Конспект уроку з інформатики в 2 класі з теми



Скачати 72.99 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір72.99 Kb.
Конспект уроку з інформатики

в 2 класі з теми

Складові комп’ютера( системний блок, пристрої введення (миша . клавіатура) , присторї виведення ( монітор , принтер)) . Робота з тренажером миші, наведення вказівника,вибір об’єктів .

Розробила

вчитель інформатики

Анатолівської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів



Жак Валентина Володимирівна

.


Мета :

*пояснити з чого складається комп’ютера ; призначення складових комп’ютера;

* розвивати логічне і образне мислення , навички роботи з мишею;

* виховувати культуру поведінки в комп’ютерному класі, зацікавленість у вивченні предмета.

Тип уроку : урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання : комп’ютери , картки лото ( зображенням сучасних комп’ютерів , назви сучасних комп’ютерів) , комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики»

Хід уроку.

І Організаційний момент. Привітання .





Пролунав дзвінок

Починаємо урок

Працюватимемо старанно

Щоб почути у кінці , що у

Нашім другім класі

Діти просто молодці.





Перевірка готовності учнів до уроку(наявність зошитів , підручників , шкільного приладдя на урок)

ІІ Актуалізація опорних знань і вмінь.

Гра «Лото» робота в парах. На картки на одній частині намальовано сучасний комп’ютер , на другій частині назва сучасного комп’ютера . Потрібно з’єднати назву комп’ютера з малюнком на якому зображено цей комп’ютер .


навігатор



Калькулятор


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Ви вже знаєте , що слова складаються з букв , речення складаються зі слів. А як ви думаєте комп’ютер теж складається з якихсь частинок ? (так ) . Чи хочете ви взнати з яких частин складається комп’ютер?

Послухайте, друзі, ви згодні?

Про що наші будуть слова:

Про комп’ютер поговоримо сьогодні ми ,

Бо без комп’ютера зараз біда!

ІV.Повідомлення теми і мети уроку .

Сіли рівненько підняли оченята

Ми сьогодні разом з вами

Будемо справжніми майстрами

Тему нову будемо вивчати

Ото ж бо роботи в нас багато .

Вчитель оголошує тему уроку. Основні складові комп’ютера.

А яка наша мета уроку , про що ви б хотіли взнати на уроці. ( діти відповідають). Вчитель підводить підсумок відповідей дітей. А допоможуть нам про це дізнатись мешканці лісу. ( на дошці знаходиться малюнок лісової школи)

На лісовій галявині,

Де жебонить струмок,

Сьогодні ми проводимо

Незвичайний наш урок.

V. Вивчення нового матеріалу .

Давайте нагадаємо , що ми можемо зробити з інформацією за допомогою комп’ютера . ( зберегти,опрацювати , передати).

Отже які повинен мати комп’ютер пристрої , щоб виконати дані функції .

Діти називають пристрій за допомогою якого в комп’ютер ми повинні ввести інформацію, зберегти, вивести.

Вчитель : робить висновок. Всі пристрої з яких складається комп’ютер можна поділити на пристрої введення , виведення та зберігання інформації.

А щоб нам не сумувати,

Потрібно загадку відгадати...




Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш.
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни,
А проспав аж до весни.
(Ведмідь)

Отже до нас завітав ведмідь .Ведмідь загадує загадку про букву.

Подивіться на комп’ютер , чи є в ньому пристрій на якому написані букви.(так )


  1. Пояснення вчителя про клавіатуру.

  2. Робота з підручником .( 15ст) . Прочитайте , що нам допомагає зробити клавіатура .

  3. Висновок.

  • Про який пристрій комп’ютера ми дізнались.

  • Що можна зробити за допомогою клавіатури.

Фізкультхвилинка.

Раз, два – всі присіли, http://kpuch.dn.ua/images/stories/%20%2023.png

Потім вгору підлетіли.

Три, чотири – нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П'ять, шість – всі веселі

Крутимось на каруселі.

Сім, вісім – в поїзд сіли,

Ніжками затупотіли.

Дев'ять, десять – відпочили

І за парти тихо сіли.

Прослухайте загадку


У норі хатинку має
хліб, сирочок полюбляє.
По підлозі тишком-нишком
Бігає сіренька...

В лісі вогник рудуватий
Шишки лускає завзято.
Отже до нас заблукала …діти хором (білка)




  • Чи є пристрій комп’ютера який нагадує нам мишку .

  1. Пояснення вчителя про комп’ютерну мишку .

  2. Робота з підручником. (ст. 15) прочитайте що нам допомагає робити мишка.

  3. Висновок.

  • Про який пристрій ми дізнались .

  • Що допомагає робити нам комп’ютерна мишка.

Загадка .

Не ходжу я,  а скакаю,


Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня

Отже до нас завітав … заєць ( загадка про шафу)




Он стоит в углу у стенки.
Ох, огромный он на вид,
Но он вовсе не наказан.
Мама вещи в нём хранит.



  • Для чого нам вдома шафа?

  • Який пристрій комп’ютера нагадує нам шафу?

  1. Пояснення вчителя про системний блок.

  2. Робота з підручником ( ст 15) прочитайте які функції виконує системний блок.

  3. Висновок

  • Який пристрій допомагає нам зберегти і опрацювати інформацію.


Завжди можу стати у пригоді,
Моїх вам порад не злічити.
І кажуть про мене в народі:
«Мовчить, а сто дурнів навчить».
Загадка

Котиться клубочок


Зовсім без ниточок.

Замість ниточок – 


Триста колючок.
(Їжак)

В гості на урок завітав до нас їжачок. ( загадка про книжку)



  • Що треба зробити , щоб книжка попала нам на стіл ? ( надрукувати її)

  • Покажіть пристрій ,який друкує текст.

  1. Пояснення вчителя про принтер.

  2. Висновок .

  • Який пристрій виводить інформацію?

  • Які функції принтера ви можете назвати?

Загадка.

Прийшла кума із довгим віником


На бесіду із нашим півником,
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід.
(Лисиця)

Зустрічайте зараз лисицю ( загадка про телевізор)



Ось так дім , одне вікно

Кожен день в ньому кіно



А чи є пристрій з якого складається комп’ютер , який нагадує телевізор. (Так)

1.Пояснення вчителя

Так , справді є і називається цей пристрій монітор.


  1. Робота з підручником ( ст. 16)

  2. Висновок

  • Про який пристрій ми дізнались ?

  • Яка схожість та відмінність між монітором і телевізором?

VІ. Усвідомлення набутих знань.

Наші лісові гості хочуть знати , що ви знаєте , які складові має комп’ютер .

Для вас вони приготували ще загадки.

Може він порахувати, 


Може він пісні співати, 
Малювати і писати
Помилки перевіряти. 
Може він листа прийняти, 
З другом швидко нас зв’язати, 
Він багато чого може 
І завжди нам допоможе! (комп’ютер )

Він покаже все на світі: 


Що малюють, пишуть діти, 
Грають як і що співають, 
І як пошту відправляють. 
Все, що є відображає, 
Без нього ПК немає! (Монітор)

Скромний сірий колобок 


Довгий, тонкий проводок 
Зверху на коробці 
Дві великі кнопки 
В тебе є хороша книжка, 
А в комп'ютера є ......(мишка).

Сотня клавіш, різні знаки 


Спершу учні – небораки, 
А тепер раз – два і готово 
Відстукали слово. 
Ось де пальцям фізкультура 
І це все – ......(клавіатура).

В блоці цім живе процесор 


Помічник він, не агресор 
В ньому щось гуде, співає 
Одним оком нам моргає. 
Головний він недаремно
А зовуть його .....(системним)

Ось я кнопку натискаю 


І папір вже заправляю. 
Він друкує без зупинки 
Вірші, пісні і картинки 
І швидкий він, наче спринтер 
Відгадайте, що це ...(принтер)

Молодці . За те що ви так плідно попрацювали лісові друзі приготували вам забаву.

VІІ. Робота за комп’ютером. ( програма Сходинки до інформатики)

Лісова галявина. Вам доведеться сьогодні збирати ягоди та гриби в кошики. Для цього , щоб захопити грибочок або ягідку , потрібно підвести вказівник до нього та натиснути ліву кнопку миші. Не відпускаючи кнопки. Пересунути мишу по килимку. Грибочок так само пересунеться. Коли грибочок опиниться над кошиком , кнопку треба відпустити.

VІІІ. Вправи для очей.

ІХ . Підсумок уроку.

Чи сподобався вам наш урок? Чим саме?

Чи здійснилися ваші бажання?

Х. Домашнє завдання. Ст..16 №3 виконати завдання.

Література.

1 . http://kpuch.dn.ua/2011-06-07-20-24-03/28-2012-01-17-15-24-17?start=3

2.Підручник інформатики . Сходинки до інформатики .О.В. Коршунова.

3. https://sites.google.com/site/vidomidiaciinformatiki/zagadki-pro-skladovi-komp-utera.

4. Методичні рекомендації щодо викладання інформатики в 2 класі за новою програмою




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка