Конспект заняття з розділу ІІІ. Вуглеводи з теми «Якісні реакції на вуглеводи» Гурток: «Основи біохімії»



Скачати 131.64 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір131.64 Kb.
Конспект заняття з РОЗДІЛУ ІІІ. Вуглеводи

з теми «Якісні реакції на вуглеводи»

Гурток: «Основи біохімії» ( осн. рівень, 1р.н.)

Керівник гуртка: Ясінська Н.В.

Вік вихованців: 14-15років

Тема заняття: Якісні реакції на вуглеводи

Мета заняття:

Навчальна:

  • поглибити знання вихованців про властивості вуглеводів, розкрити їх хімічну суть;

  • дослідним шляхом вивчити властивості різних вуглеводів: моносахаридів, полісахаридів;

  • удосконалити навички проведення хімічного експерименту, пов'язаного з нагріванням.

Розвиваюча:

  • Розвивати уміння логічно мислити, робити висновки, працювати з використанням соціальних сервісів , застосовувати набуті знання на практиці

Виховна:

  • формувати світоглядні поняття про пізнаванності природи, культури спілкування в процесі парного і колективної взаємодії.

Обладнання: демонстраційний комплекс (ПК, екран, проектор), комп'ютерна презентація, хімічне обладнання: розчин глюкози, сахароза, крохмаль, сульфат міді, гідроксид калію або натрію, аміачний розчин нітрату срібла, сірчана кислота, спиртовий розчин йоду, шматочок чорного хліба, мед натуральний, молоко

Тип заняття: Формування (засвоєння та удосконалення) умінь та практичних навичок з реалізації здобутих знань.

Вид заняття: Практичне (2години)

Форми роботи: фронтальна, колективна, індивідуальна

Методи і прийоми:

  • інформаційні

  • наочні - практична робота

  • дослідницькі

Структура заняття

  1. Організаційний момент

  2. Активізація пізнавальної діяльності вихованців

Девіз заняття гуртка: «Щоб пізнати, потрібно навчиться спостерігати»

а) Гра «Чорний ящик»

У «Чорному ящику» знаходиться речовина, яку в 1802 р вперше виділив з виноградного соку французький хімік Жозеф Луї Труст. Ця речовина тверда, солодка на смак, добре розчинна у воді. При розчиненні у воді воно утворює 3 незміренні форми. Яка речовина, знаходиться в «чорному ящику?» (Глюкоза)https://im2-tub-ua.yandex.net/i?id=95fc06526aec9a510ebe7c53e71cdcff&n=33&h=190&w=190

б) Інтерактивна вправа «Мозковий штурм». За допомогою даної вправи шляхом колективного обговорення до якого залучаються всі гуртківці вирішується питання щодо значення вуглеводів в житті людини.

в) Перегляд документального фільму «Углеводы» («Леннаучфильм». Автор сценарію Т. Сняткова. Режиссер В. Шапошников.1977 г. )

У фільмі розповідається про вуглеводи: їх склад, будову, фізичні і хімічні властивості та застосування. Фільм складається з трьох частин.

Фільм розташований на Ютубі за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=5NrdYSsOjmQ

г) Тестова робота «Вуглеводи». Вихованцям запропоновано відповісти на питання з теми «Вуглеводи».



  1. Число атомів Карбону  в молекулі глюкози  

  2. Число гідроксогруп у складі глюкози

  3. Число функціональних груп в молекулі гліцерину

  4. Нонан  … представник гомологічного ряду алканів

  5. Який тип зв’язку притаманний алкінам

  6. Сахароза складається  із залишків  …  речовин

  7. Скільки атомів Оксигену містить оцтова кислота

  8. Приставка  «тетра»  в номенклатурі органічних речовин означає …

  9.  Найпростіша органічна речовина містить … атома Гідрогену

  10.  Атомна маса елемента , який міститься в кожній органічній речовині




  1. Повідомлення мети, завдань заняття.

  2. Основна частина заняття

а) Керівник гуртка пропонує вихованцям знайти відповідність між назвою вуглеводів та їх структурною формулою



https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=fb9506c9ad519198c4fcfd8161dd04ec&n=33&h=190&w=296 https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=fb9506c9ad519198c4fcfd8161dd04ec&n=33&h=190&w=296 https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=fb9506c9ad519198c4fcfd8161dd04ec&n=33&h=190&w=296 https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=fb9506c9ad519198c4fcfd8161dd04ec&n=33&h=190&w=296 https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=fb9506c9ad519198c4fcfd8161dd04ec&n=33&h=190&w=296 https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=fb9506c9ad519198c4fcfd8161dd04ec&n=33&h=190&w=296

б) Керівник гуртка демонструє відео «Якісні реакції на вуглеводи» https://www.youtube.com/watch?v=fU6wSs3Ep48





в) Робота в групах. Кожній групі (по 3 вихованці) видається карточка із завданням:

1. Проглянути відео експеримент

2. Підготувати алгоритм щодо виконання даного експерименту

3. Повторити правила ТБ

4. Провести практичний експеримент, використовуючи лабораторний практикум


5. Оформити звід досліду.




Завдання для групи №1


  1. Переглянути відеоролик

https://www.youtube.com/watch?v=JorR3GUMF2o

  1. Провести досліди (додаток 1):

№1- Взаємодія глюкози з купрум (ІІ) гідроксидом

№2- Визначення концентрації глюкози у рослинному матеріалі




Завдання для групи №2

  1. Переглянути відеоролик

https://www.youtube.com/watch?v=mT3_ueA13hg

  1. Провести досліди (додаток 1):

№3- Реакція сахарози з купрум

(ІІ) гідроксидом

№4- Реакція на фруктозу

(реакція Селіванова)


Завдання для групи №3

  1. Переглянути відеоролик

https://www.youtube.com/watch?v=8Q8UZuCnzps&list=PLcwKNj53q41_ux5XVBBcQ0kyvssQ0jBdN&index=60

  1. Провести досліди (додаток 1):

№3- Реакція сахарози з купрум (ІІ) гідроксидом

№5- Перетравлення сахарози ферментами дріжджів






Завдання для групи №4

  1. Переглянути відеоролик

https://www.youtube.com/watch?v=h3pYbyWOPD8

  1. Провести досліди (додаток 1):

№6- Властивості крохмалю

№7- Якісна реакція на крохмаль






Завдання для групи №5

  1. Переглянути відеоролик

https://www.youtube.com/watch?v=XJyXe9hbjZQ

  1. Провести досліди (додаток 1):

№8- Визначення крохмалю у продуктах харчування

№9- Відношення крохмалю до води




  1. Підведення підсумків заняття.

а) Використовуючи соціальний сервіс learningappsза адресою:

http://learningapps.org/887290 керівник гуртка пропонує переглянути презентацію




  1. Домашня робота . Підготуйте презентацію за результатами роботи групи, використовуючи сервіс PowToon.



Гра «Да-нетка». Вихованця пропонується відповісти на запитання, використовуючи лише «Так», «Ні».

        1. Чи є фруктоза моносахаридом? (Так).

        2. Целюлоза - це дисахарид? (Ні).

        3. Формула глюкози С6Н12О6? (Так).

        4. Сахароза розчиняється у воді? (Так).

        5. Чи застосовують целюлозу для отримання пластмас? (Так).

        6. Крохмаль має точку плавлення? (Ні).

        7. Фруктоза солодше сахарози? (Так).

        8. Сахароза дає реакцію на альдегідну групу? (Ні).

        9. Правда, що полісахариди - це складні вуглеводи? (Так).

10.Крохмаль солодкий на смак? (Ні).

11. Глюкоза є альдегідоспитром? (Так).

12. Чи використовується крохмаль для отримання волокна? (Ні).

13. Целюлоза вступає в реакцію бродіння? (Ні).

14. Чи використовується глюкоза для виготовлення дзеркал? (Так).

15. Целюлоза використовується як паливо? (Так).

16. Сахароза утворює колоїд в гарячій воді? (Ні).

17. Фруктоза піддаються гідролізу? (Ні)




  1. Рефлексія. Керівник гуртка пропонує провести рефлексію у вигляді гри

«Крокодил». Ведучий повинен пояснити термін, пов'язаний з темою заняття. При цьому йому дозволяється використовувати жести і міміку, танці, стрибки і кривляння, приймати будь пози, показувати слово цілком або по частинах, кивати або мотати головою: «так» і «ні».

Додаток 1



ЯКІСНІ РЕАКЦІЇ НА ВУГЛЕВОДИ
РЕАКЦІЇ НА ГЛЮКОЗУ

Дослід 1. Взаємодія глюкози з купрум (ІІ) гідроксидом

Мета: Підтвердити хімічні властивості глюкози за участю альдегідної групи.

Обладнання та реактиви: 2 мл натрій гідроксиду, розчин купрум (ІІ) сульфату, 2 мл розчину глюкози, штатив з пробірками, спиртівка.

Хід досліду

1. У пробірку налийте 2-3 мл розчину натрій гідроксиду і добавте 3-4 краплі розчину купрум (ІІ) сульфату.

2. До осаду купрум (ІІ) гідроксиду, що утворився додайте 2-3 мл розчину глюкози. Вміст пробірки перемішайте. Що спостерігаєте?

3. Пробірку з речовинами обережно нагрійте. Спостерігайте появу жовтого осаду і поступову зміну його забарвлення на червоне.

4. Зробіть висновок щодо наявності в молекулі глюкози відповідних функціональних груп.
Дослід 2. Визначення концентрації глюкози у рослинному матеріалі

Метод заснований на здатності глюкози в безбілковому фільтраті в лужному середовищі під час нагрівання відновлювати червону кров’яну сіль (гексаціано-(ІІІ)-ферат калію – К3Fe(CN)6) в жовту кров’яну сіль (гексаціано-(ІІ)-ферат калію – К4Fe(CN)6 ). Внаслідок зворотності цієї реакції гексаціано-(ІІ)-ферат калію під дією сульфату цинку переводять у нерозчинну сіль – цинк-гексаціано-(ІІ)-ферат калію: 2K4Fe(CN)6 + 3ZnSO4 → K2Zn3[Fe(CN)6]2 + 3K2SO4.

Гексаціано-(ІІІ)-ферат калію беруть із надлишком і його невитрачений у реакції залишок визначають йодометрично, в кислому середовищі (наприклад, за наявності оцтової кислоти), а йод, що утворився, титрують тіосульфатом натрію: 2K3Fe(CN)6 + 2KI + 8CH3COOH → 2K4Fe(CN)6 + I2 + 8CH3COOH;

2Na2S2O3 + I2 → Na2S4O6 + 2NaI



Як індикатор молекулярного йоду використовують крохмаль. Вміст глюкози розраховують по спеціальній таблиці, згідно якої певному об’єму тіосульфата натрія, що було витрачено на титрування йоду, а, відповідно, надлишка гексаціаноферата калія (III), відповідає та кількість міліграм глюкози, яка прореагувала в реакції.



Мета: продовжити формування умінь щодо проведення дослідів.

Матеріали та реактиви: вата гігроскопічна для фільтрування розчинів, рослинний матеріал (фрукти), розчин гідроксиду калію (0,1 моль/л), 0,45% розчин сульфату цинку, лужний розчин гексаціано-(ІІІ)-ферату калію (1,65 K3Fe(CN)6 і 10,6 г безводного карбонату натрію розчиняють у дистильованій воді до об’єму 1 л), розчин сульфату цинку в розчині хлориду натрію (10 г сульфату цинку та 50 г хлориду натрію розчиняють у дистильованій воді й доводять об’єм розчину до 200 мл), розчин йодиду калію (5 г йодиду калію розчиняють у 25 мл дистильованої води), розчин тіосульфату натрію (0,05 моль/л), 3% розчин оцтової кислоти, 1% розчин крохмалю.

Обладнання: скляні палички, пробірки із штативом, колби конічні (об’єм 50 мл), воронки скляні, піпетки, крапельниці, водяна баня, бюретки, чашка, годинник, терка, бинт.

Хід досліду

  1. Приготуйте рослинний матеріал. Для цього фрукти (помаранч або

яблуко) натріть на мілкій терці, вичавте сік та профільтруйте.

  1. В дві пробірки налийте по 1 мл розчину гідроксиду калію.

  2. В пробірку 1 (дослід) додайте 0,1 мл рослинного матеріалу

(фруктовий сік), а в пробірку 2 (контроль) – 0,1 мл дистильованої води.

  1. Внесіть по 5 мл 0,45% розчину сульфату цинку, перемішайте і

поставте на 2-3 хв на кип’ячу водяну баню.

  1. Суміші фільтруйте у конічні колби через ватний тампон.

  2. Воронку та ватний тампон промийте гарячою дистильованою водою

три рази , не доливаючи нової порції води до повного відтоку попередньої.

  1. До фільтрату в кожній колбі долийте 2 мл лужного розчину

гексаціано-(ІІІ)- ферату калію та кип’ятіть на водяній бані протягом 15 хв.

  1. У кожну колбу додайте по 2,6 мл розчину сульфату цинку в розчині

хлориду натрію, по 0,4 мл розчину йодиду калію, вміст колб перемішайте.

  1. Додайте ще по 2 мл розчину оцтової кислоти та по 3 краплі розчину

крохмалю.

  1. Суміш титруйте 0,05 моль/л розчином тіосульфату натрію до

зникнення забарвлення, яке утворилося під час додавання крохмалю.

  1. За витраченими на титрування проби та контролю об’ємами

тіосульфату натрію (мл) за таблицею (див. вище) визначте концентрацію глюкози й розрахуйте різницю між масою глюкози в контрольній та досліджу- вальній пробах.

  1. Масову концентрацію глюкози (мг/мл) розрахуйте за формулою:

C = (B - A) / V

А і В – маси глюкози, визначені за таблиці в пробі та контролі;

V – об’єм рослинного матеріалу (0,1 мл), взятий для аналізу

Дослід 3. Реакція сахарози з купрум (ІІ) гідроксидом

Мета: Підтвердити наявність гідроксильних груп у молекулах сахарози.

Обладнання та реактиви: штатив з пробірками, 1 мл натрій гідроксиду, розчин купрум (ІІ) сульфату, водний розчин цукру, спиртівка.

Хід досліду


  1. У пробірку налийте 1 мл розчину натрій гідроксиду і добавте 4-5

крапель розчину купрум (ІІ) сульфату.

  1. До утвореного осаду купрум (ІІ) гідроксиду додайте 1-2 мл водного

розчину цукру і перемішайте суміш. Що спостерігаєте?

  1. Нагрійте добутий розчин до кипіння.

  2. Зробіть висновок щодо подібності до багатоатомних спиртів, а також здатності сполуки виявляти відновні властивості

Дослід 4. Реакція на фруктозу (реакція Селіванова)

Хід досліду

  1. У пробірки налийте досліджувані розчини вуглеводів.

  2. Додайте в кожну по 1 мл хлоридної кислоти і кілька кристалів

резорцину, нагрійте.

  1. Зробіть висновок (якого кольору набувають розчини у кожній

пробірці? До якого типу можна віднести проведену реакцію?)

Дослід 5. Перетравлення сахарози ферментами дріжджів

Об’єкт дослідження: сахароза, 1% розчин

Обладнання та реактиви: штатив із пробірками, нагрівальний прилад,

витяжка з дріжджів, купрум сірчанокислий 5 %-й, гідроксид натрію 10 %-й.



Хід досліду

  1. У дві пробірки налийте по 1мл.1% розчину сахарози.

  2. До першої додайте 1мл. Витяжки з дріжджів.

  3. Обидві проби поставте у термостат на 15хв. При температурі 370 С.

  4. Проведіть пробу Троммера на наявність редукуючи вуглеводів.

  5. Запишіть висновок.

Дослід 6. Властивості крохмалю

Мета: Дослідним шляхом підтвердити хімічні властивості крохмалю.

Обладнання та реактиви: штатив для пробірок, спиртівка, пробірко- тримач.

Хід досліду

  1. До приготовленого крохмального клейстеру (розділити на дві частини)

додати одну краплю йодної настоянки. Що спостерігаєте?

  1. Нагрійте рідину до кипіння. Чи змінюється її забарвлення? Охолодіть

пробірку. Якого кольору набуває рідина?

  1. До другої частини розчину крохмалю добавте свіжо осаджений купрум

(ІІ) гідроксид. Чи «розчиняється» цей осад у рідині? Нагрійте суміш. Чи окислюється крохмаль сполукою купрум (ІІ) гідроксид?

  1. Запишіть усі спостереження і зробіть висновки.

Дослід 7. Якісна реакція на крохмаль

Мета: Довести дослідним шляхом якісну реакцію на крохмаль.

Обладнання та реактиви: розчини глюкози та сахарози, крохмальний

клейстер, краплі розчину Люголя.



Хід досліду

  1. У пробірки налийте по 0,5 мл досліджуваних розчинів.

  2. Додайте до кожної по 1...2 краплі розчину Люголя

  3. Заповніть таблицю

    реактив

    Розчин глюкози

    Розчин сахарози

    Крохмальний клейстер

    Рзчин Люголя










    Зміни, які відбулися в пробірці










  4. Запишіть висновок.

Дослід 8. Визначення крохмалю у продуктах харчування

Мета: Довести дослідним шляхом, що деякі продукти харчування

містять крохмаль



Обладнання та реактиви: продукти харчування, слабкий розчин йоду

Хід досліду

  1. Слабким розчином йоду подіяти на білий хліб, картоплю, яблуко,

пшеничне борошно або інші продукти.

  1. Спостерігати появу синього забарвлення.

  2. Записати висновок.

Дослід 9. Відношення крохмалю до води

Мета: Дослідити фізичні властивості крохмалю.

Обладнання та реактиви: штатив з пробірками, крохмаль, вода, спиртівка.

Хід досліду

  1. Насипте у пробірку трохи крохмалю (щоб ледь покрив дно).

  2. Добавте 4 мл води і перемішайте суміш. Чи розчиняється крохмаль у

холодній воді?

  1. Обережно, струшуючи суміш, нагрійте вміст пробірки до кипіння.

Спостерігайте утворення колоїдного розчину (крохмальний клейстер).

  1. Помістіть пробірку в склянку з холодною водою для охолодження

клейстеру (суміш пробірки використовуйте у наступному досліді).


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка