1. Раннє виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинахСкачати 64.45 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір64.45 Kb.
Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є спеціальним закладом що здійснює соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю на території Дарницького району. Центром, згідно законодавства, визначені основні завдання, а саме:

1. Раннє виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

2. Підтримка сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у вирішенні життєвих проблем, які вони не в змозі подолати за допомогою власних засобів та можливостей.

3. Здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

4. Створення умов для подальшого самостійного розв’язання життєвих проблем, що виникають.

5. Попередження виникнення нових складних життєвих обставин.

6. Підтримка сімей внутрішньо переміщених осіб з Луганської і Донецької областей та АР Крим.

7.Соціальна підтримка сімей військовослужбовців учасників антитерористичної операції.

В районі функціонує Координаційна рада по роботі з сім’ями Дарницького району міста Києва, які опинилися у складних життєвих обставинах (дорадчий орган), створена розпорядженням Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації від 04.02.2011 № 48.

З метою налагодження ефективного механізму взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах до Координаційної раді входять представники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, служби у справах дітей, правоохоронних органів, запрошуються представники ГО.

Станом на листопад 2014 року на засіданні Координаційної ради розглянуто справи 220 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а у 2013 році – 270 сімей. Нашою роботою охоплена велика кількість проблемних сімей району. Найбільш поширеними у зверненнях до спеціалістів нашого Центру залишаються проблеми насильства в сім’ї, конфлікти сім’ї, алко-наркозалежність одного з членів родини, сирітства, звернення молодих людей, що повернулися з місць позбавлення волі, та сімей з проблемами інвалідності тощо.

Із сім'ями, які опинились у складних життєвих обставинах постійно проводиться профілактична робота щодо належного виконання батьківських обов’язків по відношенню до неповнолітніх дітей. Надаються соціально-економічні послуги – надання гуманітарної допомоги у вигляді одягу. З метою працевлаштування, до районного Центру зайнятості видаються направлення, проводиться відповідна робота по відновленню документів. Також надаються психологічні послуги, які сприяють у вирішенні внутрішньо особистісних проблем та конфліктних ситуацій, які склалися у сім'ях СЖО.

Станом на 25.11.2014 року на обліку в ЦСССДМ перебуває 430 сімей, в яких виховується 684 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах.

У 2014 році фахівцями із соціальної роботи надано 8814 індивідуальних послуг, проведено 2186 групових заходів, в яких надано 13327 послуг. Також спеціалістами Центру проведено соціальних інспектувань – 1262, соціальних відвідувань сімей – 1958. Кількість сімей, які перебували під соціальним супроводом – 79.

З метою попередження безпритульності та бездоглядності спеціалісти Центру беруть участь у профілактичних рейдах «Діти вулиці» та «Урок» спільно зі спеціалістами служби у справах дітей, відділу кримінальної міліції у справах дітей.

Для дітей з сімей СЖО спільно з громадськими та благодійними організаціями проводиться ряд соціокультурних заходів. Зокрема, за сприянням МБО «На службі у дитини» діти мають змогу безкоштовно відвідувати заняття з іноземних мов. Також протягом року для дітей постійно проводяться відвідування театрів та музеїв міста.

Станом на 01.10.2014 року до гурткової роботи клубів по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання Дарницького району міста Києва залучено 76 дітей пільгових категорій.

В червні 2014 року Центром спільно з КНП «Консультативно-діагностичний центр дитячий Дарницького району м. Києва» реалізовувалась «Оздоровча програма літнього відпочинку» для 20 дітей з сімей в СЖО. Під час реалізації програми діти мали змогу пройти комплекс медичних оздоровчо-профілактичних заходів.

З метою організації оздоровлення та змістовного відпочинку 30 дітей пільгових категорій району в серпні 2014 року перебували в літньому наметовому таборі «Інший вимір», в с. Верхній Ясенів Верховинського р-ну Івано-Франківської обл.

Під час проведення літньої оздоровчої компанії 2014 року за рахунок путівок наданих Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до літніх таборів відправлено 43 дітей.

У зв’язку з нестабільною суспільно-політичною ситуацією в країні одними із пріоритетних напрямків діяльності Центру є соціальна підтримка та надання комплексу соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам та сім’ям, учасників АТО.

З метою інформування сімей та осіб, які приїздили з Автономної Республіки Крим та Луганської і Донецької областей спеціалісти Центру з 25.03.2014 по 31.10.2014 року, брали участь у чергуванні на Центральному залізничному вокзалі м. Києва.

Станом на 24.11.2014 року до Центру звернулась 39 сімей вимушених переселенців, в яких виховується 62 дитини, яким надано 181 інформаційну послугу, 12 соціально-педагогічних, 68 соціально-економічних та 3 психологічні, 6 дітей було влаштовано до дитячих садків.

Спеціалістами Центру проведена первинна консультація усіх сімей щодо визначення їх потреб, 3 сім’ї було направлено на тимчасове проживання до Київського міського Центру соціально-психологічної допомоги (вул. Новодарницька, 26), та 1 сім’ю до «Центру матері та дитини» БФ «Асперн».

Для надання соціально-економічної допомоги внутрішньо переміщеним особам залучаються громадські та благодійні організації, а саме: БФ «ADRA» в Україні, ГО «Червоний Хрест», МБО «На службі у дитини», ГО «Інтегрум», ЦД «Любов і милосердя», «Асперн», «Українська фундація громадського здоров’я». Зокрема, для 9 дітей надані шкільні сумки та рюкзаки, новонародженим дітям надавалися речі, харчування та засоби гігієни, сім’ї, які проживають у Київському міському Центрі соціально-психологічної допомоги були забезпечені дитячими ліжечками.

Діти внутрішньо переміщених осіб залучаються до соціокультурних заходів. Зокрема, 10 сімей відвідали виставу «Неймовірні пригоди Аліси» в Муніципальному театрі «Київ», 14 дітей взяли участь у благодійній акції «Петриківка» у Києво-Печерській Лаврі. Волонтерами Центру спільно з БФ «Крок на зустріч» проведено майстер клас по виготовленню «оригамі».

У зв’язку з реалізацією проекту фінансової підтримки внутрішньо переміщених осіб з Луганської і Донецької областей та АР Крим Київською міською адміністрацією та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців здійснюється оформлення справ, з метою надання одноразової адресної фінансової допомоги, наступним категоріям сімей:

1. сім’ї, що виховують трьох і більше дітей;

2. сім’ї, в яких є особа (и) з інвалідністю;

3. родини батьків одинаків.

Велика увага спеціалістів Центру приділяється учасникам АТО та їх сім’ям. Спеціалістами Центру постійно опрацьовуються надані списки військовослужбовців та спільно зі спеціалістами управління праці та соціального захисту населення та управління охорони здоров’я проводяться соціальні інспектування сімей, з метою визначення їх потреб.

За сприяння БФ «Країна Милосердя» неповнолітню доньку військового загиблого в зоні проведення АТО відправлено на відпочинок до Грузії.

Спеціалістами Центру проводиться робота з навчальними закладами щодо переведення на бюджетну форму навчання дітей військовослужбовців - учасників АТО. Також діти учасників АТО залучаються до соціокультурних заходів та гурткової роботи в клубах за місцем проживання.

Порівнюючи діяльність Центру за 2013 та 2014 роки ми визначаємо наступне. Нажаль, значно зменшилась кількість наданих соціальних послуг вразливим категоріям населення в зв’язку з скороченням з 01.05.2014 року майже всіх штатних одиниць фахівців із соціальної роботи.

На початок 2013 року у Центрі було 64 штатних одиниць фахівця із соціальної роботи, проте у зв’язку з скороченням посад та скороченням видатків на утримання фахівців із соціальної роботи в 2014 році, на даний час працює 8 фахівців із соціальної роботи, яких категорично не вистачає, враховуючи постійне збільшення кількості клієнтів Центру.

Для якісної та ефективної роботи в наступному році з сім’ями Дарницького району, які опинились в складних життєвих обставинах Центром розроблений ряд заходів. Найважливіші з них ми пропонуємо включити до протоколу доручень, а саме:

1. З метою повного охоплення соціальними послугами вразливих категорій населення, особливо сімей з дітьми, що перебувають у кризі винайти можливість повернення фінансування на утримання фахівців із соціальної роботи;

2. Забезпечити фахівців із соціальної роботи канцелярськими, методичними матеріалами, соціальної реклами.


3. Розмістити інформацію про надання комплексу соціальних послуг фахівцями із соціальної роботи в установах та закладах району.

4. Винайти можливість забезпечити новорічними подарунками та квитками на святкові новорічні заходи дітей з сімей в СЖО та дітей вимушених переселенців.5. Під час літньої оздоровчої компанії 2015 року забезпечити першочергове оздоровлення дітей з сімей в СЖО та дітей вимушених переселенців.

Головним завданням нашого Центру на наступний рік є всебічний розвиток системи соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю в Дарницькому районі, зокрема робота з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах. Для цього потрібна не тільки злагоджена робота фахівців нашого Центру, а й об’єднання зусиль всіх зацікавлених державних та недержавних структур району, заради благополуччя дітей, молоді, сімей.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка