«Де нема добрих, там і добра нема»



Скачати 53.66 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір53.66 Kb.

Відділ освіти

Переяслав – Хмельницької райдержадміністрації

Тема: «Де нема добрих, там і добра нема»

Урок з літературного читання

у 2 класі підготувала

вчитель початкових класів

Соснівського НВО

«ЗОШ І – ІІІ ст. – ДНЗ»

Зуб Н.А.

2015


Тема. Де нема добрих, там і добра нема.

Матеріал уроку. Іван Франко «Лис Микита» (уривок).

Мета. Дати дітям уявлення про літературні казки; вчити визначати авторську та народну казку; удосконалювати навички виразного читання віршових творів; розвивати навички зв'язного мовлення; формувати уміння працювати над текстом; виховувати інтерес до літературних казок.

Обладнання: книжка І. Франка «Лис Микита», портрет І. Франка.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційна частина

- Доброго дня! Сьогодні до нас на урок завітали гості. Тож давайте привітаємо їх.

Добрий день!

У добрий час, радо ми вітаєм вас.

Здоров'я, щастя, радості вам бажаємо,

Урок літературного читання розпочинаємо.

Нумо, діти, поверніться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок!

- Я знаю, діти, що ви любите казки, із задоволенням їх читаєте і переказуєте, а часом ще й складаєте самі. Сьогодні на уроці нам потрібні повага один до одного, взаємодопомога, взаєморозуміння. Лише завдяки нашим спільним зусиллям урок пройде швидко й цікаво.

Діти! Я запрошую вас у казкову подорож. Всі хочете подорожувати?

Будем у світ знань мандрувати,

Будем казки вправно читати!

Перед нами нелегкі завдання,

Тож побажаємо собі удачі,

Терплячості для нас.

За роботу, в добрий час.



ІІ. Мовна розминка

1. Чистомовка

Иця – иця – иця над ставком сидить вовчиця.

Ис – ис – ис – ис підживиться хоче лис.

Ітка – ітка – ітка рибку їсть шановна тітка.

Ені – ені – ені дай же серденько й мені.

2. Гра «Спіймай на гачок»

- Плесніть у долоні, якщо почуєте слово яке відрізняється від інших одним звуком.

Лис – лис – лис – ліс – лис – лис - ліс – лис

Мак – мак – мак – рак – мак – мак – рак – мак

Тихо – тихо – тихо – лихо – тихо – тихо – тихо – лихо

Мило – мило – мило – мило – мила – мило – мило – мила

3. Вправи для вдосконалення навички читання

1). Відгадайте слова, що позначають риси характеру людини:

Д.бр.т. ч.йн.сть

Х.р.бр.сть щ.др.сть

Ч.сн.сть зн.в.г.

Сп.вч.тт. ж.рст.к.сть

2). Поєднайте першу частину приказки з другою.

За добро того й перемога

Чия відвага, добром платять

Слова ласкаві, така й честь

Яка совість, на чужі пожитки

Беруть завидки а думки лукаві

3). Відгадування загадок.

- З якої казки ці герої?

Що втікло від баби з дідом – Я бичок-третячок,

Не сиділо на вікні, Смоляний в мене бочок.

А зустрілось з зайченятком – Із соломи дід зробив,

Й ну співать йому пісні? Бік смолою засмолив.

(«Колобок») («Солом'яний бичок»)

Що за хатка на узліссі? Так вже тісно їм усім -

Вся ворушиться, дрижить. Ось – ось – ось порветься дім.

Де не взявсь, кабан біжить. Що за дім такий лежить -

Тут і вовк іде, й ведмідь. І ворушиться й дрижить?

Й кожен в хатці хоче жить. («Рукавичка»)



ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Хто автор цих казок? (Народ.)

1. Відомості про автора. Презентація книжки.

- Сьогодні на уроці ми ознайомимось з казкою «Лис Микита». Проте вона відрізняється від тих, які ви вивчали раніше, бо у неї є автор. Тому ця казка називається авторська або літературна. Прочитайте ім'я автора на дошці. (Іван Франко.) Розповідь про І. Я. Франка .

- Ким був батько І. Франка? (Ковалем.)

- Чи здібним учнем був Івась? (Так.)

- Чому на портреті І. Я. Франко у вишитій сорочці? (Був патріотом свого народу.)

- Як вшановують пам'ять великого українського письменника? (На його честь названо місто Івано-Франківськ, вулиці, споруджено пам'ятники.)

2. Робота з підручником.

Уважно роздивіться малюнок на с. 140.

- Про кого ця казка? (Про тварин.)

- У якій формі написана вона? (У формі вірша.)



Висновок: Отже, казка «Лис Микита» - авторська віршована казка.

ІV. Опрацювання казки І. Франка «Лис Микита»

1. Ознайомлення із казкою (читання тексту вчителем)

2. Перевірка первинного сприйняття.

- Назвіть персонажів прочитаної казки.

- Якими їх зобразив автор?

3. Словникова робота

а) Читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом.

Заки крутив гук

дни ну піддобрив ся примерз ає

тяг лестив пуск

б) Тлумачення незрозумілих слів.

- Значення яких слів ви не розумієте?



V. Фізкультхвилинка.

Все у лиски вже в порядку. І вставала, й присідала.

Вийшла лиска на зарядку. Головою покрутила,

Лапки вгору, лапки вниз, Вітрячка вона зробила,

Й роззиралася геть скрізь. Потім лапки опустила

І на місці поскакала, І взялась собі до діла.

4. Повторне читання казки учнями.

а) Гра «Небо – земля» – мовчки.

б) Гра «Бджілка» - хором.

в) Гра «Буксир» - за одним учнем всі читають.

г) Читання в особах.

- Чи заманив Лис Вовчицю на риболовлю?

- Чим закінчилася риболовля для Вовчиці?

5. Вибіркове читання

- В яку пору року відбувалися події?

- Зачитайте рядки, як лис переконав Вовчицю порибалити на ставу.

- Як рибалила Вовчиця?

- Прочитайте, чим закінчилася казка.

6. Гра «Фантазери».

- Як би ви хотіли продовжити цю казку?

- Хто міг бути на місці Вовчиці?

- Чи змінився б тоді сюжет казки?

7. Читання казки за особами.

- Як треба читати слова Лиса? Вовчиці?

- Знайдіть і прочитайте слова Лиса; Вовчиці.

- Розіграємо казку «Лис Микита». (Діти читають за особами, без слів автора)

8. Робота з зошитом (с.69-70)

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Якими рисами характеру наділений Лис у казці? Давайте складемо «павутинку":(хитрий, улесливий, брехливий, підступний, жорстокий)



- Чи сподобалась вам казка?

VІ. Домашнє завдання с.139 -141. Казку читати в особах.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка