10 порад психолога батькам майбутнього першокласникаСкачати 29.19 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір29.19 Kb.
10 порад психолога батькам майбутнього першокласника
Вже залишається небагато часу перед важливим кроком у житті вашої дитини - перший раз у перший клас. Від того, наскільки безболісно станеться цей перехід в нове життя, багато в чому залежатиме любов чи нелюбов вашого чада до школи, а відповідно, і його шкільні успіхи.
1. НЕ НАПИХАЙТЕ НОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ

Не насідайте на дитину з читанням і рахунком, ви можете викликати у неї негативні емоції з приводу школи. Все повинно бути в ігровій, непримусовій формі. По кілька разів читайте одні і ті ж книжки. Діти прагнуть підказати розповідачеві, що буде далі, поправляють, якщо він допустив неточність. Це виробляє в них активність, і тоді їм буде абсолютно нескладно вже на першому уроці висловити свою "дорослу" думку.


2. РОЗПОВІДАЙТЕ ПОЗИТИВНІ ІСТОРІЇ ЗІ СВОГО ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ

Важливо сформувати у майбутнього школяра позитивне відношення до школи. Якщо дитина хоче вчитися та впевнена, що в школі цікаво, то стрес, пов'язаний з новими правилами і розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно подоланий. Для цього частіше розповідайте своєму чаду цікаві історії зі свого шкільного життя.


3. НЕ РОБІТЬ АКЦЕНТ НА ОЦІНКАХ

Важливо акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти дізнаєшся багато нового, у тебе з'являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на результаті - гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати, адже в першому класі їх не ставлять.


4. НЕ ЛЯКАЙТЕ ШКОЛОЮ

Ні в якому разі не ведіть при дитині розмови, що у неї "закінчилося дитинство", не жалійте її: мовляв, бідненька, починаються трудові будні. Навіть жартома не лякайте школою. Не варто при маляті також обговорювати майбутні витрати, засмучуючись про дорожнечу форми або канцтоварів.


5. КУПУЙТЕ ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ РАЗОМ З ДИТИНОЮ

Купувати портфель і все приладдя для школи потрібно з дитиною, тоді вона буде залученою в процес підготовки до першого вересня. Хай маля саме вибере собі пенал, ручки, олівці і лінійки, зошити з барвистим малюнком на обкладинці. Прийшовши додому, не ховайте покупки в шафу - дайте їх дитині, аби вона звикла до нових для неї речей. Хай вона збирає портфель, носить його по квартирі, розкладає на столі зошити і олівці, тоді прості вказівки вчителя: "Дістаньте червону ручку або зошит в лінійку" не викличуть у маляти труднощів: воно чітко знатиме, де у нього що лежить.


6. ГРАЙТЕ В ШКОЛУ

Хай всі іграшки вашого чада підуть в перший клас, а найулюбленіша - стане вчителем. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як проситися в туалет, що робити на перерві.


7. ПОЧИНАЙТЕ ЖИТИ ЗА НОВИМ РОЗПОРЯДКОМ ДНЯ

За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Важливо сформувати у маляти уявлення про те, що за чим потрібно робити вранці і ввечері. Спершу спробуйте пояснити, що потрібно зробити перед сном: зібрати портфель, приготувати одяг, перевірити чи чиста форма. Напередодні першого вересня виконуйте цей ритуал граючись. Хай дитина збирає свої дитячі книжки в портфель, складає одяг на стілець. Поясніть і ранковий розпорядок: умиваємося, одягаємося, їмо, чистимо зуби, одягаємося в шкільну форму, чистимо взуття, виходимо з будинку. Все це допоможе маляті краще зрозуміти, як будується його день.


8. ПОДРУЖІТЬ МАЛЯ З ГОДИННИКОМ

Необхідний для школи навик - орієнтація в часі. Якщо ваше маля ще не розбирається, котра година, навчіть його цьому. Багатьом діткам легко орієнтуватися по електронному годиннику. Дитина повинна знати, що означає чверть години, півгодини, через годину Повісьте в дитячій великий годинник. Під час читання, гри або їди можна поставити годинник на стіл і звернути увагу дитини на те, в скільки почалася дія і в скільки вона закінчилась.


9. БІЛЬШЕ КОМАНДНИХ ІГОР

У школі є правила, які необхідно виконувати: сидіти за партою, вставати, коли вирішить вчитель, не кричати. Без розуміння цих елементарних законів дитині буде важко в 1-му класі. Аби розвинути в маляти вміння підкорятися і грати за правилами, використовуйте командні ігри. Ще один важливий урок, який дають маляті командні ігри, - це спокійне відношення до програшу.


10. ТРЕНУЙТЕ УВАГУ І ПАМ'ЯТЬ

Хороша гра на уважність: дати дитині текст, в якому потрібно якомога більше і швидше знайти і викреслити букв "с". Проводити "заняття" спочатку по 10 хвилин, потім 15, довівши час "уроку" до тієї тривалості, яка буде в школі. Тоді дитину так не лякатимуть довгі півгодини занять.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка