ЕритроміцинСкачати 391.09 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації24.04.2016
Розмір391.09 Kb.
  1   2   3   4

1.

У дитини 10 років діагностовано гострий бронхіт. Приступи сухого кашлю викликали безсоння, втрату апетиту. В легенях вислуховуються сухі хрипи, температура знижена – 36,1С, пульс 87 в хв., ЧД – 36 в хв. Який лікарський засіб слід призначити


A. *

Кодеїн.


B.

Ефедрин


C.

Етимізол.


D.

Еритроміцин.


E.

Еуфілін


2.

Хворий А., відчувши передвісники приступу бронхіальної астми, прийняв без контролю лікаря кілька таблеток всередину через короткі проміжки часу. Проте нетривале покращання стану відмітив тільки після вживання перших двох таблеток. Наступні прийоми препарату не покращили його стану. Яким явищем обумовлене зниження ефекту препарату?


A. *

Тахіфілаксія


B.

Кумуляція


C.

Звикання


D.

Залежність


E.

Ідіосинкразія


3.

Хвора на бронхіальну астму для лікування захворювання щодня 3 рази в день приймала таблетки під язик. Через деякий час вона стала скаржитися на тахікардію, болі в області серця, запаморочення, зниження АТ, швидку стомлюваність. Який препарат приймала хвора?


A. *

Ізадрин


B.

Салбутамол


C.

Ефедрин


D.

Адреналін


E.

Анаприлін


4.

Хворому, який скаржиться на хронічну серцеву недостатність, призначили дігоксин. Однак, через тиждень після початку прийому препарату у хворого з’явились признаки інтоксикації препаратом (брадикардія, нудота, екстрасістолія), хоч одноразова доза його не привищувала терапевтичної і строк курсу лікування не вийшов. Як називається явище, що


A. *

Матеріальна кумуляція


B.

Функціональна кумуляція


C.

Толерантність


D.

Тахіфілаксія


E.

Ідіосінкразія


5.

Хворий перебував на лікуванні в кардіологічному відділенні з приводу декомпенсованої хронічної серцевої недостатності. Йому був призначений дигітоксин в дозі 0,0001 г з першого дня перебування в стаціонарі, але покращення він відмітив тільки через тиждень. Повільне настання ефекту препарату лікар пояснив:


A. *

Стійким зв’язуванням дигітоксину з білками плазми крові


B.

Недостатньою дозою дигітоксину


C.

Недостатнім всмоктуванням препарату в кишечнику


D.

Посиленням діурезу


E.

Недостатньою кількістю вуглеводів у дієті


6.

Чоловік віком 50 років звернувся до лікаря зі скаргами на біль за грудиною, яка виникає у нього на вулиці, по дорозі на роботу, при фізичному напруженні. Хворіє протягом року. Спочатку біль зникав після прийому валідолу, але в останні дні його прийом неефективний. Який препарат слід призначити хворому?


A. *

Нітрогліцерин


B.

Калію хлорид


C.

Гідрохлортіазид


D.

Клофелін


E.

Сальбутамол


7.

Хворому, що страждає на хронічну серцеву недостатність, лікар порекомендував провести профілактичний курс лікування кардіотонічним препаратом з групи серцевих глікозидів який приймають внутрішньо Який з препаратів було рекомендовано хворому?


A. *

Дигоксин


B.

Строфантин


C.

Корглікон


D.

Кордіамін


E.

Аміодарон


8.

Хворому на гіпертонічну хворобу з супутнім обструктивним бронхітом призначили гіпотензивний засіб. Через деякий час у пацієнта почали з’являтися напади ядухи, розвинулась виражена брадикардія. На ЕКГ відмічались ознаки атріовентрикулярної блокади. При призначенні якого препарату найбільше ймовірна поява подібних ефектів?


A.

Еуфілін


B.

Клофелін


C. *

Анаприлін


D.

Верепаміл


E.

Резерпін


9.

У хворого, що страждає на хронічну серцеву недостатність у процесі дигіталізації з’явились наступні симптоми: головний біль, втома, нудота, порушення кольорового зору (навколишні предмети сприймаються у зеленому кольорі). На ЕКГ з’явилась синусова брадикардія та ознаки порушення атріовентрикулярного проведення. Який засіб можна застосувати для зменшення симптомів інтоксикації?


A. *

Унітіол


B.

Налоксон


C.

Бемегрид


D.

Дипіроксим


E.

Атропіну сульфат


10.

Жінка 52 років, що хворіє на цукровий діабет, звернулася до лікаря зі скаргами на головні болі, стомлюваність, безсоння. При огляді встановлений високий рівень АТ 200\100 мм.рт.ст. Який препарат найбільш доцільно використати для нормалізації артеріального тиску?


A. *

Еналаприл


B.

Резерпін.


C.

Прозозин


D.

Дибазол


E.

Анаприлін


11.

Хворому з гіпертонічною хворобою (АТ - 200/110 мм рт. ст.), серед комплексної терапії лікар призначив пропранолол. Через 2 тижні від початку прийому цього препарату він почав скаржитись на відчуття задухи, утруднення дихання. Поясніть можливу причину ускладнень і вашу тактику у даній ситуації?


A. *

Блокада бета2-адренорецепторів . Призначити селективний бета1-адреноблокатор.


B.

Блокада бета1-адренорецепторів. Призначити селективний бета2-адреноблокатор


C.

Міотропна бронхоспастична дія. Приначити еуфілін.


D.

Збудження М-холінорецепторів . Призначити атропін.


E.

Алергічна реакція. Препарат відмінити, приззначити антигістамінні засоби.


12.

У хворого, 44 років, що страждає на гіпертонічну хворобу, з”явився головний біль, “внутрішнє” тремтіння, серцебиття, страх. Об”єктивно: пульс – 100 за 1 хв, АТ – 200/100 мм рт.ст., ліва межа серцевої тупості на 1,5 см зміщена вліво від лівої середньо-ключичної лінії, тони серця звучні, дихання везикулярне. На ЕКГ: синусова тахікардія, ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Який препарат необхідно призначити для невідкладної допомоги?


A.

Пропранолол


B.

Гідрохлортіазид


C.

Резерпін


D. *

Магнію сульфат


E.

Верошпірон


13.

Жінка, 61 року, протягом 2 років приймала адельфан для лікування гіпертонічної хвороби. За останні півроку АТ залишався постійно підвищеним, з”явились задишка і серцебиття під час ходьби. Рік тому був виявлений цукровий діабет, хвора приймає манініл. Об”єктивно: підвищеного харчування, ЧД – 20 за 1 хв., пульс – 80 за 1 хв., АТ – 180/105 мм рт.ст. Тони серця приглушені, акцент ІІ тону над аортою. У легенях вислуховується везикулярне дихання. Печінка не збільшена, набряків немає. Що найбільш доцільно призначити хворій для подальшого лікування артеріальної гіпертензії?


A.

Препарати центральної дії


B.

альфа-адреноблокатори


C.

Діуретики.


D. *

Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту.


E.

Гангліоблокатори


14.

Хвора, 49 років, скаржиться на інтенсивний головний біль, шум у вухах, запаморочення, нудоту, блювання. За останні 6 міс це трапляється втретє. Об”єктивно: гіперстенік, обличчя червоне, пульс – 88 за 1 хв, твердий, АТ – 200/100 мм рт.ст., психомоторне збудження, асиметрія носо-губної складки зліва, горизонтальний ністагм вліво, анізорефлексія. Патологічних та менінгеальних знаків немає, чутливі тригемінальні точки. Яка невідкладна допомога при такому кризі?


A.

А. 1 мл 0,01 % розчину клофеліну


B.

3-4 мл 0,5 % розчину дибазолу + 2 мл 1 % розчину лазиксу


C. *

2 мл 0,25 % розчину сибазону + 1-2 мл 2,5 % розчину піпольфену.


D.

0,05 г натрію нітропрусиду.


E.

1-2 мл 2,5 % розчину бензогексонію.


15.

Чоловіку, 75 років, з діагнозом ІХС, кардіосклероз атеросклеротичний, фібриляція передсердь, СН ІІБ стадії призначено дигоксин. У перші 6 днів доза дигоксину становила 0,25 мг двічі на день, завдяки чому зменшилась задишка, набряки, ціаноз. Однак на 7-му добу у хворого з”явились нудота, брадикардія. Яка найбільш імовірна причина інтоксикації дигоксином?


A.

Порушення елімінації препарату нирками


B.

Порушення елімінації препарату печінкою.


C. *

Перевищення добової дози насичення.


D.

Порушення метаболізму дигоксину в печінці.


E.

Відсутність у комплексі лікування унітіолу


16.

Жінка 52 років звернулася до лікаря із скаргами на головні болі, стомлюваність, безсоння. При огляді встановлений високий рівень АТ 200\100 мм.рт.ст. Який препарат найбільш доцільно використати для швидкої нормалізації артеріального тиску?


A.

Каптоприл.


B.

Резерпін.


C.

Дихлотіазід.


D. *

Клофелін.


E.

Но-шпа


17.

Хворому з початковою стадією гіпертензії призничили діуретин по по 0,025 гр. 2 рази на день. Через 7-8 днів АТ дещо знизився, але він став відмічати болі в області серця, м’язову слабкість, тремтіння в кінцівках. Аналіз крові показав зміни електролітного балансу в сторону гіпокаліємії. Який із вказаних препаратів міг викликати такі порушення?


A. *

гідрохлортіазид


B.

спіронолактон;


C.

триамтерен;


D.

амілорид;


E.

маніт


18.

У жінки 65 років хронічна ниркова недостатність на тлі хронічного гломерулонефриту. Стан хворої погіршився: загальне нездуження, блювання, шкіряний свербіж, біль у грудях, артеріальний тиск (АТ) 180/105 мм рт.ст. Звук тертя перикарду, двобічний набряк в області гомілковоступневого суглобу. Який діуретичний засіб слід призначити?


A. *

Фуросемід


B.

Гіпотіазид


C.

Хлорталідон


D.

Циклометіазид


E.

Діакарб


19.

Чоловік, 47 років, скаржиться на періодичний головний біль, серцебиття і порушення серцевого ритму. Об”єктивно: тони серця приглушені, ЧСС – 90 за 1 хв, АТ – 170/100 мм рт.ст. На ЕКГ: гіпертрофія лівого шлуночка, шлуночкові екстрасистоли з частотою 10-15 за 1 хв. Встановлено діагноз гіпертонічної хвороби та ІХС. Які препарати доцільно призначити для лікування хворого?


A.

Діуретики


B.

Інгібітори АПФ


C. *

бета-адреноблокатори.


D.

Симпатолітики


E.

Нітрати


20.

Жінка, 42 років, скаржиться на сильний головний біль пульсуючого характеру в лобно-тім”яній ділянці, запаморочення, відчуття серцебиття. Хворіє на гіпертонію 3 роки. Значне підвищення АТ відмічає 2-3 рази на місяць, тривалістю по 3-8 год. Напад закінчується сечовипусканням. Лівий шлуночок збільшений, тони серця чисті, пульс – 105 за 1 хв, АТ – 225/115 мм рт.ст. Ударний і хвилинний об”єми серця збільшені. Загальний периферичний судинний опір помірно збільшений. На ЕКГ: ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. На очному дні: симптом Салюса-Гунна. Який з перерахованих препаратів є найефективнішим для зняття нападу церебрального кризу?


A.

Атенолол


B.

Гіпотіазид


C.

Каптоприл


D.

Лозартан


E. *

Клофелін


21.

Жінка середнього віку з аортальним стенозом ревматичного генезу, звернулась зі скаргами на задишку. Об”єктивно: загальний стан задовільний, шкірні покриви бліді, дихання везикулярне. Межі серця розширені вліво, тони послаблені, над аортою визначається грубий систолічний шум, який проводиться на судини шиї. ЧСС – 100 за 1 хв, АТ – 90/60 мм рт.ст. Печінка виступає на 2 см з-під краю ребрової дуги, край м"який, чутливий під час пальпації. Виявлено набряки нижніх кінцівок. Який з препаратів протипоказано хворій?


A.

Рибоксин


B.

Фуросемід


C.

Аспаркам


D. *

Верапаміл


E.

Каптоприл


22.

Чоловік, 52 років, звернувся до лікаря зі скаргами на періодичний головний біль, запаморочення, відчуття оніміння кінцівок. В анамнезі: виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Об”єктивно: пульс – 62 за 1 хв, ритмічний, АТ – 165/90 мм рт.ст. Перкуторно: ліва межа серця зміщена на 1 см назовні від лівої середньоключичної лінії. Тони серця ритмічні, акцент ІІ тону над аортою. Печінка не збільшена. Набряки відсутні. Який препарат доцільно використати в якості монотерапії даного пацієнта?


A.

Адельфан


B.

Пропранолол


C.

Клофелін


D. *

Еналаприл

  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка