Це моє життя, або азбука праваСкачати 26.53 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір26.53 Kb.
Додаток 3.11
СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВИЙ ПРОЕКТ "ЦЕ МОЄ ЖИТТЯ, або АЗБУКА ПРАВА"

Автор: вчитель зарубіжної літератури 1 категорії І. Ю. Павленко, НВК №16, м. Мелітополь.

Актуальність: громадянська освіта учнівської молоді є важливим чинником розвитку демократії в Україні. І вибір теми був невипадковим: по-перше, діти вчаться в правовому класі; по-друге, на жаль, злочинність дедалі молодшає, і ця проблема турбує не тільки дорослих, але і підлітків. Розробка теми дозволила дізнатися дітям про свої цивільні та юридичні права, отримати елементарні правові знання. Даний проект дозволив, враховуючи творчі здібності учнів і особисту мотивацію, підійти до вирішення поставленої проблеми: відсутності елементарних знань про можливу відповідальність за свої противоправні дії.

Навчальні предмети: право, інформатика, українська мова

Учасники: учні 6 класу

Цілі: розширити отримані та набути нові знання з права; вчитися практично використовувати свої знання; освоїти нову комп'ютерну програму "Power Point"; формувати правову культуру, активну громадянську позицію, виховувати порядність, людяність, гідність, толерантність.

Очікувані результати: розвивати критичне мислення, отримувати та аналізувати інформацію, використовуючи різні джерела; розуміти соціальні проблеми; формулювати обґрунтовану думку по суті проблеми; працювати в групі; розробляти сценарій презентації і демонструвати його; надавати оцінку результатам колективної роботи та власним досягненням.

Вхідні знання та навички: знання з предмету "Право" ( діти знайомі із змістом Конвенції ООН про права дитини, знають, що у дитини є не тільки права, але і обов'язки); навички користування бібліотечним фондом; вміння комп'ютерного набору.

Матеріально-технічне, інформаційне та методичне забезпечення:

державні документи: Конституція України; Конвенція ООН про права дитини; Кримінальний кодекс України; Кодекс України про адміністративні правопорушення; Цивільний кодекс України; Правила дорожнього руху; Тлумачний словник української мови; посібник "Практичне право";

комп'ютер; папір; канцелярське приладдя.

Інше: консультації фахівців: вчителя правознавства; спеціаліста з кримінальної міліції.

Оцінювання знань та вмінь: за розробленою таблицею "Самооцінка учня під час групової та індивідуальної роботи", усне обговорення результатів роботи в групі за день.

Кінцевий продукт: інформаційний буклет "Це моє життя, або Азбука права"; учнівська публікація "Правовий путівник від А до Я".

Опис проекту.

Робота над проектом дозволила виявити проблеми дітей підліткового віку; з'ясувати, чи знають підлітки закони, і ознайомити з правовою грамотою учнів та їхніх батьків.

Кожний учень займався пошуком інформації для своєї доповіді з подальшим використанням отриманого матеріалу при створенні "Правового путівника від А до Я". Працювали 5 колективів: група художників-оформлювачів, комп'ютерна, 3 групи дослідників. Дослідники з'ясували, що таке правопорушення, які види правопорушень існують, причини, які призводять до них, дізналися про вік відповідальності.

Під час роботи учні працювали з державними документами.

По закінченні проекту учнями був створений інформаційний буклет "Це моє життя, або Азбука права" та "Правовий путівник від А до Я", яким можуть користуватися учні, вчителі при проведенні класних годин, батьки учнів.

Презентація.

Формою представлення результатів проектної діяльності було обрано мультимедійну презентацію. Було створено 11 слайдів, на кожному з яких представлені результати роботи творчих груп.

Створений учнями "Правовий путівник" передано до Громадської приймальні школи для практичного використання.

Після закінчення роботи кожна група випустила інформаційний бюлетень і написала статтю "Це моє життя" для шкільної газети.Підводячи підсумки роботи, учні обговорили результати своєї діяльності в групі. Працюючи з листами самооцінки, створеними для даного проекту, кожен учень визначив свої навчальні досягнення, оцінив свій внесок до реалізації проекту.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка