Казки маленькі, а розуму в них багато



Скачати 74.53 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір74.53 Kb.

Рівненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 9 Рівненської міської ради

Авторський урок на тему:

«Казки маленькі, а розуму в них багато» (В.Сухомлинський «Соловей і Жук»)

Урок-телепередача

для 3 – го класу

Підготувала

вчитель початкових класів Мельник Н.А.

Рівне - 2014

Тема: Казки маленькі, а розуму в них багато.( В. Сухомлинський « Соловей і Жук»)
Мета: Систематизувати знання дітей з розділу «Казки українських письменників»,розширити знання дітей про Василя Сухомлинського; розвивати навички виразного читання, інтонаційно правильно передавати свої думки, діалогічного і монологічного мовлення, виховувати любов до птахів.
Обладнання: портрет В. Сухомлинського, звукозаписи співу солов'я і жужжання жука, картки-блискавки, картки з деформованим текстом
Хід уроку

І .Організаційна частина

-Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго вчора, сьогодні, щодня.

Хай не псується годинник на вежі,

Хай буде все на землі, як належить:

Сонце - як сонце, літо - як літо,

Дощик - як дощик, діти - як діти.

Кожному дому щастя бажаю

Маку - цвітіння, житу - врожаю

Небові — миру, голубу - неба,

Кожній дитині - всього, що треба.

Хай усміхаються діти щодня

Доброго ранку! Доброго дня
ІІ.Мотивація навчальної діяльності

Вчитель. В ефірі дитяча телепередача «В гостях у казки». З вами її постійна ведуча Наталія Анатоліївна. Я рада вітати всіх присутніх в нашій студії.



Сьогодні у нашій передачі беруть участь учні 2 класу. Наша передача монтуватиметься із різних телестудій. Отож, слухайте.
1ст. Звукозапису (перевірка домашнього завдання)

2ст. Комп'ютерна (розвиток навичок читання)

Зет. Інформаційна

4ст. Юних дикторів

5ст. Театральна

6ст. Сміхопанорама

7ст. Дослідницька
Вчитель. Давайте прокажемо чистомовку

Шу-шу-шу чистомовки я пишу

Ят-ят-ят я пишу їх для малят

Ки-ки-ки їх говорять за любки

Ло-ло-ло щоб чисте мовлення було.

А зараз перевіримо домашнє завдання

1 ♦ Розповідь за планом казки Олега Буценя «Чи є зима»

План


1.Осінній ранок,

2.Сніданок черепахи.

3.Зустріч черепахи з сорокою.

4. Розмова ворони із сорокою.

( Учні розповідають )

-Чому черепаха не повірила, що настане зима?

-Чому образилась сорока?


  • Які ще тварини сплять зимою? ( вчитель виставляє оцінки )

2, Зачитування діалогу сороки з черепахою в особах
III. Робота в «Комп'ютерній студії»

-Якщо ви хочете бути справжніми акторами, ми будемо працювати за акторськими правилами. Актори повинні багато читати, швидко і правильно.


1. Орфоепічні вправи

Га-ха, зі-сі, ву-фу, бо-по, аб-ап, ти-ши, гу-ку.


2.Розплутайте павутинку

Хто


ба

Рівненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 9 Рівненської міської ради 1

Авторський урок на тему: 1

«Казки маленькі, а розуму в них багато» (В.Сухомлинський «Соловей і Жук») 1

Урок-телепередача 1

для 3 – го класу 1

IV. Робота в студії «Інформаційна» 4

V. Робота в студії «Юні диктори» 4

VІ. Робота в студії «Театральна» 5


(Хто багато читає, той багато знає.)


3.Прокажіть скоромовку

Ти малий, скажи малому,

хай малий малому скаже,

хай малий теля прив'яже.


4. Читання деформованих текстів (робота в групах)

Із яких творів ці рядки

Я ан валсні ічо балагн сінг. Він кийта лийбі-білий і напухстий, шийм'як аз мох. (Я на власні очі бачила сніг. Він такий білий-білий і пухнастий,, м’якший за сніг.) («Чи є зима» О.Буцень)

оГІ муто мосаму зерхо Вавила векийли білйи дьвіле з довгюо єшию і нимчор дзьомоб. (По тому самому озеру плавав великий білий лебідь з довгою шиєю і чорним дзьобом) («Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»)

IV. Робота в студії «Інформаційна»


    1. Відгадайте загадки

Тьох-тьох-тьох, тіву-тів!

Лине спів із гаїв

То співаночка чия?

Ну,звичайнож,

(Солов'я).

Страшний та рогатий

Чорний та крилатий.

По дорозі гук,

Хто ж то лізе?

(Жук).


Учні зачитують інформацію про солов'я та жука, а вчитель супроводжує їх розповідь показами малюнків.

    1. Опрацювання казки В.Сухомлинського «Соловей і Жук»,

а) читання казки з вчителем.

  • Чи погоджуєтесь ви з відповіддю дівчинки?

Під час читання вчитель включає співи солов'я і гудіння жука,

  • То чи погоджуєтесь ви з відповіддю дівчинки? (відповіді учнів)

  • Хто написав цю казку?

  • Що ви знаєте про В.Сухомлинеького?

(зачитування інформації про В.Сухомлинеького)
V. Робота в студії «Юні диктори»

б) читання казки «передаванням естафети»;

в) читання казки мовчки. Тестування.

Тест


    1. Цей твір - це:

а) казка б) оповідання

    1. У саду співав:

а) Жук б) Соловейко

    1. Соловейко хотів, щоб:

а) Жука зовсім не було

б) Жук допоміг йому співати



    1. Жук і Соловей спитали думку:

а) хлопчика б) дівчинки

    1. Кого хотіла дівчинка залишити?

а) Солов'я і Жука б) Жука

    1. Автор хотів сказати цією казкою, що в світі мають залишитися:

а) живі істоти б) ті, що гарно співають
г) Гра «Картки-блискавки»

Учитель показує картки-блискавки. Учні знаходять у тексті і читають вголос кінець речення.

«Його пісня...»

«А коло...»

«Ти не...»

«Полетіли...»

«Хай собі...»
д)Фізкультхвилинка

Ми по вулиці ідем,

Гарно всі себе ведем,

Ось і «зебра»: зупинись!

Вліво, вправо подивись.

Вільно скрізь, машин нема.

То іти усім пора.

До театру ми прийшли,

Тихо в зал усі зайшли,

Зайняли свої місця,

Почалась вистава ця.
VІ. Робота в студії «Театральна»

Робота в цій студії заклечається в тому, що учні читають казку в особах.



  • Як відповів (ла) би ти на запитання Солов'я? А Жука?



VII. Робота в студії «Сміхопанорама» (робота в парах)

  • А зараз кожна пара складе свою незвичайну смішну казочку. Таку собі суміш із тих казок, які читали. А щоб вам було зрозуміліше, послухайте мою.

Жив собі Івасик-Телесик. Приходить до нього колобок і каже: «Давай з тобою дружити». Не встиг той відповісти, як прилітає Змій-Горпнич…(діти складають казку і зачитують).
VІІІ. Робота в студії «Дослідницька»

  • З яких казок ці рядки? Хто автор?

Покришив дрібненько, склав у високий глечик з вузькою шишкою.(«Лисичка і Журавель» Іван Франко)

Ну й Рябко в нас молодець! Ну й розумні в мене діти! («Коза й козлята» Наталя Забіла)

Одного разу зустрів лебідь сріблясту рибку. («Про дівчинку Наталочку й сріблясту рибку» Микола Трублаїні)

Лис як пісеньку послухав, то прищулив зразу вуха. («Як лиска голосок собі скувала» Валентина Каменчук)



  • Як називають такі казки? (авторськими)

  • Які три основні частини є в кожній казці? (зачин, основна частина, кінцівка)


ІХ. Підсумок уроку

Передача закінчилась,

Мабуть, ви уже стомились.

Тож великі ростіть, здорові будьте,

Себе не хваліть, а інших не гудьте.

(«Не гудьте» означає «не судіть», «не осуджуйте»).




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка