І. Підготовка до уроку Тема Зв’язок комп’ютера з зовнішніми пристроями. Мета : Навчальна



Скачати 38.83 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір38.83 Kb.
План –конспект уроку:
Дата проведення _______________ група ______________________

І .Підготовка до уроку

Тема

Зв’язок комп’ютера з зовнішніми пристроями.

Мета :

  • Навчальна

Формувати знання про архітектуру комп’ютера, пристрої введення-виведення інформації, розглянути принцип зв’зку комп’ютера з зовнішніми пристроями.




  • Розвиваюча

Сприяти розвитку інформаційної компетентності учнів. Розвивати творчу активність учнів, інтерес до предмету, уміння аналізувати, порівнювати, спів ставляти та робити висновки




  • Виховна

Формувати відповідальну поведінку, організованість, ініціативність, самостійність, враховуючи індивідуально-психологічні особливості учнів допомагати в їх самовдосконаленні. Виховувати культуру спілкування, взаємоповагу, доброзичливість.

Тип уроку :


Комбінований


Методи та прийоми навчання

Самостійна робота, розповідь з елементами бесіди, опорний конспект. Використання слайдів, презентацій, робота з підручником, заповнення таблиць.

Наочність

Підручник Гуржій А.М., Поворознюк Н.І., Самсонов В.В. Інформатика та інформаційні технології. Харків 2003р.,

Слайдові презентації: «Основні пристрої введення – виведення інформації»

опорні конспекти «Зв’язок комп’ютера з зовнішніми пристроями», «Зв’язок з зовнішніми пристроями ПК.»

відео ролики

плакати

схема «Зв’язок комп’ютера з периферійними пристроями»



Технічні засоби навчання

Мультимедійна система.

Міжпредметні зв’язки


Інформатика

Англійська мова

ККО


Основні терміни і поняття

Периферійні пристрої ПК, пристрої введення інформації (Клавіатура, Маніпулятори, Сканери, Мікрофон, Цифрові фото- та відеокамери); пристрої виведення інформації (Монітор, Принтери, Плоттери), СОМ-порт, USB-порт, Вluetooth- з’єднання, магістраль, контролер, пристрій управління, АЛП





ІІ. Хід уроку

Організаційний момент

Перевірка присутності та готовності учнів до уроку

Оголошення теми уроку

Запис на дошці і в зошиті. Формування цілей


Перевірка домашнього завдання

Самостійна робота:

Завдання:



    1. Опишіть пристрої введення інформації. (1 Варіант).

    2. Опишіть пристрої виведення інформації. (2 Варіант).

(завдання виконуються на окремих листках і здаються на перевірку.)

Мотивація навчальної діяльності учнів

З прогресом суспільства і з різким зрос­танням інформаційних потоків неможливо собі уявити обробку такої кількості інформації без застосування спеціальних техніч­них пристроїв для обробки інформації. Інформація, яку обробляє комп'ютер, вводиться в нього за допомогою спеціальних технічних пристроїв, які часто назива­ють периферійними пристроями. Оброблену комп'ютером інформацію слід вивести і зобразити у зручній і звичній для людини формі: тексту, графічних зобра­жень тощо. Для цього застосовуються такі пристрої виведення: монітор (дисплей), принтер, плоттер. Ці пристрої приєднуються до комп’ютера спеціальним чином. Сьогодні ми і обговоримо питання зв’язку зовнішніх пристроїв з ПК.


Актуалізація життєвого досвіду та опорних знань

  • Що таке обчислювальна система?

  • Що таке програмне забезпечення ПК?

  • Назвіть склад зовнішньої архітектури комп’ютера.

Вивчення нового матеріалу



Розповідь з елементами бесіди, супроводжується демонстрацією схем, слайдів.

План:


  1. Структура комп’ютерної системи

  2. Системний блок.

  3. Материнська плата.

  4. Зв’язок комп’ютера з зовнішніми пристроями

  5. Приклади з’єднання ПК зі сканером.

Основні поняття учні конспектують за підручником Р.2 п.2.1, складають опорний конспект.





Закріплення знань

Питання:

  • Що необхідно для обміну даними між комп’ютером та периферійним пристроєм?

  • Які способи з’єднання ви знаєте?

  • Що таке контролер?

  • Драйвер?

Підсумки уроку


Проведення Оцінювання учнів : учитель (з коментуванням).

Повідомлення домашнього завдання

Р.2 п.2.1, конспект



База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка