Казка про сосну і синичку



Скачати 60.49 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір60.49 Kb.

http://graphics.in.ua/cat/psd.lily.flower.photo.frames.2.separate.layers.2835x3780.jpg

Заліщицька районна державна адміністрація

Відділ з питань освіти

Районний методичний кабінет

Конспект відкритого уроку



з навчання грамоти на тему:

Казка про сосну і синичку

Підготувала

вчитель початкових класів

загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів 2

м.Заліщики

Грабар М.А.

Тема: Опрацювання тексту: „ Казка про сосну і синичку"


Мета:Вчити дітей ставити питання до тексту, вдосконалювати

навички плавного читання, складання цілими словами,

розвивати зв'язне мовлення , збагачувати активний

словник учнів, виховувати бережливе ставлення до

книжок.

Хід уроку

І.Розминка з метою розвитку м'язів ока і розвитку техніки читання.

Щоб швидко нам слова читати,

З розминки треба нам урок почати

- Наш урок почнемо, діти із розминки!

Робота з таблицями складів.

(читання складів хатками, рядками)

- Яке слово впізнали?

ІІ. Вступна бесіда.

1. Уявіть собі. Зараз зима. Скільки випало снігу. Замело усі стежки, доріжки.

- Як ви думаєте, кому взимку живеться найважче?

Чому птахам? ( їм не вистачає корму)



2. Розгляд малюнків.

- Погляньте, скільки пташок прилетіло до годівничок?

- Чи впізнали ви їх?

- А за якими ознаками можна впізнати цих пташок?

- Давайте прочитаємо,як у народі говорять про птахів?

Птахи - наші друзі.

Чому?


(Гарні, співом і красою радують нас, знищують комах.)

Пташки - лікарі, трудівники дерев.

Птахи - санітари лісів, полів, гаїв.

ІІІ.Повідомлення теми уроку.

  • Сьогодні на уроці ми будемо вчитись читати, ставити питання, міркувати, і ще багато цікавого буде на нашому уроці.

А щоб цього навчитись, давайте запросимо на урок казку

Читають з дошки

Будь ласка

Ласкаво просимо

Прошу

ІV.Читання казки про сосну і синичку.

      1. Розчитка

Тема: Опрацювання тексту: „ Казка про сосну і синичку" 2

мені

б) читання важких слів:

пролітала узліссі

короїди дровосіки

завелись повидовбуєш


      1. Читання казки учнями.

Відповіді на питання.

  • Де росла сосна?

  • Чому вона рипіла?

  • Чому стала сохнути?

    1. Продовження казочки.

  • Як би ви продовжили казку?

4.- Що вас порадувало, коли ви працювали над казкою?+

- А що вас засмутило сьогодні, коли ви читали казку?

а) Що є справжнього в казці?

- Що казкового?



V. Творчі завдання.

а) доберіть до слова синичка гарні слова



  • Подумайте, яка синичка?

  • А тепер прочитайте з дошки, які ще можна дібрати слова.

вертлява співуча

метушлива працьовита

барвиста жовто грудочка

невеличка дбайлива

привітна


б) Запитайте синичку про що- небудь

- Дітки, якщо ми у казці, то поговоріть з синичкою



  • Запитайте:

  • Що?..( ...ти любиш їсти ? )

  • Чому?..( ти сумна? )

  • Про що?..( ти співаєш взимку)

  • З ким?..( ти дружиш синичко?)

в) Пожалійте синичку за що-небудь

( мерзне від холоду, тремтить від страху, голодує взимку, боїться кота)

VI. Вибіркове читання.


  • Прочитайте речення: питальні, окличні.

  • Прочитайте найкоротше речення,найдовше речення.

  • Між ким іде розмова в цьому тексті?

  • Як називається розмова між двома особами? (діалог)

VII. Підсумок уроку.

  • Дітки, а де саме відбувалася описана пригода в казці?

  • А як ви гадаєте, що треба зробити, щоб і до нашої школи взимку прилітали пташки?

Прочитаємо девіз,який треба завжди пам'ятати і виконувати:

Взимку пташок треба доглядати.



Взимку пташку треба захищати.

  • Чи сподобався вам урок?

Намалюйте мені ротик на обличчях сонечок










так ні так собі

Дякую за урок !






База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка