Бібліотека – територія читанняСкачати 203.18 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір203.18 Kb.
Надвірнянська районна централізована бібліотечна система

Методично-бібліографічний відділ

Бібліотека – територія читання
(з досвіду роботи Гаврилівської сільської бібліотеки-філії)
http://1.bp.blogspot.com/-stnhx6an_6k/vdd7xu_sjsi/aaaaaaaabbs/x0ikapzz2ak/s1600/p5260157.jpg

Надвірна


2015

Бібліотека – територія читання : з досвіду роботи Гаврилівської сільської бібліотеки-філії) / Надвірнянська ЦРБ; уклад. М. Кушнерчук; відп. за вип. Г. Волошин. – Надвірна, 2015. - 28 с.

Укладач – пров. методист ЦРБ М. Кушнерчук;

Комп’ютерна верстка – інженер-програміст ЦРБ Р. Заник;

Відповідальна за випуск – директор ЦБС Г. Волошин.

Тираж – 10 прим.

Сьогодні сільська бібліотека – культурно-просвітницький, освітній, інформаційний, дозвіллєвий центр громади. Підтримка читання, виховання інформаційно-бібліографічної та читацької культури, організація дозвілля, розвиток пізнавальних інтересів – пріоритетні напрями роботи сільської книгозбірні.

Гаврилівська сільська бібліотека-філія Надвірнянської ЦБС вбачає успішну діяльність у тісній співдружності з місцевою владою, партнерами, громадськими організаціями, друзями, вивчає думки, пропозиції читацького активу щодо стратегії діяльності бібліотеки. Завідувач бібліотекою Марія Глинчак та бібліотекар Марія Мельник докладають чимало зусиль для того, щоб бібліотека мала позитивний імідж, завжди раді своїм користувачам різного віку, яких нараховується 1002. Відповідно книговидача становить 20309 прим. книг, відвідування 7664.

В бібліотеці чисто, охайно, естетично оформлено. До послуг користувачів книжкові виставки на актуальні теми, дитячий куточок, в якому малеча може гратися, читати, малювати.

Бібліотека разом з БК, іншими партнерами ініційовує проведення заходів на відзначення державних, релігійних свят. Так проведено годину пам»яті «Крути – символ української мужності», історичний екскурс «Суверенна моя Україна», свято рідної мови «Кращої, ніж рідна, мови не буває». Подією в селі став вечір-реквієм «Мамо, я вернусь», присвячений героям Майдану та літературно-музичний вечір «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино», на який було запрошено учасників АТО Р. Гроздянчука, М. Мороза, Р. Крицяка та М. Гавкалюка.http://4.bp.blogspot.com/-xsvmnxmod18/vox9gn6niri/aaaaaaaaato/qf_7e7xrj7o/s1600/pc182312.jpg http://4.bp.blogspot.com/-gw4s430j_cu/vox9erw9o4i/aaaaaaaaatu/kvavf-gx6p0/s1600/pc182308.jpg

Велика увага приділяється сімейному читанню, вихованню культу сім’ї, родини. До Міжнародного дня сім’ї проведено просвітницьку годину «Моя сім’я, моя родина в житті і долі України». Ведучі заходу намагались донести до аудиторії думку, що коли сильний рід, родина, то сильною буде і наша мати Україна.

Багато теплих добрих слів, побажань матерям, бабусям було висловлено під час свята Матері «Рідна моя нене», а ще були пісні, ігри, подарунки, зроблені дитячими руками.

Величне свято до дня Незалежності України теж не обійшлось без бібліотекарів. Саме вони – укладачі сценарію та безпосередні учасники, адже співають в хорі та вокальному ансамблі БК.

Бібліотека відгукується на всі знакові події в житті країни. До річниці Голодомору влаштовано книжкову виставку «Очима болю, відлунням в серці» та провели годину-спомин «Вічна пам’ять замореним голодом».
http://4.bp.blogspot.com/-v4zzt6spayo/vlvyzpp-lei/aaaaaaaabgc/an8eogn3rvi/s1600/pa090467.jpg http://1.bp.blogspot.com/--4fowvt68wi/vlvyx_e2phi/aaaaaaaabgi/0gec6nx9sqq/s1600/pa080454.jpg
Бібліотекарі підтримують творчі стосунки з церквою, духовенством., приймають активну участь в духовному житті села, Марія Мельник щонеділі співає в церковному хорі. Під час великого посту разом із священиком проведено годину духовності «Десять заповідей Божих – наш дороговказ», Хресну дорогу «Голгофа України триває», яку пов»язали з подіями на сході України та пом»янули усіх патріотів, які загинули за мир і свободу нашої держави.

Змістовною була і година духовності «Служіння церкві та народу», присвячена 150-річчю від дня народження митрополита А. Шептицького за участю о. Василя, семінаристів І. Молитовника та Д. Щербатого.

Одне з чільних місць в роботі бібліотеки належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідної землі - своєї Батьківщини, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до природи.

Значну увагу бібліотека приділяє популяризації історико-краєзнавчої літератури, літератури про пам’ятки історії і культури, творчості місцевих письменників.

На постійно-діючій виставці «Мій радний краю, серця мого пісня» представлені видання, що висвітлюють історичний шлях нашого краю, суспільно-політичне життя, етнографію, її природу, екологічні проблеми, новинки художньої літератури.

Доповнюють книжкову виставку фотоальбоми, літопис села.


dsc03046 dsc03045
«Шануй звичаї та обряди твоїх батьків, бо це твоя окраса»-під таким девізом працює клуб за інтересом «Берегиня». В основі роботи клубу – глибоке вивчення народознавства, збереження звичаїв, традицій, обрядів. народнопісенної творчості. Засідання клубу проходять в формі годин народознавства, зустрічей з цікавими людьми, фольклорних посиденьок, майстер-класів тощо. Головою клубу є художній керівник БК Леся Гайдаш. Так цікаво, змістовно членкині клубу зініціювали народознавче свято «Рушник вишиваний – України душа».

http://libnadvirna.info/wp-content/uploads/2014/04/dsc01759.jpg http://libnadvirna.info/wp-content/uploads/2014/04/dsc01747.jpg
На чергове засідання ,,Сонячно в душі від вишивання" запрошено майстриню Надію Бойко. Вона представила свою вишивку, яку вишивала бісером і нитками: сорочки чоловічі і жіночі, плаття, рушники, доріжки, салфетки. Надія Михайлівна розповіла, як підбирає кольори, що означає для неї кожний колір. Вишивка для майстрині - це процес творення, хвиля радості, заспокоєння, захоплення. Членкині під керівництвом голови клубу Лесі Гайдаш виконали пісні: Вишивала дівчина вишиванку і ,,Пісня про рушник" .
p8192009 p8192015
Завдяки старанням бібліотекарів, членів клубу обладнано кімнату -музей. Тут зібрано побутові речі, знаряддя праці, вироби сільських ремісників, представлені вишивки, виготовлені майстринями різних поколінь.
dsc03075 dsc03014
dsc03086 dsc03068
Тепер в кімнаті-музеї проводяться екскурсії, години народознавства, як наприклад: «Скарби гуцульської народної спадщини». Працівники бібліотеки розповіли про невелику частину народно - мистецької спадщини Гуцульщини, про національне відродження народу, його символів, оберегів. Батьківська хата, мамина пісня, бабусина вишивка, чиста криниця – це все наша родовідна пам‘ять, наші непересічні символи, наші обереги. Присутні переглянули колекцію виробів різних поколінь в кімнаті – музеї. Це і національний одяг, ткацькі і гончарні вироби, інструменти, старовинні предмети побуту, вишивка – речі із сімейної колекції Г. Мельник, М. Лютак, Г. Гавкалюк, Г. Бойко, Г. Вовчук, М. Стадник.

p4033104 p3082729
p4033102 p3082733
p4033099 p3082730
Невичерпною темою в краєзнавчій літературі є тема любові до рідного краю. Бібліотека провела цикл заходів в рамках проекту «Літературні обрії Надвірнянщини», який висвітлював життєвий і творчий шлях письменників-земляків:

120-й річниці від дня народження поета січового стрілецтва Юрія Шкрумеляка присвятили годину поезії «З вірою в Україну». Ознайомили присутніх зі сторінками життя та творчості видатного поета. Вірші "Слово української дитини", "Молода Україна", "Присяга", "За рядами ряди" декламували Христина Хабайлюк, Ірина Варищук та Володимир Сідляр.p3112773p3112774

Всесвітньому дню поезії було присвячено поетичну годину ,,Світ поезії єднає нас''. Гостею нашого свята була односельчанка Ольга Пилип'як, член літературної студії ,,Бистрінь'', а також були запрошені молоді майстри пера: Ірина Сідляр, Світлана Сідляр, Ірина Юрчак, Марія Глинчак, Ірина Варатік, Віталій Даців. Молоді таланти читали свої вірші, прозу. Зворушливою темою була поезія, присвячена героям Небесної сотні.proxy?url=http%3a%2f%2f3 proxy?url=http%3a%2f%2f2

до 55-річного ювілею талановитої поетеси, письменниці Ольги Слоньовської проведено літературну годину "Ластівка, викупана у хмарі". Ведучі Роксолана Романюк та Мар’яна Сідляр ознайомили присутніх з життєвим і творчим шляхом Ольги Слоньовської. Поезію, яка розкриває людям ті таємничі душевні порухи, які породжують щастя і муку, дотик до духовних відкриттів поетеси, що спонукає читачів задуматись, читали Люба Даців, Марія Даців та Вікторія Даців вірші "Соломія Крушільницька", "Ти мій сонячний день. Золота благодать мого літа", "Відцвіте Твоє небо, і земля посіріє...". Оформлено викладку літератури "А я не пісня. Я - людина..."dsc02759 p2142607
Вікторія Андрусяк, яка закінчила 8 клас, з дитинства любить вишивати. Останнім часом дівчина захопилася вишивати бісером. Цього мистецтва вона навчилася від своєї мами та бабусі, а також багато почерпнула на уроках трудового навчання.
Заняття бісером - це захопливий вид мистецтва. Вона сама вишиває сорочки, плаття, доріжки, салфетки, картини. В юної майстрині вже стільки багато вишивок, що вона влаштувала в бібліотеці персональну виставку, яку із задоволенням оглядали користувачі.

p5090033 p5090056
Живе в селі і творить свої картини художник Іван Гавкалюк, який є добрим другом бібліотеки. Тож бібліотекарі ініціювали зустріч художника з учнями старших класів, та тими, хто цікавиться його творчістю.

http://4.bp.blogspot.com/-rxdpl66fxcg/u2vcof47kai/aaaaaaaaamq/wbeew5q9kx4/s1600/p4131611.jpg

Олександра Гайдаш представила Івана Дмитровича, як людину обдаровану, яка свій талант дарує людям. У своєму виступі пан Іван сказав: «Я захоплююся малюванням. Коли я беру до рук пензля чи хоча б олівці, світ зупиняється і я поринаю у власний світ мрій, фантазій та барв. Для мене малювання - це не просто хобі, це мій стиль життя, найтонші нотки моєї душі. Прихильники мого таланту вважають мої малюнки специфічними та незвичайними. Я не можу цього заперечити, бо мої творіння – це мій настрій, мої особисті почуття та погляди. Мені подобається таке заняття, як малювати, бо це дозволяє мені повірити у свої власні сили, постійно вдосконалюватися». Одну з картин подарував бібліотеці.Бібліотека поєднує у своїй діяльності традиційні форми роботи з інноваційними, а також ініційовує проведення «не бібліотечних» заради громади, організації змістовного дозвілля.

Так спільно з будинком культури проведено театралізоване свято "Ой на Івана, та й на Купала". Саме дійство розпочалось в бібліотеці, де бібліотекар Марія Мельник зробила коротку історичну довідку про свято. Дальше дійство проходило на подвір'ї. Дівчата і хлопці водили хороводи навколо заквітчаної Марени, плели віночки з різних трав з подальшим пусканням їх на воду. Основним стержнем свята був купальський вогонь. Особливою родзинкою свята був танець з вінками та купальські пісні у виконанні активних користувачів бібліотеки Христини Хабайлюк та Али Музичко. Наприкінці дійства було спалено купальське опудало. Завершив свято голова сільської Ради Іван Коваль, де подякував всім учасникам та організаторам за чудове дійство, а присутніх - привітав зі святом.
p5230113 p5230112
p5230123 p5230127
Ввійти в природу другом, бути її добрим господарем – закликають заходи, проведені в бібліотеці. З нагоди Дня захисту Землі бібліотека провела екологічну годину «Земля - наш спільний дім», екологічну бесіду «Увійди в природу другом», вікторину «Квіти в легендах, поезії та музиці», екологічний вечір «Обіймемо землю красою й любовю» - мета якого привернути увагу на екологічні проблеми сьогодення та сприяння вихованню у читачів щоденного свідомого відношення до проблем охорони навколишнього середовища.

У квіті в бібліотеці було проведено екологічний вернісаж "Хай вічно струмує чиста вода". Учасники заходу Тарас Воробець, Володимир Сідляр, Наталя Паламарчук, Христина Вовчук, Мар' яна Хабайлюк, Оля Романюк, Марійка Данчишин, Діана Урбанович, Іванка Іванишин і Роксолана Цив' юк розповідали про воду, її цінність, культуру використання, про те, що вона є одним з найважливіших складових, без якої не можуть існувати живі організми.


http://1.bp.blogspot.com/-uy5nqqnd-24/u1akg9iuzei/aaaaaaaaako/rsr1izqdwfe/s1600/p3191558.jpghttp://2.bp.blogspot.com/-h0870duqq9q/u1aj6jai2xi/aaaaaaaaaki/vb_-gqvibnk/s1600/p3191552.jpg
Про дивовижний рослинний світ Прикарпаття бібліотека провела урок екології ,,Цілющі скарби рідної Землі" з учнями 9 класу. Ведучими були Роксолана Р. та Назарій Б. Учні розповідали про цілющі сили лікарських рослин, використання їх для лікування найрізноманітніших хвороб, а також про те, коли можна збирати лікарські рослини. Учні називали прислів»я, приказки, прикмети, загадки, читали вірші про лікарські рослини, активно відповідали на запитання екологічної вікторини.

p5121648 p5121650
Корисним був обмін інформацією "Лікуймося без ліків". Користувачі обмінювалися своїми випробуваними народними рецептами, використовуючи трави, квітки, корені, насіння, плоди лікарських рослин для лікування застуд, органів дихання і травлення, печінки, нирок, серця і ін. Багато народних рецептів розповіла пані Анна, а молоді мами Тетяна Б., Наталія Г., Мар"яна Г. , які були присутні зі своїми малятками, уважно слухали і занотовували. Присутні переглянули папку газетно-журнальних статей ,Лікуймося народною медициною. Це корисно і дієво", де зібрано матеріали про рослини-цілителі.
dsc02248dsc02241
З допомогою партнера бібліотеки, партнера, вчителя біології Оксани Кейван, людина цікавої, непересічної, талановитої проведено годину цікавих повідомлень «Сторінками Червоної книги». Оксана Іванівна говорить «Вийдіть з дітьми в садок, до річки, у ліс...і побачите, які ваші діти особливі. Природа нас всіх міняє, бо ми йдемо до неї в гості". Розповіла також про заповідник "Горгани", "Княждвір", гору Говерлу і багато іншого. Продемонструвала фотографії рослин і тварин, які є на цих заповідних територіях.
p1172415p1172418
22 квітня в нашій країні відзначали День захисту Землі. З нагоди цієї дати бібліотека провела екологічну годину "Земля - наш спільний дім". Ведучі Тетяна Бойко та Соломія Бойко акцентували увагу на тому, якою прекрасною і величною є наша планета Земля, яка вона рідна і близька, родюча і багата, тепла і щедра, пахуча і прекрасна, квітуча і неозора, свята, запашна, приваблива, найкраща, годувальниця земля. Бібліотекар Марія Мельник розповіла, як виховувати любов та бережливе ставлення до природи, сприяти формуванню естетичних взаємовідносин з довкіллям та екологічну культуру. Софія Казюк, Таня Гараздюк,Аня Олійник та Наталія Гараздюк читали вірші про природу.
p3152785p3152795
29-й річниці Чорнобиля присвячено вечір-реквієм "Чорнобиля гіркий полин". Про ті трагічні події, розпач людей, що залишали рідні домівки розповіли ведучі Оля Никодюк та Ілона Пилип’як. Хвилиною мовчання вшанували людей, які загинули під час трагедії.

Присутні мали змогу ознайомитись з викладкою літератури "Дзвони пам’яті" на якій представлена література про ті трагічні події.


p3172807p3172811
У контексті бібліотечної діяльності правове і моральне виховання означає також і сприяння розвиткові позитивних якостей особистості, стимулювання до здорового способу життя через залучення читачів до активного читання і не лише літератури правової тематики, до участі в різноманітних творчих бібліотечних акціях і заходах.

З метою розкриття фонду правової тематики бібліотека використовує наочні форми популяризації книги. Це були тематичні полички, книжкові виставки: «Вчимо закони змалку», «Абетка громадянина».dsc03058

Для учнів молодших класів проводились бібліотечні уроки «Національні символи України», на яких працівники бібліотеки ознайомлювали з символікою держави, основними положеннями Конвенції про права дитини через участь у вікторинах, конкурсах, іграх «Правова абетка», «Кожна дитина має право», «Я малюю свої права».

З метою роз’яснення ідейного змісту державних символів України і історії їх створення для читачів середнього шкільного віку проведено вікторини, години правознавства «Символіка моєї держави», «Державотворення в Україні». Для юнацтва бібліотека провела заходи з використанням групових форм роботи та різноманітні рольові ігри.

Цікаво пройшла гра «Судовий процес над шкідливими звичками». Для проведення заходу було організовано три команди: «адвокати», «прокурори», «присяжні». В якості ситуацій, були використані уривки з відомих творів.

До Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням бібліотека провела урок-застереження ,,Не спалюй своє здоров'я " з учнями 10 класу. Присутні одержали багато корисної інформації про шкідливість куріння, його негативний вплив на організм, про те, як позбавитися цієї шкідливої звички, зберегти своє здоров'я і зробити своє життя щасливим.
dsc01947dsc01948
Бібліотека спільно з вчителем провела цікавий тренінг "Вчимося бути толерантними" з молоддю. Світлана Василівна розповіла про толерантність, ознайомила з правилами та секретами спілкування: за допомогою міміки передати емоції, оцінити ситуацію, вчинки, дії інших людей. Запрошена молодь збагатилася цікавою інформацією, корисними порадами і одержала задоволення від спілкування.
p5280164 p5280167
Велику увагу приділяє бібліотека популяризації художньої літератури, естетичному вихованню користувачів. Проводять години поезії, літературні вечори, зустрічі з письменниками, підтримують молодих початківців.

Проведено поетичну годину "З виру народного життя", присвячену 80-річчю від дня народження Василя Симоненка. Ведучі Марія Даців та Надія Василишин ознайомили присутніх з життєвим та творчим шляхом талановитого українського поета. Вірші "Стільки в тебе очей", "Лебеді материнства", "Тиша і грім", "Межа"; новели "Кривда", "Чорна підкова" читали Кузняк Т., Музичко А., Даців В., Хабайлюк М., Воробець Т. та Сідляр В. Була представлена виставка-пошана "Талановитий майстер слова".pc152290pc152295
Щороку, в березневі дні бібліотека разом з громадою села віддає шану Кобзареві. 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка присвячено літературно-музичний вечір «У кожнім слові Кобзаря живе могутня Україна». Про Кобзареву творчість, зігріту великою любов’ю до Батьківщини та бентежить душу кожного, хто бере в руки його твори, розповіли ведучі Роксолана Романюк та Мар’яна Сідляр. У виконанні жіночого вокального ансамблю під керівництвом Олександри Гайдаш прозвучали пісні "Думи мої, думи мої", "По діброві вітер виє", "На високій дуже кручі". Вірші "Розрита могила", "Лілея" читали Софія Казюк та Діана Андрусяк. Твори поета представлено на книжковій виставці "Сяє геній Кобзаря".

dsc02719 dsc02732
dsc02727 dsc02749

14 лютого - день Святого Валентина - покровителя всіх закоханих. Це хвилююче свято прийшло до нас із Заходу. Бібліотека спільно з будинком культури провели розважальний вечір - конкурс «На крилах любові». Ведучі Роксолана Хмільовська та Віталій Даців розпочали свято із вірша В. Сосюри "Так ніхто не кохав". Також зіграли сценку "Холодець" Роман Гараздюк та Віталій Даців. Дальше дійство проходило в залі будинку культури. Були різні види конкурсів, танці, пісні. Романтична пара Вікторія Олійник та Микола Приймак стали переможцями конкурсу, за що отримали призи. Прозвучали пісні "Ніченькою темною" і "Ти моя" у виконанні Назарія Романюка.p1092377p1092378

p1092381p1092384

Бібліотека постійно бере участь в акціях, які ініційовує ОНУБ ім.. І. Франка, центральна районна бібліотека, оголошує власні. Так постійно діє акція «Подаруй бібліотеці книгу». В рамках акції цьогоріч посприяли бібліотеці в придбанні нових книг на суму 1500 грн.голова сільської ради Коваль І.Д., секретар сільської ради Андрусяк В.І., приватні підприємці: Пинчук В.Д., Андрусяк В.І., Гавкалюк Р.М., Гараздюк І.В., Гараздюк М.І., Сідляр М.І., Сідляр В.В., Даців А.Д., Гараздюк А.В., Сідляр Н.В., Сем'янів І.В., а також працівники бібліотеки Глинчак М.Д. і Мельник М.В.http://4.bp.blogspot.com/-esa0mtx2lhq/vcbu5scgixi/aaaaaaaaafa/lcmm2et9tum/s1600/p8262050.jpghttp://4.bp.blogspot.com/-uh-xusbtngw/vcbu-tzddmi/aaaaaaaaafi/p_hh_bs-pwi/s1600/p8262051.jpg

Під час участі в обласній акції «Бібліотеки Івано-Франківщини за чисте довкілля» бібліотека ініціювала власні «Чисто в селі – світло на душі»,«Посади своє дерево». Активну участь в акціях взяли учні 9 класу з вчителем біології Кейван О.І. по висадженню дерев біля будинку культури, а також прибирали територію біля установи.
http://3.bp.blogspot.com/-fsvmrtdnmpo/vtodoklczci/aaaaaaaabce/tlhvvn4e7va/s1600/p3082738.jpghttp://3.bp.blogspot.com/-nugmc_yc2bw/vtodoajw08i/aaaaaaaabci/ipouw1avqn4/s1600/p3082742.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-n29dpuvyjnc/vtodqqdxw1i/aaaaaaaabcy/y50wefpptei/s1600/p3082754.jpghttp://1.bp.blogspot.com/-qyluyydhgjq/vtodobiappi/aaaaaaaabcm/rjatwjh7ejq/s1600/p3082745.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-tigmcdzprqu/vtodrdpfzni/aaaaaaaabco/7mg9rowmwxs/s1600/p3082763.jpghttp://3.bp.blogspot.com/-sdoqaqporyy/vtodq5gledi/aaaaaaaabcg/s9899lpg9v4/s1600/p3082760.jpg

Кожного літа бібліотека бере участь в акції «Літо – час для читання», організовує для своїх користувачів спеціальні програми літніх розваг та читань.


http://3.bp.blogspot.com/-9zukgo3nec0/vxkfoqhabsi/aaaaaaaabnw/hrbmbpgr7hu/s200/p4083147.jpghttp://3.bp.blogspot.com/-sv101xv3hse/vxkfogi352i/aaaaaaaabns/jyz3q7liork/s200/p4083150.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-ssgybvtikh4/vxkgq3oblai/aaaaaaaabn8/b45uypx01_4/s200/p8040300.jpghttp://2.bp.blogspot.com/-eclu75zkp0y/vxkgqw6ze5i/aaaaaaaaboa/s0ctnx3lv50/s200/p8040304.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-np18ogt4g34/vxkgsoqekui/aaaaaaaabou/jcr6fv0h4mc/s200/p8040309.jpghttp://3.bp.blogspot.com/-bw_bwx483mw/vxkgq9j2b2i/aaaaaaaaboe/dzynvffmqtc/s200/p8040306.jpg
Традиційно працівники бібліотеки проводять літні читання з користувачами різних вікових категорій. Адже до душі тут знайдеться заняття на любий смак. Молодшим - складання пазлів, різних фігур з рахувальних паличок, відгадування загадок. А конкурс на найбільшу мильну бульбашку через соломинку викликав шалений захват у малечі. Для дорослих також знайшлося заняття: розв’язування кросвордів та ребусів, перегляд та обговорення журналів. Тепле спілкування і домашня атмосфера - рецепт вдалої співпраці з користувачами.
http://1.bp.blogspot.com/-rtkqrgftijq/vzqag-eknei/aaaaaaaabte/noxryyxyhv8/s200/p5180086.jpg http://4.bp.blogspot.com/-mz0i2pxp-zw/vzqbf1q3w9i/aaaaaaaabts/nderkxjugue/s200/p5180096.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-1w0ftbvtu4i/vzqbfxvr_bi/aaaaaaaabto/h1idgj6vxuo/s200/p5180105.jpg http://2.bp.blogspot.com/-3n9fhp_f9l4/vzqbf172tgi/aaaaaaaabtk/yz0fnkgbwia/s200/p5180089.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-vw1kcm89lqo/vzqax88da6i/aaaaaaaabtu/8s6t8-l0mso/s200/p5180109.jpg http://2.bp.blogspot.com/-ej62vna-cu8/vayuyjpfifi/aaaaaaaaabi/k4dwcryn0wu/s1600/p7091921.jpg
Важливим напрямком діяльності бібліотеки є співробітництво з місцевою владою. Представники влади демонструють розуміння бібліотечних проблем, відзначають роль бібліотеки як посередника між владою та населенням, вважають її надійним партнером у реалізації місцевих програм з питань культури, використовують інформаційний потенціал бібліотеки. Саме тому пріоритетним напрямом діяльності бібліотеки, поряд з краєзнавчою роботою і наданням соціокультурних послуг, є інформаційна взаємодія з органами місцевого самоврядування.

У бібліотеці влаштовано «Юридичний куточок», який повідомляє громадськість про діяльність місцевої влади, накопичує фактографічну інформацію з питань повсякденного життя села. Тут зібрані всі видання законодавчих актів місцевої влади, формуються накопичувальні папки законодавчих документів і коментарів до них, особливо ті, що стосуються пенсійного законодавства, пільг, компенсацій з оплати житлово-комунальних послуг.

Щорічно бібліотека звітує перед населенням про свою діяльність.

До участі у цих зборах запрошуються всі верстви населення, представники місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів законодавчої влади.

Таким чином Гаврилівська сільська рада вважає сільську бібліотеку своїм інформаційним підрозділом та посередником між громадою та владою. Працівники бібліотеки завжди відчувають взаєморозуміння і підтримку збоку місцевої влади.

У час змін і модернізації до бібліотеки йде новий читач із новими запитами, потребами, метою; змінюється інтелектуальний рівень читача. У користувачів з’явилась нова можливість отримувати необхідну інформацію не тільки з книжкового фонду, а й з інших джерел інформації.

Сьогодні наявність комп’ютера в сільській бібліотеці - уже навіть не завтрашній, а вчорашній день. З появою комп’ютера в бібліотеці у користувачів відкривається доступ до необмеженої кількості інформаційних джерел як традиційних, так і нетрадиційних для бібліотеки. Використання інноваційних форм популяризації літератури дає можливість нетрадиційного відкриття книжкових багатств, дозволяє читачам збільшити свої знання, розкрити творчий потенціал. Інновації в сільській бібліотеці змінюють відношення читачів до бібліотеки, яка стає для них цікавішою.

З розвитком інтернету бібліотека отримала і нову категорію користувачів – віртуальних. Пройшовши навчання з основ комп»ютерної грамотності у центральній районній бібліотеці, працівники бібліотеки тепер надають кваліфіковану допомогу користувачам в освоєнні комп’ютера, а також у пошуку необхідної інформації у мережі Інтернет.

Гаврилівська бібліотека-філія представлена в медіапросторі як блог http://gavrylivka.blogspot.com/, що функціонує на базі системи блогів Blogspot та надається безкоштовно в користування корпорацією Google. Головними складовими у створенні блогу є дизайн блогу, спосіб

Висвітлюються основні аспекти історії с. Гаврилівка, історії бібліотеки, а також інформація про цікаві події, новини, що проводить бібліотека. На сьогоднішній день відвідування блогу – 4 085. Блог підтримує двосторонній динамічний зв’язок із відвідувачами за допомогою системи коментарів.

e-Mail: m.melnik557@gmail.com

Бібліотека дбає про формування позитивного іміджу. Працівники інформують громаду села про те, чим живе бібліотека, як вона інтегрується у віртуальний простір, які нові технології впроваджує, які нові інструменти використовує для популяризації послуг.

Надається великого значення рекламі. На сьогодні першочерговим завданням у бібліотеці являється популяризація діяльності бібліотеки усіма доступними способами та методами реклами. У районній газеті «Народна воля» неодноразово друкувалися статті про ті чи інші заходи.

g:\dcim\100olymp\p4043118.jpgg:\до конкурсу\p4043121.jpgg:\dcim\100olymp\p4043114.jpg
g:\dcim\100olymp\p4043112.jpgg:\dcim\100olymp\p4043117.jpg
g:\до конкурсу\p4043120.jpg
Також на стенді «Сьогодні в бібліотеці» постійно виставляють оголошення про те, що бібліотека буде проводити, а також графік проведення масових заходів на місяць.

Бібліотека стала справжнім культурно-просвітницьким осередком в селі, надійним помічником в освіті та самоосвіті; надає цілеспрямовану допомогу вчителям у підготовці уроків, а учням і студентам в опануванні навчального матеріалу. Саме у бібліотеці багато учнів місцевої школи готуються до контрольних робіт, пишуть домашні завдання та знаходять інформацію у мережі інтернет для написання рефератів, повідомлень. Студенти заочної форми навчання успішно пишуть курсові роботи, знаходячи потрібну інформацію саме в бібліотеці. І школярі, і студенти долучаються до створення позитивного іміджу бібліотеки. А успішні історії жителів села стають кращим каналом поширення інформації про роботу бібліотеки. До бібліотеки щодня приходять різні люди. Це й маленькі діти, і школярі та молодь, люди старшого віку.

Аби тримати руку на пульсі, бібліотека періодично проводить опитування своїх користувачів. Під час останнього опитування було виявлено що переважна більшість жителів громади оцінює роботу бібліотеки як відмінну, приваблює в бібліотеку оперативність і якість обслуговування.

Гаврилівська сільська бібліотека-філія постійно приймає участь в обласних та районних конкурсах і завжди займає призові місця. В обласному конкурсі «Кращий дитячий бібліотекар 2015року» в першому відбірковому етапі конкурсу

бібліотекаря Мельник М.В. визнано найкращим дитячим бібліотекарем району 2015 року. Бібліотека здобула також перемогу в обласному конкурсі «Краща бібліотека 2015 р.»

Працівники бібліотеки беруть активну участь у громадському житті села, концертних програмах БК, тісно співпрацюють з церквою, сільською радою, педколективом школи, вихователями дитячого садочка «Незабудка».


g:\до конкурсу\p4241620.jpg

Робота бібліотеки спонукає до тісної, плідної співпраці з школою, працівники бібліотеки відвідують педради, щоб бути в курсі життя школи, вносять пропозиції щодо організації та проведення різних акцій.g:\до конкурсу\p3182824.jpgg:\до конкурсу\p3182861.jpg

Громада села одноголосно обрала бібліотекаря Марію Мельник головою благодійного фонду «Добробут - 1» для реалізації «Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН»Бібліотекарі в Гаврилівці - творчі, креативні. У вихідні дні разом з будинком культури організовують дискотеки для юнацтва, цікаві розваги, що ще більше стимулює їх для постійного відвідування бібліотеки.
g:\до конкурсу\p3303038.jpg g:\до конкурсу\p3303032.jpg
Сучасний бібліотечний процес вимагає від бібліотекаря високого професійного рівня, що включає знання з фаху володіння основами комп’ютерної грамотності й сучасними інформаційними технологіями, навичками аналітико-синтетичної переробки інформації і передачі її користувачам. Цей процес здійснюється через систему безперервної освіти бібліотечних працівників: виробничі наради, районні і обласні семінари, конкурси професійної майстерності і ін., в яких працівники бібліотеки беруть активну участь.
http://2.bp.blogspot.com/-vnin6ck3mjc/uyhhyhxeo2i/aaaaaaaaacg/zbgkiwz_m7w/s1600/p2111174.jpg http://3.bp.blogspot.com/-o9j16xqxp7e/uyhhzhuxczi/aaaaaaaaacw/komg3ajzzes/s1600/p2141183.jpg
http://libnadvirna.info/wp-content/uploads/2013/04/%d0%98%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-0051.jpg
Таким цікавим, насиченим, креативним є бібліотечне життя в Гаврилівці. Саме так сьогодні повинні працювати всі сільські книгозбірні, адже напередодні проведення децентралізації органів місцевого самоврядування буде дуже важливою думка громади щодо потрібності бібліотеки в населеному пункті. І лише своєю працею можна довести цю потрібність. В Гаврилівці бібліотека стала невід»ємною частиною в житті громади села, тож ми впевнені – в цієї книгозбірні майбутнє є!


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка