Конспект. Проглянути презентації, відповісти на питання конспекту Тема уроку: Оповіщення населення про надзвичайну ситуацію та проведення евакуації Порядок оповіщення населенняСкачати 65.38 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір65.38 Kb.
Захист Вітчизни 10 клас

Завдання: опрацювати конспект. Проглянути презентації, відповісти на питання конспекту

Тема уроку:Оповіщення населення про надзвичайну ситуацію та проведення евакуації

c:\users\slava\desktop\5018c59613669.jpg

1. Порядок оповіщення населення.

Оповіщення- найважливіше своєчасне доведення інформації.

Це є радіо, телебачення, завивання сирен,телефонний і мобільний зв'язок,локальні засоби,сигнали транспортних засобів,переривчасті гудки на підприємствах.

Все це означає єдиний сигнал:Увага всім!

Почувши його, потрібно увімкнути радіо, телевізори і телефони для прослуховування повідомлення штабу ЦО. Далі після ознайомлення з обставинами діяти відповідно до ситуації.

2.Евакуація населення.

Евакуаційні заходи – евакуація або розосередження населення у заміську зону. Це організоване виведення(вивезення) з міст і розміщення в заміській зоні робітників і службовців підприємств для продовження праці в умовах НС,а також населення, яке перебуває в зонах можливих руйнувань, затоплення або зараження.

Для організованої евакуації облаштовують:


  • ЗЕП

  • Евакоприймальні комісії.

  • ПЕП

В усіх цих підрозділах організується комендантська служба.

Під час евакуації необхідно мати:

-ЗІЗ, паспорт, військовий квиток(приписне свідоцтво), свідоцтво про народження, освіту, спеціальність;трудову книжку, продукти харчування на 2-3 доби; одяг, взуття, речі особистої гігієни. До сумки чи рюкзака прикріпити бірку на якій зазначити прізвище адресу і кінцевий пункт евакуації. Дітям подібний ярличок пришивають до одягу.

3. Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України.

Однією із складових частин системи Цивільної оборони України є система зв’язку, оповіщення та інформаційного забезпечення.

З метою виконання завдання у всіх ланках міських і позаміських пунктів на основі автоматизованих систем централізованого оповіщення, мережі зв’язку та радіомовлення, а також спеціальних засобів створюється система оповіщення та інформаційного забезпечення. Вона являє собою комплекс організаційно-технічних засобів для передачі відповідних сигналів і розпоряджень органам державної виконавчої влади, адміністрації підприємств, установ і організацій, силам цивільної оборони і населенню.

Автоматизована система оповіщення та інформаційного забезпечення створюється на базі загальнодержавної мережі зв’язку та радіомовлення і поділяється на державну і регіональну. Система має забезпечити циркуляційне оповіщення посадових осіб із застосуванням для цього міської телефонної мережі, засобів радіомовлення і телебачення.

Система оповіщення та інформаційного забезпечення використовується централізовано.

Оповіщення підпорядкованих штабів, сил цивільної оборони і населення організовує вищестоящий штаб.4. Сигнали оповіщення цивільної оборони.

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні НС – це передача повідомлення по мережі повідомлення через квартирні і зовнішні гучномовці, а також через місцеві радіомовні станції та телебачення. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби.

Звук сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільної оборони “УВАГА ВСІМ!”.

Почувши такий сигнал, необхідно негайно увімкнути гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухати повідомлення управління, відділу або штабу ЦО з питань НС та цивільного захисту населення області, міста обласного підпорядкування або сільського району.

На кожний випадок НС управлінням, відділом або штабом ЦО з питань НС та цивільного захисту населення області, міста обласного підпорядкування або сільського району готуються приблизні варіанти повідомлень і записуються на магнітні носії інформації. З урахуванням конкретних подій вони можуть корегуватися.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів.

Вислухавши це повідомлення управління, відділу або штабу ЦО з питань НС та цивільного захисту населення, кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення містить наступну інформацію:

- місце і час виникнення НС;

- розміри та масштаби НС (загальнодержавного – 2 і більше областей, регіонального – 2 і більше адміністративних районів, або міст обласного значення, місцевого – виходить за межі потенційнонебезпечного об’єктового – всі інші, які не підпадають під зазначені визначення;

- час початку та тривалість дії факторів ураження;

- територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження;

- порядок дій при НС;

- інша інформація.Повідомлення передаються у наступних видах НС.

- При аварії на радіаційно небезпечному об’єкті.

- При аварії на хімічно-небезпечному об’єкті.

- Про можливий землетрус.

- Про повінь або катастрофічне затоплення.

- Про штормове попередження.

- Про повітряну небезпеку.

- Про закінчення повітряної небезпеки.

- При загрозі хімічного зараження.

- При загрозі радіоактивного зараження.Закріплення знань, отриманих після опанування матеріалу:

  • якими мають бути вимоги до форми оповіщення?

  • Що таке евакуація?

  • Що необхідно взяти з собою під час евакуації населення?

Д/З Індивідуальні відпрацювання окремих елементів.

Тема:Сучасна звичайна зброя масового ураження

http://wartime.org.ua/uploads/posts/2012-05/1338388686_15.jpg

Сучасні звичайні засоби ураження

До звичайних засобів ураження відносять різного виду осколкові боєприпаси та запалювальну зброю.  1. Осколкові боєприпаси призначені головним чином для ураження людей. Найефективніші боєприпаси цього типу — кульові бомби. Особливістю таких боєприпасів є величезна кількість кількох сотень до кількох тисяч) осколків масою від частин а до кількох грамів. Кулькові протипіхотні бомби можуть и розміром від тенісного до футбольного м'яча та містити до тис. металевих або пластмасових кульок діаметром 5-6 мм. радіус ураження такої бомби залежно від калібру — від 1,5 до м. Кулькові бомби скидають з літаків у спеціальних упаковках касетах), що містять 96-640 бомб. Під дією виштовхувального ряду касета над землею руйнується, кулькові бомби розлітався та вибухають на площі до 250 тис. м2. Оснащуються вони ними підривачами — інерційними, натискної, натяжної або сповільненої дії. Наприклад, коли з касети розсіюють протипі-ні міни, то кожна міна при ударі об землю викидає дротики-вусики. Якщо до них доторкнутися, то міна підлітає на висоту людського зросту і вибухає в повітрі. Такі боєприпаси завдають багато поранень (ефект граду).

2.Запалювальна зброя призначена для ураження живої сили, знищення населених пунктів, промислових об'єктів, лісових масивів. Основу запалювальних боєприпасів становлять запалювальні речовини та суміші, їх поділяють на такі групи:

         запалювальні суміші на основі нафтопродуктів (напалми);

         металізовані запалювальні суміші (пірогелі);

         терміт і термітні сполуки;

         звичайний або пластифікований фосфор.

Основу запалювальних боєприпасів різних типів становлять авіаційні запалювальні бомби та баки, а також касети, заправлені запалювальними бомбами, та вогневі фугаси.

3.Боєприпаси об'ємного вибуху, або «вакуумна бомба» — авіаційна касета, наповнена рідким окисом етилену. Під час вибуху утворюється аерозольна хмара діаметром до 15 м. Вона переміщуються з киснем повітря і підривається в кількох місцях спеціальними детонаторами. У зоні детонації за кілька десятків мікросекунд

досягається температура 2500-3000°С. У момент вибуху всередині хмари з паливно-повітряної суміші утворюється відносна порожнеча. Головним уражальним чинником боєприпасів об'ємного вибуху є ударна хвиля. Ці боєприпаси за своєю потужністю займають проміжне становище між ядерними та фугасними боєприпасами. Надлишковий тиск у фронті ударної хвилі на відстані 100 м від центра вибуху може досягти 100 кПа (1 кгс/см2).■      ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: вивчити конспект


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка