшокласники, учні місцевого аграрного ліцею. Тісні зв’язки бібліотеки із загальноосвітніми школами дали змогу провести цікаві масові заходи: літературно-поетичний урок «Сходинки мого життя. А.П.Левада - творчий портрет», історична година «Шляхами подвигу і слави» (до дня визволення України від фашистських загарбників), поетичний вернісаж «Ти не раз приходила до мене, посестро, поезія моя» (100-річчя від дня народження А.С.Малишка), усний журнал «Обжинки смерті» (до дня пам’яті жертв Голодомору).

Протягом 2012 року бібліотекам було подаровано 553 примірника друкованих видань на суму 5597гривень, а також 10 дисків на суму 450 гривень.

Уже не раз дарував свої книги, які користуються попитом серед читачів, відомий Куйбишевський поет Анатолій Петрович Левада.

Ми також вдячні людям, які не пошкодували і виділили зі своїх домашніх бібліотек книги – це: Р.І. Глухіх, А. . Лут, І.О. Єрмак, В.М. Марочко, та ще багато інших. Велике спасибі їм!. Велика вдячність редакції газети «Рідний край» за подаровану серію «Большая Советская энциклопедия».

Особливо вдячні бібіліотечні працівники місцевому краєзнавцю Саїнському Миколі Андрійовичу. За цей період він передав в дар дві свої книги – «Мої Вершинці», де зібраний матеріал про заснування існуючих і вже неіснуючих сіл Вершинської сільської ради, та «Книга пам”яті села Вершина», яка розповідає про ратні подвиги односельчан в Великій Вітчизняній війні.

Методичний відділ забезпечує єдине організаційно-методичне керівництво, впроваджує передовий бібліотечний досвід, координує методичну роботу наданням методичної допомоги сільським бібліотекам, сприяє фаховому зростанню бібліотечних працівників, здійснює статистичний аналіз діяльності бібліотек району, організовує зокрема семінари

Методичним відділом розроблені та рекомендовані масові заходи: тематичний вечір «Відроджена святиня – знамено України», година запитань і відповідей «ВІЛ, СНІД: знання і розуміння», урок державності «Народ України – єдине джерело державної влади», свято «Книга – таїна великого мистецтва».

Постійно вивчалися та розповсюджувалися інновації в бібліотеках району.

Бібліотеки приймають участь у виконанні державних та обласних програм. З цією метою в усіх бібліотеках проведені заходи: літературні читання «Нам берегти тебе, соборну і єдину…», шевченківські читання «Живе Тарас в душі народу, тож нам не буде переводу», виставка - роздум «Вогонь війни ми пам’ятаємо навічно», бесіда – знайомство «Історія української Конституції».

Протягом року готувались інформації про роботу бібліотек району до обласного управління культури, а також на запити районних структур, управлінь. Проведено аналіз діяльності сільських бібліотек. Щомісяця проводяться «Методичні дні», під час яких працівники знайомляться з методичними рекомендаціями, матеріалами інтернет-ресурсів з питань бібліотечної роботи.

В 2009 році в центральній районній бібліотеці було започатковано цикл масових заходів про творчих та цікавих людей куйбишевського краю: «Ми Куйбишани – це наша земля»,які цікаво проходили і 2012 року. Був проведений вечір-бенефіс Непийпиво О.І. «Дивосвіт із соломки». Активно діє постійнодіюча галерея виставкових робіт місцевих талантів

«Куйбишевські обереги», де представлені творчі роботи: вишивка, бісер, картини з соломки, розпис по дереву, художні малюнки, картини, фотороботи. Вона користується великою популярністю у жителів нашого краю, постійно висвітлюється на сторінках районної газети «Рідний край», відкриває нові можливості для молодих талантів.

Тісна співпраця з районною газетою «Рідний край» допомагає висвітлювати роботу бібліотек та організовані бібліотечні заходи. Упродовж 2012 року на сторінках газети було надруковано 25 статтей, наприклад: «Літературний вечір у Зразковому», «Виставки у райбібліотеці», «Бібліотека шукає таланти» та інші, 11 з яких про численні засідання літературно – музичної вітальні.

Центральна районна та дитяча районна бібліотеки взяли активну участь у четвертому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» у рамках програми «Бібліоміст» (це партнерська робота ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), компанії «Майкрософт» та Мінкультури України на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 млн. доларів США) для українських публічних бібліотек. Метою проекту є розбудова та підтримка ініціативних публічних бібліотек України. Виконавши всі правила подання заявки (пакет документів), одержавши підтримку влади та громади, стали переможцями. За умовами конкурсу отримаємо комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення для надання відвідувачам бібліотек вільного доступу до всесвітньої мережі Інтернет.

В 2012 році було надано платних послуг (ксерокопіювання, роздрукування бібліотечних матеріалів, застосування пені за порушення термінів користування документами) на суму 226 гривень.

12 грудня 2011 року Постановою Кабінету Міністрів України затверджено новий перелік платних послуг, які можуть надаватись закладами культури, що виключає можливість надавати цінні та рідкісні книги за кошти.

З 1 квітня 2012 року згідно Постанови центральною та дитячими бібліотеками надаються послуги ксерокопіювання та роздрукування бібліотечних матеріалів; встановлено пеню за порушення терміну користування документами. Але кошти, які отримуємо від цих послуг надто мізерні для поповнення бібліотечних фондів. Тому ми будемо раді будь якій допомозі бібліотекам.


Директор Куйбишевської центральної

районної бібліотеки Куйбишевськоїрайонної ради Запорізької області О.П.ПрилєпськаБаза даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка