Довідка про результати вивчення роботиСкачати 35.69 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір35.69 Kb.
ДОВІДКА

про результати вивчення роботи

соціально-психологічної служби ЗОШ №2.

Упродовж 2012-2015 років соціально-психологічний супровід навчально-виховного процесу здійснювався практичним психологом, соціальним педагогом Матвєєвою Г.В.Серед пріоритетних напрямків роботи Г.В.Матвєєвої: проведення співбесід з майбутніми першокласниками на виявлення психологічної готовності дитини до навчання в школі та надання практичних рекомендацій щодо подолання виявлених недоліків, соціально-психологічний супровід першокласників; соціальний супровід проблемних учнів, дітей із особливими потребами, який здійснюється на основі виявлених психодіагностичним мінімумом проблем, психологічний супровід профільного навчання.

Практичний психолог веде систематичну роботу, спрямовану на поглиблену діагностику дітей різних вікових категорій, у школі ведуться індивідуальні картки, де занотовуються всі дані психодіагностичних досліджень. Саме це дає можливість здійснювати особистісно орієнтований підхід у навчавльно-виховній роботі та відслідковувати розвиток дитини у динаміці.

Особлива увага приділяється психологічній просвіті учнівського, учительського та батьківського колективів. Психолог бере участь у загальношкільних батьківських зборах, висвітлює актуальні питання психології та педагогіки. Відвідування та виступи на класних батьківських зборах плануються відповідно до запитів класних керівників. Основною формою здійснення психологічної просвіти учнів є проведення «годин психолога», які відбуваються відповідно до затвердженого графіку.

Для вчителів систематично відбуваються психолого-педагогічні семінари, семінари-практикуми, психолого-педагогічні консиліуми, круглі столи. Організовано та проведено такі психолого-педагогічні семінари: педагогічний практикум «Я – творча особистість» (вересень 2011), «Запобігання емоційному вигоранню вчителя» (жовтень 2011 р.), «Насильство між дітьми» (січень 2011 р.), «Який вчитель, такі й учні» (березень 2012 р.), «Психолого-педагогічний супровід НВП в умовах впровадження Нових Державних стандартів» (жовтень 2013 р.).
Пріоритетними напрямками роботи Г.В.Матвєєвої як соціального педагога закладу є робота з батьками, соціально-психологічний супровід дітей із особливими потребами та дітей, які належать до соціально-незахищених категорій населення, соціалізація дітей груп ризику та просвітницько-консультаційна робота.

Постійно проводиться профілактика правопорушень та делінквентної поведінки серед неповнолітніх, орієнтація учнів на здоровий спосіб життя, попередження асоціальної поведінки дітей, формування психологічного клімату в учнівському колективі. Таке, у 2013-2014 н. р. проведено анкетування серед учнів 9-11 класів, щодо вживання молоддю наркотичних речовин, алкоголю, тютюнопаління та щодо обізнаності з питань ВІЛ СНІДу. За підсумками дослідження було сплановано та проведено відео лекторії «Твоє життя – твій вибір», розповсюдження агітаційного матеріалу «Шкідливі звички – шлях у безодню». В рамках проведення акції «16 днів проти насилля» було організовано випуск інформаційної листівки «Зупинимо насильство» (5-11 кл.), виставку плакатів «СНІД – провісник горя і біди», відео лекторії «Станція призначення - життя» (10-11 кл.), «Насильство в сім’ї та дитячому середовищі» (7-9 кл.). Постійно проводиться робота з виявлення учнів з неблагополучних сімей та вивчаються соціальні умови їх життя. Організована консультативно-просвітницька робота з батьками. Організовані та проведені виступи на загальношкільних батьківських зборах: «Чи готові наші діти до навчання за новими державними стандартами» (1-5 кл.), «Особливості підліткового віку» (6-7 кл.), «Чому світ дорослих для дітей ворожий» (8-11 кл.). З метою створення позитивної атмосфери, насичення емоційного життя дітей, розвитку інтересу до свого внутрішнього світу і світу іншої людини, розкриття творчого потенціалу школярів щороку в листопаді проводиться Тиждень толерантності. Психологом школи ведеться спецкурс «Пізнай себе» для учнів 8 класу.Практичний психолог, соціальний педагог школи є активним учасником виставки «Сучасна освіта міста Новограда-Волинського», нагороджена дипломом ІІ ступеня за результатами обласної виставки «Сучасна освіта Житомирщини-2014».

Г.В.Матвєєва активно долучається до роботи в рамках міського методичного об'єднання практичних психологів та соціальних педагогів, є постійним слухачем Школи професійного зростання для молодих працівників служби. В листопаді 2014 року провела майстер-клас для колег за результатами особистої участі у фестивалі психології (м.Житомир).

Наявними є нормативно-правові документи, які регламентують діяльність працівників служби. Документація як практичного психолога, так і соціального педагога ведеться згідно з вимогами. Перелік соціально-психологічного інструментарію Г.В.Матвєєвої затверджено міською експертною комісією.

Рекомендації:

  • Активно використовувати веб-сайт школи та соціальні мережі для надання консультативних послуг.

  • Популяризувати роботу через веб-сайти школи та інформаційно-методичного центру.

  • Розробляти психокорекційні та соціально-перетворювальні комплекси у відповідності до потреб закладу.

  • Систематизувати свою роботу у напрямку психологічної підготовки учнів до олімпіад, здачі ЗНО та ДПА.

  • Активізувати проведення тренінгових та психокорекційних занять для педагогів та учнів.

Кількість балів – 9 (очікувана)

Експертна оцінка – 9 балів


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка