Формула сімейного щастяСкачати 96.15 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір96.15 Kb.
Анкетні дані автора: Омаровська Валентина Іванівна, вчитель початкових класів КЗШ № 44, вчитель вищої категорія, «вчитель-методист», відмінник освіти України (к. тел. 0980678763)

Назва роботи: Родинне свято «Формула сімейного щастя»

Анотація: представлений виховний захід спрямований на реалізацію мети національного виховання. Сім’я-своєрідна модель великого суспільства, виховний центр, що забезпечує формування особистості. Одним з важливих напрямків співпраці педагогів і батьків є організація спільної виховної діяльності.Актуальність обраної теми полягає у тому, що в сучасних суспільно- історичних умовах, коли Україна стоїть на шляху великих перемін в незалежній державі,гостро постає проблема формування особистості-людини нового етапу розвитку України. Побудова справді демократичного гуманного суспільства неможлива без засвоєння молодим поколінням соціального досвіду старшого покоління.

Практична значимість роботи. Дні відкритих дверей , які проводяться у формі свят сім’ї та школи, є дієвою формою співпраці, яка передбачає виявлення та активізацію виховних можливостей сім’ї та учнів.

Запропонований матеріал може бути використаним у практичній діяльності шкіл та позашкільних закладів.Висновки: Родинне свято практично довело, що саме в сім’ї закладаються всім відомі педагогічні постулати: основи людяності,коріння духовності, працелюбності; передаються у спадок наступним поколінням родинні звичаї, традиції, обряди, цінності.

Тема :Родинне свято «Формула сімейного щастя»

Мета : Виховувати любов до найближчих і найрідніших людей – матері і батька. Вчити бути чемними,шанувати батька і матір, допомагати їм, любити і завжди пам’ятати місце, де народилися, рідну оселю, свій народ, рідну мову і неньку Україну. Формувати у дітей почуття обов’язку перед рідними, своїм народом, своєю Батьківщиною.

Звучить пісня у виконанні дітей. « Ласкаво просимо» ( сл. Крищенка, муз. І. Білозіра )

Вчитель: Шановні гості! Дорогі батьки! Вітаємо вас на нашому святі.

Запрошуємо на хліб та сіль, на слово щире, на бесіду мудру, на свято родинне. Ми всі з вами – український народ, який складається з родин малих і великих, дружніх і працьовитих. Як могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша українська культура збагачується маленькими родинами, сім’ями, їх традиціями, і звичаями.Тому всім нам хочеться, щоб річка була повноводною, а велика родина – вільною і щасливою. Сьогодні ми зібралися у тісному родинному колі , щоб довести, що на нашій славній Україні живуть справжні нащадки українського народу, які бережуть і збагачують традиції своїх батьків та прадідів. Виступ дітей : 1. Різні в світі є країни , Різні люди є на світі , Різні гори, полонини, Різні трави, різні квіти. 2. Є у всіх одна країна, Найрідніша нам усім. То прекрасна Україна, Нашого народу дім. 3. Хоч сторона моя багата, Красива квітами й людьми , Найкраща в світі – рідна хата Під ясеновими крильми. 4. У ній тепло , і очі мами , І доброта її руки, А над смутними образами Горять барвисті рушники. 5. Тут батьків труд і труд матусі, Поліття чесне , не рясне, А хліб домашній на обрусі – Неначе сонце весняне. 6. Йдемо додому, як на свято, Любуємося ворітьми: Найкраща в світі - рідна хата Під ясеневими крильми

(Виносять коровай) Виступ батьків: 1. Кожна людина починається із знання свого родоводу. Корені кожного з нас починаються з батьківської оселі, де звучала мамина пісня. Там нас навчили любити свій край, цінувати працю хлібороба, берегти традиції та звичаї свого краю, своєї родини.

2. На світі білому єдина, Як і дніпрова течія, Домашнє вогнище, родинне - Оселя наша і сім’я

3. В щасливі і важкі години - Куди б нам не стелився шлях , Не гасне вогнище родинне , В людських запалених серцях.

4. В родині згода – горе плаче, Коли гризня – життя сабаче, Слабка сім’я - погана слава , Міцна - сім’я –міцна держава.

5.Куди б нас не закинула доля, ми обов’язково повертаємось, хоч у спогадах, до незрадливого вогника – батьківської хати,до Маминої світлиці. З батьківської хати розпочинається пізнання світу.

(Звучить укр. народна пісня „ На калині” у виконанні дітей) 6.Родина, дорога родина! Що може бути краще в світі цім! Чим більше дорожить людина За батьківський і материнський дім?

7.Що може бути краще за вечерю в домі З батьківськім, міцним столом, Де шумнім гомоні і в кожнім слові Все сповнене любов’ю, а не злом?

8. Де можна більше зачерпнуть любові? Де взяти більше доброти? Як в материнськім ніжнім слові, Як з батька щедрої руки?

9. Отож ,зібралися ми нині На святі нашім гомінкім, Щоб уклонитися родині І побажати щастя всім.

Вчитель:

Шановні гості! За давньою шкільною традицією ми зібралися у тісному родинному колі. Кожна родина - це маленька держава, із своїми звичаями і традиціями. Поділіться, будь ласка, своїми секретами. Розкажіть , що лежить в основі виховання дітей у ваших родинах?

(Сім’ї,присутні на святі , розповідають про традиції, звичаї, секрети виховання дітей в родині,захищають проекти підготовлені до свята на тему: « Мій отчий дім! Ти дав мені усе! »)

Приблизні виступи:

1.В нашій родині берегинею сімейного вогнища є бабуся. Особливо ніжно і тепло нам хочеться привітати всіх наших бабусь, які присутні на святі, і тих, що не змогли прийти. Тому, що всі ми починаємося з них. Дорогі наші бабусі, сьогодні ми хочемо подякувати Вам за Вашу ніжність і тепло, за ваші прекрасні спрацьовані руки, що вміють випікати хліб, гладити по голівці і захищати від біди, а якщо потрібно, виконувати і навіть важку роботу.

Є багато різних закликів: бережіть жінок, бережіть мир. А мені сьогодні хочеться на весь світ заявити «бережіть бабусь», бо вони та срібна ниточка, котра зв’язує берег нашого дитинства з берегом дитинства наших батьків.

Виступ дітей:

-.Чому так багато довкола тепла?

Це ж моя бабусенька його принесла!

Скільки у бабусі сонця і тепла

Скільки в неї радості, щедрого добра!

-У душі бабусі — почуттів глибінь,

А в очах бабусі — неба ніжна синь,

У руках невтомних — праця без кінця,

А в устах ласкавих — мова мудреця.

Як же не любити бабцю дорогу?

Я перед бабусею завжди у боргу.

2.Вірними супутниками бабусь є дідусі.З них починається родовід. Вони є опорою кожної родини.В нашій сім’ї дідуся всі поважають і дотримуються його порад. В народі кажуть: « Дідусеве слівце – плідне деревце».

-Наші діди теж бувало

з гірки падали чимало

їх бабусі гнали в дім

і штанці латали їм.

- А сьогодні вже вони

он які поважні

тільки й думають, як нам

дати зауваження.

-Спасибі за все ми говоримо знову

За вашу ласку і любов

І вся вкраїнська дітвора.

3. Ми, діти, не обділені батьківською любов’ю і увагою. Отже, сьогодні ми зібралися для того, щоб подякувати всім вам за вашу любов і ласку, за тепло ваших сердець, за тепло ваших сердець, за недоспані ночі, за все, що можна скласти в одне слово — турбота.

- Мати й батько — найрідніші, найближчі кожному з нас люди. Від них ми одержуємо життя. Вони вчать нас людських правил, оживлюють наш розум, вкладають в наші вуста добрі слова.В нашій сім*ї шестеро дітей інашим батькам приходиться багато працювати,допомагати нам у навчанні.Ми любимо їх і поважаємо,чим можемо- допомагаємо.

(Пісня «Рідна мати моя»,сл. А. Малишка, муз. П. Майбороди)

-Без матері немає роду,

Як без води нема життя.

Нема без батька батьківщини,

Нема історії без нас.

4-Головною берегинею родини є для нас мати. Її називали святою. У зміст цих слів ми вкладаємо все, що супроводжує нас від народження до глибокої старості — рідний дім, батьківський поріг, родину, мамину пісню і мамину молитву.

- З’являється на світ дитятко — і лине до Бога мамина молитва з проханням щастя-долі її немовлятку. Минають роки. Підростають діти. Та не меншає материнська турбота про них.

Кажуть, що на світі

Сонце найясніше.

Та всміхається мама -

і стає світліше.

5. Ненька — всьому початок. Все прекрасне в людині — від променів сонця і від молока матері. Мати — берегиня роду, всього того, що передає він з покоління в покоління.дивізом нашої родини є прислів’я: « Який кущ ,така й калина, яка мати , така й дитина».

Виступ дітей:

-Мама, матуся, матінка. Чарівне ніжне, щире слово вертає нас до батьківської оселі, де пройшли наші найкращі днини. Це слово, співуче, мелодійне, як і та пісня, що минула з вуст любої матусі зранку і до світанку, з дитинства раннього до старості глибокої. В цій пісні і любов до сина і вболівання за його долю, і мудра настанова і розмова з дитиною.

-( Звучить пісня « Моя мама лучшая на свете »)

6. А ми з батьком вчимо своїх дітей цінувати людську працю, поважати старших, шанувати батька і матір, бути терплячим, чесним і роботящим.Вчимозмалку цінувати хліб і сіль, піднімати з підлоги ненароком випущену крихту.

7. У нашій родині звикли прислухатися до батьківських порад.Батько споконвіку вважався господарем сім*ї. мати- всьому початок, берегиня роду. Батьківське серце здатне пройматися болем дитини на відстані, журитися за долю своїх дітей усе життя.» Якби міг, кажуть в народі, то й сонце прихилив би.»Наші діти вдячні нам за турботу про них, про любов і ласку,за тепло сердець, за недоспані ночі…

(Пісня «Ми з татом»,сл.. Л. Реви, муз. К. Мяскова)

- Кожен батько вчить своїх дітей любити: рідний край — місце де народились, вчить любити рідну домівку, село, рідну Україну, зичить щастя і добра.

Виступ дітей:

-А тепер вітання щирі

Ми шлемо своїм батькам,

Щоб у злагоді і мирі

Літ ще сто прожити Вам .

-Хай Господь дарує з неба

Вам щасливії літа,

Щоб наповнювало завжди

Чашу радощів життя.

-Всі ми знаєм, що в серці батька і й мами

Ми назавжди лишимось дітьми…

То ж вітання щирі шлють вам ваші діти

Для своїх таких ще молодих батьків.

( Діти виконують танок « Вся моя сім’я»)

-Всі ми хочемо Вас бачити такими

Радісними щирими і гомінкими

Хай наповнюється радістю життя

На многії і благії літа.

Вчитель:

_ Шановні гості, шановні родини. Ми уважно всіх слухали, дізналися про деякі секрети сімейного виховання, про родинні традиції,звичаї, яких дотримуються у сім’ях. Я пропоную вам скласти формулу сімейного щастя . ( Кожній родині надані дидактичні матеріали для складання формули сімейного щастя)

-Давайте хоч би на хвилину

Забудем клопоти усі

І об’єднаємось в міцну родину

І заспіваємо забуті вже пісні.

( Пісня « Зеленеє жито»)

Виступ батьків дітей : Захист батьківських проектів : «Мій отчий дім! Ти дав усе мені»

2. Рідна хато моя! Куди б я не пішов від твого батьківського порога, я не забуду твого даху, твоєї чистої стелі. Бо хіба може порядний син забути свою матір, свій дім, у якому вперше глянув на світ.

3. Птахи й ті повертаються з-за далеких морів до своїх гнізд. Сотні віків, німі, безсловесні, щовесни вони летять у рідні краї. їх кличе голос життя. Там десь, за тисячі верст, на них чекають, нехай напівзруйновані, але рідні гнізда. А ми ж таки люди. В нас не тільки інстинкт, а й розум. То чому ж ми маємо забувати про гнізда свої?

4. Під високим небом збережемо тебе такою, якою ти була. Щоб бачили всі, щоб знали наші нащадки, під якими дахами ми народжувалися і виростали і, набравшись сил, ішли від отчого порога перетворювати світи. Нехай же стоїть під суворим небом історії наша рідна батьківська хата, нехай красується в живому цвітінні соняшників і мальв, у барвистому полі веселки.

(Пісня «Пісня моя, від землі мого роду»)

Джерела інформації:

1.Вишневський О. Ще раз про народження громадянина: національне і громадське у сучасному українському вихованн // Освіта-2002.-№9-9.

2.Воропай О. Звичаї нашого народу.-К.: Оберіг,1993.3.Кононко Е. Чтобы личность состоялась. –К.: Освіта,1991. 4.Концепція «Сім’я і родинне виховання» Збірник теоретичних та методичних матеріалів для працівників соціальних служб для молоді України.-К,1997. 5.Початкова освіта. Методичний порадник. Плекаємо громадянина. Випуск 28,№ 8(488), лютий 2009.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка