Інформація та статистичний звіт про підсумки роботи із зверненнями громадян у Департаменті охорони здоров’я за 2014 рікСкачати 292.84 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір292.84 Kb.
Довідкова інформація та статистичний звіт

про підсумки роботи із зверненнями громадян

у Департаменті охорони здоров’я

за 2014 рік

Реалізуючи вимоги Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України від 07 лютого 2008р. №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»  структурні підрозділи Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), (далі - Департамент), використовуючи наявну правову базу,  спрямовують свою роботу на покращення добробуту громадян, їх соціального захисту, своєчасне вирішення проблем різноманітних сфер  життєдіяльності населення.

Питання роботи із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі у керівництва Департаменту та підпорядкованих медичних закладах м. Києва.

Застосовуються різноманітні форми і методи роботи щодо покращення умов реалізації конституційного права громадян  на особисте звернення, які спрямовані на наближення влади до людей.

Для спрощення процедури отримання жителями м. Києва оперативної інформації з питань, які їх хвилюють,  в Департаменті працює щоденна «гаряча» телефонна лінія. Протягом 2014 року  на «гарячу» лінію поступило  985 звернень громадян, які були розглянуті та надано відповіді без порушення термінів.

За період з 01.01.14 по 31.12.14 відділом документального та організаційного забезпечення Департаменту зареєстровано 4807 письмових звернень громадян, в тому числі: • колективних – 140,

 • повторних –46 ,

Результати розгляду :

 • задоволено – 414,

 • роз’яснено – 3456,

 • інше -60

не підійшов термін виконання (на розгляді) – 877

У порівнянні з аналогічним періодом 2013 року загальна кількість звернень громадян до Департаменту збільшилась на 648 звернень.

Найбільш актуальними питаннями, що порушували громадяни у зверненнях залишаються:


 • питання охорони здоров’я (направлення на лікування та його оплата, діяльність медичних закладів);

 • питання праці і заробітної плати (передусім, надання допомоги у працевлаштуванні, виплата заборгованої заробітної плати).

Директором Департаменту взято під особистий контроль розгляд звернень і забезпечено першочерговий прийом з особистих питань жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, та інвалідів Великої Вітчизняної війни. Протягом звітного періоду до Департаменту охорони здоров’я звернулось 9 багатодітних жінок, якім присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, та 40 інвалідів Великої Вітчизняної війни.

Відповідно до затвердженого графіку керівництвом Департаменту проводяться особисті, виїзні прийоми громадян. За 2014 рік керівництвом Департаменту прийнято 87 громадян. За результатами розгляду звернень:

- задоволено –7;

- роз’яснено - 67;

- не підійшов термін розгляду –13.
У місті Києві забезпечено доступний, якісний, етапний рівень надання медичної допомоги дітям. Департаментом вживаються заходи щодо забезпечення вагітним жінкам доступу до належного медичного спостереження до і під час пологів, зміцненню можливості для сімей справлятися з дитячими хворобами в домашніх умовах, консультування громади з питань забезпечення максимального рівня охорони здоров'я дітей.

Важливими напрямками розвитку галузі охорони здоров’я міста залишаються розвиток профілактичних напрямків в охороні здоров’я, попередження зростання захворюваності та інвалідності серед дитячого населення, поліпшення системи надання кваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги дітям усіх вікових груп, забезпечення їх реабілітаційною та санаторно-курортною допомогою.

Медична допомога дітям в м. Києві у 2014 році надавалась у комунальних некомерційних підприємствах «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та комунальних некомерційних підприємствах «Консультативно-діагностичний центр», у амбулаторно-поліклінічному закладі «Київський міський дитячий діагностичний центр», 9 дитячих лікарняних закладах, 2 спеціалізованих міських дитячих лікарнях (Київській міській дитячій клінічній інфекційній лікарні і Київській міській дитячій клінічній туберкульозній лікарні), в дитячих спеціалізованих відділеннях у структурі дорослих лікарень (опікове, офтальмологічне, торакальної хірургії, психоневрологічне, шкірно-венерологічне, кардіохірургічне) та у пологовому будинку № 6, (гінекологічні ліжка для дівчаток з 6 до 18 років). Окрім того, у 2014 році в місті функціонувало 17 пунктів невідкладної медичної допомоги дитячому населенню.

Консультативна допомога надається у дитячій міській консультативній поліклініці на базі Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1, у міських дитячих центрах: кардіоревматологічному, алергологічному, мовному, міському центрі реабілітації дітей з порушенням слуху та мовлення „СУВАГ”, імунологічному, гастроентерологічному, центрі вегето-судинної дистонії, нефрологічному, ендокринологічному, тощо, у «Клініках, дружніх до молоді».

Крім того, консультативна та медична допомога дітям міста Києва надається в НДСЛ «Охматдит», у ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», Українському медичному центрі реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України, ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» та в інших медичних науково-практичних установах системи МОЗ України та Національної академії медичних наук України.

Одним із важливих напрямків роботи дитячих закладів охорони здоров’я міста є своєчасне та якісне надання лікувально-профілактичної допомоги дітям-інвалідам. Абсолютна кількість дітей-інвалідів по місту у порівнянні у 2014 році складає 9313 осіб.

В усіх медичних закладах, що надають медичну допомогу дитячому населенню, впроваджені індивідуальні програми реабілітації дітей-інвалідів.

У місті впроваджена система медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи. Функціонує єдина розгалужена система медико-соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями за моделлю «Тандем-партнерство: дитина-сім’я-фахівець», до складу якої входять заклади амбулаторно-поліклінічного, стаціонарного, санаторно-курортного етапів. Дітям-інвалідам медична допомога надається у закладах охорони здоров’я, де є відділення відновного лікування, у профільних стаціонарах, дитячих спеціалізованих санаторіях, в Українському медичному центрі реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України, в Міському медичному центрі проблем слуху та мовлення «СУВАГ».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2011 № 325 «Про затвердження Порядку використання у 2012 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення у Міжнародній клініці відновного лікування заходів з реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч» (зі змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 51), у 2014 році місту Києву виділено 18 путівок для лікування в зазначеній клініці дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, в першу чергу для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених та багатодітних родин, тощо.

Діти міста Києва забезпечуються санаторно-курортним лікуванням за бюджетні кошти в санаторіях системи Департаменту та Міністерства охорони здоров’я України за наданою для міста Києва квотою.

У результаті реорганізації створено Територіальне медичне об’єднання «САНАТОРНОГО ЛІКУВАННЯ» у місті Києві». У дитячих спеціалізованих санаторіях Територіального медичного об’єднання «САНАТОРНОГО ЛІКУВАННЯ» у місті Києві, до складу якого входять 12 санаторіїв 6 профілів загальною потужністю 1425 ліжок, з метою впровадження нових методів організації санаторного лікування дітей-інвалідів, відкрито 90 ліжок різного профілю для етапного лікування дітей-інвалідів у супроводі одного із батьків. За оперативними даними протягом 10 місяців 2014 року санаторно-курортне лікування отримали 6650 дітей.

Із загальної кількості дітей диспансерної групи, які отримали санаторне лікування, 4594 дітей пільгових категорій, що становить 69,1 % від загальної кількості пролікованих, в тому числі:

- діти сироти, напівсироти - 367;

- діти із малозабезпечених сімей - 1861;

- діти з багатодітних сімей - 457;

- діти із неповних сімей - 1388;

- діти - інваліди - 425;

- діти, які постраждали від аварії на ЧАЄС - 32;

- діти – вихованці дитячих будинків,

шкіл - інтернатів - 62;

- діти загиблих працівників МВС - 2.

У супроводі одного з батьків отримали санаторно-курортне лікування 144 дитини-інваліда.

Департаментом було розглянуто та підтримано проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на період до 2017 року».

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», постанови першого заступника Головного державного санітарного лікаря України від 16 квітня 2014 року № 11 «Про санітарне та епідемічне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 16 травня 2014 року № 335 «Про організацію медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року», наказу Департаменту від 22 травня 2014 року № 286 «Про організацію медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва влітку 2014 року», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 травня 2014 року № 680 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва у 2014» в Департаменті перебували на контролі питання медичного супроводу, забезпечення безпеки та збереження здоров’я дітей під час літньої оздоровчої кампанії 2014 року.

До складу міжвідомчого штабу з підготовки та проведення літньої оздоровчої кампанії у 2014 році, затвердженого наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 14 квітня 2014 року № 250 «Про організацію літнього оздоровлення і відпочинку дітей міста Києва у 2014 році», входили начальник Головного управління Держсанепідслужби у місті Києві Рубан О.М. та директор Територіального медичного об’єднання «САНАТОРНОГО ЛІКУВАННЯ » у місті Києві» Сакали М.В.

Наказом Департаменту від 22 травня 2014 року № 386 «Про організацію медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва влітку 2014 року» з метою медичного забезпечення дітей дитячі заклади оздоровлення та відпочинку були закріплені за закладами охорони здоров’я. Всі заклади оздоровлення та відпочинку були укомплектовані лікарями та медичними сестрами, які мають досвід роботи в оздоровчих закладах. До позаміських оздоровчих таборів закладами охорони здоров’я міста направлено 10 лікарів та 12 медичних сестер.

У червні-серпні 2014 року закладами охорони здоров’я міста здійснювалось медичне забезпечення 16 позаміських оздоровчих таборів, в яких за цей період оздоровлено 14660 дітей. Медичне забезпечення дітей в 95 міських дитячих таборах відпочинку з денним перебуванням, які працювали з 2 по 18 червня 2014 року, і в яких перебували на оздоровленні 7159 дітей, здійснювалось медичними працівниками базових шкіл та закріпленими лікарями територіальних закладів охорони здоров’я.

На міському рівні, з метою забезпечення належної організації оздоровчої кампанії, за участю представників Департаменту проведені наради:

- у Головному управлінні Держсанепідслужби у м. Києві 24 квітня 2014 року стосовно підготовки до літнього відпочинку та оздоровлення;

- у Департаменті освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 15 травня 2014 року з питань оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2014 року з керівниками таборів з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів;

- у Об’єднанні профспілок, організації профспілок у місті Києві «Київська міська рада профспілок» 19 травня 2014 року з профільними структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради, профспілковим активом, Головним управлінням Держсанепідслужби у м. Києві, керівниками дитячих закладів оздоровлення з питання стану підготовки до літнього оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва у 2014 році;

- 20 травня 2014 року представники Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) брали участь у Всеукраїнській селекторній нараді з питань підготовки та проведення оздоровчої кампанії 2014 року під головуванням Міністра соціальної політики України Л.Денисової.

З метою створення належних умов для медичного обслуговування та безпечного перебування дітей в таборах оздоровлення та відпочинку Управлінням з організації охорони материнства, дитинства та санаторного лікування 06 травня 2014 року проведено семінар-нараду для медичних працівників, які задіяні в роботі пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей та у позаміських оздоровчих таборах за участю представників Департаменту освіти і науки, молоді та спорту та Головного управління Держсанепідслужби у місті Києві. На семінар-нараді опрацьовані проблемні питання організації медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року, питання надання невідкладної допомоги дітям при коматозних станах, отруєннях, гострих хірургічних захворюваннях та травматичних ушкодженнях.

10 червня 2014 року Департаментом проведено нараду з питання готовності закладів оздоровлення та відпочинку до роботи у літній період 2014 року та щодо стану медичного забезпечення на початок оздоровчого періоду за участю заступників начальників управлінь охорони здоров’я районних в місті Києві державних адміністрацій, головних лікарів дитячих спеціалізованих санаторіїв, районних педіатрів.

У кожному районі міста були виділені заклади охорони здоров’я, які проводять обов'язкові профілактичні медичні огляди працівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Закладами охорони здоров’я міста забезпечувалось проведення в повному обсязі якісного медичного огляду дітей, які від’їжджають на відпочинок, видача об’єктивних довідок щодо стану здоров’я та відомостей про щеплення та епідоточення.

За участю представників Департаменту 18.09.2014 відбулось засідання постійної комісії Київради з питань освіти, науки та інноваційної політики з питання «Про виконання Міської цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Києва на період до 2018 року, яка затверджена рішенням Київської міської ради 03 липня 2014 року № 21/21 «Про затвердження Міської цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва на період до 2018 року».

30.09.2014 за участю представників Департаменту відбулась Всеукраїнська селекторна нарада Міністерства соціальної політики України з питань підведення підсумків оздоровчої кампанії 2014 року.

У м. Києві сертифіковані як «Лікарні доброзичливі до дитини» 18 закладів охорони здоров’я.Закладами охорони здоров’я проводиться робота щодо забезпечення соціально-правового захисту дітей, які належать до незахищених соціальних категорій, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Психологічна, соціально-педагогічна, юридична, інформаційна допомога батькам, які мають намір відмовитися від дитини у пологодопоміжному закладі, надається штатними психологами Київських міських пологових будинків №№ 1, 3, 5, 6, які співпрацюють з Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районних в місті Києві державних адміністрацій. У пологодопоміжних закладах, де відсутній лікар-психолог, соціальна допомога надається виїзними психологами та соціальними працівниками Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районних в місті Києві державних адміністрацій безпосередньо в пологодопоміжному закладі.

Департаментом проводиться детальний аналіз щодо кількості випадків відмов матерів від новонароджених дітей у пологодопоміжних закладах міста. Так, за оперативними даними за 2014 рік у пологодопоміжних закладах міста залишено батьками біля 37 дітей.

Закладами охорони здоров’я у випадку виявлення медичними працівниками дітей, які перебувають у складних соціальних умовах, надається відповідна інформація для реагування до Служб у справах дітей районних в місті Києві державних адміністрацій. За 2014 рік в стаціонарах міста перебували біля 76 дітей, позбавлених батьківського піклування. Відразу після прийому дитини, позбавленої батьківського піклування, в дитячий стаціонар, керівники лікувальних закладів надають повідомлення до відповідних служб у справах дітей. Правовий статус дитини встановлюється Службою у справах дітей.

У системі Департаменту функціонують два будинки дитини: Київський міський будинок дитини «Берізка» та Київський міський будинок дитини імені М.М. Городецького. Київські міські будинки дитини є спеціалізованими закладами медико-соціальної реабілітації для надання медичної допомоги дітям-сиротам, дітям, які залишилися без батьківського піклування, з органічними ураженнями центральної нервової системи, в тому числі з дитячим церебральним паралічем, з порушенням психіки (віком від 0 до 4-х років). Крім того, в будинку дитини «Берізка» виховуються діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, діти ВІЛ-інфіковані та діти, хворі на СНІД.

Матеріально-технічна база будинків дитини відповідає нормативній. Вихованці забезпечені в достатній кількості медикаментами, одягом, взуттям, постільною білизною, меблями, миючими засобами та різноманітними розвиваючими іграшками.

Двічі на рік проводиться диспансерний огляд вихованців Київських міських будинків дитини «Берізка» та ім. М.М.Городецького лікарями-спеціалістами, при потребі забезпечується консультація дітей головними спеціалістами Департаменту та Міністерства охорони здоров’я України, в разі необхідності стаціонарної допомоги діти госпіталізуються до міських дитячих лікарень.

Всього в будинках дитини станом на 01.10.2014 року перебуває 138 дітей, з них зі статусом дитина-інвалід 33 дитини. В тому числі в Київському міському будинку дитини «Берізка» - 67 дітей, з них 23 дитини-інваліда; у Київському міському будинку дитини ім. М.М.Городецького 70 дітей, з них 10 дітей-інвалідів.

На всіх дітей-інвалідів будинків дитини заведені індивідуальні програми реабілітації. Діти першого року життя, які поступили до будинку дитини, отримують на особисті рахунки державну соціальну допомогу при народженні. Всі діти-інваліди будинків дитини отримують соціальну допомогу по інвалідності на особисті рахунки в Державному банку України. Контроль за своєчасністю надходжень на особисті рахунки дітей здійснюється головними лікарями та спеціалістами Служб у справах дітей районних в місті Києві державних адміністрацій.

Відповідно до плану роботи на 2014 рік наказом Служби у справах дітей виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18.09.2014 № 49 в період з 23 вересня по 14 жовтня 2014 року

за участю представників Управління з організації охорони материнства, дитинства та санаторного лікування проведена перевірка державних та недержавних закладів щодо соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Порушень не виявлено.

На сьогодні в місті функціонують сім «Клінік, дружніх до молоді» (далі - КДМ) в різних районах міста, які проводять інформаційно-просвітницьку та консультативну роботу серед підлітків та молоді.

На виконання Резолюції ІІ-ї Всеукраїнської конференції за міжнародною участю «Питання надання медичної та соціальної допомоги підліткам та молоді. Перспективи розвитку «дружніх до молоді» медичних послуг підліткам та молоді в Україні», яка відбулася 25-27 квітня 2012 року, та на виконання п.9 рзпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 травня 2011 року № 844 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва», 26.11.2014 відкрито сьоме відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» при Комунальному некомерційному підприємстві «Консультативно-діагностичний центр дитячий Дарницького району м. Києва» за адресою: м. Київ, вул. Тростянецька, 8-Д.Основними принципами роботи КДМ є доступність, добровільність, доброзичливість, анонімність, конфіденційність.

Забезпечено 100% проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів дітей до 18 років у закладах охорони здоров’я міста за участю батьків.

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 19 травня 2014 року № 267 «Про створення міського координаційного центру з вирішення питань, пов’язаних з розміщенням та життєзабезпеченням мешканців Автономної Республіки Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території Автономної Республіки Крим» створено міський координаційний центр з вирішення питань, пов’язаних з розміщенням та життєзабезпеченням мешканців АР Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території АР Крим. На виконання п.3 Протокольного доручення № 22, напрацьованого під час засідання міського координаційного центру з вирішення питань, пов’язаних з розміщенням та життєзабезпеченням мешканців АР Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території АР Крим, з 28 березня 2014 року керівництвом Департаменту забезпечено їх розміщення на базі дитячих спеціалізованих санаторіїв «Салют» та «Ластівка». На сьогодні в дитячому спеціалізованому санаторії «Салют» розміщено 56 мешканців АР Крим, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією на території АР Крим (з них: 9 дітей), в дитячому спеціалізованому санаторії «Ластівка» - 50 осіб зазначеної категорії, з них 7 дітей.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 Плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2012 року № 605-р, та відповідно до положень, визначених частиною п’ятою статті 9 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України від 23 жовтня 2013 року № 903/1464/711 «Про здійснення обстеження для встановлення віку дитини, яка залишилась без піклування батьків та потребує соціального захисту» Департаментом підготовлено розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації» від 17.04.2014 року № 450 «Про утворення комісії для встановлення віку дитини, яка залишилась без піклування батьків та потребує соціального захисту, при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації). Відповідно до зазначених нормативних документів та за направленням Головного управління Державної міграційної служби у місті Києві Комісією проводиться обстеження дитини для встановлення віку дитини, яка залишилась без піклування батьків та дитини, розлученої із сім’єю, яка не є громадянином України і яка (або законний представник якої) звернулися до компетентних органів України із заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту та потребує соціального захисту.

За оперативними даними станом на 12.12.2014 до закладів охорони здоров’я, заснованих на комунальній власності територіальної громади м. Києва, звернулась 10886 дітей, з них 10460 взято на облік, що віднесені до категорії переміщених осіб з території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей.

У закладах охорони здоров’я, заснованих на комунальній власності територіальної громади м. Києва, дітям зазначеної категорії забезпечується безвідмовне та безоплатне надання медичної допомоги в межах наявного фінансування.

На виконання Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві», Указу Президента України від 12.03.2013 № 128 «Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 1113 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві» Департаментом охорони здоров'я розроблено та запроваджено певні заходи з реформування системи охорони здоров’я.

З урахуванням Плану Міністерства охорони здоров’я України з виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого наказом МОЗ України від 20.03.2013 №218, в Департаменті було визначено основні завдання та заходи щодо модернізації вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, а саме: • затвердження відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 1113 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві» планів-схем госпітальних округів та планів перспективного розвитку закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу;

 • визначення закладів охорони здоров’я для створення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування з відділеннями екстреної (невідкладної) медичної допомоги;

 • визначення обсягу ресурсного забезпечення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування з відділеннями екстреної (невідкладної) медичної допомоги;

 • формування штатних розписів багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування на основі застосування затверджених Міністерством охорони здоров’я нормативів навантаження на медичних працівників;

 • модернізація вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги з урахуванням результатів інвентаризації закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу.

Зазначені завдання, поряд із завершенням реформування первинної медико-санітарної допомоги, стали пріоритетними в системі заходів з реформування медичної галузі м. Києва у 2014 році.

Враховуючи дані доказового менеджменту, з метою покращення якості вторинної медичної допомоги з одночасним підвищенням ефективності використання наявних ресурсів реформування вторинного рівня надання медичної допомоги в м. Києві, як і в інших пілотних регіонах здійснюється шляхом формування госпітальних округів.

На основі аналізу потужності ліжкового фонду та інтенсивності лікарень, забезпечення медичним обладнанням та устаткуванням, з урахуванням територіального розміщення лікарень та наявності транспортних комунікацій, кадрового потенціалу тощо Департаментом запропоновано створення трьох госпітальних округів в столиці та наступну диференціацію закладів охорони здоров`я.

З урахуванням рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України критеріїв відбору закладів охорони здоров’я нового типу, визначені клінічні багатопрофільні лікарні, які забезпечать надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару дорослим та дітям при гострих станах (лікарні інтенсивного лікування).

З метою забезпечення надання планової медичної допомоги відповідно до показань хворим з загостренням хронічних захворювань або доліковування визначено лікарні планового лікування за територіальним принципом.

Для надання планової реабілітаційної допомоги населенню створюються лікарні відновного (реабілітаційного) лікування.

Для забезпечення надання цілодобового паліативного (симптоматичного) лікування у термінальній стадії прогресування захворювання створюються хоспіси (хоспісні відділення Лікарень планового лікування).

Найважливішим етапом в процесі реформування вторинного рівня надання медичної допомоги є створення лікарень інтенсивного лікування, оскільки саме від їхньої діяльності залежить життя та здоров’я пацієнтів. Саме ці лікарні в розвинених країнах світу надають близько 90% всієї стаціонарної допомоги.

В рамках реформування вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, з метою оптимізації існуючої мережі спеціалізованих лікувально-профілактичних закладів у місті Києві (дерматовенерологічного, психіатричного, фтизіатричного профілів та санаторного лікування), поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров'я, підвищення ефективності запровадження державних та регіональних програм у галузі охорони здоров'я, Київською міською радою 22 травня 2014р. підтримано створення чотирьох територіальних медичних об’єднань:


 • Територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія» у місті Києві;

 • Територіальне медичне об’єднання «Психіатрія» у місті Києві;

 • Територіальне медичне об’єднання «Дерматовенерологія» у місті Києві;

 • Територіальне медичне об’єднання «Санаторного лікування» у місті Києві.

Основними функціями зазначених об’єднань є:

 • здійснення організаційно-методичного керівництва роботою

підпорядкованих лікувально-профілактичних закладів;

 • ефективне використанням трудових і матеріальних ресурсів з метою досягнення найкращих кінцевих результатів у наданні

спеціалізованої медичної допомоги населенню;

 • забезпечення експертизи і дієвого контролю якості медичної допомоги;

 • впровадження в медичну практику новітніх технологій та прогресивних методів лікування.

Створення територіальних медичних об’єднань дозволить досягти максимально ефективного використання ресурсу спеціалізованих закладів

м. Києва, забезпечити гнучкий механізм їх фінансування та оперативний контроль за показниками діяльності закладів.

Успіх і темп реформування охорони здоров’я в м. Києві залежить від обґрунтованості, виваженості й адаптованості до реалій столиці кроків її здійснення, заінтересованості та узгодження дій органів влади, а також готовності та мотивації керівників закладів охорони здоров’я до змін.

З метою налагодження роботи із соціальної підтримки в межах компетенції Департаменту та організації належного медичного обслуговування громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в місто Київ, Департаментом розроблено, впроваджено та в подальшому буде застосовуватися ряд наступних заходів, а саме:

1. У всіх районах міста, при Управліннях охорони здоров'я районних в м. Києві міських державних адміністрацій визначено відповідальних осіб, для вирішення питань, пов’язаних з організацією надання медичних послуг мешканцям АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання у зв’язку з нестабільною ситуацією, що курують питання надання медичних послуг на місцях з 09-00 до 18-00 годин.

2. Відповідальною в Департаменті за координацію роботи закладів охорони здоров`я по даному напрямку роботи визначено завідувача сектору з впровадження реформ С. Клай.

3. Визначено відповідальних осіб на рівні кожного закладу охорони здоров`я міського підпорядкування за виконання заходів щодо організації медичної допомоги мешканцям АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання, що надають до Департаменту відповідну інформацію в паперовому та електронному вигляді на e-mail: klay2008@ukr.net.

4. Взято під особистий контроль питання щодо організації медичної допомоги, в тому числі невідкладної, мешканцям АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання (за наявності паспорту або іншого документу та заяви за місцем фактичного проживання).

5. Розміщено у всіх закладах охорони здоров`я інформацію (на російській мові) щодо маршруту проходження пацієнта при взятті його на облік в закладі охорони здоров`я із зазначенням ПІБ відповідального по закладу, його місцезнаходження, контактні дані (номери телефонів тощо).

6. Запроваджено облік звернень до закладів охорони здоров`я мешканців АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання за формою, яка двічі на добу надається до Департаменту в електронному вигляді на e-mail: klay2008@ukr.net.

7. Розроблено пам`ятку для громадських організацій та волонтерів щодо організації медичної допомоги у закладах охорони здоров`я столиці мешканцям АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання.

8. Визначено осіб, відповідальних за облік та медичне забезпечення наркозалежних осіб та хворих на ВІЛ/СНІДу. Розроблено алгоритм дій щодо медичного забезпечення осіб наркозалежних та хворих на ВІЛ/СНІД з числа мешканців АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання.

9. Визначено, що забезпечення медикаментами пацієнтів, що мають пільги із числа мешканців АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання та мають відповідні потреби – не можливе без реєстрації за місцем фактичного проживання.

10. Опрацьовано питання щодо можливості підтвердження та/або встановлення інвалідності мешканцям АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання, та у яких відсутні необхідні документи.

11. Опрацьовано питання щодо медичного забезпечення, у тому числі препаратами для імунопрофілактики, мешканців АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

12. На офіційному веб-сайті Департаменту та Київської міської державної адміністрації розміщено інформацію щодо порядку взяття на облік в закладах охорони здоров`я мешканців АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей, які прибули у місто Київ для тимчасового проживання.

13. Для вирішення проблемних питань в оперативному порядку, визначено телефон Департаменту, який працює в цілодобовому режимі: 278-46-40.

Розглянути та ретельно опрацьовані, в межах компетенції, звернення громадян, які звернулися до Голови Міжвідомчого координаційного штабу Стоєцького В.Ф. із відповідними заявами.

За результатами роботи, з’ясовано, що допомоги у вирішенні питань отримання медичної допомоги потребують чотири особи, а саме:


 • Гр. Пабрежене Р.В. – (зі слів заявниці) невідкладної медичної допомоги – не потребує. Прохання щодо огляду лікарів та консультації гастроентеролога. Медичної документації на руках немає. За медичною допомогою в заклади м. Києва, станом на момент оформлення заяви, не зверталася;

 • Гр. Пабрежене Й.А. – ( зі слів матері ) невідкладної медичної допомоги – не потребує. Останні два роки знаходиться на «Д»-обліку в інституті нейрохірургії м. Києва з приводу хронічного захворювання. Потребує огляду невролога та консультації гастроентеролога. Медична документація на руках – відсутня. За медичною допомогою в заклади м. Києва, станом на момент оформлення заяви, не звертався;

 • Гр. Погребак А.Ю. – (зі слів дружини) невідкладної медичної допомоги – не потребує. Хворіє на гепатит, хронічна форма. Виникли проблеми із суглобами ніг. Потребує огляду лікарів та рекомендацій по лікуванню, взяття на медичне обслуговування за місцем проживання Медичної документації на руках немає. За медичною допомогою в заклади м. Києва, станом на момент оформлення заяви, не звертався;

 • Гр. Погребак Л.А. – (зі слів заявниці) невідкладної медичної допомоги – не потребує. Прохання щодо огляду та взяття на медичне обслуговування за місцем проживання. Медичної документації на руках немає. За медичною допомогою в заклади м. Києва, станом на момент оформлення заяви, не зверталася.На виконання заходів Міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки Департаментом охорони здоров’я скеровано заявників до лікувально-профілактичних закладів системи Департаменту для отримання медичної допомоги, а саме проведення оперативних втручання:

 • з імплантації штучних колінних та кульшових суглобів згідно з реєстром хворих, які потребують зазначеного лікування до міських клінічних лікарень м.Києва: - Онищенко Н.М. (вдова військовослужбовця), Петренко Ю.В. (ЧАЕС), Сєдой О.М. (ЧАЕС), Зозуля Л.Ф. (ветеран бойових дій), Дмітрієнко Л.В. (жертва нациських переслідувань, сім’я ВВВ, інвалід ВВВ), Семенькова І.Д. (учасник ВВВ).

 • з імплантацією штучного кришталика ока до Київської міської клінічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» Петруня В.Ф. (ЧАЕС), Гуменюк О.Ф. (учасник ВВВ), Вязовський О.А. (дитина війни), Скоблік П.А. (учасник бойових дій).

Всім заявникам, по суті їх звернень в частині отримання медичної допомоги, надаються відповідні роз’яснення та рекомендації. Алгоритм дій щодо медичного обслуговування в м. Києві (або маршрут пацієнта) з’ясовуються із відповідальною за роботу із вимушеними переселенцями Департаменту.

На виконання заходів Міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2012-2016 роки Департаментом охорони здоров’я скеровано заявників до лікувально-профілактичних закладів системи Департаменту для отримання медичної допомоги, а саме проведення оперативних втручання: • з імплантації штучних колінних та кульшових суглобів згідно з реєстром хворих, які потребують зазначеного лікування до міських клінічних лікарень м.Києва: - Онищенко Н.М. (вдова військовослужбовця), Петренко Ю.В. (ЧАЕС), Сєдой О.М. (ЧАЕС), Зозуля Л.Ф. (ветеран бойових дій), Дмітрієнко Л.В. (жертва нациських переслідувань, сім’я ВВВ, інвалід ВВВ), Семенькова І.Д. (учасник ВВВ).

 • з імплантацією штучного кришталика ока до Київської міської клінічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» Петруня В.Ф. (ЧАЕС), Гуменюк О.Ф. (учасник ВВВ), Вязовський О.А. (дитина війни), Скоблік П.А. (учасник бойових дій).

На 2014 рік Департаменту для виконання заходів Програми «Здоров'я киян» передбачено 171 825,4 тис. грн, у тому числі 60 645,0 тис. грн – на погашення заборгованості за 2013 рік.
Станом на 22.12.2014 комітетом з конкурсних торгів Департаменту, відповідно до підготовлених профільними управліннями Заявок, оголошена 51 процедура конкурсних торгів, з них 22 процедури відмінено.

За результатами проведених процедур закупівель по Програмі «Здоров'я киян» укладено 41 договорів про закупівлю товарів за державні кошти на загальну суму 100 365,5 тис. грн. За рахунок вищевказаних коштів придбано: • препаратів інсуліну для хворих на інсулінозалежний цукровий діабет на 39 731,3 тис. грн;

 • витратних матеріалів для гемодіалізу та перитонеального діалізу для хворих, що отримують лікування сеансами діалізу, на 54 270,5 тис. грн;

 • лікувального харчування для дітей та вагітних, хворих на фенілкетонурію, на 3 214,1 тис. грн;

 • ліків для дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, на 764,1 тис. грн.;

 • препаратів імуносупресивної терапії, на 1 437, 1 тис. грн.;

 • ліків для лікування онкологічних хворих, на 446, 5 тис. грн.;

 • витратних матеріалів для заготівлі донорської крові, на 499,9 тис. грн.

Разом з тим, триває процедура закупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу, на суму 1 099,5 тис. грн.
Крім того, відповідно до норм чинного законодавства, з метою забезпечення безперервності виконання заходів програми «Здоров’я киян» в 2014 році, було укладено додаткові угоди до договорів про закупівлю товарів за державні кошти на суму, яка не перевищує 20% від суми договорів попереднього (2013) року, на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, на закупівлю інсулінів та витратних матеріалів для гемодіалізу і перитонеального діалізу, на загальну суму – 9 465,6 тис. грн.

Також, в 2014 році Департаментом охорони здоров’я було проведено 2 процедури конкурсних торгів на закупівлю витратних матеріалів та лікарських засобів за бюджетною програмою КПКВК 2311160 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров'я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії» та за результатом їх проведення укладено 3 договори про закупівлю товарів за державні кошти, на суму 1 128,9 тис. грн.

У 2014 році, на виконання рішення Київської міської ради від 17.02.2011 № 9/5396 (зі змінами) щодо затвердження Міської цільової програми підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров’я міста Києва на 2010 – 2017 роки, Департаментом охорони здоров’я було проведено 1 процедуру закупівлі в одного учасника та 1 переговорну процедуру закупівлі на надання послуг освітянських, інших, н. в. і. у. (послуг з навчання студентів для підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров’я міста Києва), на загальну суму 985,2 тис. грн, для навчання студентів в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 року № 992 «Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням» випускникам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, які навчались за державним замовленням, надається перше робоче місце в закладах охорони здоров’я системи Департаменту охорони здоров’я.

Укомплектування в лікувально-профілактичних закладах вакантних посад молодших спеціалістів з медичною освітою проводиться за рахунок підготовки спеціалістів в чотирьох Київських міських медичних коледжах.

За 2014 рік підготовлено 1128 спеціалістів, із них на бюджетних умовах – 624, відповідно до потреби спеціалістів в закладах охорони здоров’я.


Із них: «медико-профілактична справа» - 21 чол;

«лікувальна справа» - 57 чол. ;

«сестринська справа» - 419 чол.;

«акушерська справа» - 23 чол.;

«лабораторна діагностика» - 60 чол.;

«фармація» - 20 чол.


Щорічно до Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Департамент охорони здоров’я подає конкретні місця для працевлаштування випускників, які навчались за державним замовленням.

Після закінчення вищих навчальних медичних закладів у 2014 році в Департаменті охорони здоров’я оформлено для проходження інтернатури з подальшим працевлаштуванням 165 випускників (в тому числі 12 випускників за Програмою), які будуть працевлаштовані в амбулаторні заклади (в т.ч. амбулаторії загальної практики-сімейної медицини).

З метою забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню міста, лікарі проходять підвищення кваліфікації в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика та Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця.
За 2014 рік підвищило кваліфікацію 2 684 лікарів.

В тому числі за 2014 рік на курси спеціалізації за фахом «Загальна практика-сімейна медицина» з подальшим отриманням сертифікату лікаря-спеціаліста Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика направлено 132 лікарів-терапевтів та лікарів-педіатрів.

Підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою проводиться на базі Київського медичного коледжу імені П.І.Гаврося. Протягом 2014 року підвищило кваліфікацію 3 901 осіб.

Робота зі зверненнями громадян залишається пріоритетним напрямком у діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування громадян. Департаментом та керівництвом лікувальних закладів м. Києва вживаються заходи щодо поліпшення організації роботи зі зверненнями громадян, зокрема зменшення кількості звернень громадян до органів влади вищого рівня та повторних звернень, здійснення глибокого аналізу причин, що їх породжують.

Проводиться робота на місцях щодо роз’яснення громадянам порядку подання звернень та переорієнтації заявників на звернення безпосередньо за місцем проживання в частині питань, вирішення яких належить до компетенції лікувальних закладів та інших місцевих установ та організацій.

Приділяється особлива увага щодо недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей за зверненнями громадян, із порушенням строків, установлених законодавством, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам.
Директор М. Риган


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка