* Доксицикліну гідрохлоридСторінка1/10
Дата конвертації26.04.2016
Розмір1.49 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

 1. 5-місячній дитині була призначена антибактеріальна терапія з приводу бронхопневмонії. Який засіб негативно впливає на розвиток зубів?

  1. * Доксицикліну гідрохлорид.

  2. Левоміцетин.

  3. Нітроксолін.

  4. Пеніцилін.

  5. Бісептол.

 2. В інфекційну лікарню поступив хворий із діагнозом: дизентерія. Який антибактеріальний засіб слід призначити пацієнту?

  1. Еритроміцин

  2. Оксацилін

  3. * Ципрофлоксацин

  4. Сульфадимезин

  5. Ністатин

 3. В пульмологічне відділення поступив чоловік 56 років із діагнозом пневмонія. Із анамнезу відомо, що у нього алергічна реакція на всі бета-лактамні антибіотики. Який препарат із нижче перерахованих не протипоказаний цьому хворому?

  1. Ампіцилін

  2. * Гентаміцин

  3. Цефазолін

  4. Бензилпеніцилін

  5. Оксацилін

 4. В пульмонологічне відділення поступив хворий з діагнозом пневмонія. Із анамнезу відомо, що він страждає сінною лихоманкою, сезонним вазомоторним ренітом. Який препарат слід вибрати для його лікування?

  1. * Цефамезин

  2. Бензилпеніцилін

  3. Біцилін

  4. Оксацилін

  5. Ампіцилін

 5. В лікарню поступив хворий із діагнозом: пневмонія. Із анамнезу відомо, що у хворого алергічна реакція на всі бета-лактамні антибіотики. Який із перерахованих нижче препаратів протипоказаний цьому хворому?

  1. Ампіцилін

  2. Цефазолін

  3. Оксацилін

  4. Бензилпеніцилін

  5. * Гентаміцин

 6. В хірургічне відділення госпіталізований хворий, в зв’язку з інфекцією викликаною синьогнійною паличкою, чутливою до антибіотика пеніцилінового ряду. Вкажіть який з перерахованих пеніцилінів, володіє вираженою активністю по відношенню до Psedomonas aeruginosa?

  1. * Карбеніцилін

  2. Бензилпенціцилін

  3. Феноксиметилпеніцилін

  4. Оксацилін

  5. Метицилін

 7. Вагітна жінка (20 тижнів вагітності) захворіла на пневмонію. Який препарат можна їй призначити без загрози для розвитку плода?

  1. * Бензилпеніцилін.

  2. Гентаміцин.

  3. Сульфален.

  4. Левоміцетин.

  5. Офлоксацин.

 8. Вкажіть препарат, який має широкий спектр протимікробної дії. Є антибіотиком вибору для лікування черевного тифу та інших сальмонельозів. Побічні ефекти: пригнічення кровотворення, диспепсичні розлади, дисбактеріоз.

  1. * Левоміцетин

  2. Фталазол

  3. Бензилпеніциліну натрієва сіль

  4. Неоміцину сульфат

  5. Тетрациклін

 9. Дитина 10 років страждає на стафілококовий дерматит. Лікування бензилпеніциліном не дало результатів. Призначення комбінованого препарату пеніциліну з клавулоновою кислотою дало швидке одужання. Яка причина позитивної дії цього препарату?

  1. * Інактивація бета-лактамази.

  2. Блокада транслокази.

  3. Гальмування аденозиндезамінази.

  4. Гальмування транспептидази.

  5. Активація фосфодіестерази.

 10. Дитині 4 років треба призначити протимікробний засіб широкого спектру дії при кишковій інфекції. Який з наведених препаратів не призначається дітям у зв’язку із шкідливим впливом на розвиток кісткової тканини?

  1. * Доксициклін.

  2. Амоксицилін.

  3. Ампіцилін.

  4. Левоміцетин.

  5. Ко-тримоксазол (бісептол).

 11. Для лікування бактеріальної пневмонії хворому призначено ампіцилін. Вкажіть, який механізм бактерицидної дії препарату?

  1. Пригнічення внутрішньоклітинного синтезу білка

  2. Порушення проникливості цитоплазматичної мембрани

  3. Пригнічення SH-груп ферментів мікроорганізмів

  4. * Пригнічення синтезу клітинної стінки мікроорганізмів

  5. Антагонізм із параамінобензойною кислотою

 12. Для лікування інфекцій кістково-рухового апарата застосовують ряд антибіотиків. Виберіть з названих нижче препарат, що має здатність накопичуватись у кістковій тканині.

  1. * Лінкоміцину гідрохлорид.

  2. Олеандоміцину фосфат.

  3. Левоміцетину стеарат.

  4. Неоміцину сульфат.

  5. Гентаміцину сульфат.

 13. Ряд антибіотиків застосовують для лікування інфекцій кістково-рухового апарату. Виберіть з названих нижче препарат, що має здатність накопичуватись у кістковій тканині.

  1. Олеандоміцину фосфат

  2. Левоміцетину стеарат

  3. Неоміцину сульфат

  4. * Лінкоміцину гідрохлорид

  5. Гентаміцину сульфат

 14. Для лікування хворого 40 років, який страждає на міастенію з приводу абсцесу щоки призначили антибіотик. Вкажіть препарат, який спричинив у пацієнта параліч дихальної мускулатури..

  1. Еритроміцин.

  2. * Гентаміцин.

  3. Лінкоміцин

  4. Азлоцилін

  5. Бісептол

 15. Для лікування хворого зі стафілококовим сепсисом застосовували бензилпеніцилін. Терапія виявилася малоефективною. Який препарат слід призначити хворому для подальшого лікування?

  1. Поліміксин

  2. Еритроміцин

  3. Фталазол

  4. * Оксацилін

  5. Бісептол

 16. Для профілактики рецидивів хворій 36 років після стаціонарного лікування гострого ревматоїдного артриту призначено Біцилін-5. Яка тривалість дії препарату?

  1. 3 доби

  2. 7 діб

  3. * 30 діб

  4. 14 діб

  5. 12 год

 17. До лікарні госпіталізовано хворого М. 57 років з діагнозом бактеріальної дизентерії. Лабораторними дослідженнями встановлено, що збудник чутливий до багатьох протимікробних засобів, однак у хворого виявлені явища анемії. Який препарат протипоказаний хворому?

  1. * Левоміцетин.

  2. Ампіцилін.

  3. Фталазол.

  4. Ентеросептол.

  5. Фуразолідон.

 18. До інфекційного відділення лікарні госпіталізовано хворого з діагнозом бактеріальної дизентерії. Лабораторними дослідженнями встановлено, що збудник чутливий до багатьох протимікробних засобів, однак у хворого виявлені явища анемії. Який препарат протипоказаний хворому?

  1. * Левоміцетин.

  2. Валідол.

  3. Фуразолідон.

  4. Ентеросептол.

  5. Ампіцилін.

 19. В стаціонар госпіталізували хворого з діагнозом бактеріальної дизентерії. Лабораторними дослідженнями встановлено, що збудник чутливий до багатьох протимікробних препаратів, але у хворого виявлена анемія. Який препарат протипоказаний хворому?

  1. * Левоміцетин.

  2. Фталазол.

  3. Фуразолідон.

  4. Ампіцилін.

  5. Ентеросептол.

 20. До стоматолога звернулася мати дитини 2 років зі скаргами на руйнування у нього зубів. При огляді молочні зуби деформовані, пошкоджені карієсом, біля шийки – коричнева облямівкІз анамнезу відомо, що мати під час вагітності приймала антибіотики без контролю лікаря. Назвіть, яку групу антибіотиків могла приймати мати?

  1. * Тетрацикліни.

  2. Пеніциліни.

  3. Цефалоспорини.

  4. Аміноглікозиди.

  5. Макроліди.

 21. При огляді у дитини 3 років виявлені руйнування різців, емаль зубів жовтого кольору, у шийки зубів коричнева облямівка З’ясувалось, що мати дитини під час вагітності у зв`язку з інфекційним захворюванням без контролю приймала антибіотики. Який із препаратів проявляє виражені тератогенні властивості?

  1. * Тетрациклін.

  2. Фуросемід.

  3. Ампіокс.

  4. Ксантинолу нікотинат.

  5. Октадин.

 22. До хірургічного відділення госпіталізований хворий з приводу гострого апендициту. Проведена апендектомія. У післяопераційному періоді хворий отримував антибіотик протягом 10 днів. Через деякий час став помічати зниження слуху. Назвіть, яка група антибіотиків має такий побічний ефект?

  1. * Аміноглікозиди.

  2. Тетрацикліни.

  3. Поліміксини.

  4. Цефалоспорини.

  5. Пеніциліни.

 23. Жінка 48 років страждає на парадонтоз. Який протимікробний засіб буде більш ефективним при введенні у тканини ясен?

  1. * Лінкоміцин.

  2. Бензилпеніцилін.

  3. Гентаміцин.

  4. Оксацилін.

  5. Димексид.

 24. Жінка 50 років знаходиться в лікарні з приводу бронхопневмонії. На протязі 5 днів вона отримувала ін’єкції бензилпеніциліна, але її стан не покращився. Який лікарський засіб буде найбільш ефективний?

  1. * Цефамезин

  2. Біцилін

  3. Граміцидин

  4. Поліміксин

  5. Ністатин

 25. Жінка 50 років успішно пройшла курс терапії оксациліном з приводу гнійного запалення кисті правої руки. Але на початку лікування їй вводили бензилпеніцилін, який виявився неефективним. Чим пояснити терапевтичну дію порівняно з бензилпеніциліном?

  1. * Стійкістю до бета-лактамази.

  2. Тривалою дією.

  3. Більш високою концентрацією у крові.

  4. Більш широким спектром антибактеріальної дії.

  5. Доброю проникністю у запалені тканини.

 26. Жінка 52 років звернулась до лікаря-травматолога з приводу гнійного періоститу великогомілкової кістки правої ноги. Лікар призначив ін’єкції бензилпеніциліна, які сприяли покращенню стану хворої. Який механізм дії цього лікарського засобу?

  1. Блокада синтезу РНК

  2. Блокада синтезу ДНК

  3. Блокада синтезу білка

  4. * Блокада синтезу муреїну

  5. Порушення проникливості клітинної мембрани

 27. Жінка в період вагітності тривалий час без контролю лікаря приймала антибіотик. Через деякий час у неї погіршився апетит, з’явились нудота, пронос, зміни слизових оболонок ротової порожнини та шлунково-кишкового тракту. З часом виникла жовтяниця. У новонародженого відмічено порушення росту кісток. Який препарат приймала жінка?

  1. * Тетрациклін.

  2. Левоміцетин.

  3. Ампіцилін.

  4. Еритроміцин.

  5. Бісептол.

 28. З приводу бронхопневмонії жінка 50 років знаходиться в лікарні. На протязі 5 днів вона отримувала ін’єкції бензилпеніциліну, але її стан не покращився. Який лікарський засіб буде найбільш ефективний?

  1. * Цефамезин

  2. Біцилін

  3. Граміцидин

  4. Поліміксин

  5. Ністатин

 29. Зв’язування антибіотика доксицикліну з білками плазми крові становить 90 %, за добу з організму виводиться 10 % препарату. Якою повинна бути частота його призначення хворому протягом доби?

  1. З рази на добу

  2. 2 рази на добу

  3. 4 рази на добу

  4. * 1 раз на добу

  5. Через кожні 4-6 годин

 30. Із гнійної рани хворого виділений патогенний стафілокок і визначена чутливість його до антибіотиків: пеніцилін - зона затримки росту 8 мм, оксацилін - 9 мм, ампіцилін - 10 мм, гентаміцин - 22 мм, лінкоміцин - 11 мм. Який антибіотик необхідно вибрати для лікування хворого?

  1. * Гентаміцин.

  2. Ампіцилін.

  3. Лінкоміцин.

  4. Пеніцилін.

  5. Оксацилін.

 31. Хворий М. 45 років сенсибілізований до бензилпеніциліну. Застосування якого із антибіотиків буде найбільш безпечним у даному випадку?

  1. * Азитроміцину.

  2. Біциліну.

  3. Ампіциліну.

  4. Амоксициліну.

  5. Оксациліну.

 32. Інфікований хворий сенсибілізований до бензилпеніциліну. Використання якого із перерахованих антибіотиків буде найбільш безпечним в даному випадку?

  1. Біцилін

  2. Ампіцилін

  3. * Еритроміцин

  4. Амоксицилін

  5. Оксацилін

 33. Молодому чоловіку з приводу флегмони плеча була зроблена внутрішньом`язова ін`єкція пеніциліну. Після цього у нього розвинулися тахікардія і ниткоподібний пульс, АТ знизився до 80/60 мм рт. ст. Який вид фармакологічної реакції розвинувся?

  1. * Анафілаксія.

  2. Потенціювання.

  3. Рефлекторна дія.

  4. Центральна дія.

  5. Периферична дія.

 34. Після 10-денного лікування препаратом із групи антибіотиків у пацієнта спостерігаються явища дисбактеріозу: диспепсичні явища, кандидомікоз; жовтяниця, фотосенсибілізація. Антибіотик якої групи приймав хворий?

  1. * Групи тетрациклінів.

  2. Групи пеніцилінів.

  3. Групи цефалоспоринів.

  4. Групи рифампіцину.

  5. Групи аміноглікозидів.

 35. Після оперативного втручання хворому призначили напівсинтетичний антибіотик з групи пеніцилінів з переважною дією на стафілококи. Визначити препарат.

  1. * Оксациліну натрієва сіль.

  2. Біцилін–5.

  3. Бензилпеніциліну натрієва сіль.

  4. Ампіцилін.

  5. Еритроміцин.

 36. Після приймання антибактеріального препарату у хворого з бронхопневмонією спостерігаються диспептичні та алергічні явища, дисбактеріоз. Визначте препарат.

  1. Тетрациклін

  2. * Бензилпеніциліну натрієва сіль

  3. Гентаміцин

  4. Левоміцетин

  5. Доксициклін

 37. Препарат має широкий спектр протимікробної дії. Є антибіотиком вибору для лікування черевного тифу та інших сальмонельозів. Побічні ефекти: пригнічення кровотворення, диспепсичні розлади, дисбактеріоз. Назвати препарат.

  1. * Левоміцетин

  2. Фталазол

  3. Бензилпеніциліну натрієва сіль

  4. Неоміцину сульфат

  5. Тетрациклін

 38. Препарат має широкий спектр протимікробної дії. Є антибіотиком вибору для лікування черевного тифу, дизентерії та деяких сальмонельозів. Побічні ефекти: пригнічення кровотворення, диспепсичні розлади, дисбактеріоз. Назвати препарат.

  1. * Левоміцетин.

  2. Фталазол.

  3. Бензилпеніциліну натрієва сіль.

  4. Неоміцину сульфат.

  5. Тетрациклін.

 39. У вагітної жінки 25 років виник гострий трахеобронхіт. Для лікування був призначений антибіотик з групи пеніцилінів. Визначте, який з наведених антибактеріальних засобів призначили?

  1. * Амоксицилін.

  2. Гентаміцин.

  3. Стрептоміцин.

  4. Тетрациклін.

  5. Фурацилін.

 40. У вагітної виник гострий трахеобронхіт. Для лікування цієї інфекції був призначений антибіотик з групи пеніцилінів. Визначте, який з наведених антибактеріальних засобів

  1. * Амоксицилін

  2. Гентаміцин

  3. Стрептоміцин

  4. Тетрациклін

  5. Фурацилін

 41. У дерматовенерологічний диспансер доставлена жінка 30 років з діагнозом первинний сифіліс. Який засіб найбільш доцільно їй призначити?

  1. * Бензилпеніцилін.

  2. Феноксиметилпеніцилін.

  3. Тетрациклін.

  4. Левоміцетин.

  5. Цефамізин.

 42. У дитини 2-х місяців, яка перебуває на штучному харчуванні, розвинувся гострий інфекційний ентероколіт. Який препарат слід призначити дитині для лікування?

  1. Левоміцетин

  2. * Поліміксин М

  3. Оксацилін

  4. Еритроміцин

  5. Тетрациклін

 43. У дитини 5 років гостра правобічна нижньочасткова пневмонія. При сіянні харкотиння виявлено, що збудник захворювання стійкий до пеніциліну, але чутливий до макролідів. Який препарат найбільш доцільно використати уданому випадку?

  1. * Азитроміцин.

  2. Тетрациклін.

  3. Гентаміцин.

  4. Стрептоміцин.

  5. Ампіцилін.

 44. У жінки 65 років, що тривало приймала лікування з приводу кишкової інфекції, розвинулось ускладнення зі сторони слизової оболонки порожнини рота, у вигляді запального процесу і білого нальоту, в якому при бактеріологічному дослідженні були виявлені дріжджоподібні білки. Який із перерахованих препаратів найбільш часто викликає таке ускладнення?

  1. Фталазол

  2. * Тетрациклін

  3. Фуразолідон

  4. Поліміксин

  5. Бісептол

 45. У лікарню госпіталізовано хворого з діагнозом: інфекція мозкових оболонок. Вкажіть, який із перерахованих препаратів створить найбільші концентрації речовини в цереброспінальній рідині при внутрішьном’язевому чи пероральному введенні?

  1. Гентаміцин

  2. Бензилпеніцилін

  3. * Левоміцетин

  4. Цефазолін

  5. Оксацилін

 46. У хворого для лікування інфекцій кістково-рухового апарату застосовують ряд антибіотиків. Виберіть, який із перерахованих нижче препаратів має здатність накопичуватись у кістковій тканині.

  1. Олеандоміцину фосфат

  2. * Лінкоміцину гідрохлорид

  3. Левоміцетину стеарат

  4. Неоміцину сульфат

  5. Гентаміцину сульфат

 47. У хворого з бронхопневмонією після приймання препарату спостерігаються диспепсичні та алергічні явища, дисбактеріоз. Визначте препарат.

  1. Тетрациклін

  2. Гентаміцин

  3. Левоміцетин

  4. * Бензилпеніциліну натрієва сіль

  5. Доксициклін

 48. У хворого з високою температурою, кашлем, задишкою після проведених обстежень встановлено діагноз стрептококова пневмонія. Який препарат залишається засобом вибору при цьому захворюванні?

  1. * Бензилпеніцилін.

  2. Гентаміцин.

  3. Ампіцилін.

  4. Еритроміцин.

  5. Тетрациклін.

 49. У хворого з гострим гастроентероколітом після проведених бактеріологічних досліджень встановлено діагноз холера. Який антибіотик є засобом вибору при цьому захворюванні?

  1. * Доксицикліну гідрохлорид.

  2. Пеніцилін.

  3. Оксацилін.

  4. Цефалексин.

  5. Ампіцилін.

 50. У хворого з гострою одонтогенною інфекцією виділена культура кишкової палички, яка чутлива тільки до антибіотиків групи аміноглікозидів. Який із перелічених антибіотиків доцільно призначити хворому з лікувальною метою?

  1. * Гентаміцин.

  2. Кефзол.

  3. Еритроміцин.

  4. Ністатин.

  5. Метицилін.

 51. У хворого з порушенням функції нирок псевдомонадна інфекція. Який із запропонованих засобів слід вибрати?

  1. Гентаміцин

  2. Поліміксин

  3. Тобраміцин

  4. Еритроміцин

  5. * Карбеніцилін

 52. У хворого зі зниженим слухом тяжка бацилярна інфекція. Яка група антибіотиків протипоказана у даному випадку?

  1. * Аміноглікозиди.

  2. Пеніциліни.

  3. Цефалоспорини.

  4. Тетрацикліни.

  5. Рифаміцини.

 53. У хворого інфекція мозкових оболонок. Який із перерахованих препаратів створить найбільші концентрації речовини в цереброспінальній рідині при внутрішном’язевому чи пероральному введенні?

  1. Гентаміцин

  2. * Левоміцетин

  3. Бензилпеніцилін

  4. Цефазолін

  5. Оксацилін

 54. У хворого інфекція сечовивідних шляхів. Який із перерахованих препаратів створить найбільші концентрації речовини в активній формі в їх просвіті?

  1. * Гентаміцин

  2. Тетрациклін

  3. Левоміцетин

  4. Рифампіцин

  5. Эритроміцин

 55. У хворого на шкірі з’явились гіпопігментовані плями, у ділянці яких повністю зникла чутливість. Була діагностована лепра. Для лікування призначено антибіотик, який також застосовують як один з основних протитуберкульозних засобів. Вкажіть цей антибіотик.

  1. * Рифампіцин

  2. Амоксицилін

  3. Еритроміцин

  4. Нітроксолін

  5. Цефотаксим

 56. У хворого первинний сифіліс. Назвіть найбільш ефективний антибіотик.

  1. Стрептоміцин

  2. Канаміцин

  3. Ністатин

  4. * Бензилпеніцилін

  5. Амфотерици

 57. У хворого тяжка післяопераційна псевдомонадна інфекція. Який із антибіотиків призначити?

  1. * Гентаміцин.

  2. Бензилпеніцилін.

  3. Цефазолін.

  4. Еритроміцин.

  5. Доксициклін.

 58. У хворого тяжка стафілококова інфекція, яка загрожує життю. Який із названих антибіотиків показаний у даному випадку?

  1. * Цефазолін.

  2. Бензилпеніцилін.

  3. Тетрациклін.

  4. Еритроміцин.

  5. Ампіцилін

 59. У хворого, що звернувся в лікарню із скаргами на пронос, діагностували амебну дизентерію. До комплексного лікування був введений доксицикліну гідрохлорид. Назвати вид дії призначеного препарату.

  1. * Етіотропна дія.

  2. Пряма дія.

  3. Рефлекторна дія.

  4. Основна дія.

  5. Незворотна дія.

 60. У чоловіка 65 років двохсторонній хронічний пієлонефрит. Бактеріальне дослідження сечі показало, що патогенна флора чутлива до стрептоміцину і гентаміцину. Проте, лікар відмовився від сумісного призначення двох антибіотиків. Чому не слід поєднувати ці препарати?

  1. Стрептоміцин прискорює біотрансформацію Гентаміцина

  2. Стрептоміцин посилює елімінацію Гентаміцина

  3. Порушується всмоктування антибіотиків

  4. * Посилюється негативний вплив на слух

  5. Виникає алергічна реакція

 61. Хвора 27 років закапала в очі краплі, до складу яких входить пеніцилін. Через декілька хвилин з`явилися свербіння шкіри, набряк губ та повік, кашель зі свистом, став знижуватися артеріальний тиск. Які імуноглобуліни беруть участь у розвитку цієї алергічної реакції?

  1. * IgM i IgG.

  2. IgE i IgG.

  3. IgM i IgD.

  4. IgG i IgD.

  5. IgA i IgM.

 62. Хвора, 19 років, на первинний сифіліс отримує комплексну терапію, до складу якої входить натрієва сіль бензил-пеніціліну. Механізми дії цього препарату

  1. Блокада синтезу білка цитоплазми

  2. * Блокада синтезу муріїну

  3. Блокада тіолових груп ензимів

  4. Блокада синтезу РНК

  5. Блокада синтезу ДНК

 63. Хворий 32 років був доставлений у відділення щелепно-лицевої хірургії з множинними переломами нижньої щелепи, пораненнями обличчя. Який антибіотик небажано використовувати для профілактики розвитку раневої інфекції в перед- та післяопераційний період, якщо під час операції використовувався тубокурарину хлорид?

  1. * Амікацину сульфат.

  2. Бензилпеніцилін-натрій.

  3. Амоксицилін.

  4. Цефтриаксон.

  5. Доксицикліну гідрохлорид.

 64. Хворий 33 років страждав на тривалий гнійний процес у середньому вусі, що не підпадає терапії біосинтетичними пеніцилінами. Після застосування карбеніциліну у нього спостерігалося швидке одужання. Яка можлива етіологія його захворювання?

  1. Сальмонели.

  2. Стрептококи.

  3. Клостридії.

  4. Стафілококи.

  5. * Синьогнійна паличка.

 65. Хворий 37 років госпіталізований в венерологічне відділення з діагнозом сифіліс. Який із перелічених препаратів буде використовуватися для лікування хворого?

  1. * Бензилпеніцилін.

  2. Бісептол.

  3. Нітроксолін.

  4. Левоміцетин.

  5. Тетрациклін.

 66. Хворий В 55 років госпіталізований до хірургічного відділення в зв`язку з інфекцією, викликаною паличкою синьо-зеленого гною, чутливою до антибіотика пеніцилінового ряду. Визначте, який з наведених пеніцилінів має виражену активність відносно палички синьо-зеленого гною?

  1. * Карбеніцилін.

  2. Тетрациклін.

  3. Метицилін.

  4. Феноксиметилпеніцилін.

  5. Оксацилін.

 67. Чоловік 60 років, госпіталізований в хірургічне відділення, в зв’язку з інфекцією викликаною синьогнійною паличкою, чутливою до антибіотика пеніцилінового ряду. Вкажіть який з перерахованих пеніцилінів, володіє вираженою активністю по відношенню до Psedomonas aeruginosa?

  1. * Карбеніцилін

  2. Бензилпенціцилін

  3. Феноксиметилпеніцилін

  4. Оксацилін

  5. Метицилін

 68. Молодий чоловік 34 років, госпіталізований у хірургічне відділення, в зв’язку з інфекцією, викликаною синьо гнійною паличкою, чутливою до антибіотика пеніцилінового ряду. Назвіть, який з перелічених пеніцилінів, має виражену активність відносно Psedomonas aeruginosa?

  1. * Карбеніцилін.

  2. Бензилпеніцилін.

  3. Феноксиметилпеніцилін.

  4. Оксацилін.

  5. Метицилін.

 69. Хворий довгий час вживав антибіотики широкого спектру, що викликало зниження апетиту, нудоту, проносну дію, випорожнення з гнилісним запахом, схуднення. Про яку побічну дію іде мова?

  1. * Дисбактеріоз.

  2. Алергічну реакцію.

  3. Пряму подразнювальну дію.

  4. Гепатотоксичну дію.

  5. Нефротоксичну дію.

 70. Хворий на пневмонію отримує бензилпеніциліну натрієву сіль в дозі 500000 ОД 6 разів на день. Після чергового введення лікарського засобу виникли пропасниця, втрата свідомості, судоми. Що розвинулось у хворого?

  1. * Анафілактичний шок.

  2. Ідіосинкразія.

  3. Тахіфілаксія.

  4. Кумуляція.

  5. Толерантність.

 71. Хворий на пневмонію отримує бензилпеніциліну натрієву сіль в дозі 500 000 ОД 6 разів на день. Після чергового введення лікарського засобу виникла пропасниця, втрата свідомості, судоми. Що розвинулось у хворого?

  1. * Анафілактичний шок

  2. Ідіосинкразія

  3. Тахіфілаксія

  4. Кумуляція

  5. Толерантність

 72. Хворий страждає ревмокардитом з частими загостреннями. Який антибіотик слід використовувати для профілактики або лікування загострень?

  1. * Біцилін-5.

  2. Еритроміцин.

  3. Левоміцетин.

  4. Цефазолін.

  5. Тетрациклін.

 73. Хворий страждає ревмокардитом з частими загостреннями. Який антибіотик слід використовувати для профілактики або лікування загострень?

  1. Цефазолін

  2. Еритроміцин

  3. Левоміцетин

  4. * Біцилін-5

  5. Тетрациклін

 74. Хворий тривалий час приймав антибіотик для лікування бронхіту. На фоні прийому виникли нудота, блювання, стоматит, дерматит на шкірі обличчя і рук (фотосенсибілізація), болі в області печінки. Який препарат приймав хворий?

  1. Ампіцилін

  2. Еритроміцин

  3. * Тетрациклін

  4. Поліміксин

  5. Левоміцетин

 75. Хворий тривалий час приймав антибіотик для лікування бронхіту. На фоні приймання виникли нудота, блювання, стоматит, дерматит на шкірі обличчя і рук (фотосенсибілізація), болі в ділянці печінки. Який препарат приймав хворий?

  1. * Доксицикліну гідрохлорид.

  2. Ампіцилін.

  3. Еритроміцин.

  4. Поліміксин.

  5. Левоміцетин.

 76. Хворий тривалий час страждав на гнійний отит. Терапія біосинтетичними пеніцилінами не дала позитивних результатів. Після застосування карбеніциліну у нього спостерігалося швидке одужання. Яка можлива етіологія його захворювання?

  1. * Синьогнійна паличка.

  2. Сальмонели.

  3. Стрептококи.

  4. Клостридії.

  5. Стафілококи.

 77. Хворій 38 років після стаціонарного лікування гострого ревматоїдного артриту для профілактики рецидивів захворювання призначено Біцилін-5. Яка тривалість дії препарату?

  1. * 30 діб

  2. 3 доби

  3. 7 діб

  4. 14 діб

  5. 12 год

 78. Молодий чоловік 33 років після стаціонарного лікування гострого ревматоїдного артриту для профілактики рецидивів захворювання призначено біцилін-5. Яка тривалість дії препарату?

  1. * 30 діб.

  2. 3 доби.

  3. 7 діб.

  4. 14 діб.

  5. 12 год.

 79. Хворому 30 років з діагнозом гострий остеомієліт призначили антибіотик який добре проникає в кісткову тканину. На протязі трьох тижнів застосування даного засобу стан хворого покращився. Який препарат був застосований?

  1. Біцилін-5

  2. Бензилпеніцилін

  3. * Лінкоміцин

  4. Поліміксин-М

  5. Ампіцилін

 80. Чоловіку П. 30 років з діагнозом гострий остеомієліт призначили антибіотик, який добре проникає в кісткову тканину. Протягом трьох тижнів застосування даного засобу стан хворого покращився. Який препарат був застосований?

  1. * Лінкоміцин.

  2. Біцилін-3.

  3. Бензилпеніцилін.

  4. Поліміксин-М.

  5. Ампіцилін.

 81. Хворому 30 років, який страждає на виразкову хворобу шлунка в складі комплексної терапії лікар призначив антибіотик з групи макролідів. Вкажіть який з перерахованих препаратів має найбільш виражену активність по відношенню до Helicobacter Pylori?

  1. Мідекаміцин

  2. * Кларитроміцин

  3. Спіраміцин

  4. Еритроміцин

  5. Олеандоміцин

 82. Хворому 39 років, який страждає на міастенію, з приводу абсцесу щоки призначили антибіотик, який спричинив у пацієнта параліч дихальної мускулатури. Вкажіть цей препарат.

  1. * Гентаміцин.

  2. Еритроміцин.

  3. Лінкоміцин

  4. Азлоцилін

  5. Бісептол

 83. Хворому В. 38 років для лікування бактеріальної пневмонії призначено ампіцилін. Вкажіть, який механізм бактерицидної дії препарату?

  1. Пригнічення внутрішньоклітинного синтезу білка

  2. Порушення проникливості цитоплазматичної мембрани

  3. Пригнічення SH-груп ферментів мікроорганізмів

  4. * Пригнічення синтезу клітинної стінки мікроорганізмів

  5. Антагонізм із параамінобензойною кислотою

 84. Хворому 42 років для лікування бактеріальної пневмонії призначено амоксицилін. Назвіть механізм бактерицидної дії препарату?

  1. * Пригнічення синтезу клітинної стінки мікроорганізмів.

  2. Пригнічення внутрішньоклітинного синтезу білка.

  3. Порушення проникності цитоплазматичної мембрани.

  4. Пригнічення SH-груп ферментів мікроорганізмів.

  5. Антагонізм із параамінобензойною кислотою.

 85. Хворому 50 років з метою лікування черевного тифу призначили левоміцетин. Наступного дня стан хворого погіршився, температура тіла підвищилась до 39,60С. Чим пояснити погіршення стану хворого?

  1. * Дією ендотоксинів збудник

  2. Реінфекцією.

  3. Алергічною реакцією.

  4. Нечутливістю збудника до левоміцетину.

  5. Приєднання вторинної інфекції.

 86. Хворому було поставлено діагноз сепсису. Призначте антимікробний препарат з групи фторхінолонів

  1. Метронідазол

  2. Ампіцилін

  3. Цефалексин

  4. * Ципрофлоксацин

  5. Ністатин

 87. Хворому було призначено доксицикліну гідрохлорид в таблетках. Поясніть хворому, як правильно слід вживати цей засіб?

  1. Розжовувати таблетку, приймаючи під час їжі;

  2. * Ковтати цілу таблетку, запиваючи водою;

  3. Вживати до їди, запиваючи молоком;

  4. Приймати разом з антацидом;

  5. Тримати в ротовій порожнині до розсмоктування.

 88. Хворому для лікування бронхіту призначено антибіотик. На фоні прийому антибіотика виникли нудота, блювання, стоматит, дерматит на шкірі обличчя і рук (фотосенсибілізація), болі в області печінки. Який препарат приймав хворий?

  1. Ампіцилін

  2. Еритроміцин

  3. * Тетрациклін

  4. Поліміксин

  5. Левоміцетин

 89. Хворому з генералізованою формою сальмонельозу була призначена антибактеріальна терапія. Через деякий час при проведенні загального аналізу крові була виявлена ретикуло- і гранулоцитопенія, відмічалось деяке зниження кількості еритроцитів. При призначенні якого антибіотика найбільш можлива подібна зміна картини крові?

  1. * Левоміцетин.

  2. Гентаміцину сульфат.

  3. Тетрациклін.

  4. Поліміксину В сульфат.

  5. Амоксицилін.

 90. Хворому з генералізованою формою сальмонельозу була призначена антибактеріальна терапія. Через деякий час при проведенні загального аналізу крові була виявлена ретикул- і грунулоцитопенія, відмічалось деяке зниження кількості еритроцитів. При призначенні якого антибіотику найбільш можлива подібна зміна картини крові?

  1. Гентаміцину сульфат

  2. * Левоміцетин

  3. Тетрациклін

  4. Поліміксин-В сульфат

  5. Амоксициллін

 91. Хворому з ревматоїдним артритом призначено препарат біцилін-5 1 раз в 4 тижні. Чим обумовлена тривалість дії препарату?

  1. * Повільним всмоктуванням з місця введення.

  2. Тривалим зв`язком з білками плазми крові.

  3. Посиленою реабсорбцією в канальцях нирок.

  4. Всі фактори мають місце.

  5. Швидкою інактивацією.

 92. Хворому зі стафілококовим сепсисом проводили лікування бензилпеніциліном. Терапія виявилася малоефективною. Який препарат слід призначити хворому для подальшого лікування?

  1. * Оксацилін

  2. Поліміксин

  3. Еритроміцин

  4. Фталазол

  5. Бісептол

 93. Хворому із первинним сифілісом призначено комплексну терапію, до складу якої входить натрієва сіль бензил-пеніціліну. Вкажіть механізми дії цього препарату?

  1. Блокада синтезу білка цитоплазми

  2. Блокада тіолових груп ензимів

  3. * Блокада синтезу муріїну

  4. Блокада синтезу РНК

  5. Блокада синтезу ДНК

 94. Хворому із стрептококовою інфекцією ясен було призначено препарат, що містить у своїй структурі бета-лактамне кільце. Який препарат належить до цієї групи?

  1. * Бензилпеніцилін.

  2. Рифампіцин.

  3. Еритроміцин.

  4. Стрептоміцину сульфат.

  5. Левоміцетин.

 95. Хворому необхідно призначити антибіотик зверхширокого спектра дії із групи фторхінолонів. Вкажіть цей препарат:

  1. Амоксицилін

  2. Азлоцилін

  3. * Офлоксацин

  4. Тетрациклін

  5. Левоміцетин

 96. Хворому необхідно призначити антибіотик із групи пеніцилінів, стійкий до пеніцилінази. Який препарат із названих можна рекомендувати?

  1. * Оксацилін.

  2. Амоксицилін.

  3. Карбеніцилін.

  4. Азлоцилін.

  5. Ампіцилін.

 97. Хворому після екстракції зуба призначений доксицикліну гідрохлорид. Які рекомендації повинен дати лікар-стоматолог хворому, виписуючи рецепт на цей препарат?

  1. Не приймати разом з препаратами групи нестероїдних протизапальних засобів.

  2. Запивати великою кількістю рідини, бажано молоком.

  3. Приймати перед їжею.

  4. Курс лікування не повинен перевищувати 5 днів.

  5. * Уникати тривалого перебування на сонці.

 98. Хворому поставлено діагноз бацилярна дизентерія. Який засіб слід йому призначити?

  1. * Ампіцилін.

  2. Бензилпеніцилін.

  3. Оксацилін.

  4. Еритроміцин.

  5. Біцилін.

 99. Хворому, який лікувався доксицикліну гідрохлоридом, лікар порадив не вживати молочних продуктів. Чому лікар дав таку пораду?

  1. * Сповільнюється всмоктування антибіотика.

  2. Не засвоюються молочні продукти.

  3. Збільшується ризик дисбактеріозу.

  4. Зростає токсичність антибіотика.

  5. Порушується процес перетравлення їжі.

 100. Чоловік 56 років поступив у пульмонологічне відділення з діагнозом пневмонія. Із анамнезу відомо, що у нього алергічна реакція на всі бета-лактамні антибіотики. Який із препаратів можна призначити цьому хворому?

  1. * Гентаміцин.

  2. Ампіцилін.

  3. Цефазолін.

  4. Бензилпеніцилін.

  5. Оксацилін.

 101. Чоловіку 18 років з приводу флегмони плеча була зроблена внутрішньом'язова ін'єкція пеніциліну. Після цього у нього з'явилися тахікардія, ниткоподібний пульс, АТ знизився до 80/60 мм рт. ст. Який вид фармакологічної реакції розвинувся?

  1. * Анафілаксія.

  2. Центральна дія.

  3. Рефлекторна дія.

  4. Потенціювання.

  5. Периферична дія.

 102. Бета-лактамні антибіотики володіють високою протимікробною активністю, але до них швидко виникає стійкість мікроорганізмів, оскільки вони продукують ферменти бета-лактамази. Підвищують стійкість і активність антибіотиків специфічні інгібітори бета-лактамаз. Яка з названих речовин належить до групи інгібіторів бета-лактамаз?

  1. Кислота карболова

  2. Кислота мефенамова

  3. Кислота борна

  4. * Кислота клавуланова

  5. Кислота бензойна

 103. Вагітна жінка (10 тижнів вагітності) захворіла на пневмонію. Який препарат можна їй призначити без загрози для розвитку плода?

  1. * Бензилпеніцилін

  2. Гентаміцин

  3. Бісептол

  4. Левоміцетин

  5. Ципрофлоксацин

 104. Вагітна жінка (20 тижнів вагітності) захворіла на пневмонію. Який препарат можна їй призначити без загрози для розвитку плода?

  1. Гентаміцин

  2. * Бензилпеніцилін

  3. Сульфален

  4. Левоміцетин

  5. Офлоксацин

 105. В бак лабораторії в хворого з гострою одонтогенетичною інфекцією виділено культуру кишкової палички, яка чутлива лише до антибіотиків групи аміноглікозидів. Який з перелічених антибіотиків доцільно призначити хворому з лікувальною метою?

  1. Кефзол

  2. Ністатин

  3. Еритроміцин

  4. Метицилін

  5. * Гентаміцин

 106. Відомо, що збудник захворювання, виділений у хворого, чутливий до антибіотиків-цефалоспоринів ІІІ покоління.Призначте препарат із списку:

  1. Цефазолін

  2. * Цефтріаксон

  3. Цефалексин

  4. Цефалотин

  5. Цефалорідин

 107. Влітку в процесі лікування пневмонії хворий щодня 1-2 години знаходився на відкритому балконі. Через 3 дні на оголених частинах рук з’явились ознаки опіків тіла. Який з вказаних препаратів, що вживав хворий, викликав фотосенсибілізацію?

  1. * Тетрациклін

  2. Бромгексин

  3. Аскорбінова кислота

  4. Ерітроміцин

  5. Камфора

 108. Дитина 10 років страждає на стафілококовий дерматит. Лікування бензилпеніциліном не дало результатів, але після додаткової терапії клавулановою кислотою швидко настало одуження. Яка причина позитивної дії цього препарату ?

  1. Блокада транслокази

  2. Гальмування аденозиндезамінази

  3. Гальмування транспептидази

  4. * Інактивація бета – лактамази

  5. Активація фосфодіестерази

 109. Дитина, що отримувала антибіотики протягом 7 днів стала скаржитися на головокружіння, зниження слуху. Препарати якої групи можуть викликати дане ускладнення ?

  1. Тетрацикліни

  2. Пеніциліни

  3. Цефалоспорини

  4. Макроліди

  5. * Аміноглікозиди

 110. Дитині 10-ти років з тяжким перебігом стафілококової інфекції призначили антибіотик стійкий до руйнівної дії бета-лактамази. Вкажіть цей препарат?

  1. Бензилпеніцилін-натрієва сіль

  2. * Оксацилін

  3. Ампіцилін

  4. Феноксиметилпеніцилін

  5. Біцилін-1

 111. Дівчинці 5 років треба призначити протимікробний засіб широкого спектру дії при кишковій інфекції. Який з наведених препаратів протипоказаний дітям до 8 років у зв'язку із шкідливим впливом на розвиток кісткової тканини?

  1. * Доксициклін

  2. Амоксицилін

  3. Ампіцилін

  4. Левоміцетін

  5. Ко-тримоксазол

 112. Дитині 4 років треба призначити протимікробний засіб широкого спектру дії при кишковій інфекції. Який з наведених препаратів не призначається дітям у зв’язку із шкідливим впливом на розвиток кісткової тканини?

  1. * Доксициклін

  2. Амоксицилін

  3. Ампіцилін

  4. Левоміцетін

  5. Бісептол

 113. Для лікування генералізованого сальмонельозу у чоловіка похилого віку був викорастаний ефективний препарат. Однак по закінчені лікування хворий став скаржитись на пониження зору. Вкажіть цей препарат

  1. Фуразолідон

  2. Фталазол

  3. Етазол

  4. * Левоміцетин

  5. Бісептол

 114. Для лікування пієлонефриту лікар вирішив призначити препарат з групи аміноглікозидів. Вкажіть, що є протипоказанням до застосування антибіотиків цієї групи.

  1. Алергія на пеніциліни

  2. * Глухота

  3. Дитячий вік хворого

  4. Старечий вік хворого

  5. Туберкульоз

 115. До інфекційного відділення лікарні госпіталізовано хворого з діагнозом бактеріальної дизентерії. Лабораторними дослідженнями встановлено, що збудник чутливий до багатьох протимікробних засобів, однак у хворого виявлені явища анемії. Який препарат протипоказаний хворому?

  1. Фталазол

  2. Ампіцилін

  3. Ентеросгель

  4. Фуразолідон

  5. * Левоміцетин

 116. До лікарні доставлено тяжкого інфекційного хворого, у якого виявлено також порушення функції печінки і нирок. Який із зазначених препаратів буде найбільш небажаним для призначення?

  1. * Неоміцин

  2. Ампіцилін

  3. Пеніцилін

  4. Левоміцетин

  5. Цефалоксин

 117. Жінка 48 років страждає на парадонтоз. Який протимікробний засіб буде більш ефективним при введенні у тканини ясен?

  1. Дімексид

  2. Оксацилін

  3. Гентаміцин

  4. Бензилпеніцилін

  5. * Лінкоміцин

 118. Жінці 30 років, яка знаходиться на 32 неділі вагітності, в складі комплексної терапії на виразкової хвороби шлунка лікар призначив антибіотик. Вкажіть, який з перерахованих препаратів може бути рекомендованим за даних обставин?

  1. Тетрациклін

  2. Левоміцетин

  3. * Кларитроміцин

  4. Доксициклін

  5. Гентаміцин

 119. Жінці на 12 неділі вагітності у зв’язку з гострим холецеститом необхідно провести курс антибіотикотерапії. Чому деякі антибіотики, зокрема тетрациклін, не рекомендують призначати вагітним жінкам?

  1. В зв`язку зі здатністю препарату підвищувати тонус матки

  2. В зв`язку з пригнічуючим впливом на дихання плоду

  3. * В зв`язку з тератогенною дією препарату

  4. У зв`язку з ототоксичністю препарату

  5. У зв`язку зі здатністю викликати анемію у вагітної

 120. Інфекційний хворий сенсибілізований до бензилпеніциліну. Застосування якого із перерахованих антибіотиків можливе в даному випадку

  1. * Рокситроміцин

  2. Біцилін

  3. Ампіцилін

  4. Амоксицилін

  5. Оксацилін

 121. Літній чоловік, що страждає на запалення легень, одержував комбіноване лікування бензилпеніциліном та стрептоміцином. В чому перевага цієї комбінації?

  1. Пеніцилін гальмує наступну фазу синтезу білка

  2. Пеніцилін зменшує токсичний вплив стрептоміцину на нирки

  3. Пеніцилін послаблює небажану дію стрептоміцину на слух

  4. * Пеніцилін збільшує проникність мікробних оболонок для стрептоміцину

  5. Комбінація препаратів взагалі небажана

 122. Малотоксичний антибіотик, відносно рідко викликає побічні ефекти. Відноситься до антибіотиків резерву із групи макролідів. Його механізм дії полягає в пригніченні синтезу білка рибосомами бактерій в результаті пригнічення ферменту пептидтранслокази. Визначте препарат.

  1. * Азитроміцин

  2. Цефтріаксон

  3. Левоміцетин

  4. Ампіцилін

  5. Тетрациклін

 123. Пацієнту виставлено діагноз первинного сифілісу. Водночас, цей пацієнт має алергію до бензилпеніциліну. Оберіть з наведеного списку антибіотик, який необхідно призначити пацієнту.

  1. Лінкоміцин

  2. Карбеніцилін

  3. Амоксиклав

  4. Амоксицилін

  5. * Еритроміцин

 124. Перед операцією на товстій кишці хірург призначив хворому всередину препарат з групи аміноглікозидів в таблетках для санації кишечника. Який саме?

  1. * Неоміцину сульфат

  2. Гентаміцину сульфат

  3. Стрептоміцину сульфат

  4. Тобраміцин

  5. Амікацин

 125. Після 10-денного лікування антибіотиком у пацієнта виникли дисбактеріоз, жовтяниця, фотосенсибілізація. Препарат якої групи приймав хворий?

  1. * Тетрацикліни

  2. Пеніциліни

  3. Цефалоспорини

  4. Макроліди

  5. Аміноглікозиди

 126. Після десятиденного лікування препаратом із групи антибіотиків у хворого спостерігаються явища дизбактеріозу, диспептичні явища, фотосенсибілізація, прояви гепатиту. Антибіотики якої групи приймав хворий?

  1. Групи пеніцилінів

  2. Групи цефалоспоринів

  3. * Групи тетрациклінів

  4. Групи рифампіцину

  5. Групи аміноглікозидів

 127. Після проведених обстежень у хворого встановлено діагноз: холера. Який антибіотик є засобом вибору при цому захворюванні ?

  1. * Тетрациклін

  2. Левоміцетин

  3. Оксацилін

  4. Цефалексин

  5. Гентаміцин

 128. Після проведення обстеження у хворого на пневмонію знайдено Str. pneumoniae, чутливий до а/б препаратів бета- лактамного ряду. Який а/б препарат є засобом вибору у захворюванні ?

  1. Гентаміцин

  2. Цефтріакон (Ц ІІІ)

  3. * Пеніцилін

  4. Еритроміцин

  5. Тетрациклін

 129. Після тривалого застосування препарату у хворого Л., 37 років, виникли побічні явища: зниження апетиту, нудота, блювання, розлади функції кишечника, зміни з боку слизових оболонок рота, підвищилась чутливість шкіри до дії сонячних променів. Який з препаратів був застосований?

  1. Ампіцилін

  2. Левоміцетин

  3. Гентаміцин

  4. Феноксиметилпеніцилін

  5. * Тетрациклін

 130. Препарат має широкий спектр протимікробної дії. Є антибіотиком вибору для лікування черевного тифу та інших сальмонельозів. Побічні ефекти: пригнічення кровотворення (мієлотокисичність, диспепсичні розлади, дисбактеріоз. Назвати препарат.

  1. Тетрациклін

  2. Фталазол

  3. Бензилпеніциліну натрієва сіль

  4. Неоміцину сульфат

  5. * Левоміцетин

 131. При профілактичному огляді в стоматологічному кабінеті у дитини віком 10 років встановлено пошкодження зубів: емаль і дентин зубів покреслені жовтувато-коричневими смугами, значна частина з них вражена карієсом. З анамнезу відомо, що у віці 3-х років дитина перехворіла на пневмонію, для лікування якої призначався комбінований антибактеріальний препарат. Визначте, який з наведених нижче препаратів призначався дитині.

  1. Амоксиклав (амоксицилін + клавуланова кислота)

  2. Ампіокс (ампіцилін + оксацилін)

  3. Бісептол (сульфаметоксазол + триметоприм)

  4. * Тетраолеан (тетрациклін + олеандоміцин)

  5. Фансидар (сульфадоксин + піриметамін)

 132. У вагітної 27 років після тривалого застосування антибіотика виникла жовтяниця. У новонародженоо відмічено порушення росту кісток. Який препарат приймала жінка?

  1. Еритроміцин

  2. Ампіцилін

  3. Ністатин

  4. Цефалексин

  5. * Тетрациклін

 133. У вагітної виник гострий трахеобронхіт. Для лікування цієї інфекції був призначений антибіотик з групи пеніцилінів. Визначте, який з наведених антибактеріальних засобів призначено вагітній хворій.

  1. Гентаміцин

  2. Стрептоміцин

  3. Тетрациклін

  4. Фурацилін

  5. * Амоксицилін

 134. У інфекційне відділення поступив хворий з підозрою на холеру. Який антибіотик є препаратом вибору при підтвердженні діагнозу?

  1. Еритроміцин

  2. Цефтриаксон

  3. Бензилпеніцилін натрію

  4. * Доксициклін

  5. Гентаміцин

 135. У інфекційне відділення поступив хворий, якому встановлено діагноз дизентерії. Якому з наведених препаратів слід надати перевагу?

  1. Ампіцилін

  2. Фталазол

  3. Метронідазол

  4. * Левоміцетин

  5. Ципрофлоксацин

 136. У людини похилого віку, яка дотримувалася молочно-рослинної дієти, призначений для етіологічного лікування хламідіозу антибіотик не дав ефекту одужання. Який це був препарат?

  1. Оксацилін

  2. Метицилін

  3. * Тетрациклін

  4. Стрептоміцин

  5. Цефуроксим

 137. У новонародженої недоношеної дитини виникла пневмонія, для лікування якої їй ввели антибіотик. Через деякий час розвилась тяжка інтоксикація із здуттям живота, проносом, гіпотермією, сірим забарвленням шкіри, серцево-судинним колапсом, розвився синдром “сірого колапсу” (“сірий синдром плода”). Смерть дитини настала через дві доби. Який антибіотик призвів до летального наслідку?

  1. Азитроміцин (сумамед)

  2. Ванкоміцин (едицин)

  3. * Хлорамфенікол (левоміцетин)

  4. Гентаміцин (гараміцин)

  5. Доксициклін (вібраміцин)

 138. У хворого 35 років, який нещодавно повернувся з Середньої Азії, встановлено діагноз черевного тифу. Який препарат найбільш доцільно застосувати для лікування черевного тифу?

  1. Оксацилін

  2. * Левоміцетин

  3. Цефалексин

  4. Бензилпеніцилін

  5. Еритроміцин

 139. У хворого 56 років з гострої пневмонією виявлено пеніциліназапродукуючий штам стафілококу. Для лікування було призначено препарат з групи пеніцилінів. Назвіть цей препарат.

  1. Бенизлпеніциліну натрієва сіль

  2. * Оксацилін

  3. Ампіцилін

  4. Тикарцилін

  5. Мезлоцилін

 140. У хворого була діагностова дифтерія. Який антибактеріальний засіб є основним при цьому захворюванні?

  1. Бензилпеніцилін

  2. * Еритроміцин

  3. Метронідазол

  4. Фталазол

  5. Ципрофлоксацин.

 141. У хворого важка післяопераційна псевдомонадна інфекція.Який з перелічених засобів показано для його лікування?

  1. * Гентаміцин

  2. Бензилпеніцилін

  3. Цефазолін

  4. Еритроміцин

  5. Доксицилін

 142. У хворого важка стафілококова інфекція, що загрожує життю. Який з перерахованих препаратів бажаний в даному випадку?

  1. Ампіцилін

  2. * Цефазолін

  3. Еритроміцин

  4. Тетрациклін

  5. Бензилпеніцилін

 143. У хворого з пониженим слухом важка бацилярна інфекція. Яка з груп антибіотиків протипоказана в даному випадку

  1. * Аміногликозиди

  2. Пеніциліни

  3. Цефалоспорини

  4. Тетрацикліни

  5. Рифаміцини

 144. В молодого чоловіка 28 роів інфекція сечовивідних шляхів. Яка з названих речовин забезпечить найбільші концентрації лікарського засобу в активній формі в їх просвіті?

  1. Еритроміцин

  2. Тетрациклін

  3. Левоміцетин

  4. Рифампіцин

  5. * Ампіцилін

 145. У хворого інфекція сечовивідних шляхів. Яка з названих речовин забезпечить найбільші концентрації лікарського засобу в активній формі в їх просвіті?

  1. Еритроміцин

  2. Тетрациклін

  3. Левоміцетин

  4. Рифампіцин

  5. * Ампіцилін

 146. У хворого на пієлонефрит при бактеріологічному аналізі сечі висіяна синьогнійна паличка, яка була нечутливої до дії карбеніциліну. Який антибіотик може виявитись ефективним у цього хворого?

  1. * Гентаміцин

  2. Ампіцилін

  3. Бензилпеніцилін

  4. Олеандоміцин

  5. Цефазолін

 147. У хворого на шкірі з'явились гіпопігментовані плями, у ділянці яких повністю зникла чутливість. Була діагностована лепра. Для лікування призначено антибіотик, який також застосовують як один з основних протитуберкульозних засобів. Вкажіть цей препарат.

  1. Цефтріаксон

  2. Рифампіцин

  3. * Стрептоміцин

  4. Ампіцилін

  5. Гентаміцин

 148. У хворої 35 років діагностовано гострий цистит. Які препарати можна використовувати для лікування урологічних інфекцій?

  1. Синтоміцин, стрептоцид, біцилін-3

  2. * Кислоту налідіксову, бактрим, метронідазол

  3. Рифампіцин, фурацилін, салазопіридазин

  4. Сульфацил-натрій, тетрациклін, йодинол

  5. Етакридину лактат, фталазол, цефатоксим

 149. У хворої з післяпологовим сепсисом в бактеріологічному аналізі посіву крові виявлено золотистий стафілокок, який проявляв стійкість до дії метициліну та інших бета-лактамних антибіотиків. Який з наведених нижче препаратів необхідно призначити хворій для комбінованої антибактеріальної хіміотерапії?

  1. Оксацилін

  2. * Ванкоміцин

  3. Олететрин

  4. Тетраолеан

  5. Цефазолін

 150. Хворий 33 років страждав на тривалий гнійний процес у середньому вусі, що не піддавався терапії природними пініцилінами. Після застосування карбеніциліну у нього спостерігалося швидке одужання. Яка можлива етіологія захворювання у нього?

  1. * Синьогнійна паличка

  2. Стафілокок

  3. Кишкова паличка

  4. Мікобактерія туберкульозу

  5. Стрептокок

 151. Жінка 56 років госпіталізованадо хірургічного відділення зв’язку з інфекцією, викликаною синьогнійною паличкою, чутливою до антибіотика пеніцилінового ряду. Вкажіть, який з наведених пеніцилінів має виражену активність по відношенню до Pseudomonas aeruginosa?

  1. Метицилін

  2. Феноксиметилпеніцилін

  3. Бензилпеніцилін

  4. * Карбеніцилін

  5. Оксацилін

 152. Хворий чоловік 62 років, госпіталізований в хірургічне відділення, в зв’язку з інфекцією викликаною синьогнійною паличкою, чутливою до антибіотика пеніцилінового ряду. Вкажіть який з перерахованих пеніцилінів, володіє вираженою активністю по відношенню до Psedomonas aeruginosa (синьогнійної палички)?

  1. Бензилпенціцилін

  2. * Карбеніцилін

  3. Феноксиметилпеніцилін

  4. Оксацилін

  5. Ампіцилін

 153. Хворий на пневмонію отримує бензилпеніциліну в дозі 500 000 ОД 6 разів на день. Через 2 години після ведення лікарського засобу виникла пропасниця, втрата свідомості, судоми. Що розвинулось у хворого?

  1. Ідіосинкразія

  2. * Анафілактичний шок

  3. Тахіфілаксія

  4. Кумуляція

  5. Сенсибілізація

 154. Хворий приймав антибіотик для лікування хронічного бронхіту. На фоні прийому виникли нудота, блювання, стоматит, дерматит на шкірі обличчя і рук (фотосенсибілізація), болі в області печінки. Який препарат приймав хворий?

  1. Ампіцилін

  2. * Тетрациклін

  3. Еритроміцин

  4. Поліміксин

  5. Канаміцин

 155. Хворий прочитав інструкцію на призначений антибіотик, де розділі небажаних ефектів зазначена можливість міорелаксантного, ототоксичного, тератогенного, мутагенного ефектів. Який препарат було призначено?

  1. * Стрептоміцин

  2. Пеніцилін

  3. Тетрациклін

  4. Левоміцетин

  5. Диклоксацилін

 156. Літній чоловік неодноразово звертався до лікаря з ревмокардитом з частими загостреннями. Який антибіотик слід використати для профілактики або лікування загострень?

  1. Левоміцетин

  2. Еритроміцин

  3. * Біцилін-5

  4. Цефазолін

  5. Тетрациклін

 157. Хворий страждає ревмокардитом з частими загостреннями. Який антибіотик слід використовувати для профілактики або лікування загострень?

  1. * Біцілін-5

  2. Еритроміцин

  3. Левоміцетин

  4. Цефазолін

  5. Тетрациклін

 158. Жінка 55 років страждає ревмокардитом з частими загостреннями. Який антибіотик слід використати для профілактики або лікування загострень?

  1. Валідол

  2. Еритроміцин

  3. * Біцилін-5

  4. Цефазолін

  5. Тетрациклін

 159. Хворій 33 років з метою сезонної профілактики загострення ревматизму один раз в чотири тижні вводили препарат з групи біосинтетичних пеніцилінів. Вкажіть цей препарат.

  1. * Біцилін-5

  2. Оксацилін

  3. Ампіцилін

  4. Бензилпеніциліну натрієва сіль

  5. Бензилпеніциліну калієва сіль

 160. Хворій 35 років для лікування гострого ревматизму призначено бензилпеніциліну натрієву сіль. Яка тривалість дії препарату?

  1. 14 діб

  2. 7 діб

  3. 3 доби

  4. 12 год

  5. * 4 год

 161. Хворій 38 років після стаціонарного лікування гострого ревматоїдного артриту для профілактики рецидивів захворювання призначено біцилін-5. Яка середня тривалість дії препарату?

  1. 3 доби

  2. * 30 діб

  3. 30 хв

  4. 3 год

  5. 7 діб

 162. Хворому 33 років з діагнозом гострий остеомієліт призначили антибіотик який добре проникає в кісткову тканину. На протязі трьох тижнів застосування даного засобу стан хворого покращився. Який препарат був застосований?

  1. * Лінкоміцин

  2. Біцилін-3

  3. Бензилпеніцилін

  4. Поліміксин-М

  5. Ампіцилін

 163. Хворому 35 років з діагнозом гострий остоемієліт призначили антибіотик, який добре проникає у кісткову тканину. Протягом трьох тижнів застосування препарату стан хворого покращився. Який антибіотик був використаний?

  1. * Лінкоміцин

  2. Гентос

  3. Карбеніцилін

  4. Еритроміцин

  5. Ампіцилін

 164. Молодому чоловіку 30 років з діагнозом гострий остоемієліт призначили антибіотик, який добре проникає у кісткову тканину. Протягом трьох тижнів застосування препарату стан хворого покращився. Який антибіотик був використаний?

  1. * Лінкоміцин

  2. Гентаміцин

  3. Карбеніцилін

  4. Еритроміцин

  5. Ампіцилін

 165. Чоловіку 43 років, який страждає на хронічний отит та півроку тому назад переніс гепатит, необхідно провести курс антибіотикотерапії. Який з наведених препаратів можна призначити хворому?

  1. * Ампіцилін

  2. Тетрациклін

  3. Гентаміцин

  4. Доксициклін

  5. Еритроміцин

 166. Літній чоловік 60 років, який страждає хронічним отитом та півроку тому назад переніс гепатит, необхідно провести курс антибіотикотерапії. Який з перерахованих препаратів найдоцільніше призначити хворому?

  1. Тетрациклін

  2. Канаміцин

  3. Гентаміцин

  4. * Ампіцилін

  5. Доксициклін

 167. Хворому 42 років для лікування бактеріальної пневмонії призначено ампіцилін. Вкажіть, який механізм бактерицидної дії препарату?

  1. * Порушення проникливості цитоплазматичної мембрани

  2. Пригнічення внутрішньоклітинного синтезу білка

  3. Пригнічення синтезу клітинної стінки мікроорганізмів

  4. Пригнічення SH-груп ферментів мікроорганізмів

  5. Антагонізм із параамінобензойною кислотою

 168. Хворому 50 років з метою лікування черевного тифу призначений левоміцетин, але на наступний день стан хворого погіршився, температура підвищилася до до 39,6°С. Чим пояснити погіршення стану хворого?

  1. Нечутливістю збудника до левоміцетину

  2. Приєднанням вторинної інфекції

  3. Реінфекцією

  4. * Дією ендотоксинів збудника

  5. Алергічною реакцією

 169. Чоловіку 45 років з метою лікування черевного тифу призначений левоміцетин, але на наступний день стан хворого погіршився, температура підвищилася до 39,50С. Чим пояснити погіршення стану?

  1. * Нечутливістю збудника до левоміцетину

  2. Алергічною реакцією

  3. Реінфекцією

  4. Дією ендотоксинів збудника

  5. Приєднанням вторинної інфекції

 170. Хворому 65 років на позашпитальну пневмонію було призначено антибіотик амікацин. Необхідно пам’ятати, що побічним ефектом амікацину є:

  1. * ототоксичність

  2. забарвлення сечі в червоний колір

  3. блювота

  4. підвищення артеріального тиску

  5. зниження артеріального тиску

 171. Хворому для лікування інфекції сечовидільної системи призначили ципрофлоксацин. До якої групи антибактеріальних засобів відноситься цей препарат?

  1. * Фторхінолони

  2. Пеніциліни

  3. Цефалоспорини

  4. Макроліди

  5. Аміноглікозиди

 172. Хворому з генералізованою формою сальмонельозу була призначена антибактеріальна терапія. Через деякий час при проведенні загального аналізу крові була виявлена ретикул- і гранулоцитопенія, відмічалось деяке зниження кількості еритроцитів. При призначенні якого антибіотику найбільш можлива подібна зміна картини крові?

  1. Тетрациклін

  2. Гентаміцину сульфат

  3. * Левоміцетин

  4. Поліміксин-В сульфат

  5. Амоксицилін

 173. Хворому із стрепкоковою інфекцією ясен було призначено препарат, що містить у своїй структурі
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка