2013 рік Урок з математика Дата : 07. 11. 2013 рік Клас: 2 Вчитель : Рак Л. Б. Тема уроку. Обчислення виразів зручним способом. Розв’язування складених задач. (ст №274 283). Мета уроку



Скачати 91.15 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір91.15 Kb.




Урок – подорож до країни Осені

з використанням інтерактивних методів навчання

(за підручником Ф. М. Рівкінд)

вчитель початкових класів

Миронівської ЗШ I – II ст.

Рак Любов Борисівна

2013 рік

Урок з математика

Дата : 07.11. 2013 рік

Клас: 2


Вчитель : Рак Л.Б.

Тема уроку. Обчислення виразів зручним способом. Розв’язування складених задач. (ст.. 50- 51, №274 – 283).
Мета уроку:

навчальна - узагальнити і систематизувати знання учнів по темі ,,Додавання і віднімання з переходом через розряд’’, уміння розв’язувати складені задачі за допомогою виразів, будувати прямокутник та знаходити його периметр;

розвивальна – розвивати пам’ять, мислення, математичне мовлення учнів;

виховна - виховувати любов до природи.
Тип уроку : урок узагальнення і систематизація знань учнів.
Обладнання: малюнок про осінь, таблиці з прикладами, макет овочів, геометричні фігури, смайлики, схеми оцінок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Всі трудитись починаймо.

Сідайте тихо, дітвора,

Для математики настала пора.

Нумо, перевір, дружок,

Чи готовий ти почати урок?

Посмішка і хороший настрій будуть вам сьогодні дуже потрібні.

Гра ,,Мікрофон”

Передаючи уявний мікрофон ( ручка, олівець), скажіть один одному приємні слова. ( Висловлювання дітей).



Вчитель. За виразом обличчя бачу, що у вас усе гаразд, і ваш настрій можна зобразити так : ( задоволення)
Я б хотіла б, щоб гарний настрій був на протязі всього

уроку.


Діти на смайликах малюють настрій свій.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Фронтальна робота

- Прочитайте лише одні відповіді № 272

37 – (5+22)= 10 51 – ( 21+20) = 10

23 + ( 7+13) = 43 7 + (63 + 7) = 77

53 – (20 + 33) = 0 100 – (60+20)= 20

2. Робота над задачею. Один учень пояснює розв’язання задачі № 273, а інший – відповідь.

18 –(6 + 8) = 4 (дм)

Відповідь : 4 дм стрічки залишилось у модельєра.

або


18 - 6 - 8 = 4 (дм)
3. Читання вірша вчителем

Кленовий листочок

До класу влетів ненароком,

На план поурочний

Поклав п’ятірню золоту.

Це осінь знадвору

Підказує тему уроку,

Ото ж про осінній останній листочок

Сьогодні урок поведу.

- Отже, діти, цій порі року і присвячується наш урок, тема якого звучить так : ,, Заходь у гості щедра осінь”, але сьогодні у нас незвичайний урок. То хто ж завітав до нас на урок? (Осінь)

Осінь забула, що таке вираз, як його складати і що таке прямокутник, периметр .Ми повинні повторити це гарно, бо незабаром к. р.
2.Вправа ,,Очікування’’. Прогнозування.

- Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку ? Складемо прогноз уроку. ( Чогось цікавого, повторення таблиць з переходом через 10, творчих завдань, розв’язування задач).

А разом з тим я хочу дізнатися як ви вмієте розв’язувати задачі на вивчені випадки арифметичних дій та обчислювати вирази.
- Діти, потрібно прочитати слово, записане на цьому листочку . А

допоможе нам загадка.

Загадка.

Коли з дерев всі листочки злітають,

Коли вже на південь птахи відлітають,

Коли небо сіре, холодний дощ ллється,

Оця пора як зветься ? ( Осінь)


  • Які дарунки дарує нам осінь? ( Кукурудза, картопля, яблука …).

III. Актуалізація опорних знань.

Ось завдання перше вам,

Нашим славним школярам,

Треба рахувати вміло,

Швидко, правильно, сміливо.
1.Цікаві задачі. Осінь принесла такі цікаві задачі.
Ішов зайчик Куций хвіст

І з городу моркву ніс:

30 – у торбинці, 50 – в корзинці.

Хто скаже відразу,

Скільки буде разом ? ( 80)
Вітер листя обривав

І швиденько рахував.

8 листочків дубових

Та 7 жовтих кленових

Тихо він на землю клав

І у діток запитав:

- Скільки ж я листків зірвав? (15)
Сойка сливи обривала,

Штук 13 десь зірвала,

Дві дала малим біль чатам,

Три - пухнастим зайченятам,

Діти, сойці поможіть,

Решту слив ви полічіть. ( 13- 2 – 3 = 8)


2.Усний рахунок біля дошки.

Осінь пригощає нас яблучками. ( На магнітній дошці висять яблучка. Діти зривають і обчислюють приклад).

9+8= 17

15- 6 = 9



8+4 = 12

15 – 7 =7

7 + 7 = 14

2. робота в парах.

Діти обчислюють в парах приклади на малюнках моркви, кукурудзи.


9+9= 18 76+2= 78 17-7-2= 8

18-9= 9 34 - 10= 24

IY.Мотивація навчальної діяльності.

- Для чого ми будемо повторювати цю тему?



Y.Повідомлення теми уроку.

Наш план:

1. Перевірка д/з.

2.Усний рахунок.

3. Робота в парах.

4. Каліграфічна хвилинка.

5. Вивчення нового матеріалу.

6. Робота в групах.




  1. Каліграфічна хвилинка ,,Кленові листочки’’

А тепер вже вам пора

Взятись і до пера.

Числа оці записати,

Знання свої показати.


Вірш чергового : Цифри писатиму гарненько, рівненько,

Щоб залюбки дивився я,

Вчителька і вся моя сім’я.

а) взаємоперевірка, оцінювання

Вітер – пустунець дмухнув і листки стали не на свої місця. Виконай завдання і розмісти листочки.
1. Запиши найменше двоцифрове число.

2. Запиши найбільше двоцифрове число.

3. Запиши число в якому 1 дес. і 7 од.

4. Запиши ,,кругле’’ число.

5. Запиши число, яке стоїть між числами 28 … 30.

Відповідь : 10 99 17 50 29
2. Гра ,, Хто швидше?’’

- Вінні – Пух та П’ятачок поспішають до Ослика на день народження. Але його будиночок знаходиться високо на горі. Хто швидше здолає цю відстань і прийде першим, дізнаємось, коли виконаємо завдання з підручника № 274.Будь ласка обчисліть приклади на східцях ,,ланцюжком’’.

6+8 = 14 12- 4 = 8

14 – 7 =7 4 + 8 = 12

5+6 = 11 15 – 9 =6

12-8 = 4 7+5 =12

7 + 9 = 16 13 – 8 = 5

11-8 = 3 5 + 9 = 14

4+7 = 11 4 + 7 = 11

- Вінні – Пух та П’ятачок дякують вам за допомогу і поспішають до ослика.


3. Робота біля дошки.

6+7 =13 9 + 7 =16 18 -9 = 9 13 – 5 =8

13 – 6 = 7 16- 9 = 7 9 + 9 = 18 5 + 8 =13
4. колективна робота.

А зараз Осінь хоче дізнатися, як ви обчислюєте вирази.( № 276)

74 – ( 8 + 4) = 62

31 + (9 + 8) =48

(7 + 9) + 53 =69

(58 +10) – 7 =61

- Запиши вирази і обчисли зручним способом.

5. фізкультхвилинка.

Хто там вже втомився,

І наліво похилився,

Треба нам негайно встати.

Фізкультхвилинку розпочати.
Сонечко прокинулось, потянулось…

В різні боки повернулось,

Потім весело всміхнулось,

Кругом себе обернулось.

Стали квіти оживати,

Пташки пісеньки співати.

Діти стали танцювати,

Миле сонечко вітати.


Відпочивши дружно враз,

Приступив до праці клас.


6. робота в групах. ( по фішках ділимося на групи)

Самостійно ми працюєм,

Помилок не буде факт.

Ми уважно поміркуєм,

Щоб вийшов добрий результат.
- Осінь хоче дізнатися, як ми розв’язуємо задачі, а ці задачі принесла вам Білочка .

Прочитати задачу і на аркушах паперу малюєте , якщо це проста задача , або , якщо – складена задача.


1. Одного осіннього дня білка на ялинці знайшла спочатку 5 шишок, а потім ще 4 шишки. Скільки всього шишок знайшла білочка на цьому дереві ?
2. Білочка принесла до свого дупла гриби: 2 лисички та 3

підберезники. Скільки грибів буде в неї ?


3. Перша білочка зібрала 5 грибочків, а друга білочка зібрала на 2 більше , ніж перша. Скільки грибочків зібрали обидві білочки ?
4. Білка в дуплі припасла на зиму 10 горішків, 5 горішків під час осіннього дощового дня вона з’їла. Скільки горішків залишилося в дуплі ?
Перевіримо результат. Порівняй свій малюнок з поданим.

Розв’яжемо третю задачу складанням виразу: (5 + 2)+ 5=12 (г.)

Діти, білочка дуже рада, що ви справилися із завданнями, які вона вам пропонувала.
Осінь пропонує вам розв’язати задачу про овочі.

Мама купила 10 кг капусти, а моркви – на 2 кг менше. Скільки кілограм овочів купила мама ?

А) короткий запис
10 кг.
- ? на 2 кг менше ? кг
Б) аналіз задачі.

- Що відомо в задачі ?

- Що потрібно знайти ?

- Чи можемо одразу відповісти на головне запитання задачі?

- Чому?

- Яка це задача – проста чи складена ?



- Складіть вираз для розв’язування задачі. (10 - 2)+ 10 = 18 ( кг)
7. геометричний матеріал

- Яка фігура називається прямокутником ? ( с. 35. Чотирикутник, у якого всі кути прямі, називають прямокутником).

Побудуйте прямокутник зі сторонами 4 см і 2 см. Знайти його периметр.

Р= 4 см + 4 см + 2 см + 2 см =12 (см)



  • Як визначити периметр фігури?

8. Гра ,, Назви що було в середині фігури ?’’

9. Гра ,,Хто кмітливий?’’ ( обчислити цікаві задачі з мультфільмів)



IY. Узагальнення матеріалу.

1. Гра ,,Хто швидше вирве морквинку для зайчика’’(хлопці чи дівчатка)

а) 20 + 5 б) 25 +3

- 2 - 2


+ 10 +10

- 3 - 6


(Відповідь :30) (Відповідь :30)

- Діти скоро буде зима і тому ми повинні допомагати пташкам .

- Що ми зробимо? (Повісимо годівнички)

Гра ,,Годівниця для пташок’’

- Правильно розвісьте годівниці. Обчисліть приклад, відповідь якого записана на листочку.














69




48

62

61

Т


,,Дерево рішень’’

Я знаю …
Я вмію …
Цей урок

навчив мене…


ак , чому осінь приходила. Нагадайте мені. Чи виконали ми її прохання. Підведемо підсумок.

Я зумів …

Я

навчився (лась) …

2. Оцінювання учнів. Самоаналіз.

- Що вдалося ? Що ні ?
Y. Підсумок.

Дякуємо нашій гості – Осені.

- А вам вона бажає, коли ви будете в полі чи в лузі. Будьте у добрих стосунках з природою.

Бережімо ріки, бережімо води,

Як матусю рідну бережім природу.
YI. Домашнє завдання.

Інструктаж

№ 282 – приклади 6 штук

№ 283 – задача. Скласти вираз.

14 – 3 – 4 =7 (т.) або 14 - (3+4)= 7 (т.)




Література:

  1. Ф.М. Рівклінд ,,Математика 2 клас’’. Харків. Видавничий дім ,,Освіта’’ 2012 рік, ст..50-51.

  2. М.О. Володарська ,,Математика 2 клас’’ (за підручником Ф.М. Рівклінд) методичний посібник 2013 рік ,ст..79-80 Харків: Видавничий дім ,,Освіта’’ 2013 рік.

  3. М.О. Володарська ,,Математика 2 клас’’. Орієнтоване календарне планування. Розробки всіх уроків курсу ст.. 120-126 / Харків: Видавничий дім ,,Освіта’’ 2013 рік.

  4. Малюнки з Інтернету.








База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка