Департамент культуриСкачати 443.89 Kb.
Дата конвертації10.09.2017
Розмір443.89 Kb.
ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ

ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

(КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)

ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА імені ЛЕСІ УКРАЇНКИ ДЛЯ ДОРОСЛИХ М. КИЄВА

ВІДДІЛ ДОВІДКОВО-БІБЛІОГРАФІЧНОЇ ТА

ІНФОРМАЦІЙНОЇ РОБОТИhttp://www.ukrros.info/photo/p1170687.jpg

«Автографа звичайна в’язь про нашу зустріч нагадає»

(книги з автографом письменників, поетів та відомих людей, що зберігаються у відділах бібліотеки)
Бібліографічний список літератури

Київ, 2014

Бібліографічний список «Автографа звичайна в’язь про нашу зустріч нагадає» містить книги з автографами відомих людей, які зустрічались з користувачами та колективом бібліотеки протягом останніх 30 років.

Основним джерелом пошуку був фонд Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.

Матеріали у списку розташовані за алфавітом прізвищ дарувальників книг, які залишили автограф. Після опису книги наводиться точний текст дарчого напису.

Маємо надію, що даний список зацікавить різні категорії користувачів.Укладач, комп’ютерний набір Мамалига Т. В.

Редактор Трубайчук О. М.

Телефон для довідок 486-01-46

e-mail lubibl@ukr.net

© Публічна бібліотека імені Лесі Українки«Підпис завжди розкриває характер людини –

а іноді навіть його ім'я».
Еван Есар
Дуже часто ми ставимося до нашого підпису як до дрібниці, не замислюючись про те, щоб зробити його максимально складним для відтворення кимось, не помічаючи безпосереднього зв'язку між змінами в ньому і подіями в нашому житті. Наш підпис, вигаданий в юнацькі роки, з незначними змінами «живе» з нами все наше життя як на офіційних, так і неофіційних паперах. Чи варто ставитися до нього легковажно?

Хочеться пояснити різницю між термінами «автограф» і «підпис». У разі якщо людина підписує офіційні документи, його підпис є саме «підписом» в буквальному сенсі цього слова. Тут дуже важливий юридичний момент: особистий підпис людини часто є останнім штрихом при оформленні угод, обов'язкова його наявність в різних документах, договорах, на кредитних картах.


А якщо, припустимо, автор розписується в своїй книзі на пам'ять читачеві? Такий підпис можна назвати вже автографом: визначення цього поняття вказує на переважно «пам'ятний» і «сувенірний» аспект.

В наш час, коли власноруч написані документи (крім листів, листівок і боргових розписок) зустрічаються все рідше і рідше, роль особистого автографа переноситься на підпис. І ставлення до такого помітного елементу прояву особистості стає все більш серйозним. Підпис виконує роль яскравого плаката з переліком психологічних характеристик її власника і демонструє ступінь складності підробки.

Кожен з нас вибирає собі такий особистий підпис, який зручний саме для нього. Хтось віддає перевагу вигадати підпис зі своїх ініціалів (вензелі), в одного це буде просто його прізвище, в іншого - закручені символи, часто зрозумілі тільки йому одному. Але найчастіше в якості особистого підпису, звичайно, обирають невелику модифікацію власного прізвища з додаванням художніх елементів.

Ставлячи в кінці листа або документа свій підпис, ми навіть не здогадуємося, що за частку секунди створюємо графічний автопортрет.

Підписи мають свою цінність і багату історію, в тому числі в рамках різних культур. В Японії, наприклад, майстри часто ставили на виробах свої особисті автографи, так звані печатки : такий виріб цінувався в рази вище заводських зразків, означаючи авторську роботу. У країнах Європи прийнято було підписуватися власноруч.

З середини 18 століття слово «автограф» вживається дещо в іншому сенсі, означаючи рукописи, писані особами, що прославилися в історії, відомими вченими, художниками і т. п. Причому питання про зміст рукопису відступає на другий план, а головне значення надається автентичності рукопису. Збиранням автографів відомих особистостей займалися вже в давнину, але в моду воно увійшло у Франції наприкінці XVI століття; перше велике зібрання автографів належало секретарю Генріха IV, Ломені-де-Брієнну, подібні ж колекції мали історики Петро і Яків Дюпюї, Кольбер та ін.


Вони містили в собі історичні документи, мемуари, донесення посланників, листи відомих осіб і збиралися переважно з науковою метою. Представляючи дорогоцінний історичний матеріал, вони були придбані в основному Паризької публічною бібліотекою, яка володіє найбагатшим зібранням автографів. З Франції любов до збирання автографів перейшла до Англії, звідти в другій половині XVIII століття в Німеччину і Росію, причому чисто науковий інтерес поступився місцем інтересу психологічному, пов'язаному з рукописом видатної особистості.
З розвитком інтересу до збирання автографів, вони зробилися предметом торгівлі. Перший аукціон зібрань автографів (належали Рішельє) був проведений в Парижі в 1801 році. З 1820 року подібного роду аукціони набули популярності. В Австрії перший аукціон автографів відбувся у Відні в 1838 році. Перший каталог автографів вийшов у Парижі в 1822 році. Вартість автографів обумовлюється ступенем важливості особи, яка писала, рідкістю рукописів, що залишилися після неї, так само змістом і величиною рукопису.

Подаємо декілька автографів знаменитих особистостей:

Анна, дочка Ярослава Мудрого  (французька королева)( 1024, 1032 чи 1036)

anna-jaroslavna.gif (1423 bytes)

Богдан Хмельницький  (гетьман України) (15961657)bogdan-hmalnickiy.gif (3093 bytes)

Тарас Шевченко  (поет, художник) (1814–1861)atshevchenko1.gif (2702 bytes)

Сальвадор Далі  (художник) (19041989)avt-dali.gif (2843 bytes)

Дарчий напис характеризує відносини власника книги до тих, кому вона адресована. Завдяки власноручному напису книга стає єдиною в своєму роді і набуває літературно-історичну та  культурну цінність.

Той факт, що сам автор тримав книгу в руках, залишив на ній свій автограф, робить її особливою, єдиною в своєму роді, надає їй подвійну цінність. Власноручні дарчі написи відомих діячів мистецтва, літератури та суспільства на книгах дозволяють розширити уявлення про контакти авторів з сучасниками, про книжкові дари бібліотеці. Для бібліотеки ці книги стають унікальними.

Публічна бібліотека імені Лесі Українки для дорослих м. Києва пропонує Вашій увазі книги з автографами та пам’ятними написами, що були подаровані бібліотеці поетами та письменниками, діячами культури, політиками, краєзнавцями і просто читачами, які відвідали нашу бібліотеку. 1. Абліцов В. Василь Голобородько. Листи... / Віталій Абліцов. –К. : [ТОВ "Бізнесполіграф"], 2012. – 248 с. : іл., портр.

Бібліотеці ім. Лесі Українки від автора. 13.11.13.


 1. Адамович Б. Заря : поэзия / Бронислав Адамович. – К. : Віпол, 2010. – 166 с. : ил. 

Бібліотеці мистецтв від імені автора і від художника цієї книжки Георгія Сергєєва. 2011 р.


 1. Андрій Александрович-Дочевський : сценографія, каталог 2009 / [упоряд. А. Александрович-Дочевський, Г. Вишеславський]. – [Чернівці] : [ПП Глібка О.В.], [2009]. – 74 с.

Дорогой библиотеке искусств от сценографа. 23.04.09.


 1. Анисимов А. Л. Киев и киевляне. Я вызову любое из столе-тий... : в 2 т. Кн. 1 / А. Л. Анисимов.К. : Телеграфъ, 2002. –384 с. : ил.

Читателям и коллективу Публичной библиотеки им. Леси Украинки (г. Киев) на добрую память от автора. 5 августа 2002. г. Киев.


 1. Анисимов А. Л. Киевский потоп : куреневская трагедия 13 марта 1961 года / Александр Анисимов. – К. : Курчъ, 2003. – 100 с. : ил.

Краеведческому отделу Публичной библиотеки имени Леси Украинки г. Киева от музея истории ГЭТ в память о трагических событиях, имевших место 13 марта 1961 г. Пусть хранит Вас и нас всех киевлян Божья Матерь от напастей, болестей, хворестей 7.05.2003. Лидия Ливиская. (Ливиская Лидия Архиповна - директор музея электротранспорта г. Киева – помогала в создании данной книги).


 1. Анисимов А. Л. Портрет в интерьере Вечности. Мой Киев / Александр Анисимов. – К. : Жнец, 2007. – 319 с. : ил.

1. Уважаемой Людмиле Ивановне Ковальчук, с благодарностью за Ваш труд по сохранению Духовности нашего Города от автора. Киев, март 2008 года.

2. Краєзнавчому відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки на добру згадку про Старий Київ від автора. 26.03.2008. Місто Київ.

3. Відділу мистецтв Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, працівникам та читачам. На згадку про Старий Київ від автора. Ол. Анісімов. Київ, 2008 р.


 1. Апанович О. Розповіді про запорізьких козаків / Олена Апанович. – К. : Дніпро, 1991. – 335 с.

Краєзнавчому відділу бібліотеки імені Лесі Українки автор. 12.11.1992. Київ.


 1. Баканов В. Детство 50-х - 60-х : воспоминания киевлянина / Виталий Баканов. – К. : SkyHorse, 2012. – 128 с. : ил.

Краеведческому отделу Публичной библиотеки имени Леси Украинки от автора с пожеланиями успехов и новых открытий в изучении истории нашего Киева. Автор. 19.11.2012. г. Киев.

 1. Баканов В. Забытые страницы киевского быта / Виталий Баканов. – К. : SkyHorse, 2012. – 256 с. : фото.

Краеведческому отделу публичной библиотеки имени Леси Украинки с пожеланием новых открытий в изучении истории нашего вечного и загадочного Киева. С уважением Автор. 21.03.2012. г. Киев.


 1. Баканов В. Киев пятидесятых… : книга-воспоминание / Виталий Баканов. – К. : [ГЕРБ], 2013. – 100 с. : фото.

Отделу краеведческой литературы и библиографии публичной библиотеки имени Л. Украинки от автора с пожеланием успехов. 29.10.2013. г. Киев.


 1. Баканов В. Киевская ностальгия : воспоминания о городе / Виталий Баканов. – 2-е изд., доп. – К. : SkyHorse, 2012. – 108 с.

Краеведческому отделу публичной библиотеки им. Леси Украинки. С уважением Автор. 22.08.2012. г. Киев


 1. Баканов В. Киевская ностальгия : [воспоминания о городе] / Виталий Баканов. – К. : [Б. в.], 2011. – 100 с. : ил., портр.

Отделу краеведческой литературы и библиографии публичной библиотеки имени Леси Украинки с уважением от автора 14.11.2011. г. Киев


 1. Баленок В. С. У калиновому краю : вірші / Володимир Семенович Баленок. – Львів : СПОЛОМ, 2002. – 44 с.

Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки м. Києва від автора. 10.11.03.


 1. Белічко Ю. Георгій Вячеславович Якутович / Ю. Белічко. – К. : Мистецтво, 1968. – 87 с. : іл.

Клубу «Экслибрис» при библиотеке искусств – с уважением Г. Якутович.


 1. Бобошко Ю. М. Гнат Юра / Ю. М. Бобошко. – К. : Мистецтво, 1980. – 187 с. : іл. – (Майстри сцени та екрана).

Бібліотеці мистецтв з найщирішими побажаннями розвитку, зростання, укорінення в душах читачів, з глибокою повагою до вашої великої справи – пропаганди мистецьких знань серед найширшої читацької аудиторії – з нагоди 100-річчя театру корифеїв. Автор Ю. Бобошко. 20.10.1982.


 1. Бойчак М. Их путь в медицину начинался с Киевской духовной семинарии первой половины ХІХ века / М. Бойчак, Р. Лякина. – К. : Преса України, 2007. – 79 с.

Публичной библиотеке им. Леси Украинки от авторов. Лякина Р. Н. 17.01.2008


 1. Бойчак М. История Киевского военного госпиталя. Кн. 1. Киевский военный госпиталь в ХVIII-XIX веках. Становление и развитие военной медицины в Украине / М. Бойчак. – К. : Пресса Украины, 2006. – 718 с. : ил.

Библиотеке имени Л. Украинки (г. Киева) и ее краеведческому отделу «Киев» с пожеланиями успехов в работе, многих читателей и «жизни» на многие века – от автора. 28.02.08.


 1. Болабoльченко А. Всеволод Голубович і «справа УПС-Р» / Анатолій Болабольченко. – К. : Кобза, 1993. – 55 с.

Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки від автора. 20. 03. 99 р.


 1. Болабольченко А. СВУ - суд над переконаннями / Анатолій Болабольченко. – К. : Кобза, 1994. – 116 с. : іл.

Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки від автора. 24. 03. 99 р.


 1. Бровченко В. Сонечко : поезії різних літ / Володимир Бровченко. – К. : УАІД "Рада", 2012. – 129 с. : портр.

Вельмишановній Людмилі Іванівні Ковальчук – світлих днів, щастя і добра. 15.01.2013.

 1. Бурлай В. Російсько-український словник з водопостачання та водовідведення / В. Бурлай, В. Кобзар, М. Царік ; під ред. П. Петімка. – К. : Логос, 1996. – 106 с.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва від автора. В. Кобзаря. 05. 02. 2013


 1. Вадим Гетьман – громадянин, фінансист, політик : мемо-ріальне видання / уклад. А. А. Дробязко, А. Г. Хромов, В. П. Чудний. – К. : Інформаційно-аналітична агенція "Гроші та Світ", 1999. – 631 с. : фотоіл., портр.

Київській міській бібліотеці імені Лесі Українки на добру згадку від родини В. Гетьмана 1. Вакулишин С. Околиці Києва : документально-публіцистична збірка / Сергій Вакулишин. – К. : Географіка, 2009. – 152 с.

1. Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки від Автора з глибокою шаною до Корифеїв, які прославили Столичні Околиці. Травень’10.

2. Відділові краєзнавчої літератури ПБ ім. Лесі Українки від краєзнавця-києвознавця – Автора цієї книжки. Травень’10.


 1. Вакулишин С. Репортаж з Києва 1913 року / Сергій Вакулишин. – К., Українська видавнича спілка, 2012. – 115с. : іл., табл.

Найкращій у місті, Україні, Європі та світі києвознавчій книгозбірні – від Автора. На Добро, на Щастя. Серпень12


 1. Вениамин Тольба : портрет дирижера в воспоминаниях современников / сост. В. В. Тольба. – Нежин : Гідромакс, 2009. – 398 с. : ил. 

Бібліотеці імені Лесі Українки в Міжнародний день музики від упорядника. 1.10.2010.


 1. Винник А. Пока в душе цветет весна... : стихотворения (1967-2011) / Анатолий Винник. – Дніпропетровськ : Пороги, 2011. – 191 с. : фотоил., портр.

Читачам Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих від автора. 22.11.11


 1. Водопостачання Києва, 1872-1997 рр. /  П. Петімко, М. Царік, В. Кобзар, О. Кириченко. – К. : Логос, 1997. – 359 с. : портр., табл.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва від автора. В. Кобзар 05.02.2013


 1. Водоснабжение и водоотведение : энцикл. / под ред. А. Е. Попова ; сост. В. В. Кобзарь, А. В. Кобзарь. – К. : Логос, 2002. – 488 с. : ил.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки ім. Л. Українки м. Києва від автора. В. Кобзар 05.02.2013


 1. Волицька І. В. Театральна юність Леся Курбаса (проблема формування творчої особистості) / І. В. Волицька. – Львів : Інститут народознавства НАН України, 1995. – 152 с. : іл.

Відділу мистецтв Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки з глибокою шаною і вдячністю за допомогу у праці. Ірина Волицька. 9.10.2014 р.


 1. Гайовий Г. Мисливець і шпак : байки й побрехеньки, великі й маленькі, та правдиві історії не без алегорії - всі заримовані й цілеспрямовані / Гриць Гайовий. – К. : Видавець Вадим Карпенко, 2006. – 91 с. : іл.

Публічній бібліотеці імені Лесі Українки в Києві. 25.02.08


 1. Гайовий Г. Пересмішник на Парнасі / Гриць Гайовий ; [худож. П. Ткаченко]. – К. : Деміур, 2001. – 191 с. : іл.

Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки в Києві од автора в день бенефісу з нагоди 70-річчя її славного співпрацівника – вічного парубка української поезії Миколи Сома. 14.01.05.


 1. Гайовий Г. Постамент для пам'ятника з окрушин навколородинної та колежанської хроніки / Гриць Гайовий. – К. : Гарт, 2007. – 180 с. : іл.

Для Публічної бібліотеки імені Лесі Українки. 25.02.2008 (в день народження великої поетеси).


 1. Гайовий Г. Сурми бурлеску під шатами сатиричної ліри : літературно-публіцистичні розвідки / Гриць Гайовий. – Київ : Гарт, 2005. – 63 с. : портр.

Для Публічної бібліотеки імені Лесі Українки. 25.02.08.


 1. Галайба В. Борьба с преступностью в старом Киеве / Василий Галайба. – К. : SkyHorse, 2012. – 192 с. : ил.

Вельмишановним краєзнавцям Публічної бібліотеки імені Лесі Українки від автора-києвознавця Василя Галайби із найкращими побажаннями. 24.12.2012. Київ.


 1. Гарматюк А. П. Любов найбільша - мій народ : [лірична поезія] / Анатолій Гарматюк. – Вінниця : О. Власюк, 2008. – 151 с.

Публічній бібліотеці імені Лесі Українки м. Києва від родини Анатолія Гарматюка. 16.01.2009. м. Винниця.


 1. Герб міста Києва / упоряд. М.О. Рибаков ; Київська міська рада, Фонд гуманітарних програм міста Києва. - К. : [Студія сучасної соціальної реклами], 2003. – 52 с. : іл. – (Київський історичний довідник ; вип. 1)

Краєзнавчому відділу Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки м. Києва та керівництву бібліотеки і відділу з радістю пропоную. М. Рибаков. Київ 27.07.2007


 1. Гетьманець О. Вітражі : поезії / Олена Гетьманець ; [іл. В. Треглазова]. – [К.] : Видавництво Сергія Пантюка, 2012. – 55 с. : іл.

Читачам Публічної бібліотеки імені Лесі Українки з побажанням добра, кохання, щастя. 14.02.2014.


 1. Гирич І. Київ в українській історії / І. Гирич. – К. : Смолоскип, 2011. – 303 с. : фото.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії імені Лесі Українки від автора. 10. 01. 2014 р.


 1. Города Израиля : [история, география, люди : сборник материалов для подготовки] / [Еврейское агентство для Израиля ; Отдел еврейского сионистского образования бюро СНГ]. – [Иерусалим] : [б.в.], [2005]. – 72 с.

В дар Краєзнавчому відділу Київської міської Публічної бібліотеки імені Лесі Українки від краєзнавця і києвознавця М. О. Рибакова. Київ 29. 07. 2007.


 1. Грабович Г. Шевченко як міфотворець : семантика символів у творчості поета / Григорій Грабович; пер. з англ. С. Павличко. – К. : Рад. письменник, 1991. – 212 с.

Для Відділу краєзнавчої літератури бібліотеки імені Лесі Українки – з найкращими побажаннями. Київ. 28 травня 1998 р.


 1. Гусаченко И. Пилюля : сатира, юмор / Игорь Гусаченко. – К. : Интерпресс, 2005. – 167 с.

Уважаемым сотрудникам библиотеки имени Леси Украинки на добрую память от автора. 28.12.05.


 1. Диченко І. Євген Лисик : нарис про життя і творчість / І. Диченко. – К. : Мистецтво, 1978. – 112 с. : іл. 

Бібліотеці мистецтв. Ця книга була написана з любов’ю та захопленням гідністю мого друга – Євгена Лисика. Ігор Диченко. 2.07.1994.


 1. Дорошкевич В. А. Кто заказал убийство Сергея Есенина? / Владимир Дорошкевич, Алла Дубенюк. – К. : Гриновская гостиная, 2012. – 64 с. : портр.

Шановним колегам-бібліотекарям краєзнавчого відділу бібліотеки ім. Лесі Українки – великим поціновувачам високого Слова, хранителям і зберігачам культури – від співавтора Алли Дубенюк на згадку. 18. 09. 2012.


 1. Енциклопедія української діяспори : в 7 т. Т. 4. Австралія - Азія - Африка / гол. ред. В. Маркусь ; Наукове Товариство ім. Шевченка ; Національна Академія Наук України. – К. : [Інтел], 1995. – 250 с. : іл.

Бібліотеці української діяспори в Києві. Київ, 22.02.96. З пошаною Д. Маркусь, редактор.


 1. Єрмакова Н. П. Березільська культура : історія, досвід / Наталя Єрмакова ; Національна академія мистецтв України ; Інститут проблем сучасного мистецтва. – Київ : Фенікс, 2012. – 512 с. 

Людмилі Іванівні Ковальчук, з найкращими побажаннями. Н. Єрмакова. 2.04.2013.


 1. Житомирський прорив : спецвипуск часопису "Світло спіл-кування" / [голов. ред., упоряд. Г. Цимбалюк]. – Житомир : Рута, 2009. – 694 с.

Київській Центральній бібліотеці імені Лесі Українки. Сторінки історії м. Житомира і області в документах і творчості. Народний депутат України І-го скликання ВРУ Яків Зайко від редакційної колегії цієї книги.


 1. Західньоканадський збірник. Ч. 2 / упоряд. Яр Славутич – Едмонтон : Б.в., 1975. – 384 с : іл.

Центральній Книгозбірні імені Лесі Українки в Києві. 1992 р.


 1. Зарівна Т. Полювання на птахів небесних : роман / Т. Зарівна. – К. : Преса України, 2013. – 348 с. : портр.

Читачам бібліотеки мистецтв з надією на розуміння та з найкращими побажаннями пропоную цей театральний роман. Т. Зарівна. 17.09.2014. Київ.


 1. Ігор Борисович Гирич : біобібліографічний покажчик. – К. : Український письменник, 2012. – 79 с.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії імені Лесі Українки від автора. 10. 01. 2014 р.


 1. Игуменцев В. Н. Линогравюра, гравюра на дереве, резцовая гравюра на металле, резцовая гравюра на цинке, гравюра на пластике, рисунок : [альбом] / В. Н. Игуменцев ; – [Киев] : [ИСМА], [2009]. – 343 с. : ил.

Бібліотеці мистецтв на Великій Житомирській від автора. В. Игуменцев.19.04.2010.


 1. Історія твого дворика : до 75-річчя Шевченківського району. – [К., 2011]. – 130 с. : іл.

Краєзнавчому відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки від києвознавця Віталія Баканова, з повагою. 10.10.2012р. м. Київ.


 1. Казанцева Л. Київське вікно у Всесвіт : історія Київської астрономічної обсерваторії в контексті історії розвитку націо-нальної та світової науки / Л. Казанцева, В. Кислюк. – К. : Наш час, 2006. – 183 с. : іл. – (Невідома Україна)

Моїй любій бібліотеці ім. Лесі Українки з вдячністю за небайдужість. Авторка Казанцева Л. В. 18.11.08


 1. Карамаш С. Ю. Піонер - літакобудівник князь Олександр Кудашев / Сергій Карамаш, Віталій Татарчук ; Державний архів міста Києва. – К. : КММ, 2010. – 72 с. : фотоіл., портр.

Бібліотеці імені Л. Українки з пошаною від одного з авторів цієї книги. Карамаш С. 10.12.2010 р.

 1. Каменюк, М. Ф. Меч і троянда : поезія / М. Ф. Каменюк. – Вінниця : ФОП В. Г. Данилюк, 2008. – 256 с.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва щиро – автор. Мих. Каменюк


 1. Каплан Ю. Время приревновав : стихи / Юрий Каплан. – К. : [Варта], 2010. – 239 с. : портр.

Эта книга передана в дар библиотеке искусств семьей всемирно известного поэта, издателя и деятеля культуры Юрия Каплана. 3.10.2011.

 1. Кас’яненко С. Нотний дощ : пісенна збірка / Світлана Кас’яненко. – Корсунь-Шевченківський : Всесвіт, 2012. – 110 с.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії на добру згадку про поетичний слем 20. 12. 2013. Успіхів, процвітання. На добро! З повагою.


 1. Київ : 1941-1943 : фотоальбом : за матеріалами фотодокументальної виставки, що відбулася восени 1998 р. в Музеї історії міста Києва / [упоряд., авт. комент. Д. В. Малаков]. – К. : Кий, 2000. – 267 с. : іл.

Бібліотеці краєзнавчої літератури на згадку про минуле нашого Києва – від автора Д. Малакова. 6.11.2001.


 1. Київ живописний : альбом. – К. : Новий друк, 2013. – 288 с.

Краеведческому отделу Публичной библиотеки имени Леси Украинки с чувством уважения и признательности. 15. 01. 2014 г.


 1. Київ медичний на перехресті століть : [зб.] / [голов. ред. С. Воронецький].К. : [Київський міський Центр здоров’я], 2001. – 304 с.

В дар краеведческому отделу публичной библиотеки имени Леси Украинки от Киевского городского Центра здоровья 2009 г.


 1. Кобзар В. В. Водовідведення Києва від першого проекту до сьогодення, 1894-2010 / В. В. Кобзар. – К. : Інтерпрес, 2010. – 215 с. : іл.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва від автора. 17.05.2013.


 1. Ковалевська О. Іван Мазепа / Ольга Ковалевська. – К. : Дельта, 2009. – 52 с. : фото.

Бібліотеці імені Лесі Українки з найкращими побажаннями від автора. 1. 07. 2010 р.


 1. Ковалевська О. Іван Мазепа : у запитаннях та відповідях / Ольга Ковалевська. – К. : Темпора, 2008. – 200 с. : фото.

Бібліотеці ім. Лесі Українки з повагою від автора. 1. 07. 2010 р.


 1. Ковалинський В. В. Київські мініатюри. Кн. 7. / Віталій Ковалинський.[К.] : Купола, 2009. – 593 с. : іл.

Краєзнавчому відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки від автора. 24.12.2009


 1. Ковалинський В. В. Київські мініатюри. Кн. 8. / Віталій Ковалинський.[К.] : Купола, 2009. – 334 с. : іл.

Краєзнавчому відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки від автора. 24.12.2009


 1. Коломійцев В. П. На хвилі життя : мала проза (оповідання, новели, діалоги, роздуми), semper femina, мініатюри та сентенції, афоризми та фрази, сімейні реліквії, cito! / В. П. Коломійцев. – К. : Молодь, 2006. – 232 с. : іл.

Читачам Публічної бібліотеки імені Лесі Українки з найкращими побажаннями на майбутнє. 30.10.07


 1. Кольцова Н. Живе тепло : поезії, пісні / Надія Кольцова. – Бровари;  Ніжин : Аспект-Поліграф, 2004. – 104 с. : іл.

Шановним читачам бібліотеки імені Лесі Українки з повагою від авторки. 5.05.2010. 1. Кольцова Н. ...І перед вами сповідаюсь : поезії / Надія Кольцова. – Ніжин : Аспект-Поліграф, 2009. – 127 с. : іл.

На добру згадку читачам Публічної бібліотеки імені Лесі Українки від авторки. 05.05.2010.


 1. Кондратюк А. І. Випромінювання любові : роман у листах і новелах / Андрій Кондратюк. – Рівне : Волинські обереги, 2006. – 386 с.

Київській Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки – в дарунок від автора. 10.12.08. Місто Київ.


 1. Кондырев В. Все на свете, кроме шила и гвоздя : воспомина-нания о Викторе Платоновиче Некрасове : Киев-Париж, 1972-87 гг. / Виктор Кондырев. – М. : АСТ : Астрель, [2011]. –574 с. : ил., портр.

Читателям Публичной библиотеки им. Леси Украинки, с пожеланиями благоденствия, от автора. 8 марта 2012, Париж.


 1. Конструктори електротранспорту : матеріали наукових читань з циклу : "Видатні констуктори України". – К. : ЕКМО, 2003. – 81 с. : іл.

Краеведческому отделу Публичной библиотеки имени Леси Украинки г. Киева от музея ГЭТ на добрую память.


 1. Королева М. П. Стихи / М.П. Королева. – Мауэрбах : Издательство Агенс унд Кеттерль, 2007. – 148 с. : фотоил., портр.

Библиотеке в подарок от автора. 2007.


 1. Короткевич Е. Татьяна Яблонская : живопись, графика : [альбом] / Е. Короткевич. – Москва : Советский художник, 1980. – 111 с. : ил.

Библиотеке искусств в день открытия выставки моих рисунков и акварелей «Моя семья». С большой благодарностью Т. Яблонская. 19 февраля 1987 года.


 1. Костюк В. Гадяч у старовинній листівці / В. Костюк.К. : КВІЦ, 2007. – 95 с. : іл., портр.

Бібліотеці імені Лесі Українки від автора. Хай щастить.


 1. Костюк В. Ікони медоносного краю = Icons of the mellifluent land / Володимир Костюк. – К. : Майстер книги, 2012. – 185 с.

Бібліотеці імені Лесі Українки від автора.


 1. Костюк В. С. Гадяч. Краєзнавчі розвідки. Кн. 2 / В. Костюк.К. : КВІЦ, 2010. – 95 с. : іл., портр.

Бібліотеці імені Лесі Українки від автора.


 1. Костюк В. С. І сміх, і гріх : каталог художніх поштових листі-вок художника В. Гулака з приватного зібрання автора / Володимир Костюк. – К. : Майстерня книги, 2010. – 192 с. : іл.

Бібліотеці імені Лесі Українки від автора.

 1. Коэльо П. Алхимик : роман / Пауло Коэльо ; [пер. с португ. А. Богдановского]. – [К.] : [София] ; [М.] : [Гелиос], [2003]. – 224 с.

Paulo Coelho. 2004. (Автограф отримано під час візиту автора до Києва у 2004 році).


 1. Краєзнавчі вікторини : збірка краєзнавчих вікторин на допо-могу педагогам-краєзнавцям загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва при підготовці та проведенні туристсько-краєзнавчих зльотів, свят та змагань / [О. А. Гаркавченко та ін.] ; Головне управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адмініс-трації) ; Міжнародний центр дитячо-юнацького туризму. – К. : [Міжнародний центр дитячо-юнацького туризму] ; [Вінниця] : [НОВА КНИГА], 2008. – 61 с. : іл.

Бібліотеці імені Лесі Українки від авторів збірника. Зав. краєзнавчим відділом МЦДЮТ.


 1. Кудрявцев Л. О. Військові діячі України XVI-XX ст. / Лев Кудрявцев.К. : Захаренко В. О., 2009. – 160 с. : іл.

1. Моей, самой любимой, известной на всю Украину библиотеке им. Леси Украинки, где трудится профессиональный и внимательный коллектив! На добрую память от автора. 27.01.2009 г. Киев.

2. Замечательному и профессиональному колективу отдела краеведческой литературы и библиографии Публичной библиотеки имени Леси Украинки г. Киева, с признательностью и любовью! Ваш постоянный читатель и автор книги. 10.09.2009 г. Киев.


 1. Кудрявцев Л. 20 архітекторів, які будували Київ / Л. Кудрявцев.К. : ДрУк, 2003. – 128 с. : іл.

Замечательному творческому коллективу, сотрудникам Публичной библиотеки им. Леси Украинки г. Киева, отделу краеведческой литературы и библиографии, в память о совместном сотрудничестве на поприще просвещения, от автора. Спасибо Вам за помощь и внимание, оказываемое мне и всем читателям библиотеки. С глубоким уважением. 8 октября 2003 г. Киев.


 1. Кудрявцев Л. Знаменитые киевляне и одесситы XX ст. / ЛКудрявцев.К. : [Кириченко Д.В.], 2010. – 176 с. : фотоил.

Сотрудникам краеведческого отдела Публичной библиотеки имени Леси Украинки, в память о совместном сотрудничестве и с благодарностью за помощь в подготовке материалов для моих творческих трудов! Успехов Вам и благополучия! 27.07.2010 г. от автора. г. Киев.


 1. Кудрявцев Л. Институт губернаторства Украины. [Вып. 2] / Лев Кудрявцев. – К. : [Издатель Захаренко В. А.], 2008. – 128 с.

Сердечно благодарю сотрудников краеведческого отдела Публичной библиотеки им. Леси Украинки за благородный труд на поприще библиотечно-информационного обслуживания и то внимание, которое оказывается читателям! Писатель, журналист Лев Кудрявцев. 10.09.2009 г. г. Киев.


 1. Культурне відродження в Україні / За ред. Сілаєвої Т. О. – Львів : Астерик, 1993. – 221 с.

Відділу краєзнавства бібліотеки імені Лесі Українки від одного із авторів. Плекаймо разом нашу культуру : по-дробочці, методично і спільними зусиллями. Хай Бог допомагає! З пошаною Цвіркун. 25. 08. 1998.!


 1. Курбатова Н.  Я в свой город вернусь : стихи, рисунки, строки из дневника / Н. Курбатова. – К. : Демос, 2000. – 224 с.

В дар библиотеке искусств – книга стихав и графики безвестной к сожалению Нади Курбатовой. С глибоким уважением. 22.12.02.  1. Левандовський О. На Байковій горі : путівник / Олександр Левандовський, Максим Калніболотський, Лев Кудрявцев. – К. : [ЧП Гранмна], 2013. – 197 с. : фотоіл.

Отделу краеведческой литературы и библиографии Публичной библиотеки имени Леси Украинки, с благодарностью за чуткое внимание к читателям! От автора 22.06.2013 г. Киев. Лев Кудрявцев (Підпис).


 1. Легенды Дома Турбиных.  Кн. 4 / собрал и записал Анатолий Кончаковский.К. : КИЙ, 2007. – 415 с. : ил. – ( Бібліотека музею історії м. Києва).

На добрую память от автора. 20.08.2007.


 1. Лещук Є. Ритми душі : пісні / Євгенія Лещук. – Львів : Поллі, 1998. – 123 с. : іл.

В бібліотеку славетної Лесі Українки мої пісні. 30.07.98.


 1. Липківська, А. К. Світ у дзеркалі драми / Анна Липківська. – К. : [Кий], 2007. – 356 с. 

Шановному Леоніду Семеновичу щиро від автора. 2007 рік.


 1. Лобановский В. В. Бесконечный матч... / Валерий Лобановский ; [сост., лит. запись А. Горбунова]. – К. : Ін Юре, 2005. – 446 с. : ил.

Публичной библиотеке им. Л. Украинки, краеведческий отдел от семьи Лобановских 21.05.09.


 1. Лугова Л. Родина : збірка поезій / Лідія Лугова ; запис В. Ханко; упоряд. О. Ханко. – К. : Видавець О. Ханко, 2006. –32 с. : іл., портр.

Публічній бібліотеці імені Лесі Українки – від упорядника збірки. Остап Ханко. Квітень 2008 р.


 1. Люблю тебе, мій Криме : вірші українських поетів про Крим / [упоряд. та авт. вступ. ст. Д. Кононенко ; худож. М. Я. Дудченко, В. С. Басирова]. – Сімферополь : ДОЛЯ, 2008. – 290 с. : іл. 

Київській бібліотеці імені Лесі Українки – «кримський відгук». Данило Кононенко. 30.06.09. Крим.


 1. Ляшенко В. Священный дар Небес : лирика / Владимир Ляшенко. – К. : [Силоам Альфа], 2009. – 170 с. : портр.

Людмиле Ивановне Ковальчук с уважением автор. 20.12.2012.


 1. Майданович Т. Покаянна молитва : поезія / Тетяна Майданович. – К. : Криниця, 1999. – 152 с.: іл., портр.

Подарунок бібліотеці м. Києва. 20.10.99.


 1. Малаков Д. Київ, 1939-1945. Post scriptum : [фотоальбом] Дмитро Малаков. – К. : Варто, 2009. – 219 с. : іл., карта.

Краєзнавчому відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки – від автора. 15.09.2009.


 1. Малаков Д. Повоєння : спогади киян / Дмитро Малаков. – К. : ВАРТО, 2013. – 271 с. : іл.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки – від автора. 8.11.2013.


 1. Малаков Д. Тринадцять київських зустрічей із Городецьким : [путівник] / Д. Малаков. – [Київ] : [Грані-Т], [2011]. – 62 с.

Краєзнавчому відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки – від автора. 23.05.2011. 1. Матійко О. Згасають дальні перегроми : поезії, літературні портрети фронтовиків / Олександр Матійко. – К. :  [АТ ВІПОЛ"], 2000. – 152 с.

Людмилі Іванівні Ковальчук. Хай живе у мирі Україна наша. Автор. 18 липня 2001 року.


 1. Матійко О. Потоки : поезії / Олександр Матійко. – К. : Нора-прінт, 2004. – 128 с.

Людмилі Іванівні Ковальчук. Хай живе наше Слово! 12.05.2004.


 1. Матійко О. Тінь бджоли : вірші / Олександр Матійко. – К. :

  [АТ "ВІПОЛ"], 1998. – 208 с.

Людмилі Іванівні Ковальчук. Хай живе наше Слово. 18 липня 2001 року.


 1. Машкевич С. Два дня из истории Киева, 30-31 августа 1919 г. / Стефан Машкевич. – К. : ВАРТО, 2010. – 159 с. : ил., карт.

Краєзнавчому відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки від автора з найкращими побажаннями. Київ 17.12.2010.


 1. Мельничук Г. В. 50 років Київському метрополітену / Григорій Мельничук.К. : АДЕФ-Україна, 2010. – 209 с. : іл.

Отделу краеведческой литературы и библиографии Публич-ной библиотеки им. Леси Украинки от киевоведа Виталия Баканова с пожеланием успехов в работе. 18.01.2013. г. Киев.


 1. Миті життя гумориста і сатирика Анатолія Гарматюка : спога-ди Анатолія Панасовича Гарматюка про дитинство, витяги зі сторінок його щоденника, спогади друзів, колег та знайомих про нього. – Вінниця : ПП О. Власюк, 2008. – 448 с. : іл.

Київській бібліотеці ім. Лесі України від родини Анатолія Гарматюка. 06.08.2008.


 1. Михайлюта О. О. Відкриття Миколи Руденка / Олександр Михайлюта. – К. : [Михайлюта О. О.], 2010. – 294 c.

Л. І. Ковальчук. Хай буде Світло! 22.12.2010 р.


 1. Мордань В. Тріолети : поезії / Володимир Мордань ; [передм. А. К. Мойсієнка]. – К. : Дніпро, 2003. – 112 с. : портр.

Бібліотеці імені Лесі Українки дарую тремтливі тріолети. 22.04.05. Київ.


 1. Морозенко М. Княгиня Ольга / Марія Морозенко. – К. : Задруга, 2005. – 92 с. : іл.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії щиро.


 1. Мультипанорама – 2 : сборник сценариев / [сост. и ат. вст. ст. Б. Крыжановский]. – Киев : Мистецтво, 1979. – 137 с. : ил. 

Бібліотеці мистецтв на згадку. Крижанівський. 9.11.88 р.


 1. Мусієнко, О. С. Українське кіно: тексти і контекст / О. С. Мусієнко. – [Вінниця] : Глобус-Прес, 2009. – 415 с. : іл.

Шановному Леоніду Семеновичу з побажанням творчих успіхів. автор. 8.10.2009.


 1. Надія Лопухова : альбом / авт.-упоряд. Л. І. Дмитрова. – К. : Мистецтво, 1981. – 111 с. : ил.

На добрую память библиотеке и клубу «Экслибрис» от автора. 10 февраля 1988 года. Н. Лопухова.


 1. Однопозов И. Забытый советский Киев : фотопутеводитель / Игорь Однопозов. – К. : ПРОЕКТ2, 2012. – 172 с. : ил.

Краєзнавчому відділу Бібліотеки ім. Лесі Українки від автора. 18.01.2013.


 1. Однопозов І. Радянське монументальне мистецтво в архітектурі Києва : екстер’єри споруд / Ігор Однопозов. – К., 2013. – 124 с. : фото.

Краєзнавчому відділу Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки від автора з повагою. 5. 01. 2014 р.


 1. Олійник Б. І. Шлях : вірші та поеми / Борис Олійник. – К. : Наукова думка, 1995. – 430 с. : портр. 

Читачам бібліотеки ім. Лесі Українки од серця. 1.10.2004 р.


 1. Онищенко І. Марійка : повість, оповідання / Іван Онищенко. – К. : ВІПОЛ, 2003. – 188 с.

В дарунок бібліотеці імені Лесі Українки. Від автора. 23.06.2006.


 1. Онищенко І. Стежинами життя : вибране / І. Онищенко. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2006. – 236 с.

В дарунок бібліотеці імені Лесі Українки. Від автора. 23.06.2006.


 1. Пацунов В. Станиславский в XXI в. Культ? Миф? Или реальность / Валерий Пацунов. – [К.] : [Макрос], [2011]. – 214 с. : фотоил., портр.

В одну из лучшних киевских библиотек – Библиотеке искусств от автора, с горячими пожеланиями ее читателям. 01.03.2012. 1. Поворознюк С. І. Мій вернісаж : поезії / Світлана Поворознюк.– К. : [б.в.], 2007. – 51 с.

Від автора з повагою. 15.02.2011.


 1. Пономаренко Л. А. Київ. Історія в географічних назвах : площі, вулиці, провулки – короткі нариси / Л. Пономаренко, Л. Серенков. – К. : Центр пам’яткознавства НАН України і УТОПІК, 2007. – 63 с. : іл.

Бібліотеці ім. Лесі Українки в дар з подякою за краєзнавчу роботу Пономаренко 23.01.2001.


 1. Попова Л. І. Олександр Данченко / Л. І. Попова. – К. : Мистецтво, 1972. – 103 с. : іл. 

Читачам бібліотеки мистецтв від автора роботи

6.03.1985 р.


 1. Приймачук В. В. Навчальне краєзнавство в роботі сучасного вчителя : (навчально-методичний посібник) / В. В. Приймачук.–Кривій Ріг, 2007. – 111 с. : іл.

Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки відділу краєзнавчої літератури від автора. 13. 04. 08. Підпис.


 1. Решетников А. Театр – мое предназначение / Анатолий Решетников. – К. : Абрис, 2002. – 168 с. : ил., портр.

Библиотеке искусств с уважением, от автора. Июль 2003 года.


 1. Рибаков М. О. Київському зоопарку 100 років (1908-2008) : нарис історії зоопарку в документах і матеріалах / Михайло Рибаков. – К. : Фенікс, 2008. – 68 с. : іл. + 8 кольорових іл.

Дар автора краєзнавчому відділу Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки. З повагою М. Рибаков. Київ, 15.10.2009. 1. Рыбаков М. Киевский цирк : люди, события, судьбы / М. Рыбаков. – 2-е изд., доп. и испр. – К. : Атика, 2006. – 304 с.

Библиотеке им. Лесі Украинки с искренним уважением от автора (Підпис). Киев 2006.


 1. Сарычева З. Творчество А. И. Куприна в Киеве / З. Сарычева. К. : ВПЦ Київський університет, 2006. – 215 с. : ил.

В библиотеку им. Леси Украинки 2.10.2007 от автора.


 1. Севернюк Т. Заметіль забуття : лірика / Тамара Севернюк ; [худож. Н. Ярмольчук]. – [Чернівці] : [Букрек], 1996. – 199 с. : іл.

Хай наше слово не міліє, і сад пісень не обліта… 2.09.1997.


 1. Сидор-Гібелінда О. Українці на Венеційській бієнале : сто років присутності / Олег Сидор-Гібелінда. – К. : Наш час, 2008. – 304 с. : іл. 

Библиотеке искусств от автора.


 1. Ситько Г. Складень : книга стихов / Г. Ситько. – К. : Белая криница, 2001. - 96 с. : ил. – ( Библиотека журнала "Белая криница").

Читателям бибилиотеки искусств от автора с наилучшими пожеланиями. 13 апреля 2004 года. Глеб.


 1. Складаний І. Мій чесний хліб : вірші, переклади, оповідання, етюди, нариси, статті, рецензії / Іван Складаний. – К. : Задруга, 2004. – 215 с.

Центральній міській бібліотеці з найщирішими побажаннями її працівникам і читачам. Хай кожному з Вас Доля дарує щастя, благополуччя, добро! А «Мій чесний хліб» буде свідченням глибокої шани до всіх Вас. З низьким поклоном. 28.06.04.


 1. Снарська І. С. Дві землі - дві долі : поезії / І. С. Снарська. – Полтава : Полтавський літератор, 2006. – 199 с.

Публічній бібліотеці імені Лесі Українки від автора з добром і натхненням. Живе Україна! 20.02.2008. Полтава – Київ.


 1. Стражный А. С. Украинский менталитет/ Александр Стражный. – К. : Подолина, 2008. – 383 с. : ил.

Читачам Публічної бібліотеки імені Лесі Українки від автора. 28 жовтня 2008 р.


 1. Тесленко Л. Г. Мы были молоды с тобой. К 60-летию Победы в Великой Отечественной войне / Л. Г. Тесленко. – Полтава : Дивосвіт, 2005. – 134 с. : ил.

В дар читателям Центральной городской библиотеки имени Леси Украинки. 04.04.06. Полтава.


 1. Ткачук П. І. Коли в серці любов : поезії / П. І. Ткачук. – К. : Редакція часопису "Народознавство", 2002. – 32 с.

Публічній книгозбірні імені Лесі Українки – на розквіт і славу! Великдень 2006 р. Уладівка Вінницької обл.


 1. Торохтин А. М. Всплеск : стихи / Александр Михайлович Торохтин. – Ужгород : Лира, 2003. – 48 с.

Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки міста Києва від автора.


 1. Трахтенберг И. Мой Киев, мои киевляне : в 2 кн. Кн. 2. / Исаак Трахтенберг. – К. : Авіцена, 2013. – 416 с. : ил.

Вельмишановним співробітникам Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії – прихильникам книг-спогадів, роздумів, пам’яті – з найкращими побажаннями від автора. 11. 02. 2014. Київ. 1. Тулуб О. О. Київ та його давня давнина у творах народних : [фольклорна збірка] / Олександр Олександрович Тулуб. – К. : [Унісерв], 2011. – 242 с.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки з побажанням успіхів у краєзнавчій діяльності і з надією на плідне співробітництво. З повагою, Голова правління Київської міської спілки краєзнавців України Гончаров О. П.


 1. Харитонов Д. В. Лобановский. Послесловие / Д. В. Харитонов, А. В. Франков. – Х. : Фолио; М. : АСТ, 2003. – 306 с. : ил., портр.

Читателям библиотеки им. Леси Украинки от семьи Лобановских 21.05.09.


 1. Хмільовська Г. Терпкі меди мого кохання : лірика / Галина Хмільовська ; [іл. Д. Алексєєвої]. – Київ : [Поліграфічний центр Київського університету ім. Тараса Шевченка], 1999. – 199 с. : іл. 

Преславному фонду бібліотеки імені Лесі Українки в Києві. Галина Хмільовська. 21.03.2013. Київ-Каїр.


 1. Хоткевич Г. Слідом за пам'яттю : спогади в листах / Г. Хоткевич. – К. : Кобза, 1993. – 64 с. : іл.

Публічній бібліотеці імені Лесі Українки від упорядника. 24. 03. 99 р.


 1. Хоткевич Г. Спогади, статті, світлини / Гнат Хоткевич ; упоряд. А. Болабольченко, Г. Хоткевич. – К : Кобза, 1994. – 167 с. : іл.

Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки від упорядника. 24. 03. 99 р.


 1. Чубач Г. Дзвінка ріка : лірика / Ганна Чубач. – К. : КМ Аcademia, 2000. – 224 с. : іл.

Читачам бібліотеки ім. Лесі Українки. 06.08.04.


 1. Чубачівна О. Вічне повернення : поезії / Оксана Чубачівна. – К. : Пульсари, 2001. – 96 с.

 1. Милій і мудрій Людмилі Іванівні. 06.08.04.

 2. Читачам бібліотеки імені Лесі Українки. О. Чубачівна. 6.08.2004.
 1. Шлапак Ю. Д. Про кіно. Про театр : рецензії, огляди, есеї / Юрій Шлапак. – К. : Поезія, 2009. – 173 с. : фотоіл.

Бібліотеці ім. Лесі Ураїнки (відділ мистецтва, читальний зал) від автора.VI-2010.


 1. Штуль К. Поворот : п'єса на 3 дії / Катерина Штуль ; передмова Ярослави Зорич. – Торонто : Видання організації українок Канади, 1972. – 78 с.

З найкращими побажаннями для Української Бібліотеки Діаспори. Париж-Київ, червень 1992 р. Автор.


 1. Януш Я. Правила українського правопису : навчальний посіб-ник / Я. Януш. – [К.] : Нац. авіац. ун-ту НАУ-друк, 2010. – 160 с.

Відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки з побажанням успішної просвітницької діяльності та глибокою вдячністю за плідну співпрацю. Щиро автор Януш Ядвіга Вацлавівна. Київ. 20. 09. 2012 р.


 1. Яровицына Т. Контрасты = Контрасти : рассказы в стихах, лирика, юмор, сатира / Татьяна Яровицына ; [ил. А. А. Плугина]. – Х. : Контраст, 2011. – 310 с. : ил. 

Библиотеке искусств в дар от автора, с уважением.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка