Календарне планування



Сторінка1/3
Дата конвертації29.04.2016
Розмір0.57 Mb.
  1   2   3

КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ

ур


Тема уроку

1.

Повторення за 1-3 класи. Ділові якості працівників і умови праці для різних видів професійної діяльності. Комплектація папок необхідними інструментами.

2.

Елементи проектної графіки.

Виготовлення аплікації з елементами техніки орігамі за власним задумом.

3.

Світ професій "людина — природа".

Аплікація з яєчної шкаралупи. Малюнок на яєчній шкаралупі.

4.

Робота з рослинним матеріалом. Виготовлення штучних квітів у різних техніках.

5.

Аранжування букетів та композицій із штучних квітів. Робота з різними матеріалами. Прикраси для одягу.

6.

Робота з рослинними матеріалами.

Робота з лікарськими рослинами. Дидактична гра "Народна аптека".

7.

Робота з пластиліном (глиною).

Композиція "Без верби і калини нема України ".

8.

Робота з пластмасою. Квіти з пластмаси.

9.

Світ професій "людина — людина". Аплікація на тему "Ким би я хотів стати у майбутньому". Аплікація з тканини "Я — дизайнер дитячого одягу".

10.

Побутова праця. Фартушок. Сумочка для прищіпок.

11.

Культура зовнішності людини.

Виготовлення національного жіночого костюма для ляльки.

12.

Стиль зовнішності людини. Стильова єдність одягу, його галантерейних і ювелірних виробів. Браслет та намисто з бісеру.

13.

Подарунки та сувеніри до свят. Ліплення різдвяних "миколайчиків ".

14.

Подарунки і сувеніри у народних традиціях. Виготовлення маски кози із солоного тіста.

15.

Підготовка до Нового Року. Виготовлення карнавальних шапочок і костюмів.

16.

Різдво. Виготовлення масок для вертепу.

17.

Новорічні та Різдвяні свята. Виготовлення ялинкових прикрас.

18.

Світ професій "людина — знакові системи". Виготовлення моделі "Світлофор ".

19.

Умовні знаки передачі інформації. Великодня писанка.

20.

Робота з різним матеріалом. Квітковий килим України.

21.

Елементи топографії, топоніміки. Карта-саморобка України.

22.

Узагальнююча практична робота.

Виготовлення реквізиту для гри-вікторини "Що ?Де ? Коли ? ".

23.

Світ професій "людина — техніка". Аплікація "Автомобілі".

24.

Технічні конструкції. Виготовлення моделі паровоза.

25.

Технічні конструкції. Робота з різними матеріалами. Виготовлення конструкції підйомного крана з різних матеріалів.

26.

Робота з технічним конструктором. Монтаж електричного кола.

27.

Макетування будівельних споруд. Виготовлення макета житлового будинку.

28.

Узагальнююча практична робота за тематикою розділу. Лялькова кімната на столі.

29.

Художні техніки декоративного й ужиткового мистецтва. Декоративна таріль. Пап'є-маше.

30.

Макетування архітектурних форм. Виготовлення макета селянської хати.

31.

Художні техніки декоративного й ужиткового мистецтва. Тиснення на фользі "Голуб миру", "Квітка".

32.

Макетування архітектурних форм. Макети вітражів.

33.

Художнє конструювання предметів побуту. Плетіння з лозових прутиків.

34.

Дизайн (етнодизайн) інтер'єрів та його різновидів: папероплетіння, лозоплетіння, конструювання з пиломатеріалів, картону. Конструювання шкатулки з цупкого паперу.

35.

Елементи паркового мистецтва. Весняний фітодизайн.

уроку_______ Дата______________Вчитель__________________________________Клас____



Тема. Повторення за 1-3 класи. Ділові якості працівників та умови праці для різних видів професійної діяльності.

Об'єкт праці. Комплектація папок необхідними інструментами.

Мета. Поглибити знання учнів про роль праці в житті людини, ділові якості працівників та умови праці для різних видів професій. Навчити правильно організовувати своє робоче місце, укомплектовувати папки необхідними інструментами. Актуалізувати загальні правила безпечної трудової діяльності на уроках трудового навчання та обов'язки чергових.

Обладнання. Таблиці "Ким бути?" та малюнки із зображенням людей різних професій, робочий одяг учня, матеріали та інструменти, необхідні на уроках трудового навчання, таблиця "Пам'ятка учня про організацію робочого місця", зразки укомплектованих для уроків трудового навчання папок.

Хід уроку

І. Підготовка робочих місць.

До початку уроку чергові під керівництвом учителя розкладають на робочих місцях необхідні інструменти та матеріали.



II. Організаційний момент.

Девіз уроку: Кожен майстер колись був невмілий.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

— Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчення цікавого, захоплюючого і потрібного в повсякденному житті курсу "Трудове навчання". Нам необхідно згадати правила безпечної роботи з різними інструментами і матеріалами, розглянути основні ділові якості працівників різних видів професійної діяльності.



IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда про ділові якості працівників та умови праці для різних видів професійної діяльності.

— Пригадайте, з якими професіями ви знайомі. Знайдіть на столі малюнок чи ілюстрацію, що стосується згаданої професії, і прикріпіть на дошку.

— Згрупуйте всі професії по модулях:

а) людина — природа;

б) людина — людина;

в) людина — знакові системи;

г) людина — техніка;

д) людина — художні образи.

— Чим відрізняються між собою професії за цими модулями?

— Наведіть приклади.

— Що спільного в усіх професіях?

— Отже, людина будь-якої професії повинна бути майстром своєї справи, компетентною, акуратною, точною, відповідальною, доводити розпочату справу до завершення, не кидати її незакінченою.

2. Актуалізація знань про загальні правила безпечної трудової діяльності.

Жителі країни Умілі Руки мають свій Основний закон, який регламентує правила життя і професійної діяльності для безпечної праці.



Стаття 1. Працювати слід у спеціальному робочому одязі (халат, фартух, нарукавники).

Стаття 2. З інструментами поводитись обережно.

Стаття 3. Працювати охайно, дбати за чистоту оточуючого довкілля.

Стаття 4. Економно використовувати матеріал.

Стаття 5. Роботу виконувати дисципліновано, без зайвих рухів, балаканини.

Стаття б. Цінувати кожну хвилину робочого часу, не витрачати її марно.

3. Повторення обов'язків чергових.

Щоуроку чергові класу повинні виконувати обов'язки щодо дотримання Основного закону.

1) До уроку за вказівкою вчителя розкласти на партах інструменти і матеріали.

2) В кінці уроку допомогти продемонструвати виставку готових робіт.

3) Під час уроку слідкувати за чистотою в класі.

4) Після уроку прибрати класну кімнату.

4. Інструкції з техніки безпеки під час роботи з різними інструментами. В країні Умілі Руки під час кожного уроку необхідним є проведення інструктажу з техніки безпеки.


Загальні правила для учнів

1. Роботу розпочинай після дозволу вчителя.

2. Інструмент використовуй за призначенням, не працюй несправним і тупим інструментом.

3. Ключі і різальні інструменти повинні зберігатися лише в спеціально обладнаних папках у відведеному в класі місці.

4. Під час робочого процесу не відволікайся на сторонні справи, не розмовляй, будь зосередженим.

5. У процесі роботи дотримуйся порядку на робочому місці, а після роботи акуратно прибери його.



Правила користування ножицями і ножем

1. Ножиці для ручної праці повинні мати заокруглені кінці.

2. Клади ножиці чи ніж так, щоб вони не виступали за край робочого місця.

3. Не працюй тупими ножицями і ножем, а також ножицями зі слабким кріпленням.

4. У процесі різання уважно слідкуй за розміткою.

5. У процесі роботи тримай матеріал пасивною рукою так, щоб пальці були осторонь від гострого леза.

6. Не розмахуй ножицями, ножем, під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто ними працює.

7. Після роботи ножиці тримай складеними, бажано в чохлі, так само як ніж.

Правила користування шилом

1. Проколюй предмет на спеціальній (дерев'яній або гумовій) підкладці.

2. Не розмахуй рукою, в якій тримаєш шило.

3. Під час роботи з шилом не розмовляй.

4. Не проколюй шилом тверді предмети округлої форми (пересохлі каштани, жолуді, горіхові шкаралупи).

5. У процесі проколювання отвору будь уважним.

6. Користуйся тільки справним інструментом — ручка повинна бути щільно припасована із захисним кільцем.



Правила користування голкою

1. Голку тримай тільки з протягнутою ниткою в гольнику або футлярі.

2. Не вколюй голку в свій одяг.

3. Не бери голку в рот.

4. Запасні голки зберігай у футлярі або гольнику.

5. Не використовуй голку замість булавки.

6. Під час зшивання цупких матеріалів (шкіра, штучне хутро, картон) попередньо в місці зшивання зроби отвори шилом.

7. Під час шиття користуйся наперстком.

Правила користування дротом

1. Не бери дріт в рот.

2. Відрізай потрібний відрізок дроту ножицями або кусачками, не відкушуй зубами.

3. Не грайся дротом, не намотуй його на долоню, пальці.

4. Не розмахуй рукою, в якій тримаєш дріт.

5. Працюй з дротом зосереджено, не відволікайся.

6. При з'єднанні дротом цупких матеріалів або округлих форм, спочатку зроби в них отвори шилом.

5. Комплектація папок необхідними матеріалами.

1) Розгляд готових укомплектованих папок:

— для роботи з папером;

— для роботи з тканиною.

2) Аналіз змісту папок.

3) Комплектація власних папок необхідними матеріалами.



V. Закріплення вивченого.

1. Відгадування загадок. Підбір інструментів і приладів для професійної діяльності об'єкта відгадки і навпаки.

Два кільця, два кінця,

а посередині цвях. (Ножиці: швець, кравець, закрійник, монтер, тощо.)

А ось і школа.

Поверхи високі,

Великі вікна, світлі, голубі...

Каменярі і ... два роки

її складали з каменю тобі (В. Бичко). (Муляр: кельня, терка.)

Фарбувати вже пора —

Запросили ...

Без відра, без пензля він

Взявсь до фарбування стін (С. Баруздін). (Маляр: фарби, щітка, пульверизатор.)

Я ... на всю округу,

Я такий убір пошив,

Що ніхто на білім світі

У гарнішім не ходив (В. Лучук). (Кравець: ножиці, голка, булавки, нитки)

Честь і слава людям всім,

Що живуть в моїм селі!

Вони хліб смачний нам роблять,

Знайте й ви про це, малі. (Хлібороби.)

Злітає тирса хугою

З-під пилки — ось вона,

Це рами вистругує

... для вікна (С. Баруздін). (Тесля, тесляр: сокира, рубанок, молоток.)

Хто на поверх

на дев'ятий

нам зумів

Дніпро підняти,

щоб я весело

під краном

міг щодня

вмиватись рано?..

Я скажу, не помилюся:

це зробив

сантехнік — ... . (Слюсар: молоток, ключ, дріт, викрутка.)

З батьком яблуні садили, трохи руки натрудили.

Я люблю наш тихий сад і осінній листопад. Я — ... (А. Сингаївський).

(Садівник: лопата, сапа, тачка.)

Спитай у тата чи у мами, які професії у них ...

Професій в світі є чимало — сповна їх вистачить на всіх.

Письменник, лікар чи геолог, учитель, слюсар чи кресляр —

всі називають головною одну професію — ... (А. Костецький). (Школяр.)

2. Конкурс знавців інструменту.



Правила. Учаснику із зав'язаними очима дають в руки будь-який інструмент. Він повинен впізнати на дотик і розказати правила техніки безпеки під час роботи з ним.

3. Слухання вірша Василя Гея "Предківське коріння" (див. додаток).



VI. Підсумок уроку.

— Які професії вам до вподоби?

— Які ділові якості є у вас для професії, про яку ви зараз мрієте?

— Яким повинно бути робоче місце на уроках трудового навчання?

— Які обов'язки чергових?

— Чи сподобався вам урок?



Предківське коріння

Чи знаєш ти, мій юний друже,

Як зветься той, хто дошки струже,

Щоб збити з них стола чи лаву?

То робить СТОЛЯР свою справу.

ТЕСЛЯР — це теж потрібно знати —

Уміє хату збудувати.

КОВАЛЬ кує залізо вміло

І робить з нього плуг чи вила.

КУШНІР, за діло взявшись хутко,

Зі шкури зробить гарне хутро.

А потім він пошиє з нього

Кожуха теплого, м'якого.

Вози й колеса хто майструє,

Той зветься СТЕЛЬМАХ. Кінську збрую

Виготовляє ЛИМАР, ШОРНИК,

Збирає мед у лісі БОРТНИК.

А МЕЛЬНИК — той, хто цілі дні

Невтомно трудиться в млині.

Він меле жито і пшеницю

На борошно, на паляниці.

ГОНЧАР — завзятий теж трудар.

Потрібен, мабуть, Божий дар

Творити з глини гарні речі —

Макітру, горщик або глечик.

Уміння кожне — то супутник

Життя людини. Вміє ГУТНИК

Сяйливе скло виготовляти,

А МУЛЯР — грубки мурувати.

КРАВЕЦЬ шанований в народі

За те, що вміє шити одяг,

А ШВЕЦЬ взуття пошиє модне

На теплу пору і холодну.

Сучасне й давнє ремесло

Шанує місто і село.

Талант, професія, уміння —

То наше предківське коріння.

Василь Гей

уроку_______ Дата______________Вчитель__________________________________Клас____



Тема. Елементи проектної графіки.

Об'єкт праці. Виготовлення аплікації з елементами техніки орігамі за власним задумом.

Мета. Виготовити об'ємну рослинну аплікацію українського віночка. Розвивати вміння користуватися ножицями, клеєм. Виховувати акуратність, точність.

Обладнання. Кольоровий папір, циркуль, ножиці, клей, картон, зразок укр. віночка.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).

II. Організаційний момент.

Девіз: Хто вміє віночок вити,

Той вміє життя любити!



III. Оголошення теми і мети уроку.

1. Загадка.

Носять його не просто для краси,

Він — оберіг, знахар душі.

Він — елемент національного українського одягу.



(Український віночок)

2. Бесіда вчителя про витвори українського традиційного мистецтва, зокрема, про віночок.

Віночок має чарівну силу, що оберігає від поганого впливу. Існує 77 видів віночків.

В українському віночку 12 квітів, кожна — лікар, оберіг. Віночки є вікові. І починають носити їх дівчатка з трирічного віку. У віночки трирічним вплітають незабудки і барвінок, що покращують зір, ромашки — заспокоюють серце, чорнобривці — від головного болю. У 4, 5, 6 років вплітають ружі, мак, сон, а в 7-річному віці — калину і цвіт яблуні, які переплітають з вусиками хмелю, і барвінок — символ розуму, материнської любові.

З руточки дві квіточки... Благослови, Боже, і отець, і мати, Своєму дитяти віночок закладати. Шукай, мати, стільця, Щіточку й гребінця. Русу косу чесати, Віночка закладати. В'язати стрічку ціла наука. Перша, посередині, — світло-коричнева — символ землі-годувальниці; друга, жовта — символ сонця, світло-зелена — символ неба і води; третя, жовтогаряча, — хліб; четверта, фіолетова, — мудрість; п'ята, малинова, — символ душевності.

Білі стрічки вплітали тільки тоді, коли вони вишиті сріблом і золотом. Сонце з одного боку, а місяць — з другого. Якщо просто білі — то пам'ять про загиблих. Сиротам вплітали голубі. Під час зустрічі їх одарювали, бажали щастя, здоров'я.

Заплету віночок,

Заплету шовковий

На щастя, на долю,

На чорнії брови.

Ой пущу віночок

На биструю воду,

На щастя, на долю,

На милого вроду.

Люди вірили в силу стрічок. Стрічки — оберіг дівочого волосся, їх підрізали відповідно до довжини волосся. Крім вікових віночків, існують ритуальні — до Хрещення, Причастя, вінчання.

IV. Розгляд зразків виробів.

V. Технологія виготовлення виробу.

Квіти виготовлятимемо із кольорового паперу.

Для цього потрібен аркуш паперу. Пригадайте, як ми робили паперовий квадрат.

Візьміть аркуш паперу, з якого будете робити квіточку, і виготовіть з нього квадрат.

А тепер запам'ятовуйте послідовність виконання роботи. (З коментуванням та опорою на технологічну карту, вчитель демонструє послідовність.)

Зробіть декілька заготовок квітів. Накладіть квіточки одна на одну.

Зробіть листочки (прямокутник зігніть і заокруглено виріжте).

VI. Планування наступних трудових дій. Вибір типу віночка. Закріплення новою матеріалу.

Кожна група вибирає тип віночка. Відповідно називає свою групу "Незабудки", "Ромашки", "Чорнобривці", "Мак", "Катина", "Барвінок".



VII. Повторення правил техніки безпеки.

Інженер з техніки безпеки нагадує правила безпечної роботи з ножицями, клеєм.



VIII. Самостійна робота учнів. (Звучить народна музика)

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Оцінювання виробів. Відбір на виставку.

XI. Складання загального вінка з віночків груп.

Виставка під девізом: "І на луках, і в садочку, в чистім полі, і в лісочку, — скрізь у закутках природи водять квітки хороводи. Ніби танець квітковий, наш віночок веселковий".



XII. Підсумок уроку.

— З яких квітів ми плели віночки?

— Що означають квіти у віночку?

— Як в'яжуть стрічки?

— Хто може розповісти про обряд вінкоплетення під час весілля? Розучування вірша.

Вийся, віночку, гладко,

Як червонеє ябко.

Листочок на листочок,

Молодій на віночок.

ХІІІ. Прибирання робочих місць.

РОСЛИННА АПЛІКАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІНОЧКА

уроку_______ Дата______________Вчитель__________________________________Клас____



Тема. Світ професій "людина — природа".

Об'єкт праці. Аплікація з яєчної шкаралупи. Малюнок на яєчній шкаралупі.

Мета. Розширити знання учнів про світ професій "людина — природа". Розвивати творчість. Удосконалювати навички роботи з клеєм та гуашевими фарбами. Виховувати повагу до людей праці, бережне ставлення до природи.

Обладнання. Таблиці серії "Ким бути" із професіями "людина — природа", зразок готового виробу, цупкий аркуш паперу, клей ПВА, гуашеві фарби, шкаралупи яйця.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць (до початку уроку).

II. Організаційний момент. Девіз:

Буду я природі другом і помічником.



III. Повідомлення теми і мети уроку.

Людина є частиною природи — найбільш таємничої сутності оточуючого нас світу. Той, хто оволодіє професією, пов'язаною із природою, щодня і щогодини буде зустрічатися із таємницями і дивами.

— Які професії, на вашу думку, належать до групи "людина — природа"?

Розглянемо деякі з цих професій детальніше.



Агроном. Слово "агроном" походить від двох грецьких слів: "агрос" — поле і "номос" — закон. Агроном — спеціаліст сільського господарства. Він добре знає закони землеробства, закони агрономії. Знання цих законів допомагають агроному вирощувати високі врожаї сільськогосподарських рослин.

Агроном — професія давня. Першими агрономами були люди, котрі почали вирощувати дикорослі рослини, займатися їх одомашненням. До появи писемності знання передавалися усно від батька до сина, від покоління до покоління.

Сучасний агроном — різносторонній спеціаліст сільськогосподарського виробництва. Йому до тонкощів відомо все, що пов'язано з вирощуванням рослин, тобто їх агротехніка: способи обробітку ґрунту, терміни і способи сівби та збору урожаю, особливості догляду за посівами і посадками. Агроном добре знає, як доглядати за рослинами, які і коли застосовувати добрива, як боротися з бур'янами, хворобами і шкідниками. В зв'язку з тим, що всі роботи на полях виконують машини, агроном знається на сільськогосподарській техніці.

Настала осінь. На поля прийшли збиральні машини. Багатий урожай виростили селяни. Є в цьому і заслуга агронома. Високий і багатий урожай — найбільша нагорода для нього.



Геолог. У надрах Землі є нафта, вугілля, руди металів, будівельне і дорогоцінне каміння, вода. Вивчають і знаходять ці багатства геологи.

Справжньому розвіднику земних надр потрібна неабияка фізична сила, витривалість, сміливість. Йому доводиться жити в палатках, сотні кілометрів проходити пішки, перепливати бурхливі річки, з важезним рюкзаком підніматися на кручі. Головний закон життя геолога — дружба, взаємодопомога.

Геологу допомагають зазирнути в глибини землі складні прилади. До його послуг літак, всюдихід, гелікоптер. Багато обчислень виконують електронно-обчислювальні машини. Геологія — наука про земну кору — дуже складна. Геологу необхідно знати фізику і хімію, географію і біологію, математику і історію. Геолог — це не тільки людина з рюкзаком за плечима і молотком у руці. Багато часу проводить він серед приладів, біля мікроскопа. І в результаті довгої, копіткої роботи багатьох людей нарешті народжується висновок: де залягає потрібний людям мінерал, чи багато його, як зручніше його добути.

Дресирувальник. На арені цирку, за міцною залізною огорожею, на високих табуретах ричать і показують гострі ікла могутні леви, злі тигри, підступні пантери. А дресирувальник спокійно походжає по клітці і заставляє хижаків виконувати різні трюки. Як же він не боїться?

Дресирувальник дуже добре знає характер кожного свого вихованця. А ще він знає, що будь-який звір стрибає, відштовхуючись від землі задніми лапами. Але у табуретів такі маленькі сидіння, що від них неможливо відштовхнутися. Поки звірі сидять на них, дресирувальник спокійний. Аз того, хто на піску арени, він не відводить погляду. Дресирований звір боїться погляду дресирувальника, а за слухняність чекає нагороду — шматка м'яса.

Дресура тварин вимагає неймовірного терпіння, сміливості, спостережливості, знання й розуміння звичок і характерів звірів.

Ветеринар. Слово "ветеринар" означає "той, хто лікує худобу". Слово це латинське. Ветеринар — одна з найдавніших професій на землі.

Люди почали лікувати тварин з часу їх одомашнення. Перші ветеринари з'явились у скотоводних племенах декілька тисячоліть тому. В Давньому Єгипті існував навчальний заклад, який мав назву "Дім життя". Там, разом з іншими науками, вчили, як лікувати тварин.

У знайдених під час археологічних розкопок папірусах були рецепти виготовлення ліків для лікування биків, овець, свиней, кіз, гусей.

В Давній Греції були лікарі коней. їх називали гіппіатрами. В Індії професія ветеринара була дуже почесною. Тут лікуванням тварин займалися жреці.

У наш час для лікування тварин створено ветеринарні лікарні. В селах лікують в основному сільськогосподарських тварин — корів, овець, свиней, кіз, коней, птахів. У містах ветеринари лікують собак, котів, морських свинок, хом'ячків, пташок, рибок, яких ми тримаємо вдома.

Ветеринари повинні добре знати поведінку тварин, вміти розпізнавати ознаки їх хвороб, призначати правильне лікування. В цьому їм допомагають медичні прилади і ліки. Щоб стати ветеринаром, необхідно багато вчитися і любити тварин.

Останнім часом з'явилася нова спеціалізація ветеринарного лікаря — іхтіопатологія. Захворювання риб визначають лабораторними дослідженнями. Риб лікують антибіотиками, малахітовою зеленню й іншими засобами. Для лікування спускають воду із водойм, а хворих розміщують у великих ваннах, наповнених лікувальним розчином. Після цього риб переводять у водойму з чистою водою.

— Які ще професії "людина — природа", пов'язані з рибами, ви знаєте? (Відповіді учнів.)

— Сьогодні на уроці, використовуючи яєчну шкаралупу, ми зобразимо рибу — істоту, якій дорослі присвятили не одну професію і обрали центром своєї щоденної діяльності.

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Технологія виготовлення виробу.

— На шкаралупі яйця (А хто знає, як називається яйце у риби? [Ікринка]), виявляється, можна малювати. Малюнки виходять оригінальні: об'ємні і наче потріскані. У такий спосіб можна зобразити будинки, бруківку, дерева, кущі і багато іншого.

Отже, готуємо основу для малювання. Яєчну шкаралупу покладіть на тарілочку, щоб вона висохла. Потім поламайте шкаралупу на невеличкі шматочки. Після цього кожен шматочок намастіть клеєм ПВА зі звороту та наклейте їх на цупкий папір або білий картон, на невеликій відстані один від одного. Таким чином підготувавши аркуш паперу чи картону до роботи, можна починати малювати.

Найкраще взяти гуашеві фарби. Вони мають бути густі, наче сметана. Якщо пензлик висихатиме, час від часу змочуйте його у воді, а фарби набирайте багато і часто. Малюйте на шкаралупі так само, як на звичайному папері.

Щоб намалювати золоту рибку, спочатку намалюйте гуашевою фарбою тулуб, голову, хвіст, плавці. Зачекайте, поки фарба добре підсохне. Потім наберіть на пензлик червоної фарби і короткими лініями-мазками обведіть голову, тулуб, а жовтими вертикальними мазками прикрасьте хвіст. Домалюйте рибі око, ротик. Оце і все. Рибка може пірнати у морські глибини.

Такою технікою цікаво намалювати черепаху; квітуче дерево; пейзаж із синім небом, на якому пропливають білі хмаринки; гори тощо.



VI. Планування наступних трудових дій.

VII. Правила техніки безпеки і гігієни праці.

VIII. Самостійна робота учнів

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Оцінювання виробів.

XI. Підсумок уроку.

XII. Прибирання робочих місць.

МАЛЮНОК НА ЯЄЧНІЙ ШКАРАЛУПІ

уроку_______ Дата______________Вчитель__________________________________Клас____



  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка