Чості французького письменника-казкаря Ш. Перро, засвоїти поняття про літературну казку; розвивити



Дата конвертації29.04.2016
Розмір45 Kb.
Тема. Ш.Перро “Попелюшка, або Соболевий черевичок”.Перро

як основоположник європейської літературної казки.

Збірка ”Казки моєї матінки Гуски”.

Мета: дати короткі відомості про життя,особливості твор-

чості французького письменника-казкаря Ш. Перро,

засвоїти поняття про літературну казку; розвивити

навички виразного читання, усного зв’язного мовлення;

виховувати інтерес до літературних казок.

Обладнання:портрет Ш.Перро ;збірки казок;словник літера-

турознавчих термінів; ілюстрації до казки “Попелюшка”

Епіграф до уроку: Землю прикрашає казка – блискуче, найкраще

в світі золото, те золото, що блищить

вогником у дитячих оченятах, дзвенить

сміхом з дитячих вуст і вуст їх батьків.

Г.К.Андерсен

Хід уроку

І.Обговорення епіграфа уроку

ІІ.Оголошення теми, мети, та завдань уроку

ІІІ.Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

  1. Вступне слово вчителя.

Казки люблять усі – дорослі і малі. Читаючи про

дивовижні пригоди Герди, Карлсона, Буратіно ми на-

віть не замислюємося над тим, хто написав ці чудові

твори. Г.К.Андерсен, Ш.Перро, В.Гауф, А.Ліндгрен та

багато інших людей стали відомими завдяки казкам,

які вони написали.

Казки,написані письменниками, називаються літератур-

ними.

2. Словникова робота.

(Учні ведуть запис у зошитах).

Літературна казка – це казка ,що є результатом творчості

певного письменника.

3. Слово вчителя.

- Під пером письменника казка набуває самобутності

та неповторності, адже його присутність відчуває-

ться у всьому тексті. Автор засуджує злих, ледачих,

героїв,а з ніжністю і любов’ю ставиться до добрих,

працьовитих,відважних, безкорисливих.

Основоположником європейської літературної

казки вважається французький письменник Шарль

Перро(1628 – 1703 ).

4. Проведення гри Відгадай, хто я .

За випереджаючим завданням за казками Ш.Перро

призначений завчасно вчителем учень зображує

свого героя з казки Перро,а інші учні відгадують,

хто він є.

5. Слово вчителя. Знайомство з творчістю Ш.Перро.

Шарль Перро – відомий французький вчений і письменник.

Виходець із багатої сім’ї, мешканець Парижа, він здобув блискучу

освіту, став юристом. Службову діяльність успішно поєднував із

літературою. Шарль Перро був відомим королівським чиновни-

ком і поетом. За наукові та мистецькі заслуги в 1671 р. був обраний

членом Французької академії. Ш. Перро писав вірші, поеми, книги

з літературознавства. Та світову славу йому принесли вісім казок,

створених на фольклорній основі і об’єднаних у збірку під назвою

“Казки моєї матінки Гуски, або історії минулих часів із повчаннями”:

“Спляча красуня”; “Червона шапочка”; “Синя борода”; “Кіт у чобо-

тях”;”Феї” ;”Попелюшка”; “Ріке з чубчиком”; “Мізинчик”.У наступ-

них виданнях збірка поповнилася ще трьома казками: “Соляна

шкура” ,“Химерні бажання” ,“Грізельда”. Завдяки письменникові

казка стала надбанням дитячої літератури.

Успіх Перро - казкаря перевершив сподівання Перро- письме-

нника.Використовуючи народну казку ,він надавав їй нової худож-

ньої форми,більш виразного спрямування, тобто творив оригіналь-

ний літературний твір.

Казки Перро проникнуті вірою в кращі якості людини.Любов

у них ідеальна, а дружба і відданість є невід’ємною рисою добрих

і чесних людей. У його казках добро перемагає зло, правда – крив-

ду, стверджуються справедливість,працьовитість і чесність.

На сюжети казок Ш.Перро створені опери “Попелюшка” Дж.Россіні,

“Замок Синьої Бороди “Б. Бартока, балети “Спляча красуня”П.Чай-

ковського, “Попелюшка”С. Прокоф’єва.За мотивами казок письме –

нника створені фільми “Попелюшка” ,“Вісляча шкура” ,“Про кота”,

“Про Червону шапочку “ ,“Казки старого чарівника”, мультфільми



“Історія матінки Гуски” ,“Кіт у чоботях” ,“Червона шапочка”.

6. Контрольні запитання:

Де народився Ш.Перро?

Чи тільки літературною діяльністю займався

Ш.Перро ?

Які казки письменника ви знаєте?

Які людські якості він прославляє у своїх казках?

7. Виразне читання учнями казки.

8. Бесіда.

1.Чи сподобалася вам казка?

2.Яку характеристику дає автор Попелюшці?

3.”Рольова гра”.Розкажіть від імені Попелюшки про те,

як їй жилося у своїй родині.

9. Робота з ілюстраціями.

(Учні показують ілюстрації, аналізують їх)

Якими ви уявляєте собі героїв казки?

IV. Закріплення вивченого матеріалу

10. Підсумкова бесіда.

1.Яка казка називається літературною?

2.До яких казок – літературних чи народних

належить казка “Попелюшка,або Соболевий череви-

чок”?Аргументуйте свою думку.

3.Назвіть відомих казкарів та їхні твори.

V. Домашнє завдання.

Виразне читання казки. Переказ улюблених епізодів

твору.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка