1. 1 Загальне поняття про професіюСкачати 100.29 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір100.29 Kb.

майстер, що стриже, фарбує волосся, робить зачіску

1.1 Загальне поняття про професіюПерукар — це митець. Предмет його мистецтва - волосся, їх форма, об'єм, колір, елементи дизайну.Сучасний перукар - це професіонал, який володіє необхідними навичками виконання різними видами перукарських робіт на високому рівні. Справжній перукар - це не тільки майстер, але і психолог, художник. Професія під назвою «перукар» вимагає від людини наявності певного набору якостей: акуратності, сміливості в рішеннях, впевненості в здійснюваних діях, здатності працювати в монотонному режимі, і головне, любові до мистецтва та творчості, а також відповідальності за виконуємо роботу. Бути професійним перукарем - це престижно і модно! Перукар - це справжній творець.
1.2 Коротка історія виникнення професії
Про професію перукаря знали ще наші стародавні предки. У багатьох літературних творах можна прочитати про послуги цирульників (так раніше називали в Росії перукарів), сотні людей приходили до них, щоб поголитися, постригтися або зробити зачіску.Професія перукаря завжди була і буде життєве необхідною, оскільки в людині закладено прагнення до краси і догляду за собою.

Самі древні джерела повідомляють нам дивні відомості: перукар був найважливішою людиною свого племені. Він був і знахарем, і священиком. До того ж, перукарі призначали на ритуальні дні всі одруження і хрестили всіх дітей. У Єгипті, за багато століть до Різдва Христового, перукарі були багатими і поважаними людьми. Древні пам'ятники і папірус розповідають, що єгиптяни голили свої голови і бороди. В цей час перукарі носили інструмент у відкритих корзинах. Їх бритви були схожі на маленькі сокири із зігнутими ручками. Біблія розповідає нам про те, що коли Джозеф був викликаний, щоб з'явитися перед фараоном, спеціально для нього був посланий перукар, щоб не образити погляд фараона неголеним обличчям.

Перукарі в Греції займали високе положення в суспільстві ще до 5-го століття до нашої ери. Ці мудрі Афінські чоловіки змагалися один з одним в мистецтві стрижки борід. Якраз в цей час стрижка бороди стала мистецтвом, а цирульники стали найпочеснішими громадянами.

Не було частіших відвідувачів перукарень і салонів краси ніж римляни. Вони часто проводили по декілька годин на день в салонах краси, де їх голили, стригли, робили їм зачіски, масаж, манікюр, намазували їх рідкими мазями і наносили косметику з невідомими формулами. Біля кожної впливової леді Риму серед прислуги завжди був перукар, а представники багатої знаті мали приватного цирульника, як їх тоді називали. Перукарів так високо цінували, що була встановлена статуя на згадку про першого перукаря Риму.Перша відома перукарська організація була заснована в 1096 році у Франції, коли Уїльям, архієпископ Руана, заборонив носіння бороди. Цирульники-хірурги почали процвітати на всій території Європи.

Стара перукарська організація в світі, відома до цих пір в Лондоні як "Worshipful Companyof Barbers" ("Поважний Союз Перукарів"), була заснована в 1308 році. Річард ле Барбур, як глава перукарів, стежив за всією перукарською індустрією в Лондоні.

Перукарське мистецтво, пройшовши довгий шлях від каламістра до комп’ютера, постійно розвивається. З кожним днем це мистецтво стає все складніше, із-за розвитку високих технологій техніки та науки.

1.3 Характер роботи перукаря - модельєра


Професія «Перукар» належить до професій «людина художній образ»

Майстер перукарської справи повинен володіти певними індивідуально-психологічними якостями, особливо комунікабельністю. Перукар працює з людьми і для людей. Етичність поведінки, комунікабельність, вихованість, доброзичливість, врівноваженість, стриманість, освіченість, привабливий зовнішній вигляд - всі ці якості притаманні сучасному майстру перукарю. Справжнього майстра відрізняють бездоганний художній смак, образне мислення, творчий підхід до справи, вміння переконувати клієнта. Для перукаря важливо завжди мати хороший настрій та дарувати його своїм клієнтам.Робота перукаря-модельєра - дуже творча. Зачіска - один із шляхів, за допомогою якого людина може виразити свій стиль, свою індивідуальність. Неможливо використовувати одні і ті ж прийомі виконання перукарських робіт так, як кожна людина - це особистість зі своїми потребами і баченням. Ніколи не можливо виконати дві ідентичні зачіски, які все одно будуть чимось відрізнятися.

Також характер роботи перукаря поєднує в собі "два в одному" - і перукар і, свого роду, психолог. Тому, що багато хто діє за принципом: хочеш змінити життя - почни зі зачіски, і потрібно точно впевнитися, чи готовий клієнт до цього або це просто такий настрій сьогодні, і не принесе ще більшого відчаю. Ще важливим є уміння переключати свій настрій - якщо у вас особисті неприємності або вам перший клієнт зіпсував настрій, то всі інші не повинні від цього страждати.

На сучасному етапі є актуальними перукарські роботи: стрижка, укладання волосся, виконання креативних, вечірніх, весільних зачісок, біозавивка волосся, фарбування, мелірування, колорування і знебарвлення волосся, нарощування та догляд за волоссям з використанням сучасних препаратів

1.4 Умови роботи

Робота кожної перукарні має відповідати відповідним санітарним правилам і нормам.

Перукарні розташовуються в окремих будівлях або в приміщеннях громадських і торговельних центрів, будинках побутових послуг, вокзалах, лазнях, на перших і цокольних поверхах житлових будинків.Робочі місця перукаря обладнують різними за конструкцією туалетними столиками або полицями, настінними дзеркалами різної форми, перукарськими кріслами. Для розміщення інструментів, препаратів, білизни використовуються тумбочки, візки, шухляди в столиках. У перукарнях встановлюють крісла з ручками, підставками для ніг; вони мають вільно обертатися та регулюватися по висоті. Для дітей передбачаються спеціальні крісла або накладні сидіння до звичайних крісел.

У перукарських залах дозволяється використання пересувних сушарок для волосся. Використовуються сучасні мийки для волосся з нахилом назад. Освітлення забезпечують люмінесцентні світильники із розсіювачами або плафонами з матового скла. На робочих місцях, окрім загального освітлення для залу, передбачають місцеве освітлення. За відсутності централізованого гарячого водопостачання в перукарні обов’язково встановлюють електричні проточні нагрівачі або інші нагрівально-опалювальні прилади.

Режим роботи перукаря визначається згідно з Правилами внутрішнього трудового розпорядку, встановленими на підприємстві.Частіше графік роботи день через день, або два через два.
1.5 Робочий одяг майстра

Чільне місце в дотриманні гігієни займають одяг і взуття. Як робочий одяг пропонуються костюми, халати, блузони, комбінезони. За конструкцією, оздобленням і кольором одяг може бути різним, індивідуальним або однаковим для всіх майстрів салону. Головна умова — одяг має бути естетичним, зручним у ношенні та чищенні. Якщо одяг доповнюється різноманітними особистими прикрасами, потрібно пам'ятати, що вони не повинні заважати майстру і клієнту. Перукар працює переважно стоячи, тому взуття слід добирати теж зручне, легке, гігієнічне.
1.6 Обладнання та сучасні технології в роботі перукаря

В наш час стрімко змінюється обладнання, з'являються нові технології, зокрема:
Мийка з кріслом призначена для миття голови з нахилом назад.

Сушуар застосовується для сушіння волосся.
Клімазон призначений для прискорення хімічних процесів завивки та фарбування волосся.


Останім часом у перукарському мистецтві відбулося багато змін. З кожним роком перукарське мистецтво все більше і більше вдосконалюється. Так з’явились нові сучасні технології зачісок – це карвінг, ламінування волосся; стрижок – методи біселірування, градуювання, слайсинг, поінтинг; в фарбуванні – колорування, фовізм, методи маракеш, гра сонця, лекала, треш та багато інших.
1.7 Ринок праці

Соціальне партнерство з підприємствами – роботодавцями є одним із найважливіших чинників підвищення якості професійного навчання, адаптації молодих робітників до нових економічних умов, закріплення їх на робочих місцях у нинішніх умовах ринку. На сьогоднішній день професія перукаря затребувана. Постійно в салони-перукарні необхідні майстри перукарської справи. Особливою увагою користуються попитом мережі салонів краси «Londa», «Мар’яж».

18. Медичні обмеження

Медичними протипоказаннями для роботи перукарем-модельєром є роз­лади нервової системи, органів трав­лення, нирок, хвороби дихальних шляхів, захворювання шкіри, інфекційні і алергічні захворювання. А також хто має вади опорно-рухового апарату, робота перукаря-модельєра протипоказана.

1.10 Вимоги до індивідуально - психологічних особливостей

 1. Професійна спрямованість

 2. Особливості нервової системи:

 • рухливість;

 • лабільність.

 1. Увага:

 • стійкість;

 • концентрація.

 1. Пам'ять:

 • оперативна;

 • зорово – образна.

 1. Точність і координація рухів

 2. Зорове сприймання:

 • окомір.

 1. Загальний інтелект

 2. Вербальний інтелект

 3. Просторова уява

 4. Емоційно – вольові якості

 • самоконтроль;

 • внутрішня доброта;

 • витримка;

 • внутрішній спокій;

 • сумлінність;

 • ввічливість.


1.11 Перспективи

Висококваліфіковані перукарі-модельєри можуть відкривати власні са­лони або займатися індивідуальною трудовою діяльністю. Перукарі потрібні скрізь - в місті і на селі. Тому для тих, хто вибирає цю професію, завжди знайдеться мож­ливість отримання роботи.

В перукарському світі організовується велика кількість конкурсів для вдосконалення майстерності та професійності майстрів. Проходять навчальні майстер – класи для оволодіння сучасними технологіями та новинками, які з'являються на ринку, починаючи від нової продукції косметики і закінчуючи сучасними методами оздоблення волосся.

1.12 Споріднені професії


Це - професії сфери обслуговування, до них відносяться:Візажист - це художник, який малює не на папері, а на обличчі або тілі.

Гример – це людина, яка може замінити зовнішність актора з ціллю створення конкретного образу, який залежить від характеру п’єси.

Пастижер – це фахівець із виготовлення перук, шиньйонів, накладних пасом волосся.
Манікюрниця - людина, яка проводить догляд за пальцями рук,чистку і поліровку нігтів, виконує нарощування нігтів і дизайн. Педикюрниця - доглядає за ногами, пальцями та стопами ніг.

Лікар-косметолог виконує різноманітні масажі обличчя та декольте, застосовує методики використання зовнішніх косметичних засобів для очищення, живлення, зволоження та тонізації шкіри обличчя, фізіотерапевтичні, ін’єкціонні методики.

1.13 Учні про професію у художніх творах

…Щасливою хоче бути кожна людина і я в цьому ж числі. Однією із складових щастя, звичайно ж, є улюблена робота. З усіх професій, які мені подобалися, я вибрала улюблену - перукар. Не жалію про свій вибір, так як кажуть: «Душа та рука лежить до роботи» - так і в мене…Уч. Кащук В.

...Отже, я вважаю, що моя професія перукар, вплине як і на мене, так і на моє майбутнє. Цю професію можна порівняти з роботою художника. А ще це про людей, для яких спілкування не є обтяжливою справою, а приносить задоволення. Це про мене...Уч. Ставіченко Т.

Вірш

Не знала я, що так швидко час пливе

Не знала я, що виросту так скоро

І, що дитинство більше не прийде,

І, що назавжди я залишу школу.

Минули дні і вже життя в дорогу кличе,

Зробити маю вибір свій

Яка ж професія мені найбільше личить,

Мого дитинства королева мрій ?

Куди іти і, що робити

Не знала дуже довго я

А сюди навчатись поступити

Запросила подруга моя.

І ось я тут півроку як навчаюсь,

Можливо й тяжко іноді буває

Але я дуже клопітно стараюсь

Бо нам наш майстер завжди помагає,

Вона зустріла нас так лагідно й привітно

В навчальний клас всіх завела

І знаєте вона таки подяки гідна

Адже й сама колись студенткою була.

І їй знайоме, коли нам спочатку важко в навчанні

І навіть важче ще буває в дорослому житті.

Зовсім недавно наші мрії були в рожевих кольорах

Але так швидко вони згасли в отих дитячих ще очах.

І зараз я вже точно знаю

Нам допоможуть тут завжди

Вчителі нас старанно навчають,

Щоб стали ми хорошими людьми.

Нас тут навчили професію любити

Своїй роботі прикладати сили.

Усі накрутки, стрижки та укладки

Для нас не мають вже загадки

Бо за такий короткий час

Наш добрий майстер навчила нас.

Тепер вже добре знаю я„ Перукар ” – професія моя!!!

уч. Весна Тетяна
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка